Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Inženýrské studium absolvovala na Ekonomicko-správní fakultě Univerzity Pardubice a pokračovala doktorským studiem na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. V době doktorátu i po jeho skončení působila jako odborný asistent na své kmenové fakultě a také na Vysoké škole logistiky v Přerově. S ostravskou fakultou i nadále externě spolupracuje.

Mimo jiné píše nezávislé blogové články informativního charakteru zaměřené na osobní finance pro portály Bezvamoney.cz a Hyperfinance.cz, ale také pro relaxační hobby magazíny, kde se (uživatelsky) věnuje chytré elektronice a zahradničení.

Na poli osobních financí se i nadále vzdělává, a to jak četbou finanční tématiky, tak navštěvováním kurzů a seminářů pořádaných odborníky či finančními domy. Součástí jejího vzdělávání bylo i složení zkoušky pro registraci u ČNB coby regulovaný a registrovaný subjekt finančního trhu.

Články

Půjčky

19.09.2023

Vyplatí se předčasné splacení úvěru?

Banky si smí od roku 2016 účtovat za předčasné splacení úvěru pouze zákonem omezenou výši poplatku. Na kolik vás přijde předčasné splacení půjčky?

Půjčky

12.09.2023

Spoludlužník versus ručitel - jaký je v tom rozdíl?

Kdy jste spoludlužníkem z půjčky, a kdy ručitelem? Jak se jejich pozice liší a za co který z nich odpovídá? Kdy o půjčce musíte být informování, a kdy ne?

Půjčky

05.09.2023

Jak vrátit půjčku, když ji už nechcete?

Co dělat, když už o půjčku nestojíte? Můžete ji vrátit? Jak? A kolik vás to bude stát? Kdy je nárok na vrácení půjčky? Dá se půjčka vrátit úplně zdarma?

Zobrazit další

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky