V souhrnu

Malá a rychlá půjčka splatná nejpozději do 30 dní, která je poskytována za vysoký úrok, poplatek, a tudíž i výsledné RPSN. Včasným splacením lze ale dosáhnout na nižší cenu, která celkové náklady redukuje až násobně. Přestože poskytovatel posuzuje bonitu i formou ověření v registrech, nabízí Bezhotovostní úvěr Credit 30 též lidem v exekuci.

Cena- drahá půjčka (i když s možností získat zajímavou slevu)
- zpoplatněno i předčasné splacení
Flexibilita+ peníze odesílány okamžitou platbou ihned po podpisu smlouvy
+ do 4 900 Kč lze zvolit i hotovost
- nelze zdarma měnit původní nastavení splácení
- schválení žádosti může zabrat až 2 pracovní dny
Transparentnost+ pevně dané poplatky
+ odpovědi na nejčastější otázky na stránkách poskytovatele
- smlouva se závazně podepisuje již potvrzením žádosti u poskytovatele
Zákaznická podpora+ online chat
- klientské centrum dostupné jen v pracovních dnech

BezvaMoney skóre: (2,1/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Credit 30 od Creditportal ve zkratce

Bez poplatku za zřízení- Ne
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma- Ne
Možnost pojistit schopnost splácet- Ne
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma- Ne
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma- Ne
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení+ Ano
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

Reprezentativní příklad

Půjčka: 30 000,00 Kč, poplatky: 32 763,00 Kč, úroky: 986,30 Kč, splatnost půjčky 30 dní, celkem splatno: 63 749,30 Kč. RPSN: 961 089,70 %, úroková sazba: 40 % p.a. Pokud ale splatíte vše včas,  bude započtena sleva celkem: -20 250 Kč. Zaplatíte tedy: 43 499,30 Kč, RPSN: 9 088,10 % a úrok: 40,0 % p.a.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Kompletní proces žádosti o půjčku, jejího schválení i podpisu smlouvy je online. Může se stát, že se CreditPortal po odeslání žádosti neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji, nebo faktem, že nesplňujete podmínky k získání půjčky. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Zájem o půjčku vyjádříte kliknutím na tlačítko „Chci si půjčit“. Budete přesměrováni do formuláře s žádostí o půjčku na našich stránkách.

2. Nastavte si výši úvěru a přidejte údaje o sobě

Do formuláře vyplňte základní osobní a kontaktní údaje, k tomu částku, o jakou máte zájem. Tady vyplníte i číslo občanského průkazu, pravidelné příjmy, výdaje a číslo bankovního účtu.

3. Odešlete formulář

Jakmile máte formulář kompletně vyplněn, odešlete jej kliknutím na “Odeslat údaje”

4. Odsouhlaste půjčku a nahrajte vyžadované doklady

Jestliže poskytovatel půjčku schválí, budete vyzváni k nahrání osobních dokladů a pak i k odsouhlasení nabídky a podpisu smlouvy, který provedete jen kliknutím do políčka se souhlasem. 

5. Peníze jsou vaše

Peníze jsou odesílány okamžitě po schválení žádosti.Počítat musíte jen s tím, že vyřízení žádosti zabere poskytovateli od 15 minut do dvou pracovních dní.

Časté dotazy

1. Když jsou peníze odesílány okamžitou platbou, za jak dlouho dorazí na můj bankovní účet?
Okamžitá platba znamená okamžitou realizaci platebního příkazu, takže na váš účet může dorazit během vteřin. Nicméně ne všechny banky umějí přijmout okamžitou platbu, proto se může stát, že peníze na účtu najdete až následující pracovní den.
2. Opravdu je tato půjčka dostupná i pro člověka s exekucí?
Ano, CreditPortal na svých stránkách uvádí možnost schválit půjčku i žadateli v exekuci. Je vždy na posouzení poskytovatelem, zda člověku s takovou dluhovou zátěží zašle další peníze, ale této možnosti se nevyhýbá.
3. Mohou o tuto půjčku žádat i ženy na mateřské, studenti nebo důchodci?
Ano, mohou, Bezhotovostní úvěr Credit 30 od Creditportal je vhodný i pro tyto skupiny obyvatel, samozřejmě za podmínky, že splní nastavené požadavky na bonitu (úvěruschopnost). Posuzování je vždy individuální.
4. Jakým způsobem se dá tento úvěr splatit?
Možností splacení je několik: bankovním převodem na některý z bankovních účtů společnosti CreditPortal, QR kódem uvedeným v klientském profilu nebo vkladem v hotovosti přes pobočky bank či vkladomaty.
5. Co se stane, když nebudu mít v den splátky dost peněz?
Pokud nebudete komunikovat s poskytovatelem a jen neodešlete splátku, případně pošlete splátku nižší, začne CreditPortal s vymáháním půjčky. To je spojeno s upomínkami a sankcemi za nesplácení. Lepším řešením je kontaktovat zákaznickou linku a požádat o refinancování, případně o jiné řešení vaší situace. K situaci každého klienta přistupuje CreditPortal individuálně.
6. Dá se půjčka splatit o pár dní dříve?
Ano, každá půjčka se dá předčasně splatit, i Bezhotovostní úvěr Credit 30. Ale zdarma to možné není. Ve smlouvě o úvěru si poskytovatel vyhrazuje možnost účtovat si zákonné náklady na předčasné splacení, a to max. ve výši 0,5 % z předčasně splacené části celkové výše půjčky plus úroku, který by klient zaplatil za dobu od předčasného splacení do skončení úvěru.
7. Je žádost o půjčku závazná?
Kliknutím na tlačítko „Chci si půjčit“ na našich stránkách se k ničemu nezavazujete. Poskytovatel posoudí vaši žádost, a pokud ji uzná vhodnou ke schválení ozve se vám. Následné kroky v podobě odsouhlasení podmínek půjčky a podpisu smlouvy už pak samozřejmě závazné jsou. Podrobně odpovídáme na otázku závaznosti v sekci častých dotazů.

Recenze

Bezhotovostní úvěr Credit 30 je typickou půjčkou do výplaty bez ručení a bez zástavy, zato s vysokou cenou a krátkou dobou splatnosti. Při nižších částkách (do 4 900 Kč) lze sáhnout i po hotovostní výplatě peněz, a to na čerpacích stanicích EuroOil. Splatnost lze nastavit od 5 do 30 dní, a tomu přizpůsobit i výši splátky.

Splácí se jedinou splátkou (při řádném splacení), které je odměněno velkorysou slevou - až třetinu z původní celkové ceny úvěru. Peníze jsou odesílány formou okamžité platby ihned po schválení žádosti. Celé vyřízení je online, včetně podpisu smlouvy. Jediným momentem, kdy je nutno se někam dostavit, je vyzvednutí půjčky v hotovosti.

U CreditPortal půjčky musíme upozornit, že k podpisu smlouvy dochází dříve než u ostatních poskytovatelů - již při potvrzení souhlasu se smluvními podmínkami. Jejich znění budete mít k dispozici v tom kroku žádosti, kdy budete k potvrzení vyzváni. Smlouva o úvěru je sice rozsáhlá, ale napsaná přehledně a srozumitelným způsobem. Chybí možnost pojištění schopnosti splácet, což je vzhledem k max. 30dennímu trvání půjčky zcela pochopitelné. Ověřování úvěruschopnosti je nastaveno podrobně, ale vzhledem k tomu, že je CreditPortal ochoten půjčit i lidem s exekucí, jsou zde kriteria pro schválení žádosti jistě jen na nejzákladnější úrovni.

V případě potíží se splácením je poskytovatel ochoten nabídnou řešení buď refinancováním na nový úvěr (nutno však zaplatit všechny poplatky spojené s původní půjčkou), nebo změnou splátkového kalendáře. Přehled o půjčce je možné sledovat v klientském profilu. Poskytovatel nabízí věrnostní slevy a možnost účastnit se zákaznických soutěží.

Poskytovatel

CreditPortal, a.s.
Argentinská 286/38
170 00 Praha-Holešovice


Tel.: 222 209 011
E-mail: info@creditportal.cz
Web: www.creditportal.cz

CreditPortal, a.s. logo
CreditPortal, a.s., Argentinská 286/38, 170 00 Praha-Holešovice