V souhrnu

Ferratum Credit je nebankovní půjčka fungující na bázi revolvingového úvěru. Ze schváleného ramce můžete čerpat, až budete potřebovat. Splatit se dá kdykoli celý dluh zdarma, nebo můžete hradit v pravidelných splátkách. Ty musejí být v min. výši 13 % z čerpané částky, nebo 1 000 Kč. Úvěr je úročen denním úrokem ve výši 0,4026 %. To je v přepočtu 147 % p.a. Jinými slovy: poměrně drahá půjčka, navíc s možností zadlužovat se opakovaně.

Cena+ bez poplatků za vyřízení půjčky
- vysoké úročení i RPSN
- vysoké sankce za nesplácení
Flexibilita+ možnost změnit datum splátky
+ vyplacení prostředků do několika minut od podpisu smlouvy
+ část splátky lze odložit (jde o revolving)
+ již splacené peníze si lze znova půjčit (typické pro revolving)
- schválení půjčky pouze v pracovní dny
Transparentnost+ pevně dané poplatky
- poskytovatel uvádí jen měsíční minimální splátku, nikoliv splátku vedoucí k doplacení úvěru v určitém čase
Zákaznická podpora+ celý proces online
- není česká telefonická zákaznická linka
- pouze chatbox s automatickými odpověďmi, zákaznická podpora je minimální

BezvaMoney skóre: (2,4/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Ferratum Credit ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet- Ne
Možnost zvolit výši splátek+ Ano*
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání+ Ano
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

*minimální splátka je vždy ve výši 13 % z aktuálně čerpané výše úvěru, nebo 1 000 Kč, podle toho, která z těchto možností je vyšší. Klient však může splácet i více, nebo splatit kdykoli najednou celou půjčku.

Reprezentativní příklad

Půjčka 20 000 Kč (min. 2 500 Kč, max. 80 000 Kč). Minimální trvání úvěru: 61 dní. Maximální trvání úvěru: na dobu neurčitou. Úroková sazba 12,25% p.m. RPSN 299,98%. Výše měsíční splátky 13% (min. 1 000 Kč). Poplatek za schválení, čerpání a předčasné splacení úvěru je 0 Kč. Poplatek za vedení účtu je 0 Kč. Celková částka splatná klientem při jednorázovém čerpání 20 000 Kč a rovnoměrným splácením 12 měsíců je 35 919,48 Kč při výši měsíční splátky 2 999,29 Kč. Celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 15 919,48 Kč. Ferratum Bank p.l.c. si vyhrazuje právo na posouzení úvěrové žádosti, na poskytnutí úvěru není právní nárok. Toto je pouze ukázkový příklad, nikoliv návrh na uzavření smlouvy. Flexibilní úvěr Ferratum Credit je revolvingový úvěr, kde smlouva o úvěru je uzavřena na dobu neurčitou a klient může úvěr opakovaně čerpat až do výše nevyčerpaného úvěrového rámce. Pokud klient část nebo celý úvěr splatí, může úvěrový rámec znovu využít až do výše úvěrového rámce. V případě zájmu lze celou půjčku splatit dříve bez jakýchkoliv poplatků.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Kompletní proces žádosti o půjčku, jejího schválení i podpisu smlouvy je online. Může se stát, že se Ferratum Bank po odeslání žádosti neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji, nebo faktem, že nesplňujete podmínky k získání půjčky. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Zájem o půjčku vyjádříte kliknutím na tlačítko „Chci si půjčit“. Budete přesměrováni do formuláře s žádostí o půjčku na našich stránkách.

2. Nastavte si výši úvěru a přidejte údaje o sobě

Do formuláře vyplňte základní osobní a kontaktní údaje, k tomu částku, o jakou máte zájem. Tady vyplníte i číslo občanského průkazu, pravidelné příjmy, výdaje a číslo bankovního účtu.

3. Odešlete formulář

Jakmile máte formulář kompletně vyplněn, odešlete jej kliknutím na “Odeslat údaje”

4. Odsouhlaste půjčku a nahrajte vyžadované doklady

Jestliže poskytovatel půjčku schválí, budete vyzváni k nahrání osobních dokladů a pak i k odsouhlasení nabídky a podpisu smlouvy, který provedete jen kliknutím do políčka se souhlasem. 

5. Peníze jsou vaše

Peníze jsou odesílány okamžitě po schválení žádosti. Počítat musíte jen s tím, že vyřízení žádosti zabere poskytovateli od 15 minut do dvou pracovních dní.

Časté dotazy

1. Půjčka mi byla schválena a zažádal jsem si o čerpání financí. Kdy mi přijdou peníze na účet?
Ferratum Bank vyplácí finanční prostředky vždy v pracovní dny od 9:00 do 17:00. Finance se odesílají na bankovní účet, který máte uložen v klientském účtu. Po přihlášení do klientského účtu si také můžete zkontrolovat, o jaký bankovní účet se jedná.

Připsání finančních prostředků závisí také na vaší bance, klasický bankovní převod může trvat až 24 hodin v pracovní dny. V případě převodu finančních prostředků na Českou spořitelnu vše proběhne během několika minut/hodin.
2. Lze získat peníze z půjčky také v hotovosti?
Ne, peníze z úvěru Ferratum Credit jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet.
3. Je možné limit úvěru v průběhu splácení půjčky navýšit?
Ano, ale pouze v případě splnění kritérií poskytovatele. Navýšení limitu pak probíhá automaticky po vyhodnocení systémem. Pro navýšení limitu je důležité mít správnou platební morálku a dobrou platební historii. Na základě těchto parametrů se bude navyšovat limit automaticky.
4. Nebudu mít na úhradu další splátky. Jak zažádat o platební prázdniny a jaké podmínky musím splnit, aby mi byly schváleny?
Pokud víte, že byste se mohl dostat do prodlení se splátkou, můžete si ve vašem uživatelském profilu zažádat o platební prázdniny. Při aktivaci platebních prázdnin na konkrétní měsíc obdržíte výpis, kde uvidíte minimální splátku, která bude ve výši "0" Kč. Platební prázdniny můžete využít až 3x za posledních 365 dní (není to bráno jako kalendářní rok). Podmínkou jsou uhrazené alespoň 2 minimální měsíční splátky a také poslední 4 výpisy musí být uhrazeny včas. Platební prázdniny je možné aktivovat v případě, že nedošlo k jejich aktivaci v předchozím měsíci.

Je potřebné počítat i s tím, že po dobu platebních prázdnin se stále generuje denní úrok z půjčené jistiny. Následující splátka bude tedy o něco vyšší. Přesnou výši splátky budete mít vždy ve vašem výpisu.
5. Jakým způsobem mohu hradit měsíční splátky?
Úvěr můžete splatit přímo na bankovní účet poskytovatele, a to buď převodem z vašeho účtu, nebo platbou online. Vždy je důležité hradit až po vygenerování výpisu, aby vaše platba byla v pořádku připsána na aktuální měsíční splátku. Platební údaje najdete na výpisu, který jste obdržel/a na e-mail, také v SMS zprávě, která vám byla odeslána a nebo ve svém zákaznickém účtu pod volbou "Historie transakcí a úhrad".
6. Mohu si zažádat o změnu data splatnosti?
Ano, je to možné. O změnu data splatnosti si můžete požádat maximálně jednou za 6 měsíců, pokud je uhrazena alespoň jedna splátka. Je potřebné se přihlásit do klientského účtu pomocí rodného čísla bez lomítka a PIN kódu a následně kliknout na záložku „Změna data splatnosti“. Pokud žádáte o změnu data splatnosti a máte již vygenerovaný výpis účtu, datum splatnosti bude změněno až od následujícího měsíce.
7. Jak budete postupovat, pokud nebudu úvěr řádně splácet?
Za opožděné platby vám může být účtováno 250 Kč jakožto náhrada účelně vynaložených nákladů, vzniklých věřiteli v souvislosti s prodlením se splácením kterékoliv částky. Dále úroky z prodlení, jejichž výše je stanovena právními předpisy a odpovídá výši repo sazby stanovené Českou národní bankou zvýšené o 8 procentních bodů, a dále smluvní pokuta ve výši 0,1% denně z částky, ohledně níž budete v prodlení.

Dostanete-li se do prodlení se splacením 1 splátky po dobu delší než 3 měsíce nebo se dostanete do prodlení se splacením více než 2 splátek, může být úvěr zesplatněn.
8. Je půjčka vhodná také pro matky na mateřské, studenty či důchodce?
Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Jednou z podmínek získání je pravidelný příjem. Příjem z mateřské i rodičovské, stejně jako důchod je akceptován, ovšem je nutné splnit nastavené požadavky na bonitu nastavené poskytovatelem půjčky.

Recenze

Ferratum Credit je nebankovní půjčka fungující na bázi revolvingového úvěru. Můžete si zažádat o úvěrový limit v rozsahu 2 500 – 80 000 Kč, a čerpat kdykoli budete potřebovat. Poskytovatel půjčky, kterým je společnost Ferratum Czech s.r.o., zvolila poměrně jasnou a přehlednou cenovou politiku. Neplatíte žádné poplatky za zřízení, vedení, čerpání či předčasné doplacení půjčky. Hradíte pouze denní úrok ve výši 0,4026 %. Jen nepřehlédněte to slovo denní, protože roční procentuální sazba nákladů je při této výši úročení 299,98 %, což neřadí tento úvěr do škatulky „levné půjčky“. I RPSN je proto vyšší.

Čerpání finančních prostředků probíhá prostřednictvím klientského účtu, kde je nutné požádat o „čerpání“ financí. Poté si jen vyčkáte na výsledek žádosti, který vám přijde v SMS zprávě. V případě schválení žádosti se finanční prostředky již automaticky odesílají na váš bankovní účet.

V případě, že úvěr nečerpáte, nic neplatíte. Pokud začnete úvěr čerpat, hradíte měsíční splátku ve výši 13 % z aktuálně čerpané částky, nebo 1 000 Kč, podle toho, která částka je vyšší. Pojištění pro případ neschopnosti úvěr splácet poskytovatel nenabízí, ovšem pokud víte, že nebudete mít na úhradu další splátky, můžete využít tzv. platebních prázdnin a splátku úvěru si můžete odložit.

Pro někoho může být mínusem omezená zákaznická podpora. Telefonní linka pro zákazníky chybí zcela. Klientům je nabídnuta komunikace přes Messenger nebo WhatsApp, případně jako automatizovaný chatbox přímo na stránkách poskytovatete. Třetí variantou je poradna vedená v podobě odpovědí na časté otázky klientů.

Sjednání půjčky probíhá kompletně online, a to také z toho důvodu, že v Česku nemá poskytovatel své sídlo, ani žádné pobočky.

Poskytovatel

Multitude Bank plc
ST Business Centre 120
Gzira, GZR1027


Tel.: +420245001715
E-mail: info@ferratumbank.cz
Web: www.ferratum.cz

Multitude Bank plc logo
Multitude Bank plc, ST Business Centre 120, Gzira, GZR1027