V souhrnu

PRESTO půjčka na cokoliv od UniCredit Bank je cenově zajímavým úvěrem pro všechny, kdo mají účet u UniCredit Bank, nebo jsou ochotni si ho sem převést a aktivně jej využívat - nechat si na něj zasílat výplatu. Banka pak nabízí slevu na úroku a ještě i bonus z výplaty. Výhodou je možnost vyřízení úvěru i o víkendu, zdarma odkladu či změny splátek. Pozor, vysokou částkou je zpoplatněno čerpání. Osobní návštěva nového klienta je v bance nutná.

Cena+ při aktivním využívání účtu sleva na úrokové sazbě 2 % a k tomu 2 % bonus k výplatě (při sjednané půjčce)
- poplatek 1 500 Kč za poskytnutí půjčky
Flexibilita+ lze zdarma odložit několik splátek, případně změnit jejich výši
+ peníze odesílány okamžitě po podpisu smlouvy
- nutno dojít na pobočku a smlouvu podepsat tam
Transparentnost+ srozumitelně sestavená smlouva
- parametry, na něž půjčka láká, platí jen za specifických podmínek
Zákaznická podpora+ půjčku nebo změny ve splátkách lze vyřídit i o víkendu
+ online chat
- banka se nevěnuje finanční gramotnosti (např. blog)

BezvaMoney skóre: (3,6/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

PRESTO půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení- Ne
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma- Ne
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání+ Ano
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

Reprezentativní příklad

Chci si půjčit 500 000 Kč. Celková výše úvěru: 500 000 a doba trvání úvěru: 96 měsíců. Při úrokové sazbě 5,99 % p. a. bude výše měsíční splátky 6 569 Kč. V tomto případě je roční procentní sazba nákladů (RPSN) 6,15 % a celková splatná částka 631 203 Kč.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

O PRESTO půjčku lze online pouze požádat, vyřídit si ji musíte už osobně. UniCredit Bank patří k poskytovatelům, kteří se s výsledkem schvalování žádosti vždycky ozvou. Proto pokud byste reakci od banky nezískali, může být chyba v uváděných kontaktech na vás. Počítejte s telefonickou komunikací a dohodnutím vaší osobní návštěvy na pobočce, o víkendech pouze v Praze.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Nejprve klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“. To vás přesměruje na stránky banky, přímo na nastavení úvěru a kalkulačku splátek.

2. Nastavte si parametry půjčky a požádejte o ni

Na stránkách banky si nastavte výši půjčky a délku splácení. Po stisknutí tlačítka „Zažádat“ se žádost odešle a banka se do několika minut ozve telefonicky.

3. Dohodněte si schůzku na pobočce a dostavte se na ni

Až půjdete na telefonicky dohodnutou schůzku na pobočce, vemte s sebou potřebné doklady. Po schválení žádosti bude připravena smlouva.

4. Peníze jsou vaše

Jakmile na pobočce smlouvu podepíšete, peníze budou ihned odeslány na váš UniCredit Bank účet. Nezapomeňte si na něj převést zasílání výplaty.

Časté dotazy

1. Chápu správně, že bez návštěvy pobočky si PRESTO půjčku nevyřídím?
Přesně tak. Pokud stojíte o půjčku od UniCredit Bank,ale ještě nejste jejím klientem, je nutné počítat s osobní návštěvou na pobočce banky. Tu si dohodnete předem, telefonicky. Na pobočce pak nebudete muset čekat.
2. Nižší úrok a bonus k výplatě dostanou všichni, kdo si půjčku vezmou?
Nikoliv, tyto odměny jsou podmíněny aktivním využíváním účtu a zasíláním výplaty na účet přímo od zaměstnavatele. Odměny jsou časově omezeny: bonus k výplatě bude banka připisovat maximálně 20 měsíců. Sleva na úrokové sazbě platí pro celé období půjčky (pakliže klient neporuší podmínky a bude i řádně splácet).
3. Jak se PRESTO půjčka splácí?
Se splácením si nemusíte dělat hlavu, banka si bude automaticky strhávat smluvně dohodnutou částku splátky, vždy ke stanovenému datu. Vy jen musíte zajistit, aby na účtu byl dostatek peněz pro realizaci „inkasa“.
4. Musím si nechat posílat výplatu na nový účet u UniCredit Bank?
To rozhodně nemusíte. Ale pokud si posílání výplaty na účet u Unicredit Bank nepřevedete, musíte počítat s vyšším úrokem a rozloučit se s bonusem 2 % k výplatě.
5. Jak je to s pojištěním PRESTO půjčky – co vlastně kryje?
Pojištění schopnosti splácet, které banka ke svému úvěru nabízí, může být sjednáno člověkem, kterému ještě nebylo 60 let, je zdráv, není v invalidním důchodu, nemá chronickou chorobu a není v pracovní neschopnosti.

Sjednat lze tři balíčky pojištění:
  • BASIC - pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně / přiznání průkazu ZTP/P
  • STANDARD - pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně / přiznání průkazu ZTP/P, pracovní neschopnosti
  • FULL - pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně / přiznání průkazu ZTP/P, pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání a závažného onemocnění.
Pozor, pracovní neschopnost musí trvat déle než 30 dní, ztráta zaměstnání také. Za závažnou chorobu se v tomto pojištění považuje pouze zhoubný nádor (ale nikoliv ve stádiu in situ).
6. Mám počítat s nějakými poplatky za vyřízení půjčky?
Vyřízení půjčky i změna splátek, pokud ji budete potřebovat, je zdarma. Ale počítat musíte s vyšším poplatkem za poskytnutí peněz, jinými slovy za čerpání úvěru.
7. Banka vyžaduje od 600 000 Kč spolužadatele. Ale co když nejsem ženatý/vdaná?
Spolužadatelem rozhodně nemusí být jen manžel nebo manželka. Vybrat si můžete kohokoliv, kdo je dospělý, má dostatečnou úvěruschopnost a zároveň na sebe bude ochoten převzít v podstatě celý dluh v situaci, že vy byste ztratili schopnost splácet, přitom by se na ni ale nevztahovalo pojištění (platí jen ve specifických situacích). Může proto jít o dospělé příbuzné nebo přátele.
8. Opravdu má banka otevřeno i o víkendu?
Ano, vybrané pobočky jsou otevřeny i během víkendu (např. Praha Flóra a Praha 3 - Vinohradská ulice). Přes víkendy funguje i zákaznická podpora formou telefonní linky nebo online chatu.
9. Může PRESTO půjčku získat i důchodce, žena na mateřské dovolené nebo student denního studia?
Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože vše závisí na ekonomické a často i rodinné situaci žadatele o úvěr. Banka v mnoha případech využívá institut spolužadatele, díky čemuž může úvěr schválit i skupinám lidí s a priori nižšími příjmy - samozřejmě pokud si ověří, že povinné výdaje v dané domácnosti platí jiný její člen apod. Jediný způsob, jak se dozvědět odpověď na tuto otázku, je konzultace přímo s bankou.
10. Jak UniCredit Bank postupuje, pokud klient ztratí schopnost splácet?
Zde velmi záleží na tom, jestli půjčka byla pojištěná, měla spolužadatele, či nikoliv. Pokud byla pojištěná a nastala pojistná událost, splácení přechází plně nebo zčásti na pojišťovnu. Kde byl jen spolužadatel, povinnost splácet se převádí na něj. Banka bude splácení vymáhat, v procesu si účtuje nejen zákonný úrok z prodlení, ale též náklady na upomínky - každá vyjde na 800 Kč, stejně zpoplatněna je i výzva k úhradě dlužné částky po jejím zesplatnění.

Recenze

PRESTO půjčka svým názvem sice říká, že patří k rychle vyřízeným, ale opak je pravdou. Abyste ji mohli získat, je nutné navštívit pobočku banky a tam podepsat smlouvu. Na druhou stranu musíme vyzdvihnout fakt, že UniCredit Bank má otevřeno též o víkendu, i když jen na vybraných místech. Ihned po podpisu smlouvy na pobočce putují peníze na účet klienta.

Proces se neobejde bez založení a aktivního využívání účtu u UniCredit Bank, kam je nutno si přesměrovat zasílání výplaty. Příjemný je snížený úrok z Presto půjčky o 2 procentní body jako odměna za aktivní využívání účtu. Banka také přidá 2 % z příchozí výplaty, a to po dobu maximálně 20 měsíců.

Banka je poměrně vstřícná k lidem, kteří potřebují odložit splátku nebo ji změnit. Odklad je možný až 5 x během trvání půjčky, je dokonce zdarma. Předčasné splacení je naopak zpoplatněno. Při využití předčasného splacení též zaniká nárok na odměnu za aktivní využívání účtu. Schopnost splácet lze pojistit v jednom ze tří balíčků, a to Basic, Standard a Full. Cena pojištění se vypočítává výše měsíční splátky, od 5 % u basic balíčku až po 10 % u Full balíčku.

Od vzetí PRESTO půjčky však může odradit poměrně vysoký poplatek za poskytnutí úvěru. Půjčka se dá spravovat v mobilním bankovnictví, zde nazvaném Smart Banking. Při žádostech na 600 000 Kč může být vyžadován spolužadatel a jeho návštěva na pobočce.

Poskytovatel

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
Želetavská 1525/1
140 00 Praha 4


Tel.: 221 210 031
E-mail: info@unicreditgroup.cz
Web: www.unicreditbank.cz/

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. logo
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., Želetavská 1525/1, 140 00 Praha 4