Zonky půjčka

Rozsah půjčky

5 000 - 1 200 000 Kč

Roční úrok

4.49 %

RPSN

5.03 %

Splatnost

12 - 120 měsíců

V souhrnu

Zonky půjčka je vhodnou volbou, když stojíte o půjčku za nižší úrok a když chcete nechat vydělat i běžné lidi (nejen poskytovatele půjček). Je tu však ještě poplatek za vyřízení půjčky, který cenu navýší o 2 % z půjčované sumy. Skvělá je možnost odkladu splátky 2x za rok a povolení měnit si datum splátky. Opřít se můžete též o pojištění, ze kterého se plní ihned poté, co se vám sníží příjem třeba kvůli nemoci. Lidé s velmi nízkou bonitou tu neuspějí.

Přehled Zonky půjčky

Cena

icon

Možnost získat nízké úroky

icon

Poplatek za vyřízení půjčky

Flexibilita

icon

Peníze odesílány ihned po podpisu smlouvy

icon

Při řádném splácení lze navýšit úvěr formou další půjčky

icon

Možnost měnit datum splátky v měsíci a 2x za rok si odložit splátku

icon

Odklad splátky je možný až po první řádně odeslané částce

Transparentnost

icon

Jednoduše napsaná velmi stručná smlouva

icon

Průhledné pojištění s výhodnými podmínkami

Zákaznická podpora

icon

Denně funkční zákaznická linka

icon

Vstřícný přístup i k lidem bez bankovního účtu

Recenze Zonky půjčky

P2P půjčka od Zonky patří k levnějším úvěrům na českém trhu. Zonky se přiřadila ke službám poskytovaným AirBank, ale financovaným z velké části investicemi “od lidí” (Zonky Rentér). Soukromí investoři  nevyžadují tak velké zisky, na něž si klade nároky banka či nebankovní společnost. Tahle skutečnost snižuje ceny Zonky půjček asi v nejvyšší míře. 

Reklamním heslem Zonky je sice, že „Lidé půjčují lidem“, ale ve skutečnosti jde o běžný a neúčelový spotřebitelský úvěr od banky, se všemi právy a povinnostmi danými zákonem o spotřebitelském úvěru. Dlouho se Zonky půjčka řadila k nebankovním, ale to už je minulost. Nyní je poskytována prostřednictvím AirBank.

Příjemný není poplatek za vyřízení úvěru ve výši 2 % z celkové půjčované částky. Ten je však “vykoupen” obrovskou flexibilitou úvěru: 2× ročně si lze odložit splátku. A v každém měsíci banka dovolí změnit si datum splátky. Pokud se klient dostane do problémů se splácením, lze se přímo se Zonky dohodnout na schůdném řešení, samozřejmě za patřičné poplatky.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Neschopnosti splácet se dá předcházet sjednáním pojištění s názvem „Záchranná vesta“. Pojistí pro případ pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, ošetřování člena rodiny, invalidity nebo úmrtí. Pojistit se mohou všichni, kdo nejsou starší 65 let a nemají žádný stupeň invalidity. Zdůraznit je potřeba fakt, že z tohoto pojištění se plní okamžitě, jinými slovy nemoc NEmusí trvat 30 dní nebo nezaměstnanost 2 měsíce.

Samotné vyřízení půjčky je zcela online, ale neobejde se bez nahlížení do registrů, bez potvrzení o příjmech v podobě výpisů z účtu. Požadavky na bonitu klienta patří k průměrným. Půjčka se poskytuje i cizincům, ale musejí mít v ČR trvalý pobyt. Kdo má později zájem o navýšení úvěru, může po 3 – 6 měsících řádného splácení požádat o další Zonky půjčku, a poté si ji sloučit s úvěrem původním.

Vstřícným krokem ze strany Zonky je umožnění žádat o úvěr i těm, kdo ještě nemají bankovní účet. Ten si klient zřídí až v momentu, když dostane půjčku schválenou a bude mít nárok na převedení peněz na svůj účet. Zřízen bude samozřejmě u AirBank. Jinak než na bankovní účet vedený na jméno žadatele se Zonky půjčka neposkytuje.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Věk minimálně 18 let

icon

České občanství nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR

icon

Platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (pas, řidičák, zbrojní průkaz)

icon

Bankovní účet vedený na vlastní jméno (lze sjednat až po schválení půjčky)

icon

Dostatečná úvěruschopnost

Zonky půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníNe
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Celý proces vyřízení půjčky u Zonky je online a potřebujete k němu jen elektronické kopie výše zmíněných dokladů a dokumentů. Peníze budou vyplaceny ihned po podpisu smlouvy na váš bankovní účet, případně až poté, co Zonky prokážete, že jste si po schválení úvěru založili bankovní účet na své jméno, tudíž je peníze kam poslat. Zonky se vám na odeslanou žádost vždycky ozve zpět - i v případě, že vám půjčku neschválí. V takovém případě vysvětlí, proč jste se žádostí neuspěli, a navrhnou čím si bonitu vylepšit.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Nejprve kliknete na tlačítko „Požádat o půjčku“ nebo „Chci si půjčit“. Budete přesměrováni na stránky Zonky, kde zájem o půjčku opět potvrdíte tlačítkem "Chci si půjčit".dostí o půjčku na našich stránkách.

2. Vyberte, na co peníze chcete použít

Zvolte jak výši úvěru a pro vás pohodlnou výši splátek, ale i účel půjčky - refinancování, půjčka na cokoliv nebo obojí.

3. Zvolte si, zda chcete pojistit “Záchrannou vestou”

Chcete půjčit s pojištěním schopnosti splácet? Pokud ano, pojištění nese název Záchranná vesta a stojí měsíčně 8,9 % z výše vaší splátky.

4. Vyplňte kontaktní údaje a údaje o své finanční situaci

Vyplňte kontaktní údaje. Na e-mailovou adresu přijde potvrzovací e-mail a údaje k profilu na Zonky, který vám bude vytvořen a kde se bude odehrávat vše důležité. Následně vyplňte údaje o své osobní a finanční situaci

5. Nahrajte požadované doklady a dokumenty

Nyní nahrajete doklady a výpisy z účtu. Pokud ještě nemáte bankovní účet, doložíte své příjmy potvrzením od zaměstnavatele, vystavené na originálním formuláři od Zonky.

6. Podepište smlouvu

Pokud se všemi podmínkami souhlasíte, smlouvu podepíšete v klientském profilu formou kódu ze SMS zprávy. Následně dojde k odeslání půjčky na váš účet.

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.


 

 

 

Často kladené otázky

Vyřízení půjčky se u Zonky věnují neprodleně poté, co sem dorazí vaše online žádost. Pokud máte dobrou úvěrovou historii i dostatečné příjmy, bude vše vyřízeno během několika okamžiků. Na vyřízení složitějších případů si Zonky vyčleňuje jeden až dva pracovní dny. Peníze jsou odesílány ihned po podpisu smlouvy – a díky okamžitým platbám mohou také ihned dorazit na váš účet.

Žádost o Zonky půjčku se na tržišti již nevystavuje. AirBank změnila pravidla hry natolik, že dnes už nenechá své investory, aby rozhodovali, komu své peníze svěří. Zavedla nový způsob investice do půjček: Zonky Rentiér. Ten je pasivní. Lidé jen poskytnou své peníze a AirBank s nimi hospodaří sama. Lidem na oplátku garantuje minimální zhodnocení.

Proto se netřeba obávat, že se vaše žádost o půjčku objeví na jakémkoliv veřejném místě. Vše vlastně probíhá jako u kterékoliv jiné bankovní půjčky.

Bohužel, v tomto ohledu jsou podmínky Zonky půjčky nekompromisní: účet, na který se posílají peníze z úvěru, musí být veden na jméno žadatele. V momentu, kdy žádáte, ještě bankovní účet mít nemusíte – ten se dá zřídit až po schválení půjčky. Založení bankovního účtu jde v mnoha bankách online a je hotovo během několika málo minut. Získat v hotovosti tuto půjčku rozhodně nelze. Splácet hotově už se dá – například vklady do bankomatu nebo na pobočce PPF banky.

Posílat budete jednu jedinou splátku, protože peníze si fakticky půjčíte od AirBank. Od investorů si je pak vybere zase banka. Vztah tedy není mezi vámi a investory, ale mezi vámi a Zonky (resp. AirBank., která službu Zonky provozuje).

Pojištění splácet kryje dlužníka v pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, ošetřování člena rodiny, invalidity nebo úmrtí. Pojištění je dostupné jen lidem do 65 let, neinvalidům a těm, kdo nemají průkaz ZTP/P.

V případě pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání či ošetřování člena rodiny uhradí pojištění až 12 splátek, u invalidity 2. a 3. stupně až 3 splátky, v případě úmrtí je pojištěním uhrazena jistina. Pojistné plnění se realizuje ihned po vzniku pojistné události, nejsou tu stanoveny čekací lhůty.

Zonky ještě donedávna žádné kamenné pobočky nemělo. Ale od té doby, co si službu převzala AirBank, můžete využít osobní konzultace právě na pobočkách této banky.

Zonky půjčka není poskytována lidem v exekuci a ani v insolvenci. Ale jestli jste po exekuci nebo insolvenci už nějaký ten “pátek”, uspět se žádostí můžete. Detaily najdete v našem článku.

V případě důchodců a žen na mateřské nebo rodičovské dovolené nelze jednoznačně odpovědět. Vše je záležitostí individuálního posouzení. Pokud se bude jednat o důchodce v dobré finanční situaci, nebo o ženu na mateřské, za kterou bude ochoten se zaručit manžel/partner či jiný člověk s dobrou bonitou, je kladné vyřízení žádosti velmi pravděpodobné. Více informací se dozvíte v našem článku.

Zkušební doba je v případě žádosti o Zonky půjčku velkou překážkou. Zda fakt, že jste ve zkušební době, někdo pozná, je nepodstatná otázka – ve smlouvě o Zonky půjčce totiž stvrzujete, že pokud jste zaměstnaný, „nejste ve zkušební době, zaměstnavatel s Vámi nejedná o ukončení pracovního poměru a pracovní poměr nekončí jiným způsobem“. Pokud byste ve zkušební době byli, a přesto podepsali, že v ní nejste, jednalo by se o porušení smlouvy a podmínek půjčky se všemi jeho nepříjemnými následky.

Zonky nerozlišuje konkrétní částky, u kterých by vyžadovali souhlas. U každé půjčky totiž podepisujete, že s ní manžel/manželka souhlasí (pokud je máte) – a je jedno, zda si berete 20 tisíc Kč nebo něco přes milion.

Peníze ze Zonky půjčky si lze vzít i na konsolidaci starších úvěrů (kreditních karet, kontokorentů), ale o plnohodnotnou konsolidaci se nejedná. Doplatit konsolidované (převáděné) půjčky si totiž musíte sami – a do měsíce od získání peněz o tom musíte na Zonky doložit potvrzení. U plnohodnotné konsolidace splácí původní dluhy poskytovatel sám, protože se jedná o účelové peníze a plnou službu pro klienta.

Nemít na splátky je velmi nepříjemná situace, která se ale může přihodit každému z nás. Pokud jde o nedostatek peněz kvůli neschopence nebo ztrátě výdělku, a přitom byla schopnost splácet pojištěna “Záchrannou vestou”, budou splátky uhrazeny pojišťovnou.

Jestliže vám jen stačí posunout datum splátky, zvládnete to ve svém klientském profilu přímo na stránkách Zonky.cz nebo v aplikaci.

V ostatních případech bude Zonky vymáhat splátky po dlužníkovi a bude si účtovat poplatek 500 Kč za každou opožděnou splátku, náklady na vymáhání (upomínka, advokát), zákonný úrok z prodlení. A při nesplácení delším než 90 dnů se smluvená úroková sazba přemění na zákonem danou úrokovou sazbu, která odpovídá výši úroku z prodlení. Navíc počítejte ještě s pokutou: naúčtována bude ve výši 1 % z celkové výše úvěru sjednané ve smlouvě.

Začněme odkladem splátky, který v Zonky nazývají “Splátkovým volnem”. Vzít si ho můžete až po první řádně zaplacené splátce. Zároveň je potřeba si odklad splátky vyřídit jindy než v den termínu splatnosti pravidelné splátky. Během volna potom u půjčky nejde měnit datum splátky.

Co se změn v datu splátky týká, smíte ji udělat, kdykoliv potřebujete. Až 10× denně. Nejpozdější datum, které vám půjde vybrat, je 25. den v měsíci. Změna se propíše od následující splátky, ale pozor: od splátky, kterou jste ještě nesplatili úplně ani částečně, a zároveň ještě nemá po splatnosti.


 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

Air Bank a.s.

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6

Air Bank a.s.,
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky