Minutová půjčka

Rozsah půjčky

5 000 - 1 200 000 Kč

Roční úrok

4.8 %

RPSN

4.91 %

Splatnost

3 - 120 měsíců

V souhrnu

Minutová půjčka je ideální volbou, pokud hledáte levnou bankovní půjčku bez nutnosti velkého papírování. Nebudete platit nic za vyřízení půjčky ani za její vedení. Banka vám k půjčce otevře také běžný účet, prostřednictvím kterého budete úvěr splácet a jehož vedení vás nebude nic stát. V průběhu splácení si můžete zdarma změnit výši splátky, datum splatnosti a úvěr kdykoli bez poplatku doplatit.

Přehled Minutové půjčky

Cena

icon

Nízké úročení i RPSN

icon

Předčasné splacení zdarma

icon

Změna splátky zdarma

Flexibilita

icon

Možnost upravit výši i datum splátky

icon

Peníze odesílány na účet ihned po schválení žádosti

icon

Vyplacení prostředků do několika minut od podpisu smlouv

icon

Banka nenabízí odklad splátek

Transparentnost

icon

Pevně dané poplatky

icon

Jednoduše napsaná a velmi stručná smlouva

Zákaznická podpora

icon

Klientské centrum dostupné i mimo pracovní dny

icon

Online chat

Recenze Minutové půjčky

S Minutovou půjčkou od Raiffeisenbank a.s. můžete získat od 5 000 Kč až po 1 200 000 Kč. Díky splatnosti od 3 - 120 měsíců lze půjčku využít jak na překlenutí krátkodobých finančních výpadků, tak na dlouhodobější investici. Banka navíc nabízí jedno z nejnižších úročení na trhu a vyřízení a vedení půjčky zdarma. Díky tomu nebudete za úvěr přeplácet zbytečně mnoho navíc.

Banka láká na rychlé a snadné vyřízení. Pokud jste již klientem banky, skutečně stačí otevřít bankovní aplikaci a peníze můžete v případě kladného posouzení získat ve velmi krátkém čase, dokonce i o víkendu. Pokud však klientem banky nejste a nechce se vám na pobočku, po schválení online žádosti budete muset vyčkat na návštěvu kurýra, což proces vyřízení půjčky prodlouží i na dva až tři dny.

 

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

K vyřízení žádosti postačí pouze jeden doklad totožnosti a doklad potvrzující váš příjem, není nutný souhlas manžela/manželky, ani žádný spolužadatel u vyšší částky. Pokud vám v průběhu splácení žádosti přestane vyhovovat den, ve kterém si banka strhává splátku nebo třeba výše splátky, můžete si zdarma tyto parametry půjčky upravit. Chcete úvěr doplatit předčasně? Ani tohle není pro banku žádná překážka a za doplacení půjčky vám nebude účtovat žádné poplatky.

V případě, že pojištění nevyužijete a opozdíte se splácením, odešle vám banka písemnou upomínku o prodlení, se kterou je spojen poplatek, dále vám bude účtovat úroky z prodlení a může také požadovat smluvní pokutu. V momentě, kdy se půjčka stane splatnou, máte 30 dní na úhradu celé dlužné částky a banka má právo pověřit vyháním pohledávky externí inkasní agenturu či pohledávku postoupit na třetí osobu.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost

icon

Jeden doklad totožnosti

icon

Doklad potvrzující pravidelný příjem

icon

Bankovní účet u Raiffeisenbank

Minutová půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleNe
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma*Ano
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

* banka nabízí možnost zdarma upravit datum splatnosti a výši splátky. Odklad splátek je možný pouze na základě individuální žádosti, ovšem banka nemůže dopředu zaručit, zdali a za jakých podmínek žádosti vyhoví.

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Sjednání půjčky probíhá na stránkách poskytovatele, kterým je Raiffeisenbank a.s., proto budete po kliknutí na tlačítko „Požádat o půjčku“ přesměrování přímo na jejich webové stránky. Proces žádosti o půjčku a jejího schválení je online a liší se podle toho, zdali o půjčku žádá klient banky, nebo neklient. Klienti sjednají půjčku ve svém internetovém bankovnictví. Může se stát, že se Equa bank po odeslání žádosti neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji, nebo faktem, že nesplňujete podmínky k získání půjčky. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu

 

1. Nastavte si parametry

Na kalkulátoru úvěru nastavte požadovanou výši půjčky a jak dlouho chcete úvěr splácet. Zároveň se vám zobrazí výše měsíční splátky, úročení, RPSN a kolik na úvěru přeplatíte.

2. Vyjádřete zájem si půjčit

Máte-li vybrány parametry půjčky, klikněte na tlačítko „Požádat“.

3. Proveďte SMS kód

V dalším kroku zadáte své telefonní číslo, na které vám obratem dorazí potvrzovací SMS zpráva s kódem, který zadáte do žádosti.

4. Vyplňte žádost o půjčku

Vyplňte žádost o úvěr a veškeré požadované údaje týkající se vaší osoby, bydliště, příjmů a výdajů.

5. Potvrďte žádost

Systém vygeneruje shrnutí požadované částky včetně všech vámi zadaných údajů. Žádost zkontrolujte, zaškrtněte souhlas s podmínkami a žádost potvrďte.

6. Vyčkejte na rozhodnutí

Vyčkejte na schválení půjčky. V případě nesrovnalostí se vám ozve pracovník banky s dalšími pokyny.

7. Podepište smlouvu

Pokud nejste klientem banky je nutné provést podpis smlouvy buď na pobočce banky nebo prostřednictvím kurýra

8. Čerpejte půjčku

Po připsání financí na běžný účet můžete začít čerpat úvěr.

Reprezentativní příklad

Výše půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců při měsíční splátce 1 878 Kč, pevná úroková sazba 4,8 % p. a., RPSN 4,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 112 680 Kč.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.


 

 

 

Často kladené otázky

Na pobočce nebo prostřednictvím internetového bankovnictví lze úvěr vyřídit v průběhu několika minut. Přejete-li si, aby vám smlouvy doručil kurýr, pak získáte prostředky nejpozději v průběhu několika dní. Schválení vaší žádosti proběhne vždy on-line.

Ano, minimální doba splatnosti úvěru je tři měsíce. Navíc můžete půjčku kdykoli předčasně doplatit zcela zdarma.

Ano, o půjčku mohou žádat také cizinci. Stačí se zastavit na kterékoliv z poboček banky, kde s vámi vyřídí vše potřebné.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Banka uznává jako příjem invalidní i starobní důchod, a zohledňuje také příjmy na mateřské či rodičovské dovolené. Jako příjem banka neakceptuje alimenty či přídavky na děti a výživné. Také studenti mohou půjčku získat pouze pokud mají pravidelný příjem.

Pojištění schopnosti splácet vás ochrání v případě úmrtí, invalidity, nemoci, nebo úrazu. Měsíční splátka se vlivem pojistného navýší o 0,15 % z celkové výše úvěru. K sjednání není potřeba ani lékařská prohlídka ani zdravotní dotazník, takže se vyhnete zdlouhavému papírování.

Předmětem pojištění je:

  • Úplná trvalá invalidita následkem úrazu nebo nemoci s pojistnou částkou až 500 000 Kč.
  • Smrt úrazem s pojistnou částkou až 500 000 Kč.
  • Pracovní neschopnost v důsledku úrazu nebo nemoci s pojistnou částkou až 500 000 Kč v součtu za všechny pojistné události.

Nejprve vám banka zašle bezplatné upozornění o prodlení se splátkou. Následně vám banka odešle písemnou upomínku o prodlení, se kterou je spojen poplatek, dále vám bude účtovat úroky z prodlení a může také požadovat smluvní pokutu. V momentě, kdy se půjčka stane splatnou, máte 30 dní na úhradu celé dlužné částky a banka má právo pověřit vyháním pohledávky externí inkasní agenturu či pohledávku postoupit na třetí osobu.

Odstoupit můžete do 14 dní, a to bez udání důvodu a také bez sankcí. Dle zákona musí spotřebitel po odstoupení od smlouvy vrátit:

  • jistinu poskytnutého spotřebitelského úvěru – to, co vám bylo půjčeno,
  • úrok ve výši, na kterou by poskytovateli vznikl nárok za dny, kdy jste měli peníze u sebe,
  • případné nevratné poplatky zaplacené poskytovatelem orgánům veřejné správy (což se u většiny běžných úvěrů nestává – týká se hypoték a úvěrů ze staveb. spoření).

Peníze odesíláte zpět do 30 dní od oznámení o odstoupení od smlouvy.


 

Recenzovala

Iva Grácová

Iva Grácová

Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007 a voľný čas věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou.

Zobrazit profil

 

Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank a.s.
Hvězdova 1716/2b,
140 78 Praha 4

Raiffeisenbank a.s.,
Hvězdova 1716/2b,
140 78 Praha 4

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky