Provident půjčka

Rozsah půjčky

3 000 - 130 000 Kč

Roční úrok

19.48 %

RPSN

21.31 %

Splatnost

6 - 36 měsíců

V souhrnu

Půjčka Provident je vysoce nákladnou půjčkou, kterou lze získat v hotovosti i na účet. U hotovosti je vyšší cena (na stránkách poskytovatele se však neuvádí), ale získáte s ní i balíček služeb navíc. Půjčka na účet má měsíční splátkový kalendář bez možnosti hýbat se splátkami, hotovostní půjčka se dá splácet i týdně, splátky lze odkládat. Provident pojistí jen dlouhodobější variantu (od 12 měsíců), půlroční půjčka je nabízena bez pojištění. Chybí online správa půjčky.

Přehled Půjčky Provident

Cena

icon

Lze sjednat ochranu před poplatky z prodlení

icon

Vyšší úroky i RPSN než u některých nebankovních půjček

icon

Vysoká cena u hotovostní varianty půjčky

Flexibilita

icon

Peníze vypláceny ihned (hotovost) nebo do 7 dnů od podpisu smlouvy (na účet)

icon

Lze dojednat splátkové prázdniny bez poplatku

icon

Nelze měnit výši splátky, ani datum splácení

icon

Nutná osobní schůzka, nelze zcela online

Transparentnost

icon

V případě úmrtí může být dluh automaticky smazán

icon

Ddvě varianty úvěru a na stránkách neuvedený speciální poplatek za jednu z variantvného zadlužení ještě před doplacením celé půjčky

Zákaznická podpora

icon

Vzdělávací blog i detaily půjčky přímo na webu

icon

Zkaznická linka i osobní poradci v provozu i ve volných dnech

icon

Chybí online chat i správa půjčky online (důraz kladen na osobní kontakt)

Recenze Půjčky Provident

Půjčka Provident patří ke středně drahým úvěrům. Je však schopna vyhovět i žadatelům bez bankovního účtu, nebo těm, kdo účet sice mají, ale peníze preferují úvěr v hotovosti. U hotovostní varianty se sice musí počítat s ještě vyšší cenou, než má základní verze Půjčky Provident na účet, nicméně se tímto navýšením předplácí osobní bankéř a ochranné služby. Tyto služby jsou u hotovostní půjčky povinné. V hotovosti je k mání 10 - 90 tisíc Kč, na účet až 130 tisíc Kč, se splatností od jednoho roku do tří let. RPSN tu začíná na 19.48 %.

Specialitou úvěru od Provident v hotovosti pak je odpuštění celého dluhu v případě, že dlužník zemře. Další ochrana dlužníka u hotovostní půjčky spočívá ve zdarma splátkových prázdninách (až 4 měsíce) a v osvobození od poplatků z prodlení, a to až na tři měsíce. Provident nabízí možnost zjednodušeného životního pojištění pro případ smrti, pracovní neschopnosti, zlomeniny, hospitalizace a rekonvalescence.

Novinkou od Providentu je půjčka v nižším rozsahu (3 000 - 10 000 Kč) a s kratší dobou splatnosti - jen 6 měsíců. I v tomto případě jde o půjčku jak na ruku, tak na účet. RPSN tu začíná na 34,80 %, proces splácení má stejná pravidla jako původní varianta půjčky, viz níže.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

K vyřízení Půjčky Provident je vždycky nutné osobní jednání. Hotovost je k mání ihned, na účet je půjčka odesílána do 7 dní od podpisu smlouvy. Hotovostní varianty úvěru se splácejí také v hotovosti, lze i na týdenní bázi, peníze je nutno předávat osobně bankéři. Ten klienta informuje o stavu půjčky, zbývajícím doplatku a možnostech využití povinně sjednaných doplňkových služeb. Bezhotovostně se splácí měsíčně, dle fixního splátkového kalendáře, poskytovatel zasílá měsíční výpis. Online přehled o půjčce nebo její správa možné nejsou.

Navýšit půjčku nelze, ale jsou tu dvě možnosti, jak získat od Providentu více peněz během splácení stávající půjčky: vzít si druhou souběžnou půjčku, nebo refinancovat na novou (a vyšší) – zde pozor, předčasné splacení není zdarma. Obě varianty „navýšení“ bývají Providentem nabízeny cirka v polovině splácení a vždy jen za situace, kdy klient splácí řádně.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost a pobyt na území ČR (u cizinců i jen přechodný)

icon

Platný občanský průkaz, u cizinců cestovní pas nebo povolení k pobytu

icon

Prokázání příjmu za poslední 2 měsíce (lze i výpisy z účtu)

icon

U hotovostní varianty doklad o bydlišti (SIPO, nájemní smlouva)

icon

U bezhotovostní varianty bankovní účet na vlastní jméno

icon

U bezhotovostní varianty mobilní telefon a aktivní email

Půjčka Provident ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníNe
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleNe
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaNe
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Vyřízení půjčky od Providentu je poměrně snadné, potřebujete jen minimum dokladů. Počítat ovšem musíte s osobní návštěvou Provident  finančního specialisty. Závěrečné kroky vyřízení půjčky se liší podle toho, zda stojíte o variantu bezhotovostní, nebo o vyplacení peněz na ruku. Provident se vám ozve vždy - i když by vaši žádost o půjčku zamítl. Operátor vám navrhne kroky, které bude možné udělat pro zlepšení bonity.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Po kliknutí na tlačítko „Chci si půjčit“ vyplňte náš online formulář a odešlete jej. Doputuje ihned přímo do Providentu.

2. Naplánujte schůzku

Operátor vám zavolá, ujasníte detaily půjčky a naplánujete schůzku s osobním finančním asistentem. Může být i u vás doma.

3. Vyberte si variantu půjčky

Je nutné si zvolit, zda chcete peníze v hotovosti nebo na účet. Od toho se odvíjí i další podmínky půjčky a způsob splácení.

4. Dohodněte podmínky a podepište smlouvu

Při osobním jednání s finančním asistentem dohodnete konečné parametry půjčky a podepíšete smlouvu.

5. Peníze jsou vaše

Hotovost bude vaše ihned po podpisu smlouvy. Bezhotovostní půjčky posílá Provident do sedmí dní od podpisu smlouvy.

Reprezentativní příklad

Výše půjčky 50 000 Kč na 24 měsíců: měsíční splátka 2 875 Kč, poslední splátka 2 870 Kč, úrok 17 095 Kč, částka za zpracování 1 900 Kč, celková dlužná částka 68 995 Kč, úroková sazba 30,00 % p. a., RPSN 38,55 %. * Toto je pouze reprezentativní příklad půjčky. Skutečná výše a podmínky Vaší půjčky se mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení Vaší úvěruschopnosti.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.


 

 

 

Často kladené otázky

Půjčka Provident má tři varianty, které se od sebe liší zejména cenou a připojenými službami:

Základní varianta je bezhotovostní s penězi převáděnými na účet (až 130 000 Kč), se splátkami ve formě převodu z bankovního účtu a s pevným splátkovým kalendářem. Lze sjednat pojištění schopnosti splácet, ale žádnou další službu navíc. Poplatek za vyřízení je zde 1 500 Kč a nemění se.

Druhou variantou je půjčka hotovostní s penězi vyplacenými na ruku (do 90 000 Kč) a také splácenými v hotovosti. Varianta nese název balíček Plus. Vedle pojištění schopnosti splácet se k této půjčce vztahují další služby: ochrana před poplatky z prodlení (při zpoždění až o tři měsíce), možnost mít splátkové prázdniny a neuplatnění pohledávky v případě úmrtí dlužníka (za podmínky, že na půjčce nebyly před úmrtím nedoplatky).

Třetí variantou je půjčka malého rozsahu, konkrétně 3 000 až 10 000 Kč. Poskytována je na šest měsíců, a to jak na účet, tak také na ruku. Splácet ji lze měsíčně, u hotovostní varianty také na týdenní bázi. K této půjčce není poskytováno pojištění schopnosti splácet, její cena je o něco vyšší než u prvních dvou variant. Extra benefitem je zde předčasné splacení zdarma a též splátkové prázdniny.

Na pobočku Providentu jezdit za sjednáním půjčky nemusíte, ale bez osobního kontaktu se dojednání půjčky a podpis smlouvy přece jen neobejde. Schůzku si však můžete dohodnout na kdekoliv a dokonce i kdykoliv, proto finanční specialisté Providentu fungují i o víkendech a mohou přijet například k vám domů.

Podle toho, kterou variantu půjčky si zvolíte. Hotovost dostanete ihned po podpisu smlouvy. Převod peněz na účet bude Providentem zadán do sedmi dnů od podpisu o půjčce bezhotovostní. Na váš účet pak přijde podle toho, zda banka umí okamžité platby (peníze dorazí ihned), nebo přijímá jen běžné platby (peníze dorazí následující pracovní den).

Splácení také probíhá v hotovosti a ve smluvené termíny, kdy peníze přinesete svému osobnímu Provident bankéři. Ten vás také na požádání informuje o zbývajícím doplatku a dalších skutečnostech ohledně vašeho dluhu.

Splátkové prázdniny jsou službou navíc, která se ale vztahuje jen k půjčce v hotovosti (balíček Plus). V rámci hotovostní půjčky si tuto možnost předem předplácíte formou poplatku za balíček Plus (hotovostní půjčka bez balíčku Plus ale možná není).

Splátkové prázdniny umožňují požádat o odložení splátky z jakéhokoliv důvodu. Tím se prodlouží splatnost půjčky. Lze využít i opakovaně, až čtyřikrát (počet možných odkladů závisí na době trvání úvěru). O splátkové prázdniny je nutno požádat nejpozději sedm dní před pravidelnou splátkou, a to telefonicky nebo emailem.

Ano, je tomu tak, ale pouze za těchto podmínek: zemřelý dlužník sjednánu Provident půjčku v hotovosti a celou dobu splácel řádně, jinými slovy není evidováno žádné prodlení ve splácení, nedoplatek. V takovém případě nebude Provident vymáhat zbylou dlužnou částku v dědickém řízení, dluh nechá na své náklady zaniknout.

Pojištění, které lze sjednat spolu s Půjčkou Provident, není klasickým pojištěním schopnosti splácet, jak jej známe od jiných poskytovatelů. Jedná se o jakýsi typ životního pojištění sjednaného na pracovní neschopnost (na max. 60 dní), na zlomeniny (úrazem), hospitalizaci a rekonvalescenci (na max. 40 dní), na úmrtí.

Co se krytí tímto pojištěním týká, nebude pojišťovnou uhrazen nějaký počet splátek, nýbrž se bude jednat o výplatu peněz přímo klientovi. Zda je použije na splátky půjčky, bude zcela na rozhodnutí klienta.

Pojistné částky jsou tu sice velmi omezené, ale to může být pojištění levnější. Pracovní neschopnost je pojištěna na max. 15 000 Kč, zlomeniny na max. 40 000 Kč, hospitalizace a rekonvalescence na max. 10 000 Kč a úmrtí na pevnou částku 20 000 Kč formou úhrady pozůstalým.

Pojištění se sjednává s pojišťovnou MetLife. A cena je stanovena na 129 Kč za měsíc nebo na 30 kč za týden (pevná částka, nemění se s výší půjčky nebo splátky). První úhrada za pojištění musí přijít nejpozději druhý den po podpisu smlouvy. Sjednat si toto pojištění mohou lidé do 79 let včetně, za podmínky, že nejsou invalidní v žádném stupni invalidity. Pojištění zanikne s doplacením půjčky.

Pojištění nelze sjednat u půjčky poskytované pouze na 6 měsíců.

Garance celkové ceny, tedy ochrana před poplatky z prodlení, je jednou ze služeb, které se vztahují k Půjčce Provident v hotovosti. Ochrana je aktivní při zpoždění se v platbách na až tři měsíce, po celou tu dobu nebude Provident účtovat žádné úroky z prodlení, poplatky za upomínky a ani smluvní pokuty.

Na bezhotovostní půjčku na účet se tato služba nevztahuje, u této varianty půjčky budou jakákoliv prodlení zpoplatněna ihned, jakmile na poplatky vznikne smluvní a zákonný nárok.

V případě hotovostní půjčky máte až 4 měsíce splátkových prázdnin a ochrany před poplatky z prodlení na až tři měsíce opoždění se se splátkami. U bezhotovostní půjčky však ani jedna z těchto výhod není. Jakmile se opozdíte nad rámec toho, co je ve smlouvě povoleno, bude Provident účtovat zákonné úroky z prodlení, smluvní pokutu za nesplácení (0,1 % denně) a též účelně vynaložené náklady spojené s vymáháním dluhu, což jsou poplatky za zaslané upomínky a též za návštěvy oprávněného zástupce Providentu.


 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

Provident Financial s.r.o.

Provident Financial s.r.o.
Olbrachtova 9/2006,
140 00 Praha 4

Provident Financial s.r.o.,
Olbrachtova 9/2006,
140 00 Praha 4

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky