V souhrnu

Konsolidace půjček od České spořitelny nabízí možnost sloučit si půjčky v minimální výši 20 000 Kč od bankovních, ale také od nebankovních společností včetně těch leasingových. Výši splátek si lze v průběhu splácení zvýšit či snížit, stejně tak lze zažádat o odklad splátek. Ke konsolidaci si lze navíc půjčit další prostředky až do částky 2 500 000 Kč a to naprosto na cokoli. Výhodou je také možnost pojištění proti případné neschopnosti úvěr splácet.

Cena+ nízké úročení a RPSN
+ bonus za řádné splácení
Flexibilita+ možnost snížení i zvýšení splátek
+ možnost odkladu splátek
+ vyplacení prostředků do hodiny od podpisu smlouvy
Transparentnost+ pevně dané poplatky
+ plně transparentní půjčka z bankovního sektoru
- výpočet RPSN na stránkách je orientační, přesné parametry půjčky se dozvíte při žádosti o půjčku
Zákaznická podpora+ blog zaměřený na finanční vzdělávání
+ zákaznická linka i online chat
- pokud nejste klient, nelze sjednat online

BezvaMoney skóre: (4,4/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

ČS Konsolidace ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano*
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano**
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání+ Ano***
Bonus za řádné splácení+ Ano
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

*pouze při online sjednání, jinak 1 % z poskytnutého úvěru, max. 5 000 Kč
** pouze do částky 300 000 Kč, ovšem je nutné doložit výpisy z účtu
***navýšení stávajícího úvěrového produktu lze provést v aplikaci George

Reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 300 000 Kč se splatností 108 měsíců a úrokovou sazbou 6,99 % ročně má měsíční splátku 3 766 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru na pobočce činí 3 000 Kč, měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 7,6 % a celková částka splatná spotřebitelem 409 728 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 15, doba splácení 93 měsíců, úroková sazba 4,0 % ročně, RPSN 4,4 % a celková částka splatná spotřebitelem 353 238 Kč. Výše měsíční splátky se nemění.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Sjednání konsolidace probíhá následujícím postupem:

1. Vyjádřete zájem o konsolidaci

Na stránkách našeho partnera klikněte na tlačítko “Chci sloučit půjčky”. 

2. Vyplňte kontaktní formulář

Ve formuláři, na který budete přesměrováni, vyplňte částku konsolidace, o kterou stojíte, následně i své osobní údaje. Požádáni budete ještě o údaje doplňkové, týkající se vašeho příjmu.

3. Pokud nejste klientem, vyberte si telefon nebo osobní schůzku

Klienti banky pokračují na „Sjednat v Georgi“ a po přihlášení si konsolidaci sjednají přímo v aplikaci. Pokud klientem banky nejste, klikněte na „Zavolejte mi“ či „Objednat se k bankéři“.

4. Vyplňte žádost s telefonním bankéřem

Žádost o konsolidaci zadáte telefonicky s úvěrovými specialisty na zákaznické lince. 

5. Podepište smlouvu

Po schválení žádosti podepisují klienti smlouvu přímo v aplikaci George. Neklienti jsou vyzváni k návštěvě pobočky.

6. Začněte čerpat půjčku

O doplacení stávajících úvěrů se postará banka za vás. Pokud jste žádali o další půjčku, peníze jsou po podpisu smlouvy obratem zasílány na účet.

Časté dotazy

1. Jaké všechny úvěry mohu do konsolidace zahrnout?
Lze sloučit bankovní úvěry, nebankovní půjčky pro soukromé účely, leasingy, kreditní karty a kontokorenty, půjčky od splátkových společností či některé mikropůjčky. Je nutné mít k těmto půjčkám smluvní dokumentaci.
2. Je nutné dokládat potvrzení o příjmu?
Pokud máte veden u České spořitelny účet a chodí vám na něj výplata, není nutné příjem dokládat. Pokud tomu tak není, musíte doložit formulář podepsaný zaměstnavatelem nebo tři poslední výpisy z účtu, kde vám chodí výplata.
3. Mohu si do konsolidace zahrnout také půjčku od své rodiny či přátel?
Ne. Do procesu konsolidace lze zahrnout pouze oficiální úvěry, nikoli osobní půjčky od přátel či rodiny.
4. Mohu si zažádat ke konsolidaci také o další půjčku? Je nutný podpis také manželky?
Ano, můžete žádat o další prostředky až do částky 2 500 000 Kč. U částky nad 800 000 Kč je nutný také souhlas a podpis manželky.
5. Kolik budu platit za vyřízení konsolidace?
Poplatek za vyřízení konsolidace je účtován za administrativu, která je spojená se sloučením úvěrů, a jeho výše je 1 % z objemu úvěru v maximální výši 5 000 Kč. Žádost v internetovém bankovnictví George, stejně jako online žádost je zdarma.
6. Lze získat peníze z půjčky také v hotovosti?
Ne, peníze jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet, resp. konsolidovaná část půjčky putuje na splacení současných závazků. Na účet je žadateli vyplaceno, jen co si vzal navíc, nad rámec konsolidace.
7. Je nutné mít veden u České spořitelny účet?
Pokud si budete žádat o konsolidaci a ta vám bude schválena, bude nutné sjednat také běžný účet u České spořitelny, protože jeho prostřednictvím bude probíhat pravidelné splácení úvěru.
8. Jak bude banka postupovat, pokud nebudu úvěr řádně splácet?
Při potížích se splácením je vždy nutné včas kontaktovat banku, která je schopna navrhnout individuální řešení, pokud tak klient neučiní, má stále 10 dní od termínu splátky na bezplatnou úhradu. Poté začne banka účtovat poplatky za náklady spojené s prodlením. Za každý den prodlení zaplatí dlužník také úroky z prodlení ve výši REPO sazby zvýšené o 8 % z dlužné částky.

Vaše dluhy po vás může následně banka vymáhat soudní cestou včetně následného nuceného výkonu rozhodnutí. To by mohlo znamenat postihnutí majetku v exekuci. Náklady takových řízení hradí vždy klient. Pohledávku z této smlouvy může banka rovněž prodat jakékoli třetí osobě. Důsledkem prodlení bude také záznam o prodlení v úvěrovém registru, který může být v budoucnu překážkou pro poskytnutí nového úvěru u nás nebo jiné finanční instituce.
9. Na co se vztahuje pojištění schopnosti splácet?
Pojištění schopnosti splácet je to rozděleno do ří souborů, podle rozsahu pojištění.
  • Soubor pojištění Standard se vztahuje na pracovní neschopnost, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí,
  • Soubor pojištění Plus se vztahuje na ztrátu zaměstnání nebo ukončení živnosti, pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí,
  • Soubor pojištění S se vztahuje jen na úmrtí (možnost sjednání pouze ve věku 63–69 let).
10. Opravdu mohu zažádat o změnu splátky kdykoli? A jak moc mohu splátku snížit?
Výši měsíční splátky si můžete upravit hned, jak budete mít za sebou prvních šest měsíců řádného splácení. Změnit se dá, kolikrát chcete, ale nejvíc o půlku splátky sjednané ve smlouvě (například místo původních 1 000 Kč lze splácet nejméně 500 Kč a nejvíce 1 500 Kč měsíčně).
11. Mohu si nastavit splatnost na dobu kratší než jeden rok?
Nikoli, 1 rok je minimální doba splatnosti úvěru. Můžete ovšem půjčku kdykoli předčasně doplatit. A to i po několika měsících splácení.
12. Je půjčka vhodná také pro matky na mateřské, studenty či důchodce?
Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Banka uznává jako příjem invalidní i starobní důchod, a zohledňuje také příjmy na mateřské či rodičovské dovolené. Studenti mohou půjčku získat pouze pokud mají pravidelný příjem.

Recenze

Česká spořitelna nabízí konsolidaci půjček, v rámci které si můžete sloučit půjčky v minimální výši 20 000 Kč od bankovních, ale také od nebankovních společností včetně těch leasingových. Ke konsolidaci si lze navíc půjčit další prostředky až do částky 2 500 000 Kč a to naprosto na cokoli. Pokud žádáte o více než 800 000 Kč, je nutný podpis manžela či manželky. Vyřízení konsolidace na 1 milion korun je možné jen telefonicky a na pobočce.

Vyřízení úvěru na pobočce nebo po telefonu je spojeno s poplatkem 1 %, maximálně 5 000 Kč. Pokud se chcete poplatku vyhnout, stačí si o úvěr zažádat online. V takovém případě je vyřízení půjčky bez poplatku. Také správa úvěrového účtu je zcela zdarma.

Pokud nejste klient banky, bude vám ke konsolidaci zřízen také běžný účet, prostřednictvím kterého budete splácet. Výhodou je také možnost pojistit si splácení konsolidace, a to pojištěním schopnosti splácet hned ve třech variantách.

Za řádné splácení vám banka odpustí až 15 splátek. Lze díky tomu ušetřit na úrocích a ještě si zkrátit dobu splácení. Máte možnost si splátku navýšit, stejně jako snížit, pokud to zrovna vaše finanční možnosti vyžadují. Také lze zcela bez poplatku zažádat o přerušení splácení. Měsíční pauzu od splácení si můžete dát dvakrát během 12 měsíců. Mezi odklady je třeba řádně zaplatit nejméně 3 měsíční splátky. Předčasné doplacení úvěru je zdarma po celou dobu trvání akce vyhlášené Českou spořitelnou.

Při potížích se splácením je vždy nutné včas kontaktovat banku, která je schopna navrhnout individuální řešení, pokud tak klient neučiní, má stále 10 dní od termínu splátky na bezplatnou úhradu. Poté začne banka účtovat poplatky za náklady spojené s prodlením.

Konsolidaci lze zřídit zcela online nebo v aplikaci George, taková možnost je pouze pro stávající klienty banky. Pokud zatím klientem nejste, můžete si o konsolidaci zažádat telefonicky, ovšem podpis smlouvy je nutné provést na pobočce banky.

Pokud změníte názor a rozhodnete se od smlouvy odstoupit, můžete tak učinit ve lhůtě do 30 dní od podpisu smlouvy. Půjčku lze spravovat a obsluhovat v aplikaci George.

Poskytovatel

Česká spořitelna, a.s.
Olbrachtova 1929/62
140 00 Praha 4


Tel.: 800 207 207
E-mail: info@csas.cz
Web: www.csas.cz

Česká spořitelna, a.s. logo
Česká spořitelna, a.s., Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4