V souhrnu

S Kamali půjčkou můžete získat úvěr ve výši 1 000 – 20 000 Kč úplně na cokoli. Pokud jste Kamali půjčku ještě nikdy nečerpali, můžete získat první půjčku zdarma do výše 20 000 Kč. Splatnost půjčky je v případě první půjčky zdarma 14 dní, v ostatních případech 30 dní. Úročení půjčky je vždy 0 %, platíte pouze poplatek 33 Kč za každých 1 000 Kč půjčky v případě, že se nejedná o první půjčku zdarma. Pokud jde o první půjčku zdarma, je nulový nejen úrok, ale i poplatek po celých 14 dní trvání půjčky.

Cena+ výhodná první půjčka zdarma (do 14 dní)
+ ani při delší půjčce než 14 dní se neúčtuje úrok
- při delší půjčce než 14 dní se účtuje vyšší poplatek
- odklad splátky za poplatek
Flexibilita+ rychlé schválení, prostředky do několika hodin
+ možnost opakovaného odložení splátek
- není možné navýšení v průběhu čerpání
Transparentnost+ pevně dané poplatky
+ přehledně napsaná smlouva s podrobně vysvětlenými informacemi
Zákaznická podpora+ online chat
- není možné navýšení v průběhu čerpání

BezvaMoney skóre: (3,6/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Kamali půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení- Ne
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet- Ne
Možnost zvolit výši splátek- Ne
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma- Ne
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

Reprezentativní příklad

Příklad na první půjčku na 14 dní: 10 000 Kč na dobu splatnosti 14 dní, pevná roční úroková sazba 0 %, RPSN 0 %, výše splátky 10 000 Kč. Reprezentativní příklad při splacení opakvané půjčky do 30 dnů: výše půjčky 15 000 Kč, základní poplatek 495 Kč, roční úroková sazba 0 %, RPSN 48,4 %, celková cena splatná spotřebitelem 15 495 Kč.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Sjednání Kamali půjčky probíhá na stránkách poskytovatele, proto budete po kliknutí na tlačítko „Požádat o půjčku“ přesměrování přímo na web Kamali půjčky. Kompletní proces žádosti o půjčku, jejího schválení i podpisu smlouvy je online. Může se stát, že se Home Credit a.s. po odeslání žádosti neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji, nebo faktem, že nesplňujete podmínky k získání půjčky. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Nastavte si částku, kterou si chcete půjčit, a klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“.

2. Vyplňte požadované informace

Do formuláře vyplňte základní osobní a kontaktní údaje, číslo občanského průkazu, pravidelné příjmy, výdaje a číslo bankovního účtu.

3. Odešlete formulář

Potvrďte souhlas se zpracováním údajů, s ověřením bonity a vlastnictvím běžného účtu a klikněte na pokračovat.

4. Vyčkejte na vyhodnocení žádosti

V případě schválení žádosti zašlete ověřovací poplatek, potvrďte sms kódem a vyčkejte na zaslání financí na účet.

5. Peníze jsou vaše

Peníze jsou odesílány do několik hodin po schválení půjčky, maximálně do 24 hod od schválení.

Časté dotazy

1. Jak velkou částku mohu získat, když o půjčku žádám poprvé?
S první půjčkou můžete získat až 20 000 Kč na cokoli a půjčku budete mít při splacení do 14 dní zcela zdarma.
2. Na vyplacení peněz opravdu spěchám, je nějaká možnost, abych získal peníze opravdu rychle?
Ano, se službou Express výplata budou peníze vyplaceny již do 60 min od schválení smlouvy. Cena za tuto službu je 199 Kč a platí pouze pro vybrané banky.
3. Lze získat peníze z půjčky také v hotovosti?
Nikoliv, půjčku je možné čerpat pouze bezhotovostně převodem na účet.
4. Jakým způsobem probíhá splácení půjčky?
Půjčka se splatí jednorázově. Půjčené peníze vraťte na kterýkoli bankovní účet uvedený na začátku smlouvy v části parametry úvěru, příp. použijte platební bránu (online platba). Při platbě převodem na bankovní účet nezapomeňte vyplnit variabilní symbol, který najdete také na začátku smlouvy v parametrech úvěru.
5. Opravdu nemusím podepisovat písemnou smlouvu? Budu si moci smlouvu někde vytisknout?
Veškeré smlouvy a dokumenty naleznete po přihlášení v klientské sekci, kde si je můžete následně také vytisknout. Půjčka je zcela online, podpis je nahrazen unikátním sms kódem.
6. Nemohu splatit celou půjčku najednou, mohu si splátku odložit?
Pokud potřebujete odložit termín splatnosti půjčky, bude vám poskytovatel účtovat poplatek za odložení ve výši 49 Kč za každou tisícikorunu, kterou jste si půjčili. Odklad můžete využít až 9x. S každým odložením termínu splatnosti navíc snižujete svůj dluh nejméně o 10 %. Minimální částka pro odklad je tedy 10 % z půjčené částky a poplatek, můžete však poslat třeba 20 % a poplatek, svůj dluh tak splatíte rychleji a za nižší poplatky.

Pokud nezvládáte zaplatit ani 10 % s poplatkem, můžete 2x každou svou půjčku odložit tak, že poskytovateli pošlete pouze 1 Kč. Poplatek za odložení splatnosti 99 Kč za každou tisícikorunu vám bude účtován při následující splátce.
7. Mohu si půjčku nějak pojistit pro případ neschopnosti úvěr splácet?
Poskytovatel nenabízí přímo pojištění schopnosti splácet, ovšem můžete si navolit produkt Bezpečná splátka za cenu 99 Kč měsíčně, která umožní klientovi až 2x bezplatně odložit splátku v případě, že se ocitne ve vážné situaci – nemoc, invalidita, hospitalizace, nemocenská nebo jeho nemovitosti postihne živelná pohroma.
8. Jak bude poskytovatel postupovat, pokud nebudu úvěr řádně splácet?
Pokud nevyužijete odkladu splátek, bude vám v případě prodlení se splátkou poskytovatel účtovat zákonný úrok z prodlení, účelně vynaložené náklady spojené s upomínáním a smluvní pokutu. Pokud úvěr (včetně poplatků) nevrátíte ani po opakovaných výzvách, může být dluh zesplatněn a vymáhán soudně. Jednorázová smluvní pokuta po zesplatnění činí 10 % ze splatné jistiny a úroků, maximálně však 0,1 % denně z dlužné částky.
9. Je půjčka vhodná také pro matky na mateřské, studenty či důchodce?
Poskytovatel uznává také příspěvek na mateřské či rodičovské dovolené, stejně jako důchodový měr. I tak na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Jednou z podmínek získání půjčky je pravidelný příjem a je nutné splnit požadavky na bonitu nastavené poskytovatelem půjčky.

Recenze

Kamali půjčka je nebankovní úvěr na cokoli, který můžete čerpat již od částky 1 000 Kč. Pokud o půjčku žádáte poprvé, půjčka je při splacení do 14 dní zcela zdarma. Pokud jste již v minulosti Kamali úvěr čerpali, můžete opětovně získat až 20 000 Kč, ale za pevně stanovený poplatek. Poskytovatelem půjčky je společnost Home Credit, a.s..

Poplatková struktura je zcela jasná a přehledná. Roční úrok je pevný ve výši 0 %, klient platí pouze RPSN, tedy náklady na úvěr. Součástí nákladů je poplatek za úvěr, který je ve výši 33 Kč za každých 1 000 Kč půjčky. A je účtován vždy najednou v případě, že se nejedná o první půjčku zdarma. Pokud jde o první půjčku zdarma, je nulový nejen úrok, ale i poplatek.

Při opakované půjčce nebo při půjčce se splatností delší než 15 dní začíná RPSN na 48,3 %, což představuje ve srovnání s jinými nebankovními úvěry příznivé procento. Dále si můžete sjednat různé volitelné služby v podobě Expresní výplaty, SMS servisu, Bezpečné splátky či např. prodloužení splatnosti. Tyto služby jsou účtovány dle přehledného sazebníku poplatků.

Splatnost úvěru je 30 dní (v případě první půjčky zdarma 14 dní) a půjčku nelze nijak pojistit. Místo pojištění schopnosti splátek si však můžete navolit placenou službu Bezpečná splátka, se kterou si můžete až dvakrát v průběhu čerpání zažádat o bezplatný odklad splátky. Dále můžete v případě, že nemáte na úhradu splátky, využít služby Desetiprocentní odklad či Korunový odklad – podle toho, zdali nemáte vůbec žádné peníze na splátku, nebo máte alespoň 10 %. Odklad je s poměrně vysokým poplatkem.

Pokud nevyužijete odkladu splátek, bude vám v případě prodlení se splátkou poskytovatel účtovat zákonný úrok z prodlení, účelně vynaložené náklady spojené s upomínáním a smluvní pokutu. Půjčku můžete splatit najednou kdykoli, a to zcela bez poplatku.

Proces schválení a sjednání půjčky je zcela online, nemusíte podepisovat žádné papírové smlouvy. Vše uvidíte přehledně v klientské sekci. Poskytovatel půjčky prověřuje pouze nebankovní registry, takže je možné získat půjčky i se záznamem v registru bankovním. Vždy však záleží na individuálním posouzení bonity klienta.

Kamali půjčka se řadí mezi transparentní a přehledné úvěry, stejně jako její poskytovatel, společnost Home Credit a.s., který patří mezi spolehlivé, seriózní a Českou národní bankou ověřené poskytovatele nebankovních půjček.

Poskytovatel

Home Credit a.s.
Nové sady 996/25
602 00 Brno


Tel.: 542 100 100
E-mail: info@kamali.cz
Web: https://www.kamali.cz/

Home Credit a.s. logo
Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno