Zonky půjčka na bydlení

Rozsah půjčky

5 000 - 1 200 000 Kč

Roční úrok

5.99 %

RPSN

6.61 %

Splatnost

12 - 120 měsíců

V souhrnu

Zonky půjčka na šetrné bydlení je účelovým úvěrem vyhrazeným pro financování úprav bydlení směrem k šetrnějšímu bydlení. Nejde však o hypotéku, půjčka je bez zástavy. Počítat můžete s jednotným úrokem 5,99 %, ale s různě vysokými poplatky. I tak jde o úvěr levný. Můžete si pojistit splácení, dvakrát ročně bezplatně odložit splátku nebo si změnit její datum. Předčasné splacení je zdarma.

Přehled Zonky půjčky na bydlení

Cena

icon

Jednotný úrok 5,99 % pro všechny

icon

Zdarma odklad splátky nebo změna data splátky

icon

Zdarma předčasné splacení

icon

Poplatek 2 % za vyřízení půjčky

Flexibilita

icon

Peníze se odesílají buď ihned po podpisu smlouvy, nebo kdykoliv po žádosti o načerpání

icon

Možnost měnit datum splátky v měsíci a 2x za rok si odložit splátku

icon

Načerpání je možné až po prokázání účelu půjčky

icon

Odklad splátky je povolen až po první včas uhrazené splátce

Transparentnost

icon

Jednoduchá a stručná smlouva

icon

Jasně definované podmínky získání i splácení

icon

Průhledné pojištění schopnosti splácet

Zákaznická podpora

icon

Zákaznická linka i online dostupné denně

icon

Pokud nevyjde schválení půjčky na šetrné bydlení, zájemci se žádost automaticky vyhodnotí i pro Zonky půjčku, kde je pravděpodobnost schválení vyšší

Recenze Zonky půjčky na šetrné bydlení

Půjčka na šetrné bydlení pod značkou Zonky (ale poskytovaná AirBank) je cenově velmi výhodná. Sice úvěr bankovní, ale stále ještě v režimu P2P (přes Zonky Rentiér). Díky penězům od soukromých osob si může Zonky dovolit nabízet půjčku na šetrné bydlení s úrokem 5,99 % a s RPSN, které začíná na šesti procentech (a v modelové kalkulačce nepřekročí desítku). Lze ji počítat mezi půjčky vhodné na rekonstrukci bydlení

Jak název říká, jde o účelový úvěr na technologie pro šetrnější bydlení. Ty jsou v podmínkách přímo vyjmenovány: „fotovoltaická elektrárna, kotel na biomasu, tepelné čerpadlo, zateplení domu, včetně výměny oken a vstupních dveří, zelená střecha, větrání s rekuperací, nabíjecí stanice na elektromobil, venkovní stínící technika, technologie na využití tepla z odpadní vody, technologie na využití dešťové vody.“

Základem pro získání půjčky je, vedle dospělosti a dostatečné úvěruschopnosti, i prokázání účelu využití půjčených peněz. Projekt na šetrné bydlení se dá z půjčky zafinancovat zpětně (faktury nesmějí být v den žádosti o půjčku starší 6 měsíců). Financovat ale můžete i teprve chystaný projekt. Při žádosti uvedete, na co peníze chcete. A pak máte 90 dní na to, abyste na Zonky doložili, že je vše připraveno. Dokládá se smlouva o dílo nebo faktura nebo kupní smlouva. Peníze Zonky posílá ihned po úspěšné kontrole doloženého účelu využití peněz z půjčky.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Zonky půjčku na šetrné bydlení lze kdykoliv předčasně splatit zdarma, bezplatná je i mimořádná splátka (například z obdržené dotace, jak Zonky na svých stránkách uvádí). Během roku si můžete až dvakrát bezplatně odložit splátku (pozor, odklad splátky o měsíc s sebou nese i prodloužení úročení dluhu o měsíc). Podmínkou pro odklad splátky je v minulém měsíci řádně uhrazená splátka. Zonky nově dovoluje kdykoliv v měsíci měnit datum splátky, nastavit se dá nejpozději na 25. den v měsíci. 

Nepovinnou součástí Půjčky na šetrné bydlení je pojištění schopnosti splácet. Nazvali jej „Zonky záchranná vesta“ a poskytují ho ve spolupráci s Maxima pojišťovnou. Hlavním benefitem je okamžitá pomoc po doložení pracovní neschopnosti, evidence na Úřadu práce, ošetřování člena rodiny, rozhodnutí o invaliditě, či úmrtního listu. 

Celé vyřízení Zonky půjčky na šetrné bydlení probíhá online. S možností konzultace po telefonu, v online chatu, ale i na kamenné pobočce AirBank. Samozřejmou součástí procesu je důkladné prověření bonity klienta. Žadatelům, kteří tu neuspějí, nabídne AirBank vyřízení běžné Zonky půjčky, která je (po stránce úvěruschopnosti klienta) dostupnější. Peníze se vyplácejí jedině na účet. Zonky dovoluje, aby si klient, pokud je zatím bez bankovního účtu, založil účet u AirBank až po té, co je mu úvěr schválen.

Podmínky získání půjčky na šetrné bydlení

Podmínky pro získání Zonky půjčky jsou spojeny s účelem tohoto úvěru. Jde o půjčku na šetrné bydlení, tedy na některá z výše vyjmenovaných opatření. Proto je schválení půjčky spojené s prokázáním chystaného nebo už uhrazeného opatření pro vaše bydlení. Plus samozřejmě ještě běžné podmínky Zonky půjčky:

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Věk minimálně 18 let

icon

České občanství nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR

icon

Platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (pas, řidičák, zbrojní průkaz)

icon

Doklad využití peněz na šetrné bydlení (faktura, smlouva o dílo, kupní smlouva)

icon

Bankovní účet vedený na vlastní jméno (lze založit až po schválení půjčky)

icon

Doklad o pravidelném příjmu, nejlépe formou výpisů z účtu

icon

Dostatečná úvěruschopnost

Zonky půjčka na bydlení ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníNe
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky

Celý proces vyřízení půjčky u Zonky je online a potřebujete k němu jen elektronické kopie výše zmíněných dokladů a dokumentů (účel půjčky lze doložit o 90 dní od předběžného schválení). Postup je následující:

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Nejprve vyjádřete zájem si půjčit tím, že kliknete na tlačítko „Požádat o půjčku“ nebo „Chci si půjčit“. To vás přesměruje přímo na stránky Zonky, do sekce Půjčky na šetrné bydlení. Zde opět kliknete na tlačítko „Chci si půjčit“, případně můžete po stránce srolovat o kousek níž a nejprve si nastavit parametry úvěru tak, jak jej potřebujete. Nastavuje se tu objem půjčky a výše splátek, které si můžete s jistotou dovolit.

2. Zvolte si, zda chcete půjčku pojistit Záchrannou vestou

V tomto kroku se rozhodnete, jestli si chcete půjčit s pojištěním schopnosti splácet, či bez něj. Pojištění stojí měsíčně 8,9 % z vypočtené výše vaší splátky.

3. Vyplňte kontaktní údaje

Budete požádáni o vyplnění kontaktů na sebe, konkrétně o email a telefonní číslo, aby bylo pro Zonky možné vás kdykoliv kontaktovat a případně doplnit chybějící informace, či je upřesnit. Na email přijde žádost o potvrzení, že se opravdu jedná o vaši schránku. Jakmile tuto skutečnost potvrdíte (kliknutím na odkaz), vytvoří vám Zonky automaticky klientský profil na svých stránkách, zašle přihlašovací jméno a heslo. Zde se bude odehrávat podpis smlouvy o půjčce, případně pozdější čerpání (lze až 90 dní po schválení této účelové půjčky).

4. Vyplňte údaje o sobě a své finanční situaci

Následně je potřeba vyplnit údaje o vaší osobě a domácnosti, tedy jak rodné číslo, tak trvalé bydliště, rodinný stav, příjmy, výdaje, dosažené vzdělání apod.

5. Nahrajte požadované doklady a dokumenty

Své doklady (občanský průkaz a druhý doklad totožnosti) a také výpisy z účtu budete nahrávat v tomto kroku. Zonky vám dá obratem vědět, zda vám může být půjčka schválena. Pokud ano, přecházíte k doložení účelu využití půjčených peněz. Pokud ne, nabídne vám Zonky alternativu v podobě jejich běžné půjčky (ale počítejte s vyšším úrokem).

6. Pošlete doklad o účelu

Pokud se všemi podmínkami souhlasíte, smlouvu podepíšete v klientském profilu formou kódu ze SMS zprávy. Následně dojde k odeslání půjčky na váš účet.

7. Podepište smlouvu

Pokud vám bude půjčka schválena, Zonky vás o tom informuje emailem. Schválenou půjčku si budete moci přečíst v klientském profilu, který vám v Zonky založili během vyřizování žádosti. Smlouva se také podepisuje přímo ve vašem profilu, a to formou vyplnění číselného kódu, který obdržíte v SMS zprávě. Peníze budou vyplaceny ihned po podpisu smlouvy a doložení účelu čerpání peněz. Doputují na váš bankovní účet, ať je v kterékoliv bance na českém trhu.

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 200 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 5,99 % ročně, se splatností 120 měsíců (10 let), splátkou 2 272 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 4 000 Kč) a s výslednou RPSN 6,61 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 272 479 Kč.


 

 

 

Často kladené otázky

Opravdu. Jde o běžnou spotřební půjčku, i když se stanoveným účelem. Ani ručitel a ani ručení majetkem se zde neuplatňuje.

Nikoliv. Zonky půjčka na šetrné bydlení se poskytuje jen jednotlivcům, spolužadatele přibrat nelze. Počítejte ale s tím, že jste-li v manželském svazku, u půjčky podepisujete, že manžel/partner s půjčkou souhlasí (automaticky se totiž stává spoludlužníkem)

Nemusíte nutně být majitelem. Ale pozor: na dokladech účelu půjčky (tedy na faktuře, smlouvě o dílo nebo kupní smlouvě) musí být vaše jméno a váš podpis. Doklady zkrátka musejí být vystaveny na vás.

Ano, vše probíhá kompletně online, z části v klientském profilu na Zonky, lze i v mobilní aplikaci.

Jsou tři možnosti, jak využití peněz z půjčky doložit:

  • smlouva o dílo
  • faktura
  • kuní smlouva.

V den podání žádosti nesmí být žádný z dokladů starší než 6 měsíců. Doklad můžete zaslat až v budoucnu, do 90 dní po podání žádosti o úvěr.

Bohužel, v tomto ohledu jsou podmínky Zonky půjčky nekompromisní: účet, na který se posílají peníze z úvěru, musí být veden na jméno žadatele. V momentu, kdy žádáte, ještě bankovní účet mít nemusíte – ten se dá zřídit až po schválení půjčky. Založení bankovního účtu jde v mnoha bankách online a je hotovo během několika málo minut. Získat v hotovosti tuto půjčku rozhodně nelze. Splácet hotově už se dá – například vklady do bankomatu nebo na pobočce PPF banky.

Pojištění si v klidu důkladně prostudujte, sem shrneme jen to základní. Zonky záchranná vesta zahrnuje pojistné plnění pro případ:

  • pracovní neschopnosti
  • ošetřování člena rodiny
  • ztráty zaměstnání
  • hospitalizace
  • invalidity
  • úmrtí.

Pojistné události mají různý rozsah plnění. Od úhrady tří splátek (invalidita 2. a 3. stupně), přes roční splácení (pracovní neschopnost, ztráta zaměstnání či ošetřování člena rodiny) až po úplné doplacení půjčky (úmrtí).

Ano, na kterékoliv pobočce AirBank. Ta je poskytovatelem všech půjček pod značkou Zonky.

Ano, takto vstřícná je AirBank během splácení půjčky. Jedinou podmínkou zdarma odkladu splátky je řádně splacená splátka v předchozím měsíci. Odložit splátku si ale musíte ještě před datem její splatnosti.

Jak Zonky píše, klidně i 10× denně. Nejpozdější datum, které vám klientská zóna nabídne, bude 25. den v měsíci. Změna se propíše od následující splátky, ale pozor: jen pokud jste ji nesplatili ještě ani částečně, a zároveň ještě není po splatnosti.

Problémům se splácením se Zonky snaží vyhnout preventivně. I proto je schvalovací proces poměrně přísný. V nabídce je i pojištění schopnosti splácet. Pokud byste přece jen splácení nezvládali, co nejdříve o tom dejte Zonky vědět. Dohodnete náhradní řešení.

V případě nesplácení (především, pokud jej klienti ani neřeší), účtuje Zonky poplatek 500 Kč za každou opožděnou splátku, náklady na vymáhání (upomínka, advokát), zákonný úrok z prodlení. A při nesplácení delším než 90 dnů se smluvená úroková sazba přemění na zákonem daný úrok z prodlení. Navíc počítejte ještě s pokutou: naúčtována bude ve výši 1 % z celkové výše úvěru sjednané ve smlouvě.

Podívejte se, jak postupovat, když nemáte na splátku.


 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

Air Bank a.s.

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6

Air Bank a.s.,
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky