ČSOB půjčka

Rozsah půjčky

20 000 - 1 200 000 Kč

Roční úrok

8.1 %

RPSN

8.8 %

Splatnost

12 - 96 měsíců

V souhrnu

Půjčka od ČSOB je o něco dražší než úvěry u jiných bank, nabídne ale nečekanou pružnost. Dá se totiž kdykoliv zdarma předčasně splatit, zdarma lze odsunout splátky nebo je snížit. Při vrácení peněz během prvních 90 dní vrací banky veškeré zaplacené úroky. Není nutné zřizovat si u ČSOB účet. Při online sjednání získá klient 30% slevu z úrokové míry. Splácení lze pojistit ve třech variantách.

Přehled ČSOB půjčky

Cena

icon

Bez poplatků za změnu splátek, jejich odklad nebo za předčasné splacení

icon

Úrok nepatří k nejnižším (ale online sjednání jej významně sníží)

Flexibilita

icon

Peníze odesílány během několika minut od podpisu smlouvy

icon

Možnost hýbat se splátkami

Transparentnost

icon

Stručné a jasné obchodní podmínky

icon

Není zveřejněn vzor smlouvy

Zákaznická podpora

icon

Zákaznická linka v provozu i o víkendech

icon

Obsluha půjčky v online bankovnictví a celý proces sjednání online

icon

Neklientům se schvaluje jen v pracovní dny

Recenze ČSOB půjčky

Půjčka od ČSOB je na poměry bankovních půjček velmi flexibilním produktem. Za flexibilitu si však nechá zaplatit vyšší úrok než u konkurence. O to zajímavější se proto pro klienta stává bonus za online sjednání ve výši 30 %. Právě o tolik se sníží zápůjční úroková sazba. Flexibilita spočívá zejména v možnosti zdarma odkladu splátek až o tři měsíce a v možnosti změny výše splátek, která je také při dodržení smluvních podmínek zdarma.

Předčasné splacení je kdykoliv také zdarma, jak to úplné, tak splacení částečné. Navíc, pokud klient půjčku splatí do 90 dní, vrátí mu banka všechny zaplacené úroky. K dispozici je půjčka ve výši až do 800 000 Kč, přičemž od 300 000 Kč bude banka u sezdaných párů vyžadovat souhlas partnera. I nejvyšší sumy lze sjednat online.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Banka povoluje čerpat jen část úvěru, případně čerpat postupně. Úrok se přitom počítá jen z právě čerpané částky. Klienti ČSOB nebo Poštovní spořitelny mohou o Půjčku na cokoliv pořádat z online bankovnictví. Žadatel o půjčku, který není klientem, si nemusí u ČSOB zřídit běžný účet. Banka odešle peníze na účet u kterékoliv jiné banky.

Klienti mohou sledovat vývoj své půjčky v online bankovnictví, a to jak na počítači, tak i v mobilní aplikaci Smart. Splácení si lze pojistit, banka nabízí tři varianty pojištění schopnosti splácet: Pro zdraví, Pro práci a Pro všechno. První dvě varianty stojí 6,6 % z měsíční splátky úvěru, za třetí variantu pak 8,8 % z měsíční splátky úvěru. Karenční doba je například u pracovní neschopnosti 40 kalendářních dní. Ke ztrátě zaměstnání smí dojít nejdříve tři měsíce od uzavření smlouvy o půjčce. V případě úmrtí nebo invalidity III. stupně pojištěný dluh zaniká.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost a trvalý pobyt v ČR

icon

Doklad totožnosti

icon

Pravidelný a doložitelný příjem

icon

Účet u kterékoliv banky v ČR

icon

Nebýt v pracovní neschopnosti, zkušební době nebo výpovědní lhůtě

icon

Nad 300 000 Kč souhlas manžela/ky

ČSOB půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníAno
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaNe
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduNe

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Požádat o ČSOB půjčku lze kdykoliv, ale proces schvalování probíhá jen v pracovní dny. Banka se ozve i těm žadatelům, kteří schválením neprošli. Takže když reakci neobdržíte, pravděpodobně je chyba v emailové adrese nebo telefonu.

1. Projevte zájem o půjčku

Nejprve klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“. Budete přesměrováni na stránky poskytovatele, kde si v kalkulačce nastavíte částku a dobu trvání

2. Klikněte na „Vyplnit žádost (nejsem klient ČSOB)“

Do formuláře banky vyplňte nejen kontaktní údaje, ale i údaje o sobě, svých příjmech, výdajích a životních poměrech.

3. Podepište smlouvu

Banka se ozve během několika minut od žádosti, a po dohodnutí detailů zašle předsmluvní informace. Pokud s nimi souhlasíte, podepište smlouvu.

5. Peníze jsou vaše

Peníze budou do několika minut odeslány na vámi zvolený bankovní účet.

Reprezentativní příklad

Půjčka na cokoliv ve výši 170 000 Kč se splatností 6 let: pevná úroková sazba 12,1 % p. a., RPSN 12,8 %, měsíční splátka 3 791 Kč, celkem k úhradě 227 460 Kč. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.


 

 

 

Často kladené otázky

Nikoliv, Československá obchodní banka je v této otázce velmi benevolentní a dokáže poskytnout peníze i na účet u jiné banky v ČR. Vám bude zřízen pouze technický účet, na který budete měsíčně posílat splátku, ale načerpáte si je (jednorázově či po částech), kamkoliv budete potřebovat.
Ano, sleva na úrokové míře ve výši 30 % je k dispozici pro každého, kdo si půjčku sjedná online. Zde nezáleží na to, jestli o ni požádáte na stránkách banky coby neklient, nebo v online bankovnictví jako klient banky.

ČSOB je ve vyplácení půjčky velmi rychlá, peníze odesílá v řádu minut po podpisu smlouvy o úvěru. Podpis může proběhnout jak v online bankovnictví, tak i přímo na stránkách banky (pro žadatele, kteří u ČSOB nemají zřízen běžný účet).

Na účtu u ČSOB budou pak peníze okamžitě od odeslání, stejně jako na účtu u bank, které umějí okamžitou platbu. U ostatních účtů můžete částku očekávat následující pracovní den. S bankou si též můžete dohodnout, že vám z celkového objemu půjčky pošle jen část – a zbytek dočerpáte dle potřeby později.

Úroky se vždy platí pouze z té částky, kterou čerpáte, jinými slovy kterou vám banka pošle na dohodnutý účet a máte je k dispozici. Při uzavření smlouvy se můžete s bankou dohodnout na zaslání jen menší částky. A pokud tu zbylou nebudete potřebovat, tedy ani čerpat, nic neděje.

Ano, ČSOB nabízí velmi flexibilní podmínky splácení. Zdarma je předčasné splacení úplné i částečné, a to kdykoliv během trvání smlouvy. Zvýšení, snížení nebo odklad splátky je za stanovených smluvních podmínek taktéž zdarma.

Využít zdarma odklad splátek lze nejdříve po 6 zaplacených měsíčních splátkách, maximálně třikrát během splácení a zároveň maximálně jednou za dvanáct měsíců (takže za celou dobu trvání úvěru nesmějí být splátky odloženy v souhrnu o více než 3 měsíce).

Ano v tomto je ČSOB půjčka velmi vstřícná – splátky můžete zasílat odkudkoliv, případně vkládat v hotovosti na poště či pobočce banky.

Pokud se stane, že nebudete mít na splácení, můžete v prvním kroku využít zdarma odkladu splátky. Jestli odklad (na 1 – 3 měsíce) nepomůže, je nutné co nejdříve kontaktovat banku a o situaci ji informovat. Nejlépe ještě před termínem splatnosti, abyste se nedostali do prodlení bez vědomí banky. Banka vám navrhne možné způsoby řešení situace.

Pokud máte půjčku pojištěnu, lze čerpat pojistné plnění za podmínky, že nedostatek financí byl způsoben nasmlouvanou pojistnou událostí.

Jestliže je klient přece jen v prodlení, posílá banka upomínky a výzvy, za které klient bude muset uhradit poplatek, plus úrok z prodlení. V nejzazších případech banka přistupuje k zesplatnění všech u ní sjednaných úvěrů.


 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

Československá obchodní banka, a. s.

Československá obchodní banka, a. s.
Radlická 333/150, Radlice,
150 00 Praha 5, Česká republika

Československá obchodní banka, a. s.,
Radlická 333/150, Radlice,
150 00 Praha 5, Česká republika

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky