Zonky
Zonky
3,8
Rozsah půjčky5 000 - 1 200 000 Kč
Splatnost půjčky12 - 120 měsíců
Minimální RPSN
5,56 %
Požádat o půjčkuna webu Zonky
Bankovní
První zdarma
Hotovostní
Bez registru
Výhody
 • Pojištění možnosti odložit si splátky při nemoci nebo ztrátě zaměstnání
 • na cokoliv
 • až 1 200 000 Kč
 • až na 10 let
 • rychlé vyřízení online
Nevýhody
 • doložení příjmů
Podmínky
 • od věku 18 let
 • občanství v zemích EU a trvalý pobyt v ČR
 • 2 doklady totožnosti
 • pravidelné a doložitelné příjmy
Reprezentativní příklad

Příklad půjčky s ročním úrokem 5,99 % p.a., výše půjčky 150 000 Kč, měsíční splátka 2 957 Kč, doba splácení 60 měsíců. Přesnou výši úroku a poplatků pro vaši půjčku zjistíte v online poptávce. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Reklamní sdělení

Nabízíme prostor, kde můžete porovnávat půjčky od více poskytovatelů, zcela zdarma. Jak tedy vyděláváme peníze?

Dostáváme kompenzace od našich partnerů. S některými máme uzavřeny smlouvy a jejich služeb můžete využívat dle libosti, protože ačkoli za ně dostáváme odměnu, jejich využívání pro vás neznamená žádné další náklady.

Naše partnerství mohou mít vliv na to, které produkty recenzujeme a o kterých píšeme, ale v žádném případě to neovlivňuje naše doporučení nebo rady. Partneři nám nemohou platit za příznivé recenze svých produktů nebo služeb.


Informace o řazení nabídek

Výchozí řazení nabídek zohledňuje kombinaci kvalitativních a kvantitativních parametrů a také oblíbenost produktů. Mechanismus řazení neustále aktualizujeme za účelem zkvalitnění našich služeb. Více informací o řazení nabídek, včetně seznamu hlavních parametrů, důvodu jejich volby a možností ovlivnění pořadí, naleznete zde.


Informace o poskytovatelích služeb

Veškeré námi srovnávané finanční produkty jsou poskytovány podnikatelskými subjekty. Jednotliví poskytovatelé finančních služeb, které srovnáváme nebo zprostředkováváme jsou jako třetí osoby i skutečnými poskytovateli takových služeb. Zákazník je tak vůči nim v postavení spotřebitele a může uplatnit veškerá zákonem garantovaná spotřebitelská práva. Za zajištění práv spotřebitelů je odpovědný poskytovatel finančního produktu.

Kompletní průvodce P2P půjčkami:

Co je P2P půjčka a jak se liší od ostatních úvěrů ve srovnávači?

Úvěry typu P2P jsou specifickou kategorií úvěrů, které mohou být poskytovány na tuto oblast zaměřenými společnostmi, anebo přímo jednotlivými lidmi. Zatímco u P2P půjčky od specializované společnosti jde o úvěr spotřebitelský, v případě peněz od soukromé osoby však jde pouze o peněžitou zápůjčku. Proč to zdůrazňujeme? Peněžitá zápůjčka totiž nepodléhá tak silné ochraně dlužníka jako spotřebitelský úvěr.

V našem srovnávači vždy uvidíte jen nabídky úvěrů od P2P společností, jinými slovy pouze z kategorie úvěrů spotřebitelských. Vše je zde podléhá zákonu o spotřebitelském úvěru, se všemi prvky ochrany spotřebitele. I proto jsou u nás srovnávané P2P půjčky vždy bez zástavy, bez účelu, často bez ručení. A proč jsou tedy P2P? Ostatním lidem totiž nabízejí možnost do úvěrů investovat.

P2P je vždycky půjčkou nebankovní. Z podstaty věci se o úvěr bankovní nikdy jednat nemůže. Nabídne však velký rozsah částek - od nižších desítek tisíc (např. 30 000 Kč), až po téměř milion korun. Poskytnuta bývá většinou na účet. Jestliže ale stojíte o výplatu peněz “na ruku”, navštivte přímo kategorii, kde se srovnání zabývá jen úvěry poskytovanými v hotovosti.

Jak postupovat při výběru nejlepší P2P půjčky?

Nejprve se zamyslete nad tím, zda peníze navíc opravdu potřebujete a zda je právě teď vhodné, abyste se zadlužili. Jestli je odpověď kladná, porovnejte si jednotlivé úvěry. Srovnání vždy povádějte s ohledem na celkovou cenu (nejen RPSN, ale i kolik přeplatíte – „celková cena splatná spotřebitelem“). S první půjčkou zdarma tu nepočítejte. Ovšem, pokud o ni stojíte, přejděte rovnou do kategorie úvěrů zdarma. Důležité při výběru jsou i podmínky splácení. 

Když rozkliknete jednotlivé úvěry z našeho srovnávače, v jejich detailu si můžete projít i výhody a nevýhody každé z půjček, které jsme při jejich recenzování našli. V recenzi najdete též podrobně rozepsané podmínky pro získání úvěru a jeho následné splácení. Ještě než se do žádosti o půjčku pustíte, předem si důkladně promyslete, jakým způsobem úvěr splatíte.

Dozvíte se z našeho článku: Na co dávat největší pozor, když vybíráte půjčku.

Jak si zažádat o online P2P půjčku v našem srovnávači?

Díky našemu srovnávači vyřídíte vše odsud – stačí si jen vybrat úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat, připravit si vyžadované doklady a pak postupovat podle jednoduchého návodu:

Kliknete na tlačítko „Požádat o půjčku“. Ihned budete přesměrování do formuláře, který bude buď na našich stránkách, nebo na stránkách zvoleného úvěru. Každý z poskytovatelů má trochu jiný postup vyplnění žádosti, ale nezoufejte, detailní popis postupu u každé z nich najdete po rozkliknutí názvu půjčky a srolování do sekce „Jak probíhá vyřízení půjčky".

Po odeslání vyplněného formuláře se ozve operátor poskytovatele, se kterým žádost dokončíte. Vždy proto důsledně kontrolujte vyplněné kontaktní údaje. Jestliže vás poskytovatel nekontaktuje, může to znamenat chybu v kontaktech, nebo nesplnění podmínek pro získání úvěru.

Jaké doklady si připravit než se pustím do žádosti o P2P půjčku?

Co se dokladů týká, většinou budete potřebovat:

 • dva doklady totožnosti
 • pravidelné a v případě potřeby doložitelné příjmy - formou výpisu z účtu, výplatních pásek, daňového přiznání, či třeba jen souhlasu pro poskytovatele, aby nahlédl do vašeho online bankovnictví (např, skrze aplikaci  Instantor, Kontomatik, Nordigen, TelcoScore apod. fungující  na základě směrnice o otevřeném bankovnictví PSD2)
 • vlastní bankovní účet

Které podmínky jsou vyžadovány pro vámi vybranou půjčku, pak najdete po rozkliknutí jejího názvu a srolování do části „Podmínky získání půjčky". Zajímavostí jistě je, že někteří poskytovatelé nevyžadují potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem. Celou skupinu najdete v kategorii půjček bez prokázání příjmu.

Pročtěte si v našem článku: Jaké podmínky může poskytovatel vyžadovat, abyste při žádosti o půjčku splnili.

Časté dotazy

Nenašli jste odpovědi na všechny vaše otázky? Více odpovědí souvisejících se srovnávačem Bezvamoney.cz a s úvěry obecně najdete v sekci Dotazy.

Shrňme, co byste měli vědět o P2P půjčkách

P2P půjčky sjednané skrze P2P platformou patří do kategorie spotřebitelských úvěrů - a vztahuje se na ni zákon o spotřebitelském úvěru. Jinými slovy je zde zajištěna stejná míra ochrany dlužníka jako u ostatních spotřebních úvěrů od bank a licencovaných nebankovních společností. Proto v našem srovnávači najdete vždy jen půjčky poskytované P2P společnostmi. 

To ale neznamená, že byste dluh nemuseli splácet. Vždy si předem a důkladně promyslete, jestli úvěr opravdu potřebujete a hlavně: z jakých zdrojů ho později uhradíte. P2P půjčky s sebou nesou mnoho výhod. Obecně dokáží být rychlé, ale hlavně levné. Důvodem je fakt, že část prostředků pochází od drobných investorů, kteří si nekladou tak vysoké nároky na zisk jako banky. Přitom P2P platformy umějí tolerovat i nižší bonitu než banky - samozřejmě výměnou za zvýšení ceny půjčky. Peníze mohou být poskytnuty i jako úvěr cizincům, zajištěn bývá u poskytovatelů též víkendový provoz.