V souhrnu

Razdva půjčka je krátkodobým online úvěrem, který je poskytován bez ručení a také bez dokládání příjmů od zaměstnavatele. Mezi nebankovními úvěry patří k dražším, ale při využití speciálních akcí lze získat úvěr cenou na úrovni bankovního. Peníze jsou odesílány na bankovní účet do 15 minut od schválení. Je možné si dohodnout až 5 odkladů splátek, ty budou zpoplatněny. Po předložení dokladu o neschopnosti uhradit splátku může být jeden odklad splátky zdarma.

Cena+ přijatelná cena půjčky (při využití cenové akce)
+ možnost odložit jednu splátku zdarma
+ sankce za nesplácení patří k nižším
- vysoká cena půjčky, pokud se na ni nevztahuje cenová akce
Flexibilita+ peníze odesílány do 15 minut od podpisu smlouvy
+ za poplatek lze odložit až 5 splátek, z toho jednu zdarma, při prokázání neschopnosti uhradit splátku
- nelze hýbat s výší splátky a jejím termínem
Transparentnost- kalkulačka spočítá jednotlivé splátky, nikoliv cenu celého úvěru - tu je nutno hledat v reprezentativním příkladu vypsaném drobným písmem
- dlouhá a nepřehledná smlouva o úvěru
- příslušenství půjčky (úroky a sankce) se automaticky smluvně transformuje na jistinu dluhu
Zákaznická podpora+ online profil pro klienta
+ online chat
- provoz jen v pracovní dny v běžnou pracovní dobu

BezvaMoney skóre: (3,3/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Razdva půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet- Ne
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad: Úvěr v celkové výši 150 000 Kč, splatnost 48 měsíců, splátka 5 580 Kč, celkem zaplatíte částku 267 840 Kč. Pevná nominální zápůjční úroková sazba 32,04 % p.a., RPSN 37,19 %. Splátka neobsahuje žádné poplatky za doplňkové služby.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Jakmile kliknete na tlačítko „Chci si půjčit“, budete přesměrováni do online formuláře na našich stránkách. Zde vyplníte základní požadovaná data i výši půjčky, o kterou máte zájem. Poté kliknete na „odeslat formulář“, ten ihned doputuje k poskytovateli Razdva půjčky. Vaše data jsou během celého procesu v bezpečí, pod pokročilým šifrováním.

1. Vyčkáte na telefonát od poskytovatele Razdva půjčky

Operátor poskytovatele se ozve (v pracovní době) do pěti minut od odeslání formuláře, takže nebudete vystaveni dlouhému vyčkávání.

2. Dohodnete si detaily úvěru

S operátorem dohodnete veškeré detaily vaší půjčky. 

3. Podepíšete smlouvu

Smlouvu samozřejmě můžete podepsat online. Kód k podpisu smlouvy vám dorazí na váš bankovní účet. Razdva půjčka vám totiž zašle 1 Kč s variabilním symbolem. A právě variabilní symbol použijete jako kód k podpisu smlouvy.

4. Peníze jsou vaše

Do 15 minut od vyřízení půjčky budou peníze odeslány na váš bankovní účet.

Časté dotazy

1. Je potřeba mít ručitele nebo zastavit nějaký majetek, aby mi schválili přes 130 000 Kč?
Žádné ručení a ani zástava nejsou potřeba. Razdva půjčka se poskytuje až do výše 250 000 Kč právě bez ručení i zastavování nemovitosti.
2. Akční nabídka na půjčku se týká všech klientů Razdva půjčky?
Záleží na tom, jak je akční nabídka prezentována. Poskytovatel Razdva půjčky své akce pro klienty střídá, některé jsou určeny jen novým žadatelům o úvěr, jiné míří na všechny, včetně například stávajících dlužníků nebo klientů, kteří již doplatili a zrovna žádný další úvěr u Razdva půjčky nemají.
3. Za jak dlouho budu mít peníze?
Peníze vám doputují na účet během několika minut. Schvalování je u Razdva půjčky poměrně rychlé, poskytovatel kontroluje pravidelný příjem a registry dlužníků. Peníze jsou pak odesílány do 15 minut od podpisu smlouvy.
4. Co když budu chtít splatit dříve - kolik bude pokuta?
Předčasné splacení Razdva půjčky je vždy zdarma. A to jak u částečného splacení (vyšší splátka), tak u doplacení celé zbývající výše dluhu najednou. Jediné poplatky, které si Razdva půjčka účtuje, jsou spojeny s odkladem splátek.
5. Mohou razdva půjčku získat i důchodci nebo rodiče na mateřské/rodičovské dovolené?
Ano, možné to je. Důležité je doložit pravidelný příjem v dostatečné výši. Důchod (jakéhokoliv typu) nebo dávky na mateřské či rodičovské dovolené jsou považovány za pravidelný příjem.
6. Můžu si dohodnout místo, kam si přijdu pro peníze z úvěru v hotovosti?
Toto bohužel možné není, Razdva půjčka je poskytována jedině na bankovní účet vedený na jméno žadatele o úvěr.
7. Jak je to s odkladem splátek - kde se dá vyřídit?
Pro odeslání žádosti o odklad splátek je v klientské zóně vyhrazena speciální sekce. Přihlašovací údaje do klientské zóny obdržíte během sjednávání úvěru. Jakmile o odklad splátek požádáte, už jen vyčkáte na odpověď pracovníka poskytovatele a na jeho instrukce.
8. Kolik půjček si tady mohu vyřídit?
Razdva půjčka umožňuje svým klientům, aby si po splacení alespoň prvních 6 splátek vyřídili i další půjčku. Celkově je možné tu mít.
9. Je půjčka dostupná pro cizince?
Není. Jednou z podmínek získání úvěru je české občanství.
10. Dají se peníze půjčit i během víkendu?
Online žádost o úvěr lze sice odeslat kdykoliv, ale poskytovatel půjčky se jejich vyřizování věnuje jen během klasické pracovní doby: pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Recenze

Razdva půjčka se řadí ke krátkodobým nebankovním úvěrům. Půjčit si lze minimálně 10 000 Kč, maximem je 250 000 Kč. Splatnost úvěru lze nastavit od 3 měsíců do 48 měsíců, přičemž poskytovatel nabízí zpoplatněné odklady splátek - dokonce až 5 odkladů při půjčce vzaté na 4 roky. Jeden odklad splátky může být zdarma, a to v případě, že klient doloží neschopnost danou splátku uhradit (pracovní neschopnost, ztráta zaměstnání).

Další odklady splátek jsou už zpoplatněny. Toto jsou však jediné poplatky, které se k Razdva půjčce váží. Kdo bude celou dobu splácet řádně, poskytovateli uhradíte pouze úroky, žádný poplatek. Ovšem úroky a celkové RPSN patří k vyšším, než na jaké jsme zvyklí u bank nebo velkých nebankovních společností. Již po 6 řádně uhrazených splátkách si klient může vyřídit další půjčku, povoleny jsou max. 3 aktivní úvěry.

Vyřízení půjčky je zcela online, příjemně rychlé, peníze se odesílají do 15 minut od schválení půjčky. Schválení půjčky probíhá také nejdéle 15 minut (za předpokladu, že o ni požádáte v pracovní den a běžnou pracovní dobu). Součástí procesu je zřízení klientského účtu v klientské zóně, kde je pak možné sledovat splácení půjčky nebo například požádat o odklad.

Peníze z půjčky lze využít na cokoliv, jedná se o úvěr bez ručení a také bez zástavy. Poskytovatel spolupracuje s Mall.cz, takže klienti mohou využít slevu 100 Kč na nákup na tomto internetovém tržišti. Pojištění schopnosti splácet tu umožněno není. Splácení probíhá buď trvalým příkazem, nebo automaticky pomocí inkasa z účtu.

Poskytovatel

PROFI CREDIT Czech, a. s.
Klimentská 1216/46
110 00 Praha


Tel.: 800 200 280
E-mail: proficredit@proficredit.cz
Web: razdvapujcka.cz

PROFI CREDIT Czech, a. s. logo
PROFI CREDIT Czech, a. s., Klimentská 1216/46, 110 00 Praha