ČS Konsolidace

Rozsah půjčky

20 000 - 2 500 000 Kč

Roční úrok

7.12 %

RPSN

7.52 %

Splatnost

12 – 120 měsíců

V souhrnu

Konsolidace půjček od České spořitelny nabízí možnost sloučit si půjčky v minimální výši 20 000 Kč od bankovních, ale také od nebankovních společností včetně těch leasingových. Výši splátek si lze v průběhu splácení zvýšit či snížit, stejně tak lze zažádat o odklad splátek. Ke konsolidaci si lze navíc půjčit další prostředky až do částky 2 500 000 Kč a to naprosto na cokoli. Výhodou je také možnost pojištění proti případné neschopnosti úvěr splácet.

Přehled půjčky ČS Konsolidace

Cena

icon

Nízké úročení a RPSN

icon

Bonus za řádné splácení

Flexibilita

icon

Možnost snížení i zvýšení splátek

icon

Možnost odkladu splátek

icon

Vyplacení prostředků do hodiny od podpisu smlouvy

Transparentnost

icon

Pevně dané poplatky

icon

Plně transparentní půjčka z bankovního sektoru

icon

Výpočet RPSN na stránkách je orientační, přesné parametry půjčky se dozvíte při žádosti o půjčku

Zákaznická podpora

icon

Blog zaměřený na finanční vzdělávání

icon

Zákaznická linka i online chat

icon

Pokud nejste klient, nelze sjednat online

Recenze ČS Půjčky

Česká spořitelna nabízí konsolidaci půjček, v rámci které si můžete sloučit půjčky v minimální výši 20 000 Kč od bankovních, ale také od nebankovních společností včetně těch leasingových. Ke konsolidaci si lze navíc půjčit další prostředky až do částky 2 500 000 Kč a to naprosto na cokoli. Pokud žádáte o více než 800 000 Kč, je nutný podpis manžela či manželky. Vyřízení konsolidace na 1 milion korun je možné jen telefonicky a na pobočce.

Vyřízení úvěru na pobočce nebo po telefonu je spojeno s poplatkem 1 %, maximálně 5 000 Kč. Pokud se chcete poplatku vyhnout, stačí si o úvěr zažádat online. V takovém případě je vyřízení půjčky bez poplatku. Také správa úvěrového účtu je zcela zdarma.

Pokud nejste klient banky, bude vám ke konsolidaci zřízen také běžný účet, prostřednictvím kterého budete splácet. Výhodou je také možnost pojistit si splácení konsolidace, a to pojištěním schopnosti splácet hned ve třech variantách.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Za řádné splácení vám banka odpustí až 15 splátek. Lze díky tomu ušetřit na úrocích a ještě si zkrátit dobu splácení. Máte možnost si splátku navýšit, stejně jako snížit, pokud to zrovna vaše finanční možnosti vyžadují. Také lze zcela bez poplatku zažádat o přerušení splácení. Měsíční pauzu od splácení si můžete dát dvakrát během 12 měsíců. Mezi odklady je třeba řádně zaplatit nejméně 3 měsíční splátky. Předčasné doplacení úvěru je ale s poplatkem 0,5 % či 1 % z předčasně splacené jistiny.

Při potížích se splácením je vždy nutné včas kontaktovat banku, která je schopna navrhnout individuální řešení, pokud tak klient neučiní, má stále 10 dní od termínu splátky na bezplatnou úhradu. Poté začne banka účtovat poplatky za náklady spojené s prodlením.

Konsolidaci lze zřídit zcela online nebo v aplikaci George, taková možnost je pouze pro stávající klienty banky. Pokud zatím klientem nejste, můžete si o konsolidaci zažádat telefonicky, ovšem podpis smlouvy je nutné provést na pobočce banky.

Pokud změníte názor a rozhodnete se od smlouvy odstoupit, můžete tak učinit ve lhůtě do 30 dní od podpisu smlouvy. Půjčku lze spravovat a obsluhovat v aplikaci George.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost

icon

Platný doklad totožnosti

icon

Smlouvy všech konsolidovaných úvěrů mimo Českou spořitelnu

icon

Trvalý příjem - doklad o příjmu (potvrzení od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu, na který vám chodí výplata), není nutné dokládat, pokud chodí výplata na účet u České spořitelny

icon

OSVČ dokládá daňové přiznání

ČS Konsolidace ve zkratce

Bez poplatku za zřízení*Ano
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaNe
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníAno
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

*pouze při online sjednání, jinak 1 % z poskytnutého úvěru, max. 5 000 Kč

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Sjednání konsolidace probíhá následujícím postupem:

1.Vyjádřete zájem o konsolidaci

Na stránkách našeho partnera klikněte na tlačítko “Chci sloučit půjčky”.

2.Vyplňte kontaktní formulář

Ve formuláři, na který budete přesměrováni, vyplňte částku konsolidace, o kterou stojíte, následně i své osobní údaje. Požádáni budete ještě o údaje doplňkové, týkající se vašeho příjmu.

3.Pokud nejste klientem, vyberte si telefon nebo osobní schůzku

Klienti banky pokračují na „Sjednat v Georgi“ a po přihlášení si konsolidaci sjednají přímo v aplikaci. Pokud klientem banky nejste, klikněte na „Zavolejte mi“ či „Objednat se k bankéři“.

4.Vyplňte žádost s telefonním bankéřem

Žádost o konsolidaci zadáte telefonicky s úvěrovými specialisty na zákaznické lince.

5.Podepište smlouvu

Po schválení žádosti podepisují klienti smlouvu přímo v aplikaci George. Neklienti jsou vyzváni k návštěvě pobočky.

6.Začněte čerpat půjčku

O doplacení stávajících úvěrů se postará banka za vás. Pokud jste žádali o další půjčku, peníze jsou po podpisu smlouvy obratem zasílány na účet.

Reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 300 000 Kč se splatností 108 měsíců a úrokovou sazbou 9,49 % ročně má měsíční splátku 4 186 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru na pobočce činí 3 000 Kč, měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 10,07 % a celková částka splatná spotřebitelem 452 061 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 15, doba splácení 93 měsíců, úroková sazba 6,98 % ročně, RPSN 7,39 % a celková částka splatná spotřebitelem 389 298 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě.


 

 

 

Často kladené otázky

Lze sloučit bankovní úvěry, nebankovní půjčky pro soukromé účely, leasingy, kreditní karty a kontokorenty, půjčky od splátkových společností či některé mikropůjčky. Je nutné mít k těmto půjčkám smluvní dokumentaci.

Pokud máte veden u České spořitelny účet a chodí vám na něj výplata, není nutné příjem dokládat. Pokud tomu tak není, musíte doložit formulář podepsaný zaměstnavatelem nebo tři poslední výpisy z účtu, kde vám chodí výplata.
Ne. Do procesu konsolidace lze zahrnout pouze oficiální úvěry, nikoli osobní půjčky od přátel či rodiny.
Ano, můžete žádat o další prostředky až do částky 2 500 000 Kč. U částky nad 800 000 Kč je nutný také souhlas a podpis manželky.
Poplatek za vyřízení konsolidace je účtován za administrativu, která je spojená se sloučením úvěrů, a jeho výše je 1 % z objemu úvěru v maximální výši 5 000 Kč. Žádost v internetovém bankovnictví George, stejně jako online žádost je zdarma.
Ne, peníze jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet, resp. konsolidovaná část půjčky putuje na splacení současných závazků. Na účet je žadateli vyplaceno, jen co si vzal navíc, nad rámec konsolidace.
Pokud si budete žádat o konsolidaci a ta vám bude schválena, bude nutné sjednat také běžný účet u České spořitelny, protože jeho prostřednictvím bude probíhat pravidelné splácení úvěru.

Při potížích se splácením je vždy nutné včas kontaktovat banku, která je schopna navrhnout individuální řešení, pokud tak klient neučiní, má stále 10 dní od termínu splátky na bezplatnou úhradu. Poté začne banka účtovat poplatky za náklady spojené s prodlením. Za každý den prodlení zaplatí dlužník také úroky z prodlení ve výši REPO sazby zvýšené o 8 % z dlužné částky.

Vaše dluhy po vás může následně banka vymáhat soudní cestou včetně následného nuceného výkonu rozhodnutí. To by mohlo znamenat postihnutí majetku v exekuci. Náklady takových řízení hradí vždy klient. Pohledávku z této smlouvy může banka rovněž prodat jakékoli třetí osobě. Důsledkem prodlení bude také záznam o prodlení v úvěrovém registru, který může být v budoucnu překážkou pro poskytnutí nového úvěru u nás nebo jiné finanční instituce.

Pojištění schopnosti splácet je to rozděleno do ří souborů, podle rozsahu pojištění.

Soubor pojištění Standard se vztahuje na pracovní neschopnost, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí.

Soubor pojištění Plus se vztahuje na ztrátu zaměstnání nebo ukončení živnosti,

pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí.

Soubor pojištění S se vztahuje jen na úmrtí (možnost sjednání pouze ve věku 63–69 let).

Výši měsíční splátky si můžete upravit hned, jak budete mít za sebou prvních šest měsíců řádného splácení. Změnit se dá, kolikrát chcete, ale nejvíc o půlku splátky sjednané ve smlouvě (například místo původních 1 000 Kč lze splácet nejméně 500 Kč a nejvíce 1 500 Kč měsíčně).
Nikoli, 1 rok je minimální doba splatnosti úvěru. Můžete ovšem půjčku kdykoli předčasně doplatit. A to i po několika měsících splácení.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Banka uznává jako příjem invalidní i starobní důchod, a zohledňuje také příjmy na mateřské či rodičovské dovolené. Studenti mohou půjčku získat pouze pokud mají pravidelný příjem.


 

Recenzovala

Iva Grácová

Iva Grácová

Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007 a voľný čas věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou.

Zobrazit profil

 

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.
Olbrachtova 1929/62,
140 00 Praha 4

Česká spořitelna, a.s.,
Olbrachtova 1929/62,
140 00 Praha 4

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky