Souhrnně o Express půjčce

Cenově výhodná a transparentní půjčka vázána na osobní účet v bance, který se automaticky zřídí i s půjčkou. Vyniká konkurenčním úrokem, relativně rychlým procesem schválení a okamžitým vyplacením. Oproti konkurenci zaostává ve flexibilitě - vyšší částky lze sjednat jen na pobočce, není zde možnost navýšení a ani splátkové prázdniny. Od milionu Kč vyžaduje banka spoludlužníka.

Cena+ cenově výhodná půjčka s nízkými úroky i RPSN
- banka účtuje poplatky za předčasné splacení, při změně data splátek, za sjednání na pobočce či po telefonu
Flexibilita+ jako potvrzení o příjmu stačí 4 výpisy z účtu
+ peníze vyplaceny do 5 minut od podpisu smlouvy
- nelze změnit výši půjčky ani splátek, nejsou tu splátkové prázdniny, změna data splátek je zpoplatněna
Transparentnost+ plně transparentní půjčka z bankovního sektoru
- některé poplatky nutno hledat až v podrobném sazebníku
Zákaznická podpora+ zákaznická linka i online chat nonstop
+ vyřízení do 700 000 Kč kompletně online
+ blog zaměřený na finanční vzdělávání

BezvaMoney skóre: (3,8/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Express půjčka od Moneta Money Bank ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano*
Bonus za online sjednání+ Ano
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano*
Předčasné splacení zdarma- Ne
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma- Ne
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

*pouze při online sjednání

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 200 000 Kč, 108 splátek, měsíční splátka 2 562,46 Kč, roční úroková sazba 7,6 %, poplatek za poskytnutí úvěru při žádosti online 0 Kč, RPSN 7,86 %, celková částka splatná spotřebitelem 276 746,27 Kč. U částek vyšších než 1 000 000 Kč musí být v žádosti uveden spolužadatel, a to manžel/ka nebo jiná osoba. Tato nabídka není závazná. Banka si vyhrazuje právo žádosti o úvěr nevyhovět.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Proces vyřízení půjčky se liší podle toho, zda již jste klientem banky, či nikoliv. Moneta Money Bank se vám na odeslanou žádost o úvěr vždycky ozve zpět, a to i v případě, že ji zamítne. Banky se pak můžete zeptat na důvod zamítnutí, i jak svou bonitu vylepšit.

Pro klienty banky, kterým na účet u Moneta Money Bank chodí pravidelné příjmy, je vyřízení půjčky přístupné přímo v internetovém bankovnictví. Po přihlášení do systému o půjčku požádáte. V případě jejího schválení se tu podepisuje i smlouva o úvěru. Peníze budou na vašem Moneta účtu do 5 minut od uzavření smlouvy.

Pro ty, kdo ještě klienty banky nejsou, je proces prodloužen o vyplňování osobních údajů, dokladů a výpisů z účtu, dále o verifikační platbu z původního bankovního účtu. Proces sjednání online půjčky je v tomto případě následující:

1. Vyjádřete zájem si půjčit

Klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“. To vás přesměruje na stránky pro zprostředkování půjčky od Moneta Money Bank.

2.  Vyplňte svá osobní data, příjmy a výdaje

Ve formuláři vyplníte své osobní údaje, zdroj příjmů a výši příjmů, výši výdajů. Posléze kliknete na “Odeslat”.

3. Nastavte si parametry půjčky

V dalším kroku je nutné uvést, o jakou půjčku máte zájem a jaké splátky byste chtěli měsíčně hradit. Z toho se automaticky dopočtou osttaní paramtry úvěru.

4. Vyčkejte na rozhodnutí, zda vám banka půjčí

Nyní banka vyhodnotí, zda vám bude moci půjčit. Až sem je žádost o půjčku nezávazná.

5. Dokončete žádost o půjčku

Dle pokynů banky podepíšete smlouvu jak o půjčce, tak o zřízení osobního účtu, který vám bude založen automaticky.

6. Proveďte verifikační platbu a peníze jsou vaše

Na svůj nový Moneta účet pošlete ověřovací platbu ve výši minimálně 1 Kč. Tím se proces dokončí a do 5 minut zašle banka peníze na tento nový účet.

Časté dotazy

1. K půjčce mi banka založí i účet - ale bude zdarma?
Ano, založení i vedení osobního účtu Tom od Moneta Money Bank bude zdarma, zdarma je i jeho zrušení. Na tento účet vám bude poskytnuta půjčka a splácet se bude automaticky také z tohoto účtu, proto jej musíte mít po celou dobu trvání úvěru.
2. Opravdu banka nevyžaduje potvrzení o příjmu od zaměstnavatele?
Moneta money Bank opravdu patří do skupiny poskytovatelů nabízejících půjčky bez papírového doložení příjmu. Považuje totiž poslední čtyři výpisy z účtu za dostatečné prokázání trvalého příjmu (ve formátu pdf). Výpisy z účtu se používají pro online sjednání půjčky, tedy do 700 000 Kč. Jakmile chcete sjednávat úvěr na pobočce, musíte přijít s papírovým potvrzením o příjmu podepsaným zaměstnavatelem – a to i kdybyste potřebovali jen například třicet tisíc korun.
3. Je Express půjčka vhodná i pro ženy na mateřské dovolené, pro studenty nebo důchodce?
Banka nenastavila horní věkový limit pro poskytnutí osobní Express půjčky, rozhodovat se bude až podle příjmu důchodce a výše požadovaného úvěru. Co se týká žen (i mužů) na mateřské/rodičovské dovolené, opět přijde na řadu individuální posouzení – ale počítat musíte s nutností spolužadatele – i u nízkých částek.

Studenti mohou tento úvěr získat také, ale jen když jsou starší 18 let a mají prokazatelný pravidelný příjem, případně požádají s rodičem coby spolužadatelem/ručitelem.
4. Rozumím správně, že půjčku 550 000 Kč si vyřídím online, ale musím mít souhlas manžela/manželky?
Ano, rozumíte tomu naprosto přesně. Moneta Money Bank umožňuje online sjednání do 600 000 Kč včetně, ale nad 500 000 Kč musíte mít souhlas manžela/manželky (pokud jste v manželství či partnerství).
5. Dostanu vždycky úrok 6,3 %, jak banka uvádí?
Nikoliv, tento úrok není garantován, je to jen minimální hranice, na kterou se při sjednávání express půjčky můžete dostat. Maximem je podle informací banky úrok necelých 25 % a RPSN necelých 27 %.
6. Na co se vztahuje pojištění schopnosti splácet?
Express půjčka nabízí pojištění schopnosti splácet se sazbou 10,99 % měsíčně ze splátky úvěru. Pojištění se sjednává pro případ úmrtí, invalidity III. stupně, hospitalizace, ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti a ošetřování člena rodiny.

Pojistné plnění bude vypláceno za těchto podmínek: pracovní neschopnost musí trvat nepřetržitě alespoň 30 dní, nezaměstnanost také alespoň 30 dní (nutná evidence na úřadu práce), i ošetřování člena rodiny musí trvat alespoň 30 dní. Invalidita III. stupně (či alespoň průkaz ZTP/P) musí být přiznány Českou správou sociálního zabezpečení.
7. Co když někdy nebudu moci splácet?
Tato situace může samozřejmě také nastat, nikdo z nás nevidí do své budoucnosti. Pokud na splátku některý měsíc nezbude, je nutné o tom banku informovat co nejdříve a dohodnout s ní nejlepší (v dané situaci) možný postup řešení. Můžete například za poplatek posunout datum splátky.

Banka na svých stránkách deklaruje poplatky a pokuty, které bude účtovat klientům ve zpoždění se splácením: poplatek za každou zaslanou upomínku, úrok z prodlení a v případě zesplatnění úvěru u poplatek za prohlášení úvěru za ihned splatný.

Recenze

Express půjčka od Moneta Money Bank je cenově velmi výhodným spotřebitelským úvěrem na splátky, který je poskytován bez ručení, bez zajištění majetkem, ale hlavně na cokoliv. Využití peněz není nijak omezeno. Jediným větším omezením, je nutnost mít v Moneta Money Bank zřízen běžný účet. Na něj je půjčka poskytnuta a z něj se také pravidelně splácí. Účet je veden zdarma. Pokud jej ještě nemáte, banka vám ho založí automaticky. Účet se aktivuje přijetím ověřovací platby alespoň 1 Kč z bankovního účtu vedeného na vaše jméno.

Tento úvěr sice umí nabídnout až 1 500 000 korun, ale částky nad 700 tisíc jsou sjednatelné pouze na pobočce nebo telefonicky. Cizinci s povolením k pobytu v ČR mohou Express půjčku také získat, ale jedině osobním sjednáním na pobočce, což je zpoplatněno dle aktuálního sazebníku banky.

Jakmile částka úvěru překročí 500 tisíc korun, je nutné doložit souhlas manžela / manželky (jste-li v manželství nebo partnerství). Od milionu Kč musíte mít spolužadatele (partner, příbuzný, přítel apod.). Přestože si při sjednávání můžete nastavit výši splátek (formou korekce délky splácení), po podpisu smlouvy už se výška splátky změnit nedá. Banka povoluje jen změnu data splátky v měsíci – a ta je zpoplatněna. Poplatek banka vyžaduje i při předčasném splacení. Splátkové prázdniny tu nejsou povoleny.

Půjčku lze spravovat a sledovat v mobilní aplikaci Smart banka, která má natolik dobré bezpečnostní prvky, že ji můžete navštívit i z nezabezpečené wifi sítě. Pokud byste se opozdili se splátkou nebo měli dlouhodobější problémy se splácením, bude banka vyžadovat zákonné úroky z prodlení a bude vám zasílat zpoplatněné upomínky. Poplatek se vztahuje i na prohlášení úvěru za ihned splatný. Express půjčku je možné pojistit pro případ ztráty schopnosti splácet, a to za 10,99 % z měsíční splátky.

Poskytovatel

MONETA Money Bank, a. s.
BB Centrum Vyskočilova 1442/1b
140 28 Praha 4, Michle


Tel.: 800 10 30 60
E-mail: info@moneta.cz
Web: www.moneta.cz

MONETA Money Bank, a. s. logo
MONETA Money Bank, a. s., BB Centrum Vyskočilova 1442/1b, 140 28 Praha 4, Michle