V souhrnu

S konsolidací půjček od MONETY můžete sloučit různé úvěry od bankovních i nebankovních společností v minimální výši 5 000 Kč a získat navíc peníze na cokoli až do výše 1 500 000 Kč. Splácet můžete od tří měsíců do deseti let, podle výše konsolidované částky. Při online sjednání je konsolidace bez poplatku za vyřízení. Předčasné splacení je zpoplatněno. Zákaznické centrum Moneta je v provozu i o víkendech.

Cena+ nízké úročení i RPSN
+ při online sjednání je vyřízení zdarma
- zpoplatněné předčasné splacení
Flexibilita+ možnost změnit datum splátky
+ schvalování i o víkendu
+ vyplacení prostředků do několika minut od podpisu smlouvy
- není možné navýšení v průběhu čerpání
- odklad i změna splátky jen na základě individuálního posouzení
Transparentnost+ jednoduše napsaná velmi stručná smlouva
+ průhledné pojištění s výhodnými podmínkami
Zákaznická podpora+ klientské centrum dostupné i mimo pracovní dny
+ online chat
- žadatel, který doposud nebyl klientem banky, musí podepsat smlouvu na pobočce

BezvaMoney skóre: (3,9/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Konsolidace půjček od MONETA ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano*
Bonus za online sjednání+ Ano
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele- Ne
Předčasné splacení zdarma- Ne
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano**
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

*v případě online žádosti
**na základě individuální žádosti

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 350 000 Kč, 120 splátek, měsíční splátka 4 209,57 Kč, roční úroková sazba 7,8 %, poplatek za poskytnutí úvěru při žádosti online 0 Kč, RPSN 8,06 %, celková částka splatná spotřebitelem 504 492,26 Kč. U částek vyšších než 1 000 000 Kč musí být v žádosti uveden spolužadatel, a to manžel/ka nebo jiná osoba. Tato nabídka není závazná. Banka si vyhrazuje právo žádosti o úvěr nevyhovět.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Sjednání půjčky probíhá na stránkách určených pro zprostředkování půjček MONETA Money Bank, a.s. Proto budete po kliknutí na tlačítko „Požádat o půjčku“ přesměrováni na tyto stránky. Proces žádosti o půjčku i její schvalování je online a liší se podle toho, zda o půjčku žádá klient banky, nebo neklient. Klienti sjednají konsolidaci ve svém internetovém bankovnictví. Může se stát, že se MONETA po odeslání žádosti neozve.To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji, nebo faktem, že nesplňujete podmínky k získání půjčky. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Nastavte si parametry

Na kalkulátoru vyplňte, jaké úvěry si přejete sloučit, kolik zbývá doplatit a výši splátek. Zobrazí se výše měsíční splátky, úrok, RPSN a celková splatná částka.

2. Vyjádřete zájem si půjčit

Máte-li vybrány parametry půjčky, klikněte na tlačítko „Chci půjčku“.

3. Vyplňte žádost o konsolidaci

Vyplňte žádost o konsolidaci a veškeré požadované údaje týkající se vaší osoby, bydliště, příjmů a výdajů.

4. Potvrďte žádost

Systém vygeneruje shrnutí požadované částky včetně všech vámi zadaných údajů. Žádost zkontrolujte, zaškrtněte souhlas s podmínkami a žádost potvrďte.

5. Vyčkejte na rozhodnutí

Vyčkejte na vyhodnocení žádosti. V případě nesrovnalostí se vám ozve pracovník banky s dalšími pokyny.

6. Podepište smlouvu

Podpis smlouvy probíhá na pobočce banky, kde vám bude zřízen také běžný účet.

7. Čerpejte půjčku

O doplacení stávajících úvěrů se postará banka za vás. Pokud jste žádali o další půjčku, peníze jsou po podpisu smlouvy obratem zasílány na účet.

Časté dotazy

1. Jaké všechny úvěry mohu do konsolidace zahrnout?
Lze sloučit bankovní úvěry, nebankovní půjčky pro soukromé účely, leasingy, kreditní karty a kontokorenty, půjčky od splátkových společností či některé mikropůjčky. Je nutné mít k těmto půjčkám smluvní dokumentaci.
2. Mohu si do konsolidace zahrnout také půjčku od své rodiny či přátel?
Nikoli, je možné konsolidovat pouze vaše závazky, tedy žadatele. Úvěrové produkty jiných osob není možné do konsolidace zahrnout.
3. Mohu si převést pouze jednu půjčku, nebo musí být půjčky minimálně dvě?
Ano, lze převést pouze jednu půjčku, protože konsolidace od MONETY dokáže fungovat i jako refinancování. Opravdu vám stačí jen jedna, kterou banka v rámci konsolidace splatí za vás – z vašeho účtu si pak bude strhávat měsíční splátky.
4. Mohu si zažádat ke konsolidaci také o další půjčku? Je nutný podpis manželky?
Ano, můžete žádat o další prostředky až do částky 1 500 000. U částky nad 600 000 Kč je nutný také souhlas a podpis manželky.
5. Kolik budu platit za vyřízení konsolidace?
Pokud si zažádáte o konsolidaci online, není účtován žádný poplatek za sjednání úvěru. Pokud budete žádost podávat na pobočce, je účtován poplatek za poskytnutí úvěru dle sazebníku.
6. Lze získat peníze z půjčky také v hotovosti?
Ne, peníze jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet, konsolidovaná část úvěru putuje přímo na účty poskytovatelů vašich dosavadních půjček, které jste do konsolidace zahrnuli.
7. Je nutné mít veden u MONETY účet?
Pokud si budete žádat o konsolidaci a ta vám bude schválena, bude automaticky sjednán také běžný účet, protože jeho prostřednictvím bude probíhat pravidelné splácení úvěru.
8. Je možné o půjčku zažádat také o víkendu?
Ano, je to možné, můžete podat online žádost kdykoli, nebo navštívit pobočku, která má také víkendový provoz. V případě, že jste již klientem banky a máte předschválenou nabídku, může banka schválit žádost také o víkendu, v opačném případě si musíte počkat do dalšího pracovního dne.
9. Může si o konsolidaci požádat také cizinec?
Ano, MONETA Money Bank půjčuje cizincům s trvalým pobytem v ČR, což se vztahuje také na konsolidaci.
10. Jak bude banka postupovat, pokud nebudu úvěr řádně splácet?
V případě prodlení klienta s úhradou splátek bude banka úročit dlužnou částku úrokem z prodlení až do výše stanovené právním předpisem. Dále je banka oprávněna požadovat poplatky a jiné platby související s prodlením, ukončit smluvní vztah s klientem, prohlásit svým rozhodnutím jeho dluh za ihned splatný, pozastavit poskytování bankovních produktů a služeb, vymáhat splatný dluh vůči klientovi, a to i prostřednictvím třetích osob, postoupit svou pohledávku za klientem, informovat Bankovní registr klientských informací a Nebankovní registr klientských informací, SOLUS.
11. Na co se vztahuje pojištění schopnosti splácet a jak se sjednává?
Pojištění se sjednává při žádosti o poskytnutí úvěru, bez lékařské prohlídky či vyplňování složitých formulářů. Pojištění schopnosti splácet nabízí komplexní řešení, v rámci kterého jste pojištěn až proti 6 pojistným rizikům. Pojištění zahrnuje úmrtí z jakékoli příčiny, invaliditu III. stupně/ZTP/P přiznanou od ČSSZ, pracovní neschopnost z důvodu nemoci či úrazu, nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, ošetřování člena rodiny, hospitalizaci z důvodu nemoci.
12. Je půjčka vhodná také pro matky na mateřské, studenty či důchodce?
Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Studenti mohou půjčku získat pouze pokud mají pravidelný příjem. Příjmy z mateřské ani rodičovské dovolené banka jako příjem neuznává, takže je nutné mít ještě další pravidelný příjem. Invalidní či starobní důchod banka pro účely posouzení úvěruschopnosti uznává.

Recenze

S konsolidací půjček od MONETY můžete sloučit různé úvěry od bankovních i nebankovních společností v minimální výši 5 000 Kč a získat navíc peníze na cokoli až do výše 1 500 000 Kč. Splácet je možné od 3 do 120 měsíců, díky čemuž lze výhodně snížit původní splátky. Při žádosti vyšší než 600 000 Kč vyžaduje banka souhlas manžela či manželky (ale nikoliv spoludlužníka).

Při online sjednání je vyřízení půjčky vždy zdarma, a to i o víkendu. Telefonické vyřízení nebo žádost o konsolidaci na pobočce banky přitom vyjde na 2 459 Kč. Online vyřízení je proto velkou úsporou! Správa půjčky je vždy zdarma.

Splácení probíhá prostřednictvím běžného účtu, který je veden u MONETA Money Bank. Pokud ještě nejste klientem, je zřízení běžného účtu nezbytnou podmínkou - a proběhne automaticky s vyřízením žádosti. Splácení úvěru si můžete pojistit pojištěním schopnosti splácet. Cena pojištění je 9,9 % z velikosti měsíční splátky. V případě prodlení klienta s úhradou splátek bude banka úročit dlužnou částku úrokem z prodlení až do výše stanovené právním předpisem. Předčasné splacení úvěru je zpoplatněno poplatkem 0,5 % či 1 % z předčasně splacené jistiny.

Za poplatek lze změnit datum splátky, pokud však potřebujete změnit výši splátky, či dokonce splácení odložit, musíte si podat žádost, kterou banka individuálně posoudí. Maximální doba, po kterou lze mít splácení odloženo, je 6 měsíců. Tato úprava splátkového kalendáře bude zaznamenána v úvěrových registrech.

O půjčku lze zažádat online, telefonicky či na pobočce. Klienti, kteří již mají u MONETY veden běžný účet, mohou zažádat o konsolidaci prostřednictvím internetového bankovnictví. Může se však stát, že bude banka vyžadovat podpis na pobočce. Neklienti musí dokončení žádosti s podpisem smlouvy provést vždy na pobočce.

Poskytovatel

MONETA Money Bank, a. s.
BB Centrum Vyskočilova 1442/1b
140 28 Praha 4, Michle


Tel.: 800 10 30 60
E-mail: info@moneta.cz
Web: www.moneta.cz

MONETA Money Bank, a. s. logo
MONETA Money Bank, a. s., BB Centrum Vyskočilova 1442/1b, 140 28 Praha 4, Michle