V souhrnu

S Tesco půjčkou můžete získat až 250 000 Kč na cokoli a bez ručitele. Peníze si můžete nechat zaslat na účet nebo na kartu, ze které můžete vybírat z bankomatů, převádět si peníze na účet či nakupovat v obchodech. Jedná se o revolvingový úvěr, takže peníze můžete čerpat i opakovaně. Splácet budete minimální fixní splátku, jakoukoliv vyšší splátku nebo můžete úvěr kdykoli doplatit najednou.

Cena+ levnější varianta bankovního kontokorentu
+ žádné poplatky za sjednání a vedení
+ odklad splátek zdarma
- vyšší úrok než u běžné půjčky od banky
Flexibilita+ možnost odkladu splátek
+ vyplacení prostředků do hodiny od podpisu smlouvy
+ schvalují i o víkendu
- úvěr nelze v průběhu splácení navýšit
Transparentnost+ smlouva o úvěru je srozumitelná
- nebezpečí předlužení z opakovaného půjčování
Zákaznická podpora+ mobilní i webová aplikace pro klienty
+ lze kompletně sjednat online
- zákaznická linka pouze v pracovních dnech

BezvaMoney skóre: (3,1/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Tesco půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano*
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano**
Navýšení půjčky během jejího trvání+ Ano
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

* je stanovena min. fixní splátka, splácející může hradit splátku vyšší, ne však nižší než je stanovené minimum.
** možný je pouze odklad splátky

Reprezentativní příklad

Ilustrativní výpočet dle zákona pro revolvingový úvěr: Výše úvěru 100 000 Kč, roční úroková sazba 13,9 %, RPSN 14,8 %, celkem zaplatíte 107 530 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 9 492 Kč, 9 395 Kč, 9 299 Kč, 9 202 Kč, 9 106 Kč, 9 009 Kč, 8 913 Kč, 8 816 Kč, 8 719 Kč, 8 623 Kč, 8 526 Kč a 8 430 Kč.

Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při výše uvedené úrokové sazbě a bez poplatku, při poskytnutí revolvingového úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Nabídka nezohledňuje další čerpání úvěru ani využití doplňkových služeb.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Kompletní proces žádosti o půjčku, jejího schválení i podpisu smlouvy je online. Může se stát, že se Home Credit, a.s. po odeslání žádosti neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji, nebo faktem, že nesplňujete podmínky k získání půjčky. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Zájem o půjčku vyjádříte kliknutím na tlačítko „Chci si půjčit“. Budete přesměrováni do formuláře s žádostí o půjčku na našich stránkách.

2. Nastavte si výši úvěru a přidejte údaje o sobě

Do formuláře vyplňte základní osobní a kontaktní údaje, k tomu částku, o jakou máte zájem. Tady vyplníte i číslo občanského průkazu, pravidelné příjmy, výdaje a číslo bankovního účtu.

3. Odešlete formulář

Jakmile máte formulář kompletně vyplněn, odešlete jej kliknutím na “Odeslat údaje”.

4. Odsouhlaste půjčku a nahrajte vyžadované doklady

Jestliže poskytovatel půjčku schválí, budete vyzváni k nahrání osobních dokladů a pak i k odsouhlasení nabídky a podpisu smlouvy, který provedete jen kliknutím do políčka se souhlasem. 

5. Peníze jsou vaše

Peníze jsou odesílány okamžitě po schválení žádosti. Počítat musíte jen s tím, že vyřízení žádosti zabere poskytovateli od 15 minut do dvou pracovních dní.

Časté dotazy

1. Opravdu je půjčka zcela bez poplatků a platím jen úrok?
Ano, otevření i vedení úvěrového účtu, stejně jako mimořádné splátky či předčasné splacení půjčky jsou zcela zdarma. Platit můžete za další služby, jako je např. výběr z bankomatu. Stejně tak pokud si sjednáte pojištění, je tato služba dále zpoplatněna.
2. Musím mít někde veden účet, abych mohl půjčku čerpat?
Nikoli, můžete si nechat k půjčce vystavit kartu, prostřednictvím které budete úvěr čerpat. Z karty můžete vybírat v bankomatech, platit nákupy i převádět peníze na další účet.
3. Lze získat peníze z půjčky také v hotovosti?
Peníze jsou vypláceny na účet či kartu. Pokud si peníze necháte zaslat na kartu, můžete si je následně vybrat z libovolného bankomatu. Nezapomeňte však, že výběr z bankomatu je zpoplatněn dle aktuálního sazebníku.
4. Jak dlouho budu úvěr splácet?
Záleží na tom, jak vysoké budete zasílat splátky. Dopředu vám bude stanovena minimální fixní splátka, kterou budete muset zasílat, ovšem je čistě na vás, zdali budete posílat splátky vyšší nebo úvěr doplatíte celý např. ve dvou či třech splátkách. Mimořádné splátky i předčasné splacení je zdarma.
5. Kdy budu mít peníze na účtě a jak dlouho trvá vyřízení půjčky?
Peníze jsou propláceny ihned po kontrole smlouvy a dokladů. Pokud si zvolíte proplacení na účet, odesílají se peníze ihned po schválení půjčky, ovšem pokud připadne tento den na víkend, budou vám peníze zaslány až následující pracovní den. Další možností je nechat si vydat úvěrovou kartu a peníze si poté vybrat z bankomatu. Karta bude funkční, jakmile bude žádost zcela dokončena. Může se opět stát, že se dokončí až v pracovní den.
6. Musím podepsat papírovou smlouvu, nebo je vyřízení půjčky kompletně online?
Půjčku lze vyřídit zcela online. Smlouva se podepisuje pomocí SMS kódu a hesla, které si zvolíte v průběhu sepisování žádosti. Doklady se také zasílají online.
7. Co když nebudu mít peníze na další splátku? Jak mám postupovat?
V takovém případě neprodleně oznamte pojistnou událost (např. pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání) pojišťovně na telefonním čísle: 542 527 528. Vznik pojistné události je nutné doložit dokumenty, pokud si je pojišťovna vyžádá (např. kopie potvrzení o vzniku pracovní neschopnosti, kopie potvrzení o evidenci na úřadu práce. Další možností je požádat o odložení splátky. Po každých 6 řádně zaplacených splátkách si můžete jednu splátku odložit. Po dobu odkladu splátek nemusíte platit splátku a půjčka se neúročí. Odklad splátky vyřídíte na tel. čísle 542 100 200.
8. Je půjčka vhodná také pro matky na mateřské, studenty či důchodce?
Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Pro poskytnutí půjčky je nutné doložit, že máte pravidelný příjem. Vše pak závisí na úvěruschopnosti žadatele. Poskytovatel uznává jako příjem invalidní i starobní důchod, a zohledňuje také příjmy na mateřské či rodičovské dovolené. Může však požadovat ještě další příjem. Také studenti mohou půjčku získat pouze pokud mají pravidelný příjem.
9. Na co se vztahuje pojištění schopnosti splácet a jaká jsou plnění?
Pojištění schopnosti splácet je možné sjednat ve dvou variantách:
  • Balíček MAX+ vás ochrání v případě úmrtí (úhrada celého dluhu), invalidity III. stupně (úhrada celého dluhu), pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání a hospitalizaci (až 12 splátek úvěru).
  • Balíček MAX vás ochrání v případě úmrtí následkem úrazu (úhrada celého dluhu), invalidity III. stupně (úhrada celého dluhu), pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání a hospitalizaci (až 12 splátek úvěru).
10. Jaký je postup při nesplacení půjčky?
V případě, že nevyužijete odklad splátek a nejste proti neschopnosti splácet pojištěni, je vám poskytovatel oprávněn účtovat účelně vynaložené náklady a sankce. Pokud nebudete dodržovat podmínky splácení úvěru, budete požádáni o jednorázovou úhradu dluhu. Tento krok se nazývá zesplatnění.
K zesplatnění může dojít, jestliže:
  1. dlužíte 2 a více splátek,
  2. jste nezaplatili splátku déle než 3 měsíce,
  3. jste uvedli nepravdivé osobní údaje,
  4. jste porušili některou z povinností, které vyplývají ze smlouvy,
  5. bylo na váš majetek zahájeno exekuční, insolvenční, dědické nebo jiné řízení
11. Dá se půjčka vrátit, pokud si úvěr nakonec rozmyslím?
Pokud si úvěr po podpisu smlouvy rozmyslíte, nic se neděje. Odstoupit můžete písemně do 14 dní, a to bez udání důvodu a také bez sankcí. Nebo stačí, když do měsíce od podpisu smlouvy vrátíte vypůjčené peníze – úroky z nich vám poskytovatel nebude počítat.

Recenze

S nebankovní půjčkou Tesco můžete získat finance od 10 000 – 250 000 Kč na cokoli a bez ručitele. Jedná se o revolvingový úvěr, takže jej můžete čerpat opakovaně. Půjčka vám bude převedena na váš běžný účet, nebo může být načerpána na kartu, prostřednictvím které můžete peníze využívat. Vy sami si pak můžete peníze z karty převést na svůj účet nebo si je přímo Tesco kartou vybrat z bankomatu, aniž byste měli vlastní bankovní účet. Anebo s kartou k půjčce platit za nákupy u obchodníků. Jde proto o jeden z druhů hotovostní půjčky.

Zřízení i vedení půjčky je zdarma, platíte pouze úrok a případně poplatky za další služby, jako je výběr z bankomatu. Splácet budete fixní minimální. splátku, která bude záviset na výši čerpaného úvěru. Její výše se odvíjí také od výše nabídnuté úrokové sazby, takže konkrétní podmínky se dozvíte až po posouzení vaší bonity a žádosti v systému.

Splácet však můžete i částku vyšší, než je minimální stanovená splátka, stejně tak můžete kdykoli úvěr doplatit jednorázově a bez poplatku. Čím dříve úvěr splatíte celý, tím dříve můžete opět čerpat celou výši úvěrového rámce.

V případě, že chcete mít jistotu, že se nedostanete do potíží s prodlením se splátkami, můžete si kartu pojistit proti případnému nesplácení. Máte na výběr ze dvou balíčků pojištění. A podle toho, jaký typ vyberete, budete platit buď 8,9 % nebo 5,9 % ze splátky úvěru.

Můžete si také bezplatně zažádat o odklad splátek – odložit lze vždy jednu splátku a to po min. 6 řádně uhrazených splátkách. Pokud se opozdíte se zaplacením splátky, je vám poskytovatel oprávněn účtovat účelně vynaložené náklady a sankce.

K dispozici je vám mobilní i webová aplikace a zákaznická linka. Úvěr lze sjednat celý kompletně online, a to včetně elektronického podpisu smlouvy. Poskytovatelem úvěru je společnost Home Credit, a.s., zkušený a licencovaný poskytovatel na trhu nebankovních půjček. Můžete tedy očekávat profesionální přístup.

Poskytovatel

Home Credit a.s.
Nové sady 996/25
602 00 Brno


Tel.: 542 100 200
E-mail: financnisluzby@itesco.cz
Web: www.itesco.cz/fs

Home Credit a.s. logo
Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno