Expres půjčka

Rozsah půjčky

5 000 - 1 500 000 Kč

Roční úrok

6.31 %

RPSN

6.49 %

Splatnost

2 - 10 let

Souhrnně o Express půjčce

Cenově výhodná a transparentní půjčka vázána na osobní účet v bance, který se automaticky zřídí i s půjčkou. Vyniká konkurenčním úrokem, relativně rychlým procesem schválení a okamžitým vyplacením. Oproti konkurenci zaostává ve flexibilitě - vyšší částky lze sjednat jen na pobočce, není zde možnost navýšení a ani splátkové prázdniny. Od milionu Kč vyžaduje banka spoludlužníka.

Přehled půjčky od Moneta Money Bank

Cena

icon

Cenově výhodná půjčka s nízkými úroky i RPSN

icon

Banka účtuje poplatky za předčasné splacení, při změně data splátek, za jednání na pobočce či po telefonu

Flexibilita

icon

Jako potvrzení o příjmu stačí 4 výpisy z účtu

icon

Peníze vyplaceny do 5 minut od podpisu smlouvy

icon

Nelze změnit výši půjčky ani splátek, nejsou tu splátkové prázdniny, změna data splátek je zpoplatněna

Transparentnost

icon

Plně transparentní půjčka z bankovního sektoru

icon

Některé poplatky nutno hledat až v podrobném sazebníku

Zákaznická podpora

icon

Zákaznická linka i online chat nonstop

icon

Vyřízení do 700 000 Kč kompletně online

icon

Blog zaměřený na finanční vzdělávání

Recenze Express půjčky od Monety Money Bank

Express půjčka od Moneta Money Bank je cenově velmi výhodným spotřebitelským úvěrem na splátky, který je poskytován bez ručení, bez zajištění majetkem, ale hlavně na cokoliv. Využití peněz není nijak omezeno. Jediným větším omezením, je nutnost mít v Moneta Money Bank zřízen běžný účet. Na něj je půjčka poskytnuta a z něj se také pravidelně splácí. Účet je veden zdarma. Pokud jej ještě nemáte, banka vám ho založí automaticky. Účet se aktivuje přijetím ověřovací platby alespoň 1 Kč z bankovního účtu vedeného na vaše jméno.

Tento úvěr sice umí nabídnout až 1 500 000 korun, ale částky nad 700 tisíc jsou sjednatelné pouze na pobočce nebo telefonicky. Cizinci s povolením k pobytu v ČR mohou Express půjčku také získat, ale jedině osobním sjednáním na pobočce, což je zpoplatněno dle aktuálního sazebníku banky.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Jakmile částka úvěru překročí 500 tisíc korun, je nutné doložit souhlas manžela / manželky (jste-li v manželství nebo partnerství). Od milionu Kč musíte mít spolužadatele (partner, příbuzný, přítel apod.). Přestože si při sjednávání můžete nastavit výši splátek (formou korekce délky splácení), po podpisu smlouvy už se výška splátky změnit nedá. Banka povoluje jen změnu data splátky v měsíci – a ta je zpoplatněna. Poplatek banka vyžaduje i při předčasném splacení. Splátkové prázdniny tu nejsou povoleny.

Půjčku lze spravovat a sledovat v mobilní aplikaci Smart banka, která má natolik dobré bezpečnostní prvky, že ji můžete navštívit i z nezabezpečené wifi sítě. Pokud byste se opozdili se splátkou nebo měli dlouhodobější problémy se splácením, bude banka vyžadovat zákonné úroky z prodlení a bude vám zasílat zpoplatněné upomínky. Poplatek se vztahuje i na prohlášení úvěru za ihned splatný. Express půjčku je možné pojistit pro případ ztráty schopnosti splácet, a to za 10,99 % z měsíční splátky.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost a dva doklady totožnosti: vždy občanský průkaz, k němu cestovní pas, řidičský průkaz nebo rodný list

icon

Dostatečná úvěruschopnost a trvalé příjmy (stačí čtyři poslední výpisy z účtu)

icon

Bankovní účet na jméno žadatele

icon

Cizinci mohou půjčku sjednat jedině na pobočce, nutno doložit cestovní pas nebo ID CARD a povolení k pobytu v ČR

icon

Při půjčce nad 500 000 Kč je nutný spolužadatel, u lidí v manželství (partnerství) je vyžadován souhlas manžela/manželky

icon

Při částce nad 600 000 Kč nutno sjednat na pobočce nebo telefonicky

Express půjčka od Moneta Money Bank ve zkratce

Bez poplatku za zřízení*Ano
Bonus za online sjednáníAno
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele*Ano
Předčasné splacení zdarmaNe
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaNe
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduNe

*pouze při online sjednání

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Proces vyřízení půjčky se liší podle toho, zda již jste klientem banky, či nikoliv. Moneta Money Bank se vám na odeslanou žádost o úvěr vždycky ozve zpět, a to i v případě, že ji zamítne. Banky se pak můžete zeptat na důvod zamítnutí, i jak svou bonitu vylepšit.

Pro klienty banky, kterým na účet u Moneta Money Bank chodí pravidelné příjmy, je vyřízení půjčky přístupné přímo v internetovém bankovnictví. Po přihlášení do systému o půjčku požádáte. V případě jejího schválení se tu podepisuje i smlouva o úvěru. Peníze budou na vašem Moneta účtu do 5 minut od uzavření smlouvy.

Pro ty, kdo ještě klienty banky nejsou, je proces prodloužen o vyplňování osobních údajů, dokladů a výpisů z účtu, dále o verifikační platbu z původního bankovního účtu. Proces sjednání online půjčky je v tomto případě následující:

1. Projevte zájem o půjčku

Klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“. To vás přesměruje na stránky pro zprostředkování půjčky od Moneta Money Bank.

2. Vyplňte svá osobní data, příjmy a výdaje

Ve formuláři vyplníte své osobní údaje, zdroj příjmů a výši příjmů, výši výdajů. Posléze kliknete na “Odeslat”.

3. Nastavte si parametry půjčky

V dalším kroku je nutné uvést, o jakou půjčku máte zájem a jaké splátky byste chtěli měsíčně hradit. Z toho se automaticky dopočtou osttaní paramtry úvěru.

4. Vyčkejte na rozhodnutí, zda vám banka půjčí

Nyní banka vyhodnotí, zda vám bude moci půjčit. Až sem je žádost o půjčku nezávazná.

5. Dokončete žádost o půjčku

Dle pokynů banky podepíšete smlouvu jak o půjčce, tak o zřízení osobního účtu, který vám bude založen automaticky.

6. Proveďte verifikační platbu a peníze jsou vaše

Na svůj nový Moneta účet pošlete ověřovací platbu ve výši minimálně 1 Kč. Tím se proces dokončí a do 5 minut zašle banka peníze na tento nový účet.

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 200 000 Kč, 108 splátek, měsíční splátka 2 562,46 Kč, roční úroková sazba 7,6 %, poplatek za poskytnutí úvěru při žádosti online 0 Kč, RPSN 7,86 %, celková částka splatná spotřebitelem 276 746,27 Kč. U částek vyšších než 1 000 000 Kč musí být v žádosti uveden spolužadatel, a to manžel/ka nebo jiná osoba. Tato nabídka není závazná. Banka si vyhrazuje právo žádosti o úvěr nevyhovět.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.


 

 

 

Často kladené otázky

Ano, založení i vedení osobního účtu Tom od Moneta Money Bank bude zdarma, zdarma je i jeho zrušení. Na tento účet vám bude poskytnuta půjčka a splácet se bude automaticky také z tohoto účtu, proto jej musíte mít po celou dobu trvání úv

Moneta money Bank opravdu patří do skupiny poskytovatelů nabízejících půjčky bez papírového doložení příjmu. Považuje totiž poslední čtyři výpisy z účtu za dostatečné prokázání trvalého příjmu (ve formátu pdf). Výpisy z účtu se používají pro online sjednání půjčky, tedy do 700 000 Kč. Jakmile chcete sjednávat úvěr na pobočce, musíte přijít s papírovým potvrzením o příjmu podepsaným zaměstnavatelem – a to i kdybyste potřebovali jen například třicet tisíc korun.

Banka nenastavila horní věkový limit pro poskytnutí osobní Express půjčky, rozhodovat se bude až podle příjmu důchodce a výše požadovaného úvěru. Co se týká žen (i mužů) na mateřské/rodičovské dovolené, opět přijde na řadu individuální posouzení – ale počítat musíte s nutností spolužadatele – i u nízkých částek.

Studenti mohou tento úvěr získat také, ale jen když jsou starší 18 let a mají prokazatelný pravidelný příjem, případně požádají s rodičem coby spolužadatelem/ručitelem.

Ano, rozumíte tomu naprosto přesně. Moneta Money Bank umožňuje online sjednání do 600 000 Kč včetně, ale nad 500 000 Kč musíte mít souhlas manžela/manželky (pokud jste v manželství či partnerství).

Nikoliv, tento úrok není garantován, je to jen minimální hranice, na kterou se při sjednávání express půjčky můžete dostat. Maximem je podle informací banky úrok necelých 25 % a RPSN necelých 27 %.

Express půjčka nabízí pojištění schopnosti splácet se sazbou 10,99 % měsíčně ze splátky úvěru. Pojištění se sjednává pro případ úmrtí, invalidity III. stupně, hospitalizace, ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti a ošetřování člena rodiny.

Pojistné plnění bude vypláceno za těchto podmínek: pracovní neschopnost musí trvat nepřetržitě alespoň 30 dní, nezaměstnanost také alespoň 30 dní (nutná evidence na úřadu práce), i ošetřování člena rodiny musí trvat alespoň 30 dní. Invalidita III. stupně (či alespoň průkaz ZTP/P) musí být přiznány Českou správou sociálního zabezpečení.

Tato situace může samozřejmě také nastat, nikdo z nás nevidí do své budoucnosti. Pokud na splátku některý měsíc nezbude, je nutné o tom banku informovat co nejdříve a dohodnout s ní nejlepší (v dané situaci) možný postup řešení. Můžete například za poplatek posunout datum splátky.

Banka na svých stránkách deklaruje poplatky a pokuty, které bude účtovat klientům ve zpoždění se splácením: poplatek za každou zaslanou upomínku, úrok z prodlení a v případě zesplatnění úvěru u poplatek za prohlášení úvěru za ihned splatný.


 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

MONETA Money Bank, a. s.

MONETA Money Bank, a. s.
BB Centrum Vyskočilova 1422/1a,
Praha 4 - Michle

MONETA Money Bank, a. s.,
BB Centrum Vyskočilova 1422/1a,
Praha 4 - Michle

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky