V souhrnu

Bankovní půjčka s možností úvěru do výše až 2,5 mil. Kč. Banka nabízí také výhodný bonus za řádné splácení půjčky, díky čemuž lze dosáhnout výhodného úročení a nízké RPSN. Půjčka je velmi flexibilní, protože lze v průběhu splácení splátku snížit, stejně jako zvýšit a doplatit si tak úvěr dříve. Zdarma lze také splácení odložit. Úvěr je možné zřídit kompletně online.

Cena+ nízké úročení a RPSN
+ bonus za řádné splácení
Flexibilita+ možnost snížení i zvýšení splátek
+ možnost odkladu splátek
+ vyplacení prostředků do hodiny od podpisu smlouvy
- nelze v průběhu splácení navýšit úvěr v rámci původní smlouvy
Transparentnost+ pevně dané poplatky
+ plně transparentní půjčka z bankovního sektoru
- výpočet RPSN na stránkách je orientační, přesné parametry půjčky se dozvíte při žádosti o půjčku
Zákaznická podpora+ vyřízení kompletně online
+ blog zaměřený na finanční vzdělávání
+ zákaznická linka i online chat

BezvaMoney skóre: (4,6/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

ČS Půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano*
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano**
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení+ Ano
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

*pouze při online sjednání, jinak 1 % z poskytnutého úvěru, max. 5 000 Kč
** pouze do částky 300 000 Kč, ovšem je nutné doložit výpisy z účtu

Reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 140 000 Kč se splatností 96 měsíců a úrokovou sazbou 9,49 % ročně má měsíční splátku 2 109 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru online je 0 Kč, v pobočce pak činí 1 400 Kč. Měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 10,07 % a celková částka splatná spotřebitelem 202 348 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 12, doba splácení 84 měsíců, úroková sazba 6,94 % ročně, RPSN 7,36 % a celková částka splatná spotřebitelem 177 156 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě. Úrokovou sazbu úvěrů nastavujeme každému klientovi individuálně. Její výše ale nikdy nepřekročí 19,99 %.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Vyřízení půjčky probíhá na stránkách České spořitelny, proto budete po kliknutí na tlačítko „Požádat o půjčku“ přesměrování přímo na web České spořitelny. Na stránkách lze využít kalkulačku a nastavit si parametry půjčky. Dále se proces vyřízení půjčky liší podle toho, zda již jste klientem banky, či nikoliv.

1. Vyjádřete zájem si půjčit

Klienti banky kliknou na „Sjednat v Georgi“ a po přihlášení do aplikace si půjčku sjednají přímo v Georgie. Pokud klientem banky nejste, kliknete na „Sjednat online“.

2. Nastavte parametry půjčky

V dalším kroku si můžete ještě upravit parametry půjčky – kolik chcete půjčit, splatnost a výši splátky. Vyplníte požadované údaje o zaměstnání a příjmech, nahrajete potřebné dokumenty.

3. Vyplňte potřebné údaje

Neklienti vyplní kontaktní údaje, na e-mailovou adresu přijde potvrzovací zpráva. Vyplníte požadované údaje o zaměstnání a příjmech, nahrajete potřebné dokumenty.

4. Vyčkejte na rozhodnutí

V případě potřeby budete kontaktováni pracovníkem banky a dořešíte potřebné detaily společně telefonicky. Dozvíte se výsledek schvalovacího procesu

5. Podepište smlouvu

Klienti banky podepisují smlouvu přímo v aplikaci George. Neklienti jsou vyzváni k provedení aktivačního převodu. Podpis smlouvy probíhá také online.

6. Začněte čerpat půjčku

Peníze jsou po podpisu smlouvy obratem zasílány na účet.

Časté dotazy

1. Musím mít vedený účet u České spořitelny, abych získal půjčku?
Ne, vedení běžného účtu u České spořitelny není podmínkou získání úvěru.
2. Mohu si sám zažádat o 1 000 000 Kč, nebo je nutné žádat i s manželkou?
U částky nad 800 000 Kč je nutný také souhlas a podpis manželky.
3. Budu muset něco podepisovat, nebo si vše zřídím online přes internet?
Velkou výhodou je, že půjčku si můžete kompletně zřídit přes internet a nemusíte vůbec navštívit pobočku. A to dokonce ani na podpis smlouvy. I ten probíhá online.
4. Lze získat peníze z půjčky také v hotovosti?
Ne, peníze jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet.
5. Na co se vztahuje pojištění schopnosti splácet?
Soubor pojištění Standard se vztahuje na pracovní neschopnost, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí.

Soubor pojištění Plus se vztahuje na ztrátu zaměstnání nebo ukončení živnosti, pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí. Soubor pojištění S se vztahuje jen na úmrtí (možnost sjednání pouze ve věku 63–69 let).
6. Co se stane, pokud neuhradím dlužnou částku do uvedeného data na poslední výzvě?
V případě, že se nám nepodaří najít řešení nebo splátku neuhradíte do data uvedeného na poslední upomínce, ztratíte výhodu splátek a zůstatek úvěru budete muset splatit jednorázově. Dluh pak může banka předat k vymáhání advokátní kanceláři, postoupit jinému věřiteli nebo ho vymáhat soudní cestou.
7. Opravdu mohu zažádat o změnu splátky kdykoli? A jak moc mohu splátku snížit?
Výši měsíční splátky si můžete upravit hned, jak budete mít za sebou prvních šest měsíců řádného splácení. Změnit se dá, kolikrát chcete, ale nejvíc o půlku splátky sjednané ve smlouvě (například místo původních 1 000 Kč lze splácet nejméně 500 Kč a nejvíce 1 500 Kč měsíčně).
8. Mohu si nastavit splatnost na dobu kratší než jeden rok?
Nikoli, 1 rok je minimální doba splatnosti úvěru. Můžete ovšem půjčku kdykoli předčasně doplatit zdarma. A to i po několika měsících splácení. Zdarma předčasné splacení je možné po celou dobu trvání akce vyhlášené Českou spořitelnou.

Recenze

Česká spořitelna nabízí půjčku na cokoli a bez ručitele standardně do výše 1 000 000 Kč, v případě individuálního posouzení lze ale získat až 2 500 000 Kč bez doložení účelu půjčky. Pokud potřebujete vykrýt pouze drobné výdaje před výplatou, lze si půjčit již od 2 000 Kč, což je ve světě bankovních půjček nebývale nízký limit. Lze tedy klidně říci, že Česká spořitelna nabízí půjčky jak pro krátkodobé překonání nedostatku financí, tak pro větší investice v řádech milionů.

Při žádosti o půjčku vyšší než 300 000 Kč je vždy nutné dokládat potvrzení o příjmu od zaměstnavatele a k tomu tři výpisy z účtu, kam chodí výplata. Při žádosti vyšší než 800 000 Kč je nutný také souhlas manžela/manželky.

Za řádné splácení vám banka odpustí až 15 splátek, což je opravdu zajímavá nabídka. Lze díky tomu ušetřit na úrocích a ještě si zkrátit dobu splácení. Ostatně co se samotného splácení týče, přistupuje banka k možnostem velmi flexibilně. Máte možnost si splátku navýšit, stejně jako snížit, pokud to zrovna vaše finanční možnosti vyžadují. Také lze zcela bez poplatku zažádat o přerušení splácení. Měsíční pauzu od splácení si můžete dát dvakrát během 12 měsíců. Mezi odklady je třeba řádně zaplatit nejméně 3 měsíční splátky.

Výhodou je také možnost pojistit si splácení úvěru a to pojištěním schopnosti splácet hned ve třech variantách. I když poslední variantu (pojištění pro případ nesplácení z důvodu smrti) je možné sjednat pouze ve věku od 63 – 69 let.

Při potížích se splácením je vždy nutné včas kontaktovat banku, která je schopna navrhnout individuální řešení, pokud tak klient neučiní, má stále 10 dní od termínu splátky na bezplatnou úhradu. Poté začne banka účtovat poplatky za náklady spojené s prodlením. Za každý den prodlení zaplatí dlužník také úroky z prodlení ve výši REPO sazby zvýšené o 8 % z dlužné částky.

Předčasné doplacení úvěru je u půjčky od České spořitelny zdarma po celou dobu trvání vyhlášené akce. Půjčku lze sjednat zcela online, a to dokonce i v případě, kdy nemáte u České spořitelny veden účet. Je nutné mít pouze přístup ke svému internetovému bankovnictví a identifikovat se přes vaše BankID (přihlášení do vašeho internetového bankovnictví), případně dvěma doklady totožnost. Cizinci, kteří nejsou klienti banky, musí žádat o půjčku vždy na pobočce banky.

Pokud změníte názor a rozhodnete se od smlouvy odstoupit, můžete tak učinit ve lhůtě do 30 dní od podpisu smlouvy, což lze považovat za velmi proklientský přístup, protože zákonná lhůta je pouze 14 dní. Půjčku lze spravovat a obsluhovat v aplikaci George.

Poskytovatel

Česká spořitelna, a.s.
Olbrachtova 1929/62
140 00 Praha 4


Tel.: 800 207 207
E-mail: info@csas.cz
Web: www.csas.cz

Česká spořitelna, a.s. logo
Česká spořitelna, a.s., Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4