mPůjčka Plus

Rozsah půjčky

10 000 - 1 000 000 Kč

Roční úrok

6.49 %

RPSN

7.75 %

Splatnost

12 - 96 měsíců

V souhrnu

mPůjčka Plus od mBank je výhodná bankovní půjčka na cokoli, se kterou lze získat finance od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč bez ručitele. Pokud si k půjčce sjednáte také pojištění schopnosti splácet, můžete získat až o 2 procentní body nižší úrokovou sazbu, ovšem za cenu vyššího RPSN (o cenu pojištění). Klienti banky si mohou půjčku zřídit pohodlně a rychle online, noví klienti musí smlouvu podepsat na pobočce či prostřednictvím kurýra.

Přehled půjčky mPůjčky Plus

Cena

icon

Nízké úročení a RPSN

icon

Žádné poplatky za vyřízení, správu či předčasné splacení

icon

Odložení splátky zpoplatněno

Flexibilita

icon

Možnost odkladu i snížení splátek

icon

Vyplacení prostředků do hodiny od podpisu smlouvy

icon

Úvěr nelze v průběhu splácení navýšit

Transparentnost

icon

Jednoduchá a srozumitelně napsaná smlouva

icon

Výpočet RPSN na stránkách je orientační, přesné parametry půjčky budou uvedeny ve smlouvě a předsmluvním formuláři

Zákaznická podpora

icon

Blog zaměřený na finanční vzdělávání

icon

Zákaznická linka i online chat

icon

Pokud nejste klient, nelze sjednat online

Recenze mPůjčky Plus

S bankovní půjčkou od mBank, s typickým názvem mPůjčka si lze půjčit již od 10 000 Kč až do částky 1 000 000 Kč na cokoli. Splatnost lze nastavit od 1 roku až do 8 let. Můžete si sami zvolit splatnost a tím také výši splátky, kterou chcete pravidelně splácet.

Úročení půjčky patří k nižším a začíná již na 7,99 %. Pokud chcete ještě nižší sazbu, můžete ji získat tím, že si k půjčce sjednáte také pojištění schopnosti splácet, díky kterému si úrok snížíte o další 2 procentní body. To už je opravdu velmi lákavá nabídka. Banka má také přívětivou poplatkovou politiku. Neúčtuje si nic za sjednání půjčky, ani její vedení.

Půjčku lze kdykoli doplatit předčasně bez poplatku. Pokud se dostanete do potíží se splácením, máte hned několik možností, jak postupovat. Můžete zažádat o odklad splátek až na 3 měsíce, stejně tak můžete požádat o změnu data splátky či posunutí data splatnosti, čímž dojde ke snížení splátky.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Půjčku si můžete proti případné neschopnosti splácet také pojistit. Banka nabízí pojištění ve dvou variantách a pojistit se lze proti smrti, invaliditě III. stupně, pracovní neschopnosti, hospitalizaci i ztrátě zaměstnání. Cena pojištění je 0,25 % ze schválené výše úvěru.

V případě, že nevyužijete odklad splátek a nejste proti neschopnosti splácet pojištěni, bude po vás banka vyžadovat úrok z prodlení ve výši stanovené příslušným právním předpisem, dále také náklady na vymáhání pohledávek a poplatky za upomínky.

Splácení úvěru probíhá prostřednictvím běžného účtu vedeného u mBank, takže pokud zatím klientem nejste, bude nutné také otevření bankovního účtu. O půjčku si můžete požádat telefonicky, online nebo na pobočce. Pokud jste klientem banky, celou půjčku si sjednáte pohodlně online a peníze čerpáte do několika minut po schválení půjčky. Pokud zatím účet u mBank veden nemáte, bude nutné podepsat smlouvu na pobočce či prostřednictvím kurýra.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost

icon

Trvalý zdroj příjmů

icon

Trvalé nebo přechodné bydliště a kontaktní adresa na území ČR v případě žadatelů občanů ČR, povolení k pobytu na území ČR v případě ostatních žadatelůříjmu za poslední 2 měsíce (lze i výpisy z účtu)

icon

Žadatel není ve zpoždění se splátkou u jiné banky a nemá negativní záznam v databázích Credit Bureau

icon

Žadatel v době podání žádosti mBank nic nedluží

mPůjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaNe
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Sjednání mPůjčky probíhá na stránkách mBank, proto budete po kliknutí na tlačítko „Požádat o půjčku“ přesměrování přímo na web poskytovatele. Pokud jste klient, můžete si sjednat mPůjčku přes bankovní aplikaci, kde dojde přímo také k podpisu smlouvy a peníze máte načerpány do několika minut na svém účtě.

Může se stát, že se mBank po odeslání žádosti o půjčku neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Vyplňte parametry půjčky

Zadejte požadované parametry úvěru – kolik chcete půjčit, splatnost, datum splátky a výši splátky. Uveďte zdali chcete sjednat pojištění schopnosti splácet.

2. Vyplňte žádost o půjčku

Vyplňte žádost o úvěr a veškeré požadované údaje týkající se vaší osoby, bydliště, příjmů a výdajů.

3. Zvolte způsob dokončení žádostiy

Zvolte, zdali podepíšete smlouvu prostřednictvím kurýra či na pobočce.

4. Podepište smlouvu

Po schválení žádosti dojde k podpisu smlouvy a peníze jsou odesílány na účet.

5. Čerpejte půjčku

Po připsání financí na běžný účet můžete začít čerpat úvěr.

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad pro mPůjčku Plus bez pojištění: výše úvěru 120 000 Kč, roční pevná výpůjční úroková sazba 7,49 % p. a., doba splatnosti 72 měsíců, měsíční splátka úvěru včetně pojištění schopnosti splácet 2 074,30 Kč, celková částka splatná spotřebitelem činí 149 344,60 Kč, RPSN 7,75 %. Po podpisu smlouvy dostane klient na svůj osobní účet mKonto 120 000 Kč. První splátka může být vyšší než následující splátky. Je to způsobeno tím, že mezi poskytnutím úvěru a první splátkou může být delší doba než jeden měsíc. Klient je povinen vždy k datu splatnosti úvěru mít na účtu mKonto částku na úhradu celé výše měsíční splátky. Splátka je inkasována automaticky.


 

 

 

Často kladené otázky

Ano, otevření i vedení úvěrového účtu, stejně jako mimořádné splátky či předčasné splacení půjčky jsou zcela zdarma.

Při sjednání mPůjčky Plus s pojištěním získáte jako odměnu nižší úrokovou sazbu. Cena pojištění bude v tomhle případě zahrnuta do celkových nákladů úvěru (RPSN). Pokud si pojištění nesjednáte, budete platit nižší RPSN, ale vyšší úrokovou sazbu.

Ano, běžný účet bude otevřen automaticky. Prostřednictvím tohoto běžného účtu budete půjčku také splácet.
Ne, peníze jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet.
Ne, minimální doba splatnosti úvěru je jeden rok. Půjčku však můžete kdykoli předčasně doplatit zcela zdarma.
Klientům, kteří si zvolí potvrzení smlouvy SMS kódem v internetovém bankovnictví, převede banka finanční prostředky na osobní účet mKonto během několika minut – kdykoli, tedy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Klientům, kteří se rozhodnou podepsat smlouvu na obchodním místě, budou odeslány finanční prostředky na osobní účet mKonto okamžitě po podpisu smlouvy.

Pokud máte sjednáno pojištění schopnosti splácet, obraťte se na pojišťovnu BNP Paribas Cardif pojišťovnu na čísle +420 234 240 340.

Pokud pojištění sjednáno nemáte, máte možnost zažádat si o odklad splátek či úvěrové prázdniny:

  • Odklad splátek jistiny - po dobu odkladu bude měsíční splátku tvořit pouze splátka úroků, případně poplatek za pojištění úvěru, je-li sjednáno. Délka odkladu splátek jistiny může být na 1-3 měsíce. Lze požádat o prodloužení doby splatnosti úvěru o počet odložených splátek, v opačném případě dojde k rozložení odložené jistiny do zbývajících měsíčních splátek.
  • Úvěrové prázdniny - po dobu odkladu nesplácíte jistinu ani úroky (pouze poplatek za pojištění úvěru, je-li sjednáno). Délka odkladu splátek může být na 1-3 měsíce. Lze požádat o prodloužení doby splatnosti úvěru o počet odložených splátek.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Banka uznává jako příjem invalidní i starobní důchod, příjem z mateřské (prvních 6M od nástupu na mateřskou dovolenou) není akceptován. Jestliže bude mateřská dovolená (tzn. výplata rodičovského příspěvku) končit do 3M od podání žádosti o úvěr, je jako příjem akceptována pouze v případě, že žadatelka doloží prohlášení od zaměstnavatele o tom, že se vrací do zaměstnání, které vykonávala před odchodem na mateřskou dovolenou. Také studenti mohou půjčku získat pouze pokud mají pravidelný příjem.

Pojištění schopnosti splácet je možné sjednat ve dvou variantách:

Soubor pojištění A vás ochrání v případě úmrtí, invalidity III. stupně, pracovní neschopnosti či hospitalizaci.

Soubor pojištění B vás ochrání v případě smrti, invalidity III. stupně, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání.

Pojistným obdobím je kalendářní měsíc. Úhrada za pojištění je hrazena měsíčně a odpovídá výši 0,25 % z počáteční výše úvěru po celou dobu splácení úvěru (automaticky spolu se splátkou úvěru).

Pojistné plnění pro případ:

  • Úmrtí - pojistné plnění bude vyplaceno ve výši zůstatku úvěru k datu úmrtí pojištěného, příjemcem pojistného plnění je přímo banka.
  • Invalidita III. stupně nebo ZTP/P - pojistné plnění bude vyplaceno ve výši zůstatku úvěru k datu přiznání invalidity III. stupně od ČSSZ pojištěného, příjemcem pojistného plnění je přímo banka.
  • Pracovní neschopnost - v případě, že pracovní neschopnost pojištěného bude trvat více než 30 kalendářních dnů, proplatí pojišťovna všechny splátky od počátku pracovní neschopnosti, a to přímo bance. Zároveň vyplatí pojišťovna navíc klientovi pojistné plnění ve výši splátky úvěru, a to přímo na jeho účet. Pojistné plnění je vypláceno max. po dobu 12 měsíců.
  • Ztráta zaměstnání - v případě, že ztráta zaměstnání pojištěného bude trvat více než 30 kalendářních dnů ode dne registrace na úřadu práce, vyplatí pojišťovna splátky úvěru počínaje měsícem, ve kterém je pojištěný 30. den nezaměstnaný, a to přímo bance. Zároveň vyplatí pojišťovna navíc klientovi pojistné plnění ve výši splátky úvěru, a to přímo na jeho účet. Pojistné plnění je vypláceno max. po dobu 12 měsíců.
  • Hospitalizace - v případě pojistné události poskytne pojišťovna pojištěnému jednorázově pojistné plnění ve výši 10 % ze splátky úvěru denně, a to od 4. dne hospitalizace po maximálně 30 kalendářních dnů hospitalizace.
V případě, že nevyužijete odklad splátek a nejste proti neschopnosti splácet pojištěni, bude po vás banka vyžadovat úrok z prodlení ve výši stanovené příslušným právním předpisem, dále také náklady na vymáhání pohledávek a poplatky za upomínky. Banka může odstoupit od smlouvy nebo požadovat okamžité splacení celé nebo části vyčerpané jistiny úvěru. Vznik zadlužení po splatnosti může mít též za následek zařazení klienta do databází klientských informací o klientech neplnících dluhy vůči bankám a jiným subjektům.
Odstoupit můžete do 14 dní, a to bez udání důvodu a také bez sankcí. Klient je povinen mBank bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne odeslání odstoupení, vrátit jistinu čerpaného úvěru. V tomto případě je klient povinen zaplatit mBank úrok ve výši, na kterou by mBank vznikl nárok, pokud by k odstoupení od Smlouvy nedošlo, a to za období ode dne, kdy byl úvěr čerpán, do dne, kdy je jistina čerpaného úvěru splacena.

 

Recenzovala

Iva Grácová

Iva Grácová

Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007 a voľný čas věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou.

Zobrazit profil

 

mBank S.A., organizační složka

mBank S.A., organizační složka
Pernerova 691/42,
186 00 Praha 8

mBank S.A., organizační složka,
Pernerova 691/42,
186 00 Praha 8

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky