Pojištěná půjčka

Rozsah půjčky

10 000 - 250 000 Kč

Roční úrok

24.44 %

RPSN

27.37 %

Splatnost

12 - 48 měsíců

V souhrnu

Půjčka s možností rychlého vyřízení online, která vyžaduje jen minimum dokladů, ale cenově patří k nákladnějším. Schopnost splácet je pojištěna u všech půjček automaticky (zdarma odkladem až tří splátek), ale lze si ji ještě připojistit nad rámec její základní ceny, dokonce ve třech variantách. S výhodou lze využít služeb osobního úvěrového specialisty. Ale pozor, celkovou cenu půjčky zjistíte, až o ni (nezávazně) požádáte.

Soutěžte o lístky na hokejový šampionát!

Stačí si vzít Pojištěnou půjčku v minimální výši 70 tisíc korun s délkou splácení nejméně 36 měsíců, a automaticky budete zařazeni do slosování o 3x dvě vstupenky na čtvrtfinále v MS v hokeji 23.5.2024 od 16:20 v Ostravě. Soutěž potrvá od 2. dubna – 30. dubna 2024.. Slosování proběhne nejpozději 1. května 2024. Pravidla akce.

Přehled Pojištěné půjčky od Profi Credit

Cena

icon

Zdarma sjednání i vedení půjčky a sleva z úroků při pojištění schopnosti splácet

icon

Poměrně vysoká cena samotné půjčky, pokud nevyužijete akci na konkrétní částku a dobu splatnosti

icon

Vysoké sankce v případě prodlení se splácením

Flexibilita

icon

Peníze odesílány do 24 hodin od podpisu smlouvy*

icon

Možnost až tří odkladů splátek (ale jen v nepříznivé životní situaci)

icon

Nelze hýbat s výší splátky a jejím termínem

Transparentnost

icon

Kalkulačka spočítá jen jednotlivé splátky, nikoliv cenu celého úvěru

icon

Dlouhá a nepřehledná smlouva o úvěru

icon

Příslušenství půjčky (úroky a sankce) se automaticky smluvně transformuje na jistinu dluhu

Zákaznická podpora

icon

Klient má přiděleného osobního úvěrového specialistu, lze využít mobilní aplikaci nebo online chat

icon

Zákaznická linka v provozu jen v pracovní dny

*týká se pouze půjček se sjednaným pojištěním

Recenze Pojištěné půjčky od Profi Credit 

Pojištěná půjčka od Profi Credit je speciálně nastaveným typem bezhotovostního nebankovního úvěru. V čem je jeho specialita? Ve všech případech je totiž pojištěn zdarma odkladem až tří splátek při konkrétních pojistných událostech, navíc se k němu však dá sjednat ještě i klasické pojištění schopnosti splácet. To je k mání ve třech variantách lišících se od sebe cenou a šíří pojistného krytí. Za pojištění zaplatíte od 3,33 do 13,95 % z měsíční splátky.

Pojištěná půjčka patří do skupiny těch dražších. Lze ji však čerpat opakovaně. Sjednat se dá též online, navíc poskytovatel při výběru jím určené částky a doby trvání nabízí velmi výhodnou slevu z celkové ceny úvěru, ovšem jedině při sjednání online. Nově není nutno před podpisem smlouvy absolvovat osobní pohovor s bankéřem.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Pojištěná půjčka se poskytuje pouze na účet a také se z účtu splácí, lze i skrze povolení k inkasu. Vývoj splácení a stavu půjčky lze sledovat v mobilní aplikaci MyPROFI. Nepříjemným je fakt, že při zadání parametrů požadované půjčky do kalkulačky splátek na stránkách poskytovatele lze nechat spočítat pouze výši pravidelných splátek.

Celkovou cenu úvěru, RPSN a ani přeplatek v této kalkulačce zjistit nelze. Klientovi jsou údaje „prozrazeny“ až po podání nezávazné žádosti. RPSN je poskytovatelem uváděna pouze pro případ akční nabídky se speciální slevou. U všech ostatních úvěrů je RPSN mnohem vyšší, ale dokud o půjčku zájemce nepožádá, zůstane mu RPSN skryta.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost

icon

Občanský průkaz, u cizinců povolení k trvalému pobytu v ČR

icon

Prokazatelný pravidelný příjem

icon

Bankovní účet vedený na vlastní jméno

Pojištěná půjčka od Profi Credit ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleNe
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaNe
Navýšení půjčky během jejího trváníAno
Poskytnutí půjčky i během víkenduNe

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Vyřízení Pojištěné půjčky u Profi Credit je velmi snadné. Nově si můžete vybrat, zda chcete schůzku s poradcem, nebo zvládnete vyřízení kompletně online. Profi Credit se ozve (v pracovní době) do pěti minut od odeslání formuláře.

1. Projevte zájem o půjčku

Nejprve klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“, a v našem formuláři vyplňte základní požadovaná data. Informace jsou u nás v bezpečí pod pokročilým šifrováním.

2. Vyčkejte na telefonát

Z Profi Credit se vám v pracovní době klientského centra ozvou do pěti minut telefonicky a dohodnete se na dalším postupu.

3. Nahrajte vyžadované doklady

Podle pokynů úvěrového specialisty nahrajte požadované doklady totožnosti a pravidelného příjmu.

4. Podepište smlouvu

Smlouvu můžete podepsat online, a to pomocí kódu zaslaného formou SMS zpráva, nebo se můžete sejít s poradcem a vše vyřídit s ním.

5. Peníze jsou vaše

U pojištěné půjčky jsou požadované peníze vypláceny ještě v den jejího schválení.

Reprezentativní příklad

Úvěr v celkové výši 70 000 Kč, splatnost 48 měsíců, splátka 2 299 Kč, celková splatná částka 110 352 Kč, pevná úroková sazba činí 24.44% P.A. a RPSN činí 27.37%. Splátka neobsahuje žádné poplatky za doplňkové služby. Doba trvání spotřebitelského úvěru od 12 až do 48 měsíců. RPSN činí od 27,37 % do 143,18 %.


 

 

 

Často kladené otázky

Nikoliv, půjčka od Profi Credit se poskytuje pouze na bankovní účet založený na jméno žadatele, také se z tohoto účtu splácí. Klient může nechat sjednat inkasní platbu, kdy si Profi Credit bude pravidelně strhávat měsíční splátku. Další možností je samozřejmě trvalý příkaz.
Profi Credit nabízí při online sjednání na konkrétní částku a konkrétní dobu trvání významnou slevu z celkové ceny úvěru. Sleva se projeví na výrazně nižších měsíčních splátkách. Nejde tak sice o plnohodnotný bonus za online sjednání, ale pokud se klient spokojí s předem nabízenou částkou a délkou trvání, lze bonus výhodně využít.

Ano, jistě mohou. Posouzení úvěruschopnosti probíhá vždy individuálně a vždy zohledňuje požadovanou částku a délku trvání úvěru. Proto i tyto skupiny žadatelů mohou uspět, mají-li dostatečně vysokou schopnost splácet vybranou půjčku.

Profi Credit nabízí u své Pojištěné půjčky klasické pojištění schopnosti splácet, které kryje následující pojistné události:

  • úmrtí (pojišťovna doplatí zbytek dluhu)
  • invalidita třetího stupně (kryje se maximálně dvojnásobek zůstatku jistiny, ale plnění nezahrnuje splátky po splatnosti, poplatky za upomínky, smluvní pokuty apod.)
  • pracovní neschopnost trvající déle než 30 dní (až 12 splátek)
  • ztráta zaměstnání trvající déle než 30 dní (hradí se splátky úvěru splatné během trvání události po uplynutí karenční doby)
  • zhoubný nádor (pojišťovna uhradí devítinásobek splátky splatné před diagnózou). Pozor, za zhoubný nádor se v tomto pojištění nepovažuje karcinom in situ.

Pojištění je poskytováno ve spolupráci s Generali Česká pojišťovna.

Podmínky, které je nutné splnit, aby bylo možné zdarma odložit až tři splátky za celou dobu trvání půjčky, jsou u Profi Credit nastaveny následovně:

  • klient nebo člen klientovy domácnosti je po dobu alespoň 3 měsíců práce neschopný (neschopnost mohla začít nejdříve v den podpisu Nabídky na úvěr)
  • klient nebo člen jeho domácnosti přišel o zaměstnání
  • klient nebo člen jeho domácnosti hradí náklady spojené s úmrtím osoby blízké, a to ve výši alespoň 5.000,- Kč
  • klientovi vznikla škoda na majetku ve výši alespoň 50 000 Kč, a to v důsledku živelní pohromy
  • klientovi nebo členu jeho domácnosti dluží zaměstnavatel

Ano, Pojištěná půjčka má v základním nastavení jednoduché pojištění schopnosti splácet, které ale nevyplácí pojišťovna – pojistným plněním je zde zdarma odložení až tří splátek. Pojistné události, které zakládají nárok na odložení splátek, jsou vyjmenovány v odpovědi na otázku „Kdy si lze odložit splátku a jak?“

U Profi Credit jsou následky neohlášeného nesplácení nastaveny poměrně přísně, a to jak účtováním úroků z prodlení, tak smluvní pokuty a samozřejmě nákladů účelně vynaložených na vymáhání. Nicméně pokud zjistíte, že na současnou splátku nezůstane ve vašem rozpočtu dost peněz, co nejdříve se ozvěte svému osobnímu bankéři, případně volejte zákaznickou linku.

Profi Credit se vždy bude snažit nalézt s vámi nejschůdnější řešení problému. Možná budete splňovat podmínky pro zdarma odložení splátek. Pokud jste si zřídili klientský účet v online aplikaci, lze poskytovatele kontaktovat i skrze tuto aplikaci.

Mobilní aplikace nabídne minimálně dvě výhody. Tou první je neustálý přehled o tom, jak se vyvíjí splácení půjčky, druhou výhodou je možnost využít kupon na slevu 100 Kč při nákupu v obchodě Mall.cz. kód kuponu se zadává až po nákupu – v souhrnu objednávky, než jdete platit.

Je to možná trochu s podivem, ale aplikace MyPROFI určená pro správu půjčky od Profi Credit, nese logo PGonline. Tento dualismus je způsoben tím, že Profi Credit spadá pod Profireal Group (PG). A jak samotný poskytovatel úvádí na svých stránkách: „PG se neustále rozšiřuje na nové trhy, se kterými souvisí vývoj nových digitálních technologií. Všechny tyto nové aktivity na onlinových platformách se označují jednotným logem – PGonline“.
Ano Pojištěná půjčka bývá poskytována i cizincům, ale pouze těm, co mají v České republice zřízen trvalý pobyt. Cizinci s přechodným pobytem u žádosti neuspějí.

 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

PROFI CREDIT Czech, a. s.

PROFI CREDIT Czech, a. s.
Thunovská 192/27,
118 00 Praha 1 – Malá Strana

PROFI CREDIT Czech, a. s.,
Thunovská 192/27,
118 00 Praha 1 – Malá Strana

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky