Iva Grácová

Iva Grácová

Na Vysoké škole Báňské v Ostravě vystudovala obor Národní hospodářství. Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007, kdy začala pracovat v GE Money Bank na pozici asistent zákaznického centra, pak pracovala v Citibank jako privátní bankéř a investiční poradce. Odbornou znalost investičních poradců prokázala složením makléřských zkoušek na Masarykově univerzitě v Brně v kategorii Deriváty a Investiční poradce.

Od roku 2016 se ve volném čase věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou. Ekonomický a politický přehled si udržuje četbou různých odborných periodik, finančních článku a aktualit.

Články

Půjčky

19.09.2023

Vyplatí se předčasné splacení úvěru?

Banky si smí od roku 2016 účtovat za předčasné splacení úvěru pouze zákonem omezenou výši poplatku. Na kolik vás přijde předčasné splacení půjčky?

Půjčky

12.09.2023

Spoludlužník versus ručitel - jaký je v tom rozdíl?

Kdy jste spoludlužníkem z půjčky, a kdy ručitelem? Jak se jejich pozice liší a za co který z nich odpovídá? Kdy o půjčce musíte být informování, a kdy ne?

Půjčky

05.09.2023

Jak vrátit půjčku, když ji už nechcete?

Co dělat, když už o půjčku nestojíte? Můžete ji vrátit? Jak? A kolik vás to bude stát? Kdy je nárok na vrácení půjčky? Dá se půjčka vrátit úplně zdarma?

Zobrazit další

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky