PRESTO Půjčka

Rozsah půjčky

20 000 - 1 250 000 Kč

Roční úrok

6.49 %

RPSN

6.78 %

Splatnost

12 - 120 měsíců

V souhrnu

PRESTO půjčka na cokoliv od UniCredit Bank je cenově zajímavým úvěrem pro všechny, kdo mají účet u UniCredit Bank, nebo jsou ochotni si ho sem převést a aktivně jej využívat - nechat si na něj zasílat výplatu. Banka pak nabízí slevu na úroku a ještě i bonus z výplaty. Výhodou je možnost vyřízení úvěru i o víkendu, zdarma odkladu či změny splátek. Pozor, vysokou částkou je zpoplatněno čerpání. Osobní návštěva nového klienta je v bance nutná.

Přehled PRESTO půjčky

Cena

icon

Při aktivním využívání účtu sleva na úrokové sazbě 2 % a k tomu 2 % bonus k výplatě (při sjednané půjčce)

icon

Poplatek 1 500 Kč za poskytnutí půjčky

Flexibilita

icon

Lze zdarma odložit několik splátek, případně změnit jejich výši

icon

Peníze odesílány okamžitě po podpisu smlouvy

icon

Nutno dojít na pobočku a smlouvu podepsat tam

Transparentnost

icon

Srozumitelně sestavená smlouva

icon

Parametry, na něž půjčka láká, platí jen za specifických podmínek

Zákaznická podpora

icon

Půjčku nebo změny ve splátkách lze vyřídit i o víkendu

icon

Online chat

icon

Banka se nevěnuje finanční gramotnosti (např. blog)

Recenze PRESTO půjčky

PRESTO půjčka svým názvem sice říká, že patří k rychle vyřízeným, ale opak je pravdou. Abyste ji mohli získat, je nutné navštívit pobočku banky a tam podepsat smlouvu. Na druhou stranu musíme vyzdvihnout fakt, že UniCredit Bank má otevřeno též o víkendu, i když jen na vybraných místech. Ihned po podpisu smlouvy na pobočce putují peníze na účet klienta.

Proces se neobejde bez založení a aktivního využívání účtu u UniCredit Bank, kam je nutno si přesměrovat zasílání výplaty. Příjemný je snížený úrok z Presto půjčky o 2 procentní body jako odměna za aktivní využívání účtu. Banka také přidá 2 % z příchozí výplaty, a to po dobu maximálně 20 měsíců.řípadě prodlení klienta s úhradou splátek bude banka úročit dlužnou částku úrokem z prodlení až do výše stanovené právním předpisem. Předčasné splacení úvěru je zpoplatněno poplatkem 0,5 % či 1 % z předčasně splacené jistiny.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Banka je poměrně vstřícná k lidem, kteří potřebují odložit splátku nebo ji změnit. Odklad je možný až 5 x během trvání půjčky, je dokonce zdarma. Předčasné splacení je naopak zpoplatněno. Při využití předčasného splacení též zaniká nárok na odměnu za aktivní využívání účtu. Schopnost splácet lze pojistit v jednom ze tří balíčků, a to Basic, Standard a Full. Cena pojištění se vypočítává výše měsíční splátky, od 5 % u basic balíčku až po 10 % u Full balíčku.

Od vzetí PRESTO půjčky však může odradit poměrně vysoký poplatek za poskytnutí úvěru. Půjčka se dá spravovat v mobilním bankovnictví, zde nazvaném Smart Banking. Při žádostech na 600 000 Kč může být vyžadován spolužadatel a jeho návštěva na pobočce.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost

icon

Cizinci dokládají trvalý pobyt v ČR

icon

Nesmí být zkušební doba či výpovědní lhůta

icon

Telefonické spojení

icon

Občanský průkaz (cestovní pas)

icon

Potvrzení o příjmu nebo výpisy z účtu nebo daňové přiznání za uplynulý kalendářní rok

PRESTO půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníNe
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleNe
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

O PRESTO půjčku lze online pouze požádat, vyřídit si ji musíte už osobně. UniCredit Bank patří k poskytovatelům, kteří se s výsledkem schvalování žádosti vždycky ozvou. Proto pokud byste reakci od banky nezískali, může být chyba v uváděných kontaktech na vás. Počítejte s telefonickou komunikací a dohodnutím vaší osobní návštěvy na pobočce, o víkendech pouze v Praze.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Nejprve klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“. To vás přesměruje na stránky banky, přímo na nastavení úvěru a kalkulačku splátek.

2. Nastavte si parametry půjčky a požádejte o ni

Na stránkách banky si nastavte výši půjčky a délku splácení. Po stisknutí tlačítka „Zažádat“ se žádost odešle a banka se do několika minut ozve telefonicky.

3. Dohodněte si schůzku na pobočce a dostavte se na ni

Až půjdete na telefonicky dohodnutou schůzku na pobočce, vemte s sebou potřebné doklady. Po schválení žádosti bude připravena smlouva.

4. Peníze jsou vaše

Jakmile na pobočce smlouvu podepíšete, peníze budou ihned odeslány na váš UniCredit Bank účet. Nezapomeňte si na něj převést zasílání výplaty.

Reprezentativní příklad

Chci si půjčit 500 000 Kč. Celková výše úvěru: 500 000 a doba trvání úvěru: 96 měsíců. Při úrokové sazbě 5,99 % p. a. bude výše měsíční splátky 6 569 Kč. V tomto případě je roční procentní sazba nákladů (RPSN) 6,15 % a celková splatná částka 631 203 Kč.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.


 

 

 

Často kladené otázky

Přesně tak. Pokud stojíte o půjčku od UniCredit Bank,ale ještě nejste jejím klientem, je nutné počítat s osobní návštěvou na pobočce banky. Tu si dohodnete předem, telefonicky. Na pobočce pak nebudete muset čekat.
Nikoliv, tyto odměny jsou podmíněny aktivním využíváním účtu a zasíláním výplaty na účet přímo od zaměstnavatele. Odměny jsou časově omezeny: bonus k výplatě bude banka připisovat maximálně 20 měsíců. Sleva na úrokové sazbě platí pro celé období půjčky (pakliže klient neporuší podmínky a bude i řádně splácet).
Se splácením si nemusíte dělat hlavu, banka si bude automaticky strhávat smluvně dohodnutou částku splátky, vždy ke stanovenému datu. Vy jen musíte zajistit, aby na účtu byl dostatek peněz pro realizaci „inkasa“.
To rozhodně nemusíte. Ale pokud si posílání výplaty na účet u Unicredit Bank nepřevedete, musíte počítat s vyšším úrokem a rozloučit se s bonusem 2 % k výplatě.

Pojištění schopnosti splácet, které banka ke svému úvěru nabízí, může být sjednáno člověkem, kterému ještě nebylo 60 let, je zdráv, není v invalidním důchodu, nemá chronickou chorobu a není v pracovní neschopnosti.

Sjednat lze tři balíčky pojištění:

  • BASIC - pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně / přiznání průkazu ZTP/P
  • STANDARD - pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně / přiznání průkazu ZTP/P, pracovní neschopnosti
  • FULL - pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně / přiznání průkazu ZTP/P, pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání a závažného onemocnění.

Pozor, pracovní neschopnost musí trvat déle než 30 dní, ztráta zaměstnání také. Za závažnou chorobu se v tomto pojištění považuje pouze zhoubný nádor (ale n

Vyřízení půjčky i změna splátek, pokud ji budete potřebovat, je zdarma. Ale počítat musíte s vyšším poplatkem za poskytnutí peněz, jinými slovy za čerpání úvěru.

Spolužadatelem rozhodně nemusí být jen manžel nebo manželka. Vybrat si můžete kohokoliv, kdo je dospělý, má dostatečnou úvěruschopnost a zároveň na sebe bude ochoten převzít v podstatě celý dluh v situaci, že vy byste ztratili schopnost splácet, přitom by se na ni ale nevztahovalo pojištění (platí jen ve specifických situacích). Může proto jít o dospělé příbuzné nebo přátele.

Ano, vybrané pobočky jsou otevřeny i během víkendu (např. Praha Flóra a Praha 3 - Vinohradská ulice). Přes víkendy funguje i zákaznická podpora formou telefonní linky nebo online chatu.
Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože vše závisí na ekonomické a často i rodinné situaci žadatele o úvěr. Banka v mnoha případech využívá institut spolužadatele, díky čemuž může úvěr schválit i skupinám lidí s a priori nižšími příjmy - samozřejmě pokud si ověří, že povinné výdaje v dané domácnosti platí jiný její člen apod. Jediný způsob, jak se dozvědět odpověď na tuto otázku, je konzultace přímo s bankou.

Zde velmi záleží na tom, jestli půjčka byla pojištěná, měla spolužadatele, či nikoliv. Pokud byla pojištěná a nastala pojistná událost, splácení přechází plně nebo zčásti na pojišťovnu. Kde byl jen spolužadatel, povinnost splácet se převádí na něj. Banka bude splácení vymáhat, v procesu si účtuje nejen zákonný úrok z prodlení, ale též náklady na upomínky - každá vyjde na 800 Kč, stejně zpoplatněna je i výzva k úhradě dlužné částky po jejím zesplatnění.


 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
Želetavská 1525/1,
Praha 4, 140 00

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.,
Želetavská 1525/1,
Praha 4, 140 00

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky