Credit Limit

Rozsah půjčky

2 500 - 80 000 Kč

Roční úrok

147 %

RPSN

299.98 %

Splatnost

61 dní - neomezeně

V souhrnu

Ferratum Credit je nebankovní půjčka fungující na bázi revolvingového úvěru. Ze schváleného ramce můžete čerpat, až budete potřebovat. Splatit se dá kdykoli celý dluh zdarma, nebo můžete hradit v pravidelných splátkách. Ty musejí být v min. výši 13 % z čerpané částky, nebo 1 000 Kč. Úvěr je úročen denním úrokem ve výši 0,4026 %. To je v přepočtu 147 % p.a. Jinými slovy: poměrně drahá půjčka, navíc s možností zadlužovat se opakovaně.

Přehled Ferratum Credit Limit

Cena

icon

Bez poplatků za vyřízení půjčky

icon

Vysoké úročení i RPSN

icon

Vysoké sankce za nesplácení

Flexibilita

icon

Možnost změnit datum splátky

icon

Vyplacení prostředků do několika minut od podpisu smlouvy

icon

Část splátky lze odložit (jde o revolving)

icon

Již splacené peníze si lze znova půjčit (typické pro revolving)

icon

Schválení půjčky pouze v pracovní dny

Transparentnost

icon

Pevně dané poplatky

icon

Poskytovatel uvádí jen měsíční minimální splátku, nikoliv splátku vedoucí k doplacení úvěru v určitém čase

Zákaznická podpora

icon

Není česká telefonická zákaznická linka

icon

Pouze chatbox s automatickými odpověďmi, zákaznická podpora je minimální

icon

Celý proces online

Recenze Ferratum Credit

Ferratum Credit je nebankovní půjčka fungující na bázi revolvingového úvěru. Můžete si zažádat o úvěrový limit v rozsahu 2 500 – 80 000 Kč, a čerpat kdykoli budete potřebovat. Poskytovatel půjčky, kterým je společnost Multitude Bank p.l.c. („Ferratum“), zvolila poměrně jasnou a přehlednou cenovou politiku. Neplatíte žádné poplatky za zřízení, vedení, čerpání či předčasné doplacení půjčky. Hradíte pouze denní úrok ve výši 0,4026 %. Jen nepřehlédněte to slovo denní, protože roční procentuální sazba nákladů je při této výši úročení 299,98 %, což neřadí tento úvěr do škatulky „levné půjčky“. I RPSN je proto vyšší.

Čerpání finančních prostředků probíhá prostřednictvím klientského účtu, kde je nutné požádat o „čerpání“ financí. Poté si jen vyčkáte na výsledek žádosti, který vám přijde v SMS zprávě. V případě schválení žádosti se finanční prostředky již automaticky odesílají na váš bankovní účet. 

V případě, že úvěr nečerpáte, nic neplatíte. Pokud začnete úvěr čerpat, hradíte měsíční splátku ve výši 13 % z aktuálně čerpané částky, nebo 1 000 Kč, podle toho, která částka je vyšší. Pojištění pro případ neschopnosti úvěr splácet poskytovatel nenabízí, ovšem pokud víte, že nebudete mít na úhradu další splátky, můžete využít tzv. platebních prázdnin a splátku úvěru si můžete odložit

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Pro někoho může být mínusem omezená zákaznická podpora. Telefonní linka je uvedena pouze ve smlouvě o úvěru, přímo na stránkách poskytovatele k nalezení není. Telefonní kontakt na Ferratum jsme pro vás do naší recenze připravili - naleznete jej níže: v kontaktech na poskytovatele. 

Na webových stránkách Ferratum je nabídnuta jen komunikace přes Messenger nebo WhatsApp, případně jako automatizovaný chatbox přímo na stránkách poskytovatete. Třetí variantou je poradna vedená v podobě odpovědí na časté otázky klientů.

Sjednání půjčky probíhá kompletně online, a to také z toho důvodu, že v Česku nemá poskytovatel své sídlo, ani žádné pobočky.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Věk 20 – 75 let

icon

Trvalé bydliště v ČR a platný občanský průkaz

icon

Pravidelný zdroj příjmu

icon

Bankovní účet s internetovým bankovnictvím

Express půjčka od Provident Financial s.r.o. ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetNe
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátek*Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníAno
Poskytnutí půjčky i během víkenduNe

* minimální splátka je vždy ve výši 13 % z aktuálně čerpané výše úvěru, nebo 1 000 Kč, podle toho, která z těchto možností je vyšší. Klient však může splácet i více, nebo splatit kdykoli najednou celou půjčku.

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Kompletní proces žádosti o půjčku, jejího schválení i podpisu smlouvy je online. Může se stát, že se Ferratum po odeslání žádosti neozve. To může být způsobeno chybně vyplněnými kontaktními údaji, nebo faktem, že nesplňujete podmínky k získání půjčky. Vždy proto důkladně zkontrolujte správnost zadaného telefonu i emailu.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Zájem o půjčku vyjádříte kliknutím na tlačítko „Chci si půjčit“. Budete přesměrováni do formuláře s žádostí o půjčku na našich stránkách.

2. Nastavte si výši úvěru a přidejte údaje o sobě

Do formuláře vyplňte základní osobní a kontaktní údaje, k tomu částku, o jakou máte zájem. Tady vyplníte i číslo občanského průkazu, pravidelné příjmy, výdaje a číslo bankovního účtu.

3. Odešlete formulář

Jakmile máte formulář kompletně vyplněn, odešlete jej kliknutím na “Odeslat údaje”

4. Odsouhlaste půjčku a nahrajte vyžadované doklady

Jestliže poskytovatel půjčku schválí, budete vyzváni k nahrání osobních dokladů a pak i k odsouhlasení nabídky a podpisu smlouvy, který provedete jen kliknutím do políčka se souhlasem.

5. Peníze jsou vaše

Peníze jsou odesílány okamžitě po schválení žádosti. Počítat musíte jen s tím, že vyřízení žádosti zabere poskytovateli od 15 minut do dvou pracovních dní.

Reprezentativní příklad

Půjčka 20 000 Kč (min. 2 500 Kč, max. 80 000 Kč). Trvání úvěru: na dobu neurčitou. Úroková sazba 12,25% p.m. RPSN 299,98%. Výše měsíční splátky 13% (min. 1 000 Kč). Poplatek za schválení, čerpání a předčasné splacení úvěru je 0 Kč. Poplatek za vedení účtu je 0 Kč. Celková částka splatná klientem při jednorázovém čerpání 20 000 Kč a rovnoměrným splácením 12 měsíců je 35 919,48 Kč při výši měsíční splátky 2 999,29 Kč. Celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 15 919,48 Kč. Ferratum Bank p.l.c. si vyhrazuje právo na posouzení úvěrové žádosti, na poskytnutí úvěru není právní nárok. Toto je pouze ukázkový příklad, nikoliv návrh na uzavření smlouvy. Flexibilní úvěr Ferratum Credit je revolvingový úvěr, kde smlouva o úvěru je uzavřena na dobu neurčitou a klient může úvěr opakovaně čerpat až do výše nevyčerpaného úvěrového rámce. Pokud klient část nebo celý úvěr splatí, může úvěrový rámec znovu využít až do výše úvěrového rámce.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.


 

 

 

Často kladené otázky

Ferratum Bank vyplácí finanční prostředky vždy v pracovní dny od 9:00 do 17:00. Finance se odesílají na bankovní účet, který máte uložen v klientském účtu. Po přihlášení do klientského účtu si také můžete zkontrolovat, o jaký bankovní účet se jedná. Připsání finančních prostředků závisí také na vaší bance, klasický bankovní převod může trvat až 24 hodin v pracovní dny. V případě převodu finančních prostředků na Českou spořitelnu vše proběhne během několika minut/hodin.
Ne, peníze z úvěru Ferratum Credit jsou vypláceny pouze bezhotovostně na účet.
Ano, ale pouze v případě splnění kritérií poskytovatele. Navýšení limitu pak probíhá automaticky po vyhodnocení systémem. Pro navýšení limitu je důležité mít správnou platební morálku a dobrou platební historii. Na základě těchto parametrů se bude navyšovat limit automaticky.
Pokud víte, že byste se mohl dostat do prodlení se splátkou, můžete si ve vašem uživatelském profilu zažádat o platební prázdniny. Při aktivaci platebních prázdnin na konkrétní měsíc obdržíte výpis, kde uvidíte minimální splátku, která bude ve výši "0" Kč. Platební prázdniny můžete využít až 3x za posledních 365 dní (není to bráno jako kalendářní rok). Podmínkou jsou uhrazené alespoň 2 minimální měsíční splátky a také poslední 4 výpisy musí být uhrazeny včas. Platební prázdniny je možné aktivovat v případě, že nedošlo k jejich aktivaci v předchozím měsíci. Je potřebné počítat i s tím, že po dobu platebních prázdnin se stále generuje denní úrok z půjčené jistiny. Následující splátka bude tedy o něco vyšší. Přesnou výši splátky budete mít vždy ve vašem výpisu.
Úvěr můžete splatit přímo na bankovní účet poskytovatele, a to buď převodem z vašeho účtu, nebo platbou online. Vždy je důležité hradit až po vygenerování výpisu, aby vaše platba byla v pořádku připsána na aktuální měsíční splátku. Platební údaje najdete na výpisu, který jste obdržel/a na e-mail, také v SMS zprávě, která vám byla odeslána a nebo ve svém zákaznickém účtu pod volbou "Historie transakcí a úhrad".
Ano, je to možné. O změnu data splatnosti si můžete požádat maximálně jednou za 6 měsíců, pokud je uhrazena alespoň jedna splátka. Je potřebné se přihlásit do klientského účtu pomocí rodného čísla bez lomítka a PIN kódu a následně kliknout na záložku „Změna data splatnosti“. Pokud žádáte o změnu data splatnosti a máte již vygenerovaný výpis účtu, datum splatnosti bude změněno až od následujícího měsíce.

Za opožděné platby vám může být účtováno 250 Kč jakožto náhrada účelně vynaložených nákladů, vzniklých věřiteli v souvislosti s prodlením se splácením kterékoliv částky. Dále úroky z prodlení, jejichž výše je stanovena právními předpisy a odpovídá výši repo sazby stanovené Českou národní bankou zvýšené o 8 procentních bodů, a dále smluvní pokuta ve výši 0,1% denně z částky, ohledně níž budete v prodlení.

Dostanete-li se do prodlení se splacením 1 splátky po dobu delší než 3 měsíce nebo se dostanete do prodlení se splacením více než 2 splátek, může být úvěr zesplatněn.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na úvěruschopnosti žadatele. Jednou z podmínek získání je pravidelný příjem. Příjem z mateřské i rodičovské, stejně jako důchod je akceptován, ovšem je nutné splnit nastavené požadavky na bonitu nastavené poskytovatelem půjčky.

 

Recenzovala

Iva Grácová

Iva Grácová

Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007 a voľný čas věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou.

Zobrazit profil

 

Multitude Bank plca

Multitude Bank plca
ST Business Centre 120
Gzira, GZR1027

Multitude Bank plca,
ST Business Centre 120
Gzira, GZR1027

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky