ČS Půjčka

Rozsah půjčky

2 000 - 1 200 000 Kč

Roční úrok

5.3 %

RPSN

6 %

Splatnost

12 - 120 měsíců

V souhrnu

Bankovní půjčka s možností úvěru do výše až 2,5 mil. Kč. Banka nabízí také výhodný bonus za řádné splácení půjčky, díky čemuž lze dosáhnout výhodného úročení a nízké RPSN. Půjčka je velmi flexibilní, protože lze v průběhu splácení splátku snížit, stejně jako zvýšit a doplatit si tak úvěr dříve. Zdarma lze také splácení odložit. Úvěr je možné zřídit kompletně online. “Daní” za takto výhodné podmínky je vyžadovaná vyšší úvěruschopnost na straně žadatele.

Přehled ČS Půjčky

Cena

icon

Nízké úročení a RPSN

icon

Bonus za řádné splácení

Flexibilita

icon

Možnost snížení i zvýšení splátek

icon

Možnost odkladu splátek

icon

Vyplacení prostředků do hodiny od podpisu smlouvy

icon

Nelze v průběhu splácení navýšit úvěr v rámci původní smlouvy

Transparentnost

icon

Pevně dané poplatky

icon

Plně transparentní půjčka z bankovního sektoru

icon

Výpočet RPSN na stránkách je orientační, přesné parametry půjčky se dozvíte při žádosti o půjčku

Zákaznická podpora

icon

Vyřízení kompletně online

icon

Blog zaměřený na finanční vzdělávání

icon

Zákaznická linka i online chat

Recenze ČS Půjčky

Česká spořitelna nabízí půjčku na cokoli a bez ručitele standardně do výše 1 200 000 Kč, v případě individuálního posouzení lze ale získat až 2 500 000 Kč bez doložení účelu půjčky. Pokud potřebujete vykrýt pouze drobné výdaje před výplatou, lze si půjčit již od 2 000 Kč, což je ve světě bankovních půjček nebývale nízký limit. Lze tedy klidně říci, že Česká spořitelna nabízí půjčky jak pro krátkodobé překonání nedostatku financí, tak pro větší investice v řádech milionů.

Při žádosti o půjčku vyšší než 300 000 Kč je vždy nutné dokládat potvrzení o příjmu od zaměstnavatele a k tomu tři výpisy z účtu, kam chodí výplata. Při žádosti vyšší než 800 000 Kč je nutný také souhlas manžela/manželky.

Za řádné splácení vám banka odpustí až 15 splátek, což je opravdu zajímavá nabídka. Lze díky tomu ušetřit na úrocích a ještě si zkrátit dobu splácení. Ostatně co se samotného splácení týče, přistupuje banka k možnostem velmi flexibilně. Máte možnost si splátku navýšit, stejně jako snížit, pokud to zrovna vaše finanční možnosti vyžadují. Také lze zcela bez poplatku zažádat o přerušení splácení. Měsíční pauzu od splácení si můžete dát dvakrát během 12 měsíců. Mezi odklady je třeba řádně zaplatit nejméně 3 měsíční splátky.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Výhodou je také možnost pojistit si splácení úvěru a to pojištěním schopnosti splácet hned ve třech variantách. I když poslední variantu (pojištění pro případ nesplácení z důvodu smrti) je možné sjednat pouze ve věku od 63 – 69 let.

Při potížích se splácením je vždy nutné včas kontaktovat banku, která je schopna navrhnout individuální řešení, pokud tak klient neučiní, má stále 10 dní od termínu splátky na bezplatnou úhradu. Poté začne banka účtovat poplatky za náklady spojené s prodlením. Za každý den prodlení zaplatí dlužník také úroky z prodlení ve výši REPO sazby zvýšené o 8 % z dlužné částky.

Předčasné doplacení úvěru je ale s poplatkem 0,5 % či 1 % z předčasně splacené jistiny. Půjčku lze sjednat zcela online, a to dokonce i v případě, kdy nemáte u České spořitelny veden účet. Je nutné mít pouze přístup ke svému internetovému bankovnictví a identifikovat se přes vaše BankID (přihlášení do vašeho internetového bankovnictví). Cizinci, kteří nejsou klienti banky, musí žádat o půjčku vždy na pobočce banky.

Pokud změníte názor a rozhodnete se od smlouvy odstoupit, můžete tak učinit ve lhůtě do 30 dní od podpisu smlouvy, což lze považovat za velmi proklientský přístup, protože zákonná lhůta je pouze 14 dní. Půjčku lze spravovat a obsluhovat v aplikaci George.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost

icon

Platný doklad totožnosti nebo bankovní identita (BankID)

icon

Trvalý příjem - doklad o příjmu (potvrzení od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu, na který vám chodí výplata), není nutné dokládat, pokud chodí výplata na účet u České spořitelny

icon

OSVČ dokládá daňové přiznání

icon

Pro online vyřízení mobilní telefon, email a bankovní účet s přístupem k internetovému bankovnictví

Zonky půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení*Ano
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaNe
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduNe

* pouze při online sjednání, jinak 1 % z poskytnutého úvěru, max. 5 000 Kč

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Sjednání půjčky od ČS probíhá na stránkách našeho partnerského srovnávače a zprostředkovatele.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Na stránkách našeho partnera klikněte na tlačítko “Chci získat půjčku”.

2. Vyplňte kontaktní formulář

Ve formuláři, na který budete přesměrováni, vyplňte částku, o kterou stojíte, následně i své osobní údaje. Požádáni budete ještě o údaje doplňkové, týkající se vašeho příjmu.

3. Pokud nejste klientem, vyberte si telefon nebo osobní schůzku

Klienti banky pokračují na „Sjednat v Georgi“ a po přihlášení si konsolidaci sjednají přímo v aplikaci. Pokud klientem banky nejste, klikněte na „Zavolejte mi“ či „Objednat se k bankéři“.

4. Vyplňte žádost s telefonním bankéřem

Žádost o půjčku zadáte telefonicky s úvěrovými specialisty na zákaznické lince.

5. Podepište smlouvu

Po schválení žádosti podepisují klienti smlouvu přímo v aplikaci George. Neklienti jsou vyzváni k návštěvě pobočky.

Reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 140 000 Kč se splatností 96 měsíců a úrokovou sazbou 9,49 % ročně má měsíční splátku 2 109 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru online je 0 Kč, v pobočce pak činí 1 400 Kč. Měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 10,07 % a celková částka splatná spotřebitelem 202 348 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 12, doba splácení 84 měsíců, úroková sazba 6,94 % ročně, RPSN 7,36 % a celková částka splatná spotřebitelem 177 156 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě. Úrokovou sazbu úvěrů nastavujeme každému klientovi individuálně. Její výše ale nikdy nepřekročí 19,99 %.


 

 

 

Často kladené otázky

Ne, vedení běžného účtu u České spořitelny není podmínkou získání úvěru.
U částky nad 800 000 Kč je nutný také souhlas a podpis manželky.
Velkou výhodou je, že půjčku si můžete kompletně zřídit přes internet a nemusíte vůbec navštívit pobočku. A to dokonce ani na podpis smlouvy. I ten probíhá online.
Ne, peníze jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet.
Soubor pojištění Standard se vztahuje na pracovní neschopnost, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí. Soubor pojištění Plus se vztahuje na ztrátu zaměstnání nebo ukončení živnosti, pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí. Soubor pojištění S se vztahuje jen na úmrtí (možnost sjednání pouze ve věku 63–69 let).
V případě, že se nám nepodaří najít řešení nebo splátku neuhradíte do data uvedeného na poslední upomínce, ztratíte výhodu splátek a zůstatek úvěru budete muset splatit jednorázově. Dluh pak může banka předat k vymáhání advokátní kanceláři, postoupit jinému věřiteli nebo ho vymáhat soudní cestou.
Výši měsíční splátky si můžete upravit hned, jak budete mít za sebou prvních šest měsíců řádného splácení. Změnit se dá, kolikrát chcete, ale nejvíc o půlku splátky sjednané ve smlouvě (například místo původních 1 000 Kč lze splácet nejméně 500 Kč a nejvíce 1 500 Kč měsíčně).

Nikoli, 1 rok je minimální doba splatnosti úvěru. Můžete ovšem půjčku kdykoli předčasně doplatit. A to i po několika měsících splácení.


 

Recenzovala

Iva Grácová

Iva Grácová

Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007 a voľný čas věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou.

Zobrazit profil

 

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.
Olbrachtova 1929/62,
140 00 Praha 4

Česká spořitelna, a.s.,
Olbrachtova 1929/62,
140 00 Praha 4

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky