V souhrnu

Půjčka s možností rychlého vyřízení online, která vyžaduje jen minimum dokladů, ale cenově patří k nákladnějším. Schopnost splácet je pojištěna u všech půjček automaticky (zdarma odkladem až tří splátek), ale lze si ji ještě připojistit nad rámec její základní ceny, dokonce ve třech variantách. S výhodou lze využít služeb osobního úvěrového specialisty. Ale pozor, celkovou cenu půjčky zjistíte, až o ni (nezávazně) požádáte.

Cena+ zdarma sjednání i vedení půjčky a sleva z úroků při pojištění schopnosti splácet
- poměrně vysoká cena samotné půjčky
Flexibilita+ peníze odesílány do 24 hodin od podpisu smlouvy*
+ možnost až tří odkladů splátek (ale jen v nepříznivé životní situaci)
- nelze hýbat s výší splátky a jejím termínem
Transparentnost- kalkulačka spočítá jen jednotlivé splátky, nikoliv cenu celého úvěru
- dlouhá a nepřehledná smlouva o úvěru
Zákaznická podpora+ klient má přiděleného osobního úvěrového specialistu, lze využít mobilní aplikaci nebo online chat
- zákaznická linka v provozu jen v pracovní dny

*týká se pouze půjček se sjednaným pojištěním

BezvaMoney skóre: (2,7/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Pojištěná půjčka od Profi Credit ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma- Ne
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení+ Ano
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

Reprezentativní příklad

Úvěr v celkové výši 70.000 Kč, splatnost 48 měsíců, splátka 2.299 Kč, celková splatná částka 110.352 Kč, pevná úroková sazba činí 24,44 % P.A. a RPSN činí 27,37 %. Splátka neobsahuje žádné poplatky za doplňkové služby.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

1. Projevte zájem o půjčku

Nejprve klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“, a v našem formuláři vyplňte základní požadovaná data. Informace jsou u nás v bezpečí pod pokročilým šifrováním.

2. Vyčkejte na telefonát

Z Profi Credit se vám v pracovní době klientského centra ozvou do pěti minut telefonicky a dohodnete se na dalším postupu.

3. Nahrajte vyžadované doklady

Podle pokynů úvěrového specialisty nahrajte požadované doklady totožnosti a pravidelného příjmu.

4. Podepište smlouvu

Smlouvu můžete podepsat online, a to pomocí kódu zaslaného formou SMS zpráva, nebo se můžete sejít s poradcem a vše vyřídit s ním.

5. Peníze jsou vaše

U pojištěné půjčky jsou požadované peníze vypláceny ještě v den jejího schválení.

Časté dotazy

1. Je půjčka poskytována i v hotovosti? A jak se splácí?
Nikoliv, půjčka od Profi Credit se poskytuje pouze na bankovní účet založený na jméno žadatele, také se z tohoto účtu splácí. Klient může nechat sjednat inkasní platbu, kdy si Profi Credit bude pravidelně strhávat měsíční splátku. Další možností je samozřejmě trvalý příkaz.
2. Je tu nějaká odměna za online sjednání?
Profi Credit nabízí při online sjednání na konkrétní částku a konkrétní dobu trvání významnou slevu z celkové ceny úvěru. Sleva se projeví na výrazně nižších měsíčních splátkách. Nejde tak sice o plnohodnotný bonus za online sjednání, ale pokud se klient spokojí s předem nabízenou částkou a délkou trvání, lze bonus výhodně využít.
3. Mohou o Pojištěnou půjčku žádat i důchodci, studenti, ženy na mateřské dovolené?
Ano, jistě mohou. Posouzení úvěruschopnosti probíhá vždy individuálně a vždy zohledňuje požadovanou částku a délku trvání úvěru. Proto i tyto skupiny žadatelů mohou uspět, mají-li dostatečně vysokou schopnost splácet vybranou půjčku.
4. Co kryje pojištění schopnosti splácet
Profi Credit nabízí u své Pojištěné půjčky klasické pojištění schopnosti splácet, které kryje následující pojistné události:
  • úmrtí (pojišťovna doplatí zbytek dluhu)
  • invalidita třetího stupně (kryje se maximálně dvojnásobek zůstatku jistiny, ale plnění nezahrnuje splátky po splatnosti, poplatky za upomínky, smluvní pokuty apod.)
  • pracovní neschopnost trvající déle než 30 dní (až 12 splátek)
  • ztráta zaměstnání trvající déle než 30 dní (hradí se splátky úvěru splatné během trvání události po uplynutí karenční doby)
  • zhoubný nádor (pojišťovna uhradí devítinásobek splátky splatné před diagnózou). Pozor, za zhoubný nádor se v tomto pojištění nepovažuje karcinom in situ.
Pojištění je poskytováno ve spolupráci s Generali Česká pojišťovna.
5. Kdy si lze odložit splátku a jak?
Podmínky, které je nutné splnit, aby bylo možné zdarma odložit až tři splátky za celou dobu trvání půjčky, jsou u Profi Credit nastaveny následovně:
  • klient nebo člen klientovy domácnosti je po dobu alespoň 3 měsíců práce neschopný (neschopnost mohla začít nejdříve v den podpisu Nabídky na úvěr)
  • klient nebo člen jeho domácnosti přišel o zaměstnání
  • klient nebo člen jeho domácnosti hradí náklady spojené s úmrtím osoby blízké, a to ve výši alespoň 5.000,- Kč
  • klientovi vznikla škoda na majetku ve výši alespoň 50 000 Kč, a to v důsledku živelní pohromy
  • klientovi nebo členu jeho domácnosti dluží zaměstnavatel
6. Tuhle půjčku tedy budu mít pojištěnu, i když si pojištění schopnosti splácet nesjednám?
Ano, Pojištěná půjčka má v základním nastavení jednoduché pojištění schopnosti splácet, které ale nevyplácí pojišťovna – pojistným plněním je zde zdarma odložení až tří splátek. Pojistné události, které zakládají nárok na odložení splátek, jsou vyjmenovány v odpovědi na otázku „Kdy si lze odložit splátku a jak?“
7. Jaké následky nesplácení mohou u této půjčky nastat, a co dělat, když zjistím, že na splátku tento měsíc mít nebudu?
U Profi Credit jsou následky neohlášeného nesplácení nastaveny poměrně přísně, a to jak účtováním úroků z prodlení, tak smluvní pokuty a samozřejmě nákladů účelně vynaložených na vymáhání. Nicméně pokud zjistíte, že na současnou splátku nezůstane ve vašem rozpočtu dost peněz, co nejdříve se ozvěte svému osobnímu bankéři, případně volejte zákaznickou linku.

Profi Credit se vždy bude snažit nalézt s vámi nejschůdnější řešení problému. Možná budete splňovat podmínky pro zdarma odložení splátek. Pokud jste si zřídili klientský účet v online aplikaci, lze poskytovatele kontaktovat i skrze tuto aplikaci.
8. Nabízí mobilní aplikace od Profi Credit Pojištěné půjčky nějaké výhody?
Mobilní aplikace nabídne minimálně dvě výhody. Tou první je neustálý přehled o tom, jak se vyvíjí splácení půjčky, druhou výhodou je možnost využít kupon na slevu 100 Kč při nákupu v obchodě Mall.cz. kód kuponu se zadává až po nákupu – v souhrnu objednávky, než jdete platit.
9. Proč se aplikace jmenuje úplně jinak, než má logo?
Je to možná trochu s podivem, ale aplikace MyPROFI určená pro správu půjčky od Profi Credit, nese logo PGonline. Tento dualismus je způsoben tím, že Profi Credit spadá pod Profireal Group (PG). A jak samotný poskytovatel úvádí na svých stránkách: „PG se neustále rozšiřuje na nové trhy, se kterými souvisí vývoj nových digitálních technologií. Všechny tyto nové aktivity na onlinových platformách se označují jednotným logem – PGonline“.
10. Mohou si tady půjčku vzít i cizinci?
Ano Pojištěná půjčka bývá poskytována i cizincům, ale pouze těm, co mají v České republice zřízen trvalý pobyt. Cizinci s přechodným pobytem u žádosti neuspějí.

Recenze

Pojištěná půjčka od Profi Credit je speciálně nastaveným typem bezhotovostního nebankovního úvěru. V čem je jeho specialita? Ve všech případech je totiž pojištěn zdarma odkladem až tří splátek při konkrétních pojistných událostech, navíc se k němu však dá sjednat ještě i klasické pojištění schopnosti splácet. To je k mání ve třech variantách lišících se od sebe cenou a šíří pojistného krytí. Za pojištění zaplatíte od 3,33 do 13,95 % z měsíční splátky.

Pojištěná půjčka patří do skupiny těch dražších. Lze ji však čerpat opakovaně. Sjednat se dá též online, navíc poskytovatel při výběru jím určené částky a doby trvání nabízí velmi výhodnou slevu z celkové ceny úvěru, ovšem jedině při sjednání online. Nově není nutno před podpisem smlouvy absolvovat osobní pohovor s bankéřem.

Pojištěná půjčka se poskytuje pouze na účet a také se z účtu splácí, lze i skrze povolení k inkasu. Vývoj splácení a stavu půjčky lze sledovat v mobilní aplikaci MyPROFI. Nepříjemným je fakt, že při zadání parametrů požadované půjčky do kalkulačky splátek na stránkách poskytovatele lze nechat spočítat pouze výši pravidelných splátek.

Celkovou cenu úvěru, RPSN a ani přeplatek v této kalkulačce zjistit nelze. Klientovi jsou údaje „prozrazeny“ až po podání nezávazné žádosti. RPSN je poskytovatelem uváděna pouze pro případ akční nabídky se speciální slevou. U všech ostatních úvěrů je RPSN mnohem vyšší, ale dokud o půjčku zájemce nepožádá, zůstane mu RPSN skryta.

Poskytovatel

PROFI CREDIT Czech, a. s.
Klimentská 1216/46, Nové Město
110 00 Praha 1


Tel.: 800 200 280
E-mail: proficredit@proficredit.cz
Web: pojistenapujcka.cz

PROFI CREDIT Czech, a. s. logo
PROFI CREDIT Czech, a. s., Klimentská 1216/46, Nové Město, 110 00 Praha 1