Moneta Money Bank Osobní půjčka se sloučením – konsolidace

 • Konsolidace nebo refinancování plně online až do 1 500 000 Kč
 • Bez poplatků za online sjednání a vedení úvěru
 • Možnost sloučit i kontokorenty a kreditní karty
 • Částku lze navýšit o peníze na cokoliv
 • Úrok již od 6,7 %
 • Pojištění schopnosti splácet od 8,9 % měsíčně z anuitní splátky

Výše půjčky: 30 000 - 1 500 000 Kč

Splatnost: 24 - 120 měsíců

RPSN od: 6,6 %*

Roční úrok od: 6,7 %*

Půjčka bez doložení příjmu: ANO

Bez ručení: ANO

Odložení splátek: ANO

Pro důchodce: ANO

Pro ženy na mateřské: ANO

Možnost předčasného splacení: ANO

Půjčka bez registrů: NE

První zdarma: NE

V hotovosti: NE

*výše úrokové sazby, RPSN a úvěrový registr souvisí s výškou půjčky, dobou její splatnosti a individuálním posouzením bonity klienta

Reprezentativní příklad: Výše úvěru 350 000 Kč, 120 splátek, měsíční splátka 4 209,57 Kč, roční úroková sazba 7,8 %, poplatek za poskytnutí úvěru 0 Kč při podání žádosti o úvěr online, RPSN 8,06 %, celková částka splatná spotřebitelem 504 492,26 Kč. U částek vyšších než 1 000 000 Kč musí být v žádosti uveden spolužadatel, a to manžel/ka nebo jiná osoba. Tato nabídka není závazná. Banka si vyhrazuje právo žádosti o úvěr nevyhovět.

Toto sdělení slouží pouze pro informační účely. Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Jakmile kliknete na tlačítko „Chci si půjčit“, budete přesměrováni do online formuláře přímo na stránkách banky. Zde budete postupovat následovně:

1. Uvedete vaše současné závazky, které chcete konsolidovat /refinancovat

Nejprve ve formuláři uvedete, jaká částka vám zbývá ve splacení úvěru, kreditní karty nebo/a kontokorentního účtu. Zde pozor, banka má formulář nevhodně nastaven – požaduje u kreditky a kontokorentu úvěrový rámec, nikoliv částku, kterou tam opravdu dlužíte. Při konzultaci s bankou jsme byli ujištěni, že vyplnit se má jen opravdu dlužná částka (včetně poplatků za předčasné splacení), neboť z těchto údajů se pak určuje výše refinancovaného/konsolidovaného úvěru u Monety. Ve formuláři dále uvedete výše splátek, které měsíčně na své závazky odvádíte. Po vyplnění údajů kliknete na „spočítat“. 

2. Chcete navýšit konsolidovanou/refinancovanou částku a chcete pojistit?

V dalším kroku je potřeba se rozhodnout, zda chcete navýšit úvěrovou částku o další peníze a jestli chcete pojistit svou schopnost splácet. Pak zase kliknete na tlačítko „spočítat“. 

3. Uložíte vaše požadavky

Banka na základě výše vyplněných dat spočítá nabídku (zhruba) – a pokud se vám bude líbit, necháte si ji uložit (kliknutím na „uložit“).

4. Vyplníte základní údaje

 • jméno a příjmení
 • rodné číslo
 • adresa trvalého pobytu
 • občanský průkaz (nebo jiný doklad cizince) a druhý doklad totožnosti
 • údaje o příjmech
 • případně údaje o zaměstnavateli
 • další údaje, které budou bankou vyžadovány. Banka je bude zpracovávat za účelem uzavření smlouvy o půjčce.

5. Odeslání žádosti

Nakonec odešlete žádost. Uložený výpočet vytvořený na základě vámi vložených parametrů se automaticky odešle spolu s vašimi daty a se žádostí. Pak už jen zbývá počkat, než se ozve pracovník banky – a následovat jeho pokynů. Peníze z půjčky budou převedeny na účty současných věřitelů, a tím předčasně splaceny. Pokud jste si požádali o peníze navíc, budete vyzváni k provedení aktivačního převodu – a pak už bude navýšená částka vaše.

Časté dotazy

1. Musím si nejprve zřídit účet u Monety, než tady požádám o konsolidaci dvou půjček?
Rozhodně si účet předem zřizovat nemusíte. Banka jej sice bude vyžadovat, ale zřídí vám jej automaticky zároveň s vyřízením půjčky. Tato starost vám proto odpadá.
2. Co když ale potřebuju jen refinancovat jednu větší půjčku – půjde to?
Ano, Moneta Money Bank umí i refinancování, tedy převedení jedné půjčky. Jestliže se jedná o vyšší částku, bude podmínkou úspěchu i dostatečná bonita (refinancovaná částka ale nesmí přesáhnout 600 tisíc Kč online a 800 tisíc Kč na pobočce).
3. Musí konsolidace vždycky udělat nejméně 30 000 Kč? Mně vychází kontokorent a kreditka na necelých 30 tisíc.
Ano, mimimem je právě 30 tisíc korun. Pr o vás to znamená, do částky třiceti tisíc si budete muset požádat o navýšení. Peníze navíc až do celkového součtu 30 000 Kč vám budou půjčeny s úrokem 4,9 % p.a. a s RPSN 5 %.
4. Jak tedy s vyplněním formuláře pro konsolidaci, co jste zmiňovali v popisu půjčky – mám tam napsat jen to, co opravdu na kontokorentu dlužím, nebo to, kam až mě do mínusu pustí?
Do formuláře vždy vyplňujte jen to, co opravdu dlužíte, přestože banka má kolonky nadepsány jako úvěrový rámec (tedy kam až vás do mínusu na kontokorentu nebo na kreditní kartě pustí). Postup jsme konzultovali s bankou a máme potvrzeno, že opravdový dluh je tím správným číslem. Z něj se totiž vypočte výše konsolidované (refinancované) půjčky. Úvěrovým rámcem byste částku zbytečně navýšili. A protože je předčasné splacení zpoplatněno, zbytečně byste pak platili za snížení půjčky na skutečný dluh.
5. Můžu si o konsolidaci zažádat i v klidu o víkendu? Přes pracovní dny na to není dost času.
Ano, i o víkendu budou stránky banky v provozu, takže tady svou konsolidaci v klidu vyplníte a nastavíte, pak žádost odešlete. Jen na reakci banky si budete muset počkat až do následujícího pracovního dne. Narozdíl od nebankovních společností, banky se pro víkendový provoz zatím nerozhodly.

Recenze

Osobní půjčka se sloučením – konsolidace od Moneta Money Bank je výhodnou možností jak refinancovat nebo sloučit své stávající dražší závazky. Moneta si poradí nejen se všemi typy běžných úvěrů, ale i s kreditní kartou nebo s přečerpáním na kontokorentním účtu. Pokud jsou vaše stávající závazky nižší než 1 500 000 Kč, lze si částku navýšit o peníze navíc (při dostatečné bonitě žadatele), které můžete využít na cokoliv.

Úroky začínají na příjemných 3,5 %, přičemž sjednání online je zcela zdarma, vedení půjčky také. Pokud byste jednávali na pobočce nebo telefonem, poplatek bude 1 795 Kč.

Minimum, na které se dá refinancování či konsolidace sjednat, je 30 000 Kč. Jestliže současné závazky klienta této výše nedosahují, automaticky musí částku navýšit o bezúčelové peníze až do celkového součtu 30 000 Kč. Peníze navíc do částky třicet tisíc korun jsou klientovi půjčeny s úrokem 4,9 % p.a. a s RPSN 5 %. Moneta Money Bank nabízí i pojištění schopnosti splácet s poplatkem od 8,9 % měsíčně z anuitní splátky.

Poskytovatel

MONETA Money Bank, a. s.
BB Centrum Vyskočilova 1422/1a
Praha 4 - Michle


Tel.: 224 443 636
E-mail: info@moneta.cz
Web: www.moneta.cz

MONETA Money Bank, a. s. logo
MONETA Money Bank, a. s., BB Centrum Vyskočilova 1422/1a, Praha 4 - Michle