V souhrnu

mPůjčka Plus od mBank je výhodná bankovní půjčka na cokoli, se kterou lze získat finance od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč bez ručitele. Pokud si k půjčce sjednáte také pojištění schopnosti splácet, můžete získat až o 2 procentní body nižší úrokovou sazbu, ovšem za cenu vyššího RPSN (o cenu pojištění). Klienti banky si mohou půjčku zřídit pohodlně a rychle online, noví klienti musí smlouvu podepsat na pobočce či prostřednictvím kurýra.

Cena+ nízké úročení a RPSN
+ žádné poplatky za vyřízení, správu či předčasné splacení
- odložení splátky zpoplatněno
Flexibilita+ možnost odkladu i snížení splátek
+ vyplacení prostředků do hodiny od podpisu smlouvy
- úvěr nelze v průběhu splácení navýšit
Transparentnost+ jednoduchá a srozumitelně napsaná smlouva
- výpočet RPSN na stránkách je orientační, přesné parametry půjčky budou uvedeny ve smlouvě a předsmluvním formuláři
Zákaznická podpora+ blog zaměřený na finanční vzdělávání
+ zákaznická linka i online chat
- pokud nejste klient, nelze sjednat online

BezvaMoney skóre: (3,8/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

mPůjčka Plus ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma- Ne
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad pro mPůjčku Plus s pojištěním: výše úvěru 120 000 Kč, roční pevná výpůjční úroková sazba 5,99 % p. a., doba splatnosti 72 měsíců, měsíční splátka úvěru včetně pojištění schopnosti splácet 2 288,20 Kč, celková částka splatná spotřebitelem činí  164 749 Kč, RPSN  11,65 %. Po podpisu smlouvy dostane klient na svůj osobní účet mKonto 120 000 Kč. První splátka může být vyšší než následující splátky. Je to způsobeno tím, že mezi poskytnutím úvěru a první splátkou může být delší doba než jeden měsíc. Klient je povinen vždy k datu splatnosti úvěru mít na účtu mKonto částku na úhradu celé výše měsíční splátky. Splátka je inkasována automaticky.

Reprezentativní příklad pro mPůjčku Plus bez pojištění: výše úvěru 120 000 Kč, roční pevná výpůjční úroková sazba 7,99 % p. a., doba splatnosti 72 měsíců, měsíční splátka úvěru včetně pojištění schopnosti splácet 2 103,40 Kč, celková částka splatná spotřebitelem činí 151 445 Kč, RPSN 8,29 %. Po podpisu smlouvy dostane klient na svůj osobní účet mKonto 120 000 Kč. První splátka může být vyšší než následující splátky. Je to způsobeno tím, že mezi poskytnutím úvěru a první splátkou může být delší doba než jeden měsíc. Klient je povinen vždy k datu splatnosti úvěru mít na účtu mKonto částku na úhradu celé výše měsíční splátky. Splátka je inkasována automaticky.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Sjednání mPůjčky probíhá na stránkách mBank, proto budete po kliknutí na tlačítko „Požádat o půjčku“ přesměrování přímo na web poskytovatele. Pokud jste klient, můžete si sjednat mPůjčku přes bankovní aplikaci, kde dojde přímo také k podpisu smlouvy a peníze máte načerpány do několika minut na svém účtě. 

Může se stát, že se mBank po odeslání žádosti o půjčku neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Vyplňte parametry půjčky

Zadejte požadované parametry úvěru – kolik chcete půjčit, splatnost, datum splátky a výši splátky. Uveďte zdali chcete sjednat pojištění schopnosti splácet.

2. Vyplňte žádost o půjčku

Vyplňte žádost o úvěr a veškeré požadované údaje týkající se vaší osoby, bydliště, příjmů a výdajů. 

3. Zvolte způsob dokončení žádosti

Zvolte, zdali podepíšete smlouvu prostřednictvím kurýra či na pobočce.

4. Podepište smlouvu

Po schválení žádosti dojde k podpisu smlouvy a peníze jsou odesílány na účet.

5. Čerpejte půjčku

Po připsání financí na běžný účet můžete začít čerpat úvěr.

Časté dotazy

1. Opravdu je půjčka zcela bez poplatku?
Ano, otevření i vedení úvěrového účtu, stejně jako mimořádné splátky či předčasné splacení půjčky jsou zcela zdarma.
2. Proč je RPSN u půjčky s pojištěním vyšší než u půjčky bez pojištění?
Při sjednání mPůjčky Plus s pojištěním získáte jako odměnu nižší úrokovou sazbu. Cena pojištění bude v tomhle případě zahrnuta do celkových nákladů úvěru (RPSN). Pokud si pojištění nesjednáte, budete platit nižší RPSN, ale vyšší úrokovou sazbu.
3. Je opravdu nutné, abych si u mBank otevřel také běžný účet?
Ano, běžný účet bude otevřen automaticky. Prostřednictvím tohoto běžného účtu budete půjčku také splácet.
4. Lze získat peníze z půjčky také v hotovosti?
Ne, peníze jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet.
5. Mohu si nastavit splatnost na dobu kratší než jeden rok?
Ne, minimální doba splatnosti úvěru je jeden rok. Půjčku však můžete kdykoli předčasně doplatit zcela zdarma.
6. Kdy budu mít peníze na účtě a jak dlouho trvá vyřízení půjčky?
Klientům, kteří si zvolí potvrzení smlouvy SMS kódem v internetovém bankovnictví, převede banka finanční prostředky na osobní účet mKonto během několika minut – kdykoli, tedy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Klientům, kteří se rozhodnou podepsat smlouvu na obchodním místě, budou odeslány finanční prostředky na osobní účet mKonto okamžitě po podpisu smlouvy.
7. Nebudu mít peníze na další splátku, jak mám postupovat?
Pokud máte sjednáno pojištění schopnosti splácet, obraťte se na pojišťovnu BNP Paribas Cardif pojišťovnu na čísle +420 234 240 340.

Pokud pojištění sjednáno nemáte, máte možnost zažádat si o odklad splátek či úvěrové prázdniny:
  • Odklad splátek jistiny - po dobu odkladu bude měsíční splátku tvořit pouze splátka úroků, případně poplatek za pojištění úvěru, je-li sjednáno. Délka odkladu splátek jistiny může být na 1-3 měsíce. Lze požádat o prodloužení doby splatnosti úvěru o počet odložených splátek, v opačném případě dojde k rozložení odložené jistiny do zbývajících měsíčních splátek.
  • Úvěrové prázdniny - po dobu odkladu nesplácíte jistinu ani úroky (pouze poplatek za pojištění úvěru, je-li sjednáno). Délka odkladu splátek může být na 1-3 měsíce. Lze požádat o prodloužení doby splatnosti úvěru o počet odložených splátek.
8. Je půjčka vhodná také pro matky na mateřské, studenty či důchodce?
Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Banka uznává jako příjem invalidní i starobní důchod, příjem z mateřské (prvních 6M od nástupu na mateřskou dovolenou) není akceptován. Jestliže bude mateřská dovolená (tzn. výplata rodičovského příspěvku) končit do 3M od podání žádosti o úvěr, je jako příjem akceptována pouze v případě, že žadatelka doloží prohlášení od zaměstnavatele o tom, že se vrací do zaměstnání, které vykonávala před odchodem na mateřskou dovolenou. Také studenti mohou půjčku získat pouze pokud mají pravidelný příjem.
9. Na co se vztahuje pojištění schopnosti splácet a jaká jsou plnění?
Pojištění schopnosti splácet je možné sjednat ve dvou variantách:
  • Soubor pojištění A vás ochrání v případě úmrtí, invalidity III. stupně, pracovní neschopnosti či hospitalizaci.
  • Soubor pojištění B vás ochrání v případě smrti, invalidity III. stupně, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání.
Pojistným obdobím je kalendářní měsíc. Úhrada za pojištění je hrazena měsíčně a odpovídá výši 0,25 % z počáteční výše úvěru po celou dobu splácení úvěru (automaticky spolu se splátkou úvěru).

Pojistné plnění pro případ:
  • Úmrtí - pojistné plnění bude vyplaceno ve výši zůstatku úvěru k datu úmrtí pojištěného, příjemcem pojistného plnění je přímo banka.
  • Invalidita III. stupně nebo ZTP/P - pojistné plnění bude vyplaceno ve výši zůstatku úvěru k datu přiznání invalidity III. stupně od ČSSZ pojištěného, příjemcem pojistného plnění je přímo banka.
  • Pracovní neschopnost - v případě, že pracovní neschopnost pojištěného bude trvat více než 30 kalendářních dnů, proplatí pojišťovna všechny splátky od počátku pracovní neschopnosti, a to přímo bance. Zároveň vyplatí pojišťovna navíc klientovi pojistné plnění ve výši splátky úvěru, a to přímo na jeho účet. Pojistné plnění je vypláceno max. po dobu 12 měsíců.
  • Ztráta zaměstnání - v případě, že ztráta zaměstnání pojištěného bude trvat více než 30 kalendářních dnů ode dne registrace na úřadu práce, vyplatí pojišťovna splátky úvěru počínaje měsícem, ve kterém je pojištěný 30. den nezaměstnaný, a to přímo bance. Zároveň vyplatí pojišťovna navíc klientovi pojistné plnění ve výši splátky úvěru, a to přímo na jeho účet. Pojistné plnění je vypláceno max. po dobu 12 měsíců.
  • Hospitalizace - v případě pojistné události poskytne pojišťovna pojištěnému jednorázově pojistné plnění ve výši 10 % ze splátky úvěru denně, a to od 4. dne hospitalizace po maximálně 30 kalendářních dnů hospitalizace.
10. Jaký je postup při nesplacení půjčky?
V případě, že nevyužijete odklad splátek a nejste proti neschopnosti splácet pojištěni, bude po vás banka vyžadovat úrok z prodlení ve výši stanovené příslušným právním předpisem, dále také náklady na vymáhání pohledávek a poplatky za upomínky. Banka může odstoupit od smlouvy nebo požadovat okamžité splacení celé nebo části vyčerpané jistiny úvěru. Vznik zadlužení po splatnosti může mít též za následek zařazení klienta do databází klientských informací o klientech neplnících dluhy vůči bankám a jiným subjektům.
11. Dá se půjčka vrátit, pokud si úvěr nakonec rozmyslím?
Odstoupit můžete do 14 dní, a to bez udání důvodu a také bez sankcí. Klient je povinen mBank bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne odeslání odstoupení, vrátit jistinu čerpaného úvěru. V tomto případě je klient povinen zaplatit mBank úrok ve výši, na kterou by mBank vznikl nárok, pokud by k odstoupení od Smlouvy nedošlo, a to za období ode dne, kdy byl úvěr čerpán, do dne, kdy je jistina čerpaného úvěru splacena.

Recenze

S bankovní půjčkou od mBank, s typickým názvem mPůjčka si lze půjčit již od 10 000 Kč až do částky 1 000 000 Kč na cokoli. Splatnost lze nastavit od 1 roku až do 8 let. Můžete si sami zvolit splatnost a tím také výši splátky, kterou chcete pravidelně splácet.

Úročení půjčky patří k nižším a začíná již na 7,99 %. Pokud chcete ještě nižší sazbu, můžete ji získat tím, že si k půjčce sjednáte také pojištění schopnosti splácet, díky kterému si úrok snížíte o další 2 procentní body. To už je opravdu velmi lákavá nabídka. Banka má také přívětivou poplatkovou politiku. Neúčtuje si nic za sjednání půjčky, ani její vedení.

Půjčku lze kdykoli doplatit předčasně bez poplatku. Pokud se dostanete do potíží se splácením, máte hned několik možností, jak postupovat. Můžete zažádat o odklad splátek až na 3 měsíce, stejně tak můžete požádat o změnu data splátky či posunutí data splatnosti, čímž dojde ke snížení splátky.

Půjčku si můžete proti případné neschopnosti splácet také pojistit. Banka nabízí pojištění ve dvou variantách a pojistit se lze proti smrti, invaliditě III. stupně, pracovní neschopnosti, hospitalizaci i ztrátě zaměstnání. Cena pojištění je 0,25 % ze schválené výše úvěru.

V případě, že nevyužijete odklad splátek a nejste proti neschopnosti splácet pojištěni, bude po vás banka vyžadovat úrok z prodlení ve výši stanovené příslušným právním předpisem, dále také náklady na vymáhání pohledávek a poplatky za upomínky.

Splácení úvěru probíhá prostřednictvím běžného účtu vedeného u mBank, takže pokud zatím klientem nejste, bude nutné také otevření bankovního účtu. O půjčku si můžete požádat telefonicky, online nebo na pobočce. Pokud jste klientem banky, celou půjčku si sjednáte pohodlně online a peníze čerpáte do několika minut po schválení půjčky. Pokud zatím účet u mBank veden nemáte, bude nutné podepsat smlouvu na pobočce či prostřednictvím kurýra.

Poskytovatel

mBank S.A.
Pernerova 691/42
186 00 Praha 8


Tel.: 222 010 111
E-mail: kontakt@mBank.cz
Web: www.mbank.cz

mBank S.A. logo
mBank S.A., Pernerova 691/42, 186 00 Praha 8