V souhrnu

Minutová půjčka od Raiffeisenbank je rychlou online bankovní půjčkou, která je poskytována jak bez dokládání příjmu od zaměstnavatele, tak bez ručení nebo uvedení účelu. O půjčku lze požádat kompletně online. Největší výhodou je zdarma vyřízení, vedení půjčky, ale i kdykoliv předčasné splacení. Podle svých potřeb si můžete nastavit výši splátky, ale i den v měsíci, kdy budete splátky zasílat. Banka má zaveden víkendový provoz zákaznického centra.

Cena+ nízké úroky i RPSN, dokonce i na poměry banky
+ zdarma vyřízení, vedení půjčky, ale i kdykoliv předčasné splacení
Flexibilita+ klientům Raiffeisenbank peníze vypláceny do několika minut od schválení žádosti
+ lze nastavit výši splátky, ale i den v měsíci, kdy budete splátky zasílat
+ banka umožňuje jednou měsíčně změnit datum pravidelné splátky
Transparentnost+ plně transparentní půjčka z bankovního sektoru
+ jednoduchá smlouva o půjčce, bez „kliček“
- nutno založit běžný účet u RB
- možnost předčasného splacení zdarma je jen dočasné, součást aktuální kampaně
Zákaznická podpora+ zákaznická linka i o víkendech
+ kvalitní online banking
- neklienti musejí podepsat smlouvu na pobočce banky

BezvaMoney skóre: (4,0/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Minutová půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

Reprezentativní příklad

Výše půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců při měsíční splátce 1 966 Kč, pevná úroková sazba 6,7 % p. a., RPSN 6,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 117 960 Kč.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Jakmile kliknete na tlačítko „Chci si půjčit“, budete přesměrováni na webové stránky poskytovatele, přímo do formuláře k podání žádosti o půjčku

1. Zadáte číslo svého mobilního telefonu

Prvním krokem je uvedení vašeho telefonního čísla. Banka vám zašle ověřovací SMS kód, který následně opíšete a kliknutím potvrdíte.

2. Uvedete vaše rodné číslo

Následně bude banka vyžadovat vyplnění rodného čísla. To využije k vaší identifikaci a ověření úvěruschopnosti pomocí dlužnických registrů. 

3. Vyplníte osobní údaje

Dalším krokem je vyplnění požadovaných osobních údajů, zde včetně emailové adresy. Cizinci bez českého rodného čísla vyplňují jen datum narození a pohlaví.

4. Doplníte další informace důležité pro posouzení úvěruschopnosti

Banka vás následně požádá o sdělení dalších skutečností: vzdělání, velikost pravidelných závazků, druh bydlení (nájem, vlastní), zdroj pravidelných příjmů, OSVČ budou požádáni o vyplnění IČO.

5. Vše je hotovo a peníze jsou vaše

Nyní už banka vyhodnocuje vaši úvěruschopnost. Pokud půjčku schválí, ihned vás o tom informuje prostřednictvím SMS a emailu. Jste-li klientem banky, peníze vám ihned přistanou na účtu. Jestliže klientem nejste, budete vyzváni, abyste se dostavili na pobočku k podpisu smlouvy. Ihned po podpisu vám banka peníze zašle.

Časté dotazy

1. Je Minutová půjčka Raiffeisenbank opravdu úplně bez poplatků?
Ano, k Minutové půjčce od Raiffeisenbank se neváží žádné doplňkové poplatky. Zdarma je jak vyřízení půjčky, tak její správa. Dokonce i předčasné splacení můžete provést zdarma. Jednou za měsíc umožňuje banka klientům zdarma změnit datum provedení pravidelné splátky.
2. Dá se Minutová půjčka poskytnout v hotovosti?
Bohužel, banka peníze poskytuje jedině na účet - a to dokonce jen na běžný účet vedený právě u Raiffeisenbank. Pokud jej ještě nemáte, banka vám ho automaticky zřídí během procesu vyřízení půjčky. Smlouvu o půjčce pak ale budete muset podepsat osobně na pobočce.
3. Kolik si připlatím za pojištění schopnosti splácet a co vůbec kryje?
Raiffeisenbank poskytuje k Minutové půjčce i pojištění schopnosti splácet, za které klienti platí 8,58 % ze splátky úvěru měsíčně. Ochrana pro případ finanční ztráty a zhoršení schopnosti splácet se vztahuje na následující situace:
  • smrt z jakýchkoliv příčin
  • invalidita III. stupně
  • dlouhodobá pracovní neschopnost
  • ztráta zaměstnání.
4. Za jak dlouho budu mít peníze na účtu?
Pokud jste již klientem Raiffeisenbank, peníze vám budou na účet připsány do několika minut od schválení žádosti o Minutovou půjčku. Jestliže klientem ještě nejste, peníze na nově zřízený účet u Raiffeisenbank připutují do několika minut od podpisu smlouvy na pobočce banky.
5. Můžu Minutovou půjčku splácet z jakéhokoliv účtu?
Nikoliv, toto možné není. Peníze na splátky si musíte nejprve převést na účet u Raiffeisenbank, který bude s půjčkou smluvně svázán. Pak teprve je odesíláte jakožto splátku bance.
6. Co banka udělá, když nebudu moct uhradit celou splátku?
Nejde o to, co udělá banka, ale co máte udělat vy. Jakmile zjistíte, že nebudete v daném měsíci moci odeslat celou předepsanou splátku, stavte se neprodleně na pobočce banky. Tady si zdarma požádáte o změnu výše splátek nebo splátky. Rozhodně nedovolte, abyste se dostali do prodlení se splácením. Pak se totiž situace řeší mnohem hůř a hlavně nákladněji.

Recenze

Minutovou půjčku od Raiffeisenbank lze popsat jako rychlou online bankovní půjčku, která je poskytována jak bez dokládání příjmu od zaměstnavatele, tak bez ručení a bez uvedení účelu. Půjčit si zcela online můžete až 800 000 Kč, splácet je možné až 10 let.

Jestliže potřebujete jen malý obnos, pak je minimální částka k vypůjčení nastavena na 5 000 Kč, se splatností od 3 měsíců. Jde o jednu z mála mikropůjček, které jsou dostupné na bankovním trhu. Omezením se může stát horní limit půjčky, neboť u bank jsme zvyklí na částky okolo milionu korun.

Klienti Raiffeisenbank mohou o půjčku požádat komplet online. Pokud ještě klientem nejste, vyřízení půjčky se neobejde bez osobní návštěvy pobočky, kde podepíšete smlouvu. Minutová půjčka je poskytována i cizincům. Pro vyřízení půjčky si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu, na který vám chodí pravidelný příjem. OSVČ musejí doložit kopii daňového přiznání.

Největšími výhodami Minutové půjčky je zdarma vyřízení, zdarma vedení půjčky, ale i zdarma předčasné splacení. Podle svých potřeb si můžete nastavit výši splátky a den v měsíci, kdy ji budete zasílat. Banka umožňuje jednou měsíčně zdarma změnit datum pravidelné splátky. Pojištění schopnost splácet tu stojí 8,8 % z měsíční splátky - ale vztahuje se jen na dlouhodobé výpadky příjmů.

Poskytovatel

Raiffeisenbank a.s.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Praha 4


Tel.: 800 900 900
E-mail: info@rb.cz
Web: www.rb.cz

Raiffeisenbank a.s. logo
Raiffeisenbank a.s., Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4