Air Bank půjčka

Rozsah půjčky

5 000 - 1 200 000 Kč

Roční úrok

4.90 %

RPSN

5.02 %

Splatnost

6 – 120 měsíců

V souhrnu

Air Bank nabízí na skutečně levnou a transparentní půjčku na cokoli. Úrok začíná již na 4,9 %, neplatíte žádné poplatky za vedení či předčasné splacení, můžete si v průběhu splácení upravit nejen datum splátky, ale i její výši. Pro větší jistotu ve splácení banka nabízí možnost splátkových prázdnin i pojištění splátek, které kryje až 6 pojistných rizik.

Přehled Air Bank půjčky

Cena

icon

Nízký úrok od 4,9 %

icon

Zdarma odklad splátky nebo změna data splátky

icon

Zdarma vedení i předčasné splacení

icon

Cena pojištění 8,7 % z výše splátky

Flexibilita

icon

Peníze se odesílají do hodiny po podpisu smlouvy

icon

Možnost měnit datum i výši splátky a 2x za rok si odložit splátku

icon

V průběhu čerpání lze úvěr navýšit

icon

Vyřízení půjčky může trvat až do následujícího pracovního dne

icon

Odklad splátky je povolen až po první včas uhrazené splátce

Transparentnost

icon

Jednoduchá a stručná smlouva

icon

Jasně definované podmínky získání i splácení

icon

Žádné skryté a zbytečné poplatky

icon

Průhledné pojištění schopnosti splácet

Zákaznická podpora

icon

Zákaznická linka i online chat dostupný denně od 8 – 20 hod

icon

Virtuální asistentka Aneta vám poradí 24 hod denně, 7 dní v týdnu, nonstop

Recenze Air Bank půjčky

Air Bank půjčka se řadí mezi nejlevnější bankovní půjčky a označit ji můžeme zároveň za férovou a transparentní. Úroková sazba začíná již na 4,9 % a díky absenci poplatků za vedení či předčasné splacení je nízké také RPSN (od 5,02 %). Benevolentní je i rozsah půjčky. Můžete si vzít úvěr již od 5 000 Kč na pokrytí drobných výdajů před výplatou, trn z paty vám ale půjčka vytáhne také v případě vyšších investic až do výše 1 200 000 Kč

Půjčka je tak výhodná díky bonusové úrokové sazbě, kterou můžete získat za včasné splácení. Při sjednávání půjčky vám banka nejdříve nabídne základní a bonusovou sazbu. Bonusovou úrokovou sazbu získáte, když dodržíte jediné pravidlo: nebudete déle než 5 dnů dlužit na splátkách více než 100 korun. To je při řádném splácení snadné.

Základem pro získání půjčky je, vedle dospělosti a dostatečné úvěruschopnosti, také prokázání pravidelného příjmu peněz. Banka si bude důkladně prověřovat vaši bonitu. Půjčku mohou získat kromě osob samostatně činných a zaměstnanců také matky na mateřské či rodičovské dovolené a důchodci.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Vyřízení probíhá kompletně online, pokud již máte vedený účet u Air Bank, vše vyřídíte v aplikaci nebo internetovém bankovnictví. Pokud u Air Bank teprve začínáte, vyplníte online žádost. Pokud čerpáte svou první půjčku a kompletně ji splatíte do 30 dnů, vrátí vám banka dokonce i úroky, takže půjčku čerpáte v režimu první zdarma.

Air Bank půjčku lze kdykoliv předčasně splatit zdarma, bezplatná je i mimořádná splátka. Během roku si můžete až dvakrát bezplatně odložit splátku (pozor, odklad splátky o měsíc s sebou nese i prodloužení úročení dluhu o měsíc). Podmínkou pro odklad splátky je v minulém měsíci řádně uhrazená splátka a nárok na odklad není automatický. Každou žádost musí banka individuálně posoudit. K tomu všemu Air Bank nabízí tzv. flexibilní splácení, můžete si kdykoliv v měsíci upravit např. datum splátky nebo její výši.

Nepovinnou součástí Air Bank půjčky je pojištění schopnosti splácet. Air Bank jej nabízí jako pojištění pro klidné splácení, a i v tomto případě musíme s názvem souhlasit. V jednom pojištění máte kryto až 6 pojistných rizik - pracovní neschopnost, ztrátu zaměstnání, hospitalizaci či invaliditu 2. a 3. stupně i úmrtí. Dokonce i v případě, že se budete muset doma starat o nemocného příbuzného a nebudete moci chodit do práce, uhradí za vás pojišťovna splátky, abyste se nedostali do prodlení. Pojistné je 8,7 % z výše splátky.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Věk minimálně 18 let

icon

České občanství nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR

icon

Platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (pas, řidičák, zbrojní průkaz)

icon

Bankovní účet vedený na vlastní jméno

icon

Doklad o pravidelném příjmu, nejlépe formou výpisů z účtu

icon

V případě vyšších částek může banka požadovat podpis dokumentu o společném jmění manželů

icon

Dostatečná úvěruschopnost

Air Bank půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetAno
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníAno
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Celý proces vyřízení půjčky u Air Bank je online a potřebujete k němu jen elektronické kopie výše zmíněných dokladů a dokumentů. Postup je následující:

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Nejprve vyjádřete zájem si půjčit tím, že kliknete na tlačítko „Požádat o půjčku“ nebo „Chci si půjčit“. To vás přesměruje přímo na stránky Air Bank, do sekce Nová půjčka. Zde kliknete na zelené tlačítko „Spočítat půjčku“, případně můžete po stránce rovnou srolovat o kousek níž a nastavit si parametry úvěru v Půjčkové kalkulačce. Nastavuje se tu objem půjčky a výše splátek, které si můžete s jistotou dovolit. Potvrďte kliknutím na tlačítko „Chci si půjčit“.

2. Vyplňte kontaktní údaje nebo se přihlaste do aplikace

V dalším kroku se buď přihlásíte do aplikace mobilního bankovnictví nebo do internetového bankovnictví v prohlížeči a žádost dokončíte zde, nebo budete pokračovat ve vyplňování online žádosti. V první části vyplníte základní kontaktní údaje o sobě, včetně údajů z občanského průkazu, dále informace o trvalém bydlišti apod. Celou tuto část stvrdíte odesláním SMS na vaše mobilní číslo, aby bylo jasné, že si o půjčku žádáte skutečně vy.

3. Vyplňte další potřebné údaje k půjčce

Následně je potřeba vyplnit další potřebné údaje k půjčce a také údaje o vaší osobě a domácnosti. Banku bude zajímat také váš rodinný stav, příjmy, výdaje, dosažené vzdělání apod.

4. Vyčkejte na nabídku banky

Na základě vyhodnocení vámi zadaných údajů vám banka předloží nabídku půjčky. Tu si pečlivě prostudujte a v případě zájmu pokračujte dál.

5. Nahrajte požadované doklady a dokumenty

Nahrajte své doklady (občanský průkaz a druhý doklad totožnosti) a také výpisy z účtu a podepište smlouvu. Vše probíhá online, vyplněním číselného kódu, který obdržíte v SMS zprávě.

6. Vyplacení

Peníze budou vyplaceny do hodiny po podpisu smlouvy a doložení potřebných dokumentů. Doputují na váš bankovní účet, ať je v kterékoliv bance na českém trhu.

Reprezentativní příklad

Velká půjčka

Při výši úvěru 300 000 korun a poskytnuté základní roční pevné úrokové sazbě 8,40 % je RPSN 8,74 % a měsíční splátka 3 717 korun. Celkem pak ve 120 měsíčních splátkách zaplatíte 445 959 korun. Při včasném splácení získáte výhodnější pevnou bonusovou sazbu 7,40 % ročně s RPSN 7,67 %, měsíčně budete splácet 3 717 korun a celkem ve 113 měsíčních splátkách zaplatíte jen 418 182 korun. Příklad vychází z načerpání půjčky 1. den v měsíci a dne splátky 5. den v měsíci.

Malá půjčka

Při výši úvěru 30 000 korun a poskytnuté základní roční pevné úrokové sazbě 11,9 % je RPSN 12,56 % a měsíční splátka 667 korun. Celkem pak ve 60 měsíčních splátkách zaplatíte 39 983 korun. Při včasném splácení získáte výhodnější pevnou bonusovou sazbu 10,9 % ročně s RPSN 11,45 %, měsíčně budete splácet 667 korun a celkem ve 59 měsíčních splátkách zaplatíte jen 38 790 korun. Příklad vychází z načerpání půjčky 1. den v měsíci a dne splátky 5. den v měsíci.

Často kladené otázky

Celý proces probíhá online, žádost je zpracována maximálně do následujícího dne od podání žádosti. Peníze jsou na účet připsány zpravidla do hodiny od schválení půjčky, může to ale v některých případech trvat i delší dobu.

Ano, o půjčku mohou žádat také maminky na mateřské či rodičovské dovolené. Dokládá se kromě klasických dokladů totožnosti také 3× výpis z bankovního účtu a potvrzení o výši příjmu (Potvrzení o MD) v případě mateřské dovolené, pokud jste již na rodičovské dovolené, doložíte také oznámení o přiznání dávky státní sociální podpory, případně oznámení o změně výše dávky státní sociální podpory, či přehled vyplacených dávek státní sociální podpory.

Za včasné a řádné splácení vás banka odmění bonusovou úrokovou sazbou. Při sjednávání půjčky vám banka nejdříve nabídne základní a bonusovou sazbu. Bonusovou úrokovou sazbu získáte, když dodržíte nebudete déle než 5 dnů dlužit na splátkách více než 100 korun. Jestli se se splátkou opozdíte o více než 5 dnů, postupně přicházíte o část bonusu, který u nás máte právě za včasné splácení. Je dobré vědět, že pokud byste se se splátkou opozdili o více než 30 dnů, přijdete o celý bonusový úrok.

Flexibilní splácení znamená, že si můžete v průběhu trvání smlouvy zdarma změnit nejen den, kdy splácíte ale také výši splátky. Ano, splátku si můžete také snížit.

Ano, je to tak. Odklad splátek můžete čerpat v rámci splátkových prázdnin a nárok na ně nevzniká automaticky, banka vám musí splátkové prázdniny vždy schválit na základě vaší žádosti. Odklad můžete čerpat opakovaně, pokaždé ale jen jednou za kalendářní rok. Trvají vždy právě 2 měsíce. O splátkové prázdniny můžete požádat nejdříve po první řádně zaplacené splátce.

Ano, můžete si vzít další půjčku nebo si můžete požádat o navýšení první půjčky. Žádost o navýšení vyřídíte v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. Stačí jen zadat částku, o kterou chcete úvěr navýšit, aktualizovat osobní údaje a projít celou žádostí. Po vyhodnocení vám banka oznámí, zda vám ještě půjčí a za jakých podmínek.

Pojištění půjčky od Air Bank kryje až 6 různých rizik. Pomůže při pracovní neschopnosti, ztrátě zaměstnání, ošetřování blízkých, hospitalizaci, invaliditě 2. a 3. stupně i úmrtí. Během pracovní neschopnosti a po ztrátě zaměstnání budete dostávat peníze z pojištění až 12 měsíců.


 

Recenzovala

Iva Grácová

Iva Grácová

Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007 a voľný čas věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou.

Zobrazit profil

 

Air Bank a.s.

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6

Air Bank a.s.,
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky