Creditea půjčka

Rozsah půjčky

3 000 - 130 000 Kč

Roční úrok

9.84 %

RPSN

10.45 %

Splatnost

6 - 36 měsíců

V souhrnu

Půjčka Creditea patří k nákladným úvěrům sloužícím jako rychlá finanční rezerva, revolving. Žadatel získá schválený finanční rámec - a může opakovaně vybírat až do jeho výše. Splácí jen čerpanou částku, ale s vysokými úroky. Vyřízení půjčky i její správa jsou online a bez poplatků. Po 6 řádných splátkách lze využít splátkové prázdniny. Půjčka Creditea není dostupná cizincům. Poskytovatelem je Provident.

Přehled půjčky Creditea

Cena

icon

Bez poplatků za vyřízení, vedení i za předčasné splacení

icon

Klient splácí jen za dny, kdy čerpal a z částky, kterou čerpal

icon

Vysoká úroková sazba, pokud nevyužijete cenové akce

Flexibilita

icon

Lze aktivovat splátkové prázdniny

icon

Čerpat lze kdykoliv a opakovaně - až do výše schváleného rámce

icon

Vše probíhá zcela online

icon

Splátku lze odeslat až po vygenerování částky na aktuální měsíc

Transparentnost

icon

Srozumitelně napsaná smlouva o úvěru

icon

Než se vygeneruje nová minimální splátka, nemá klient přehled o platbě pro nadcházející měsíc (generuje se až 7 dní před splatností)

icon

Minimální možná cena půjčky uváděná na webu se různí

Zákaznická podpora

icon

Detaily půjčky přímo na webu

icon

Detailně vyhotovené časté otázky a odpovědi na ně

icon

Chybí zákaznická linka - částečně je nahrazena chatem přes WhatsApp, ale pouze v pracovní dny

Recenze půjčky Creditea

Online půjčka Creditea je spotřebitelským úvěrem s možností opakovaného čerpání. Jde vlastně o revolving s limitem půjčky od 3 000 do 130 000 Kč. Čerpání peněz je vždy zdarma, stejně jako předčasné splacení. Dlužník musí vždy uhradit alespoň minimální předepsanou splátku, která je automaticky generována vždy 7 dní před datem splatnosti. Minimální splátka se odvíjí od výše čerpané částky (klient platí jen za to, co opravdu čerpá) a od počtu dní v měsíci, po které tuto částku čerpá.

Creditea je úvěrem poskytovaným společností Provident. O Creditea půjčku lze požádat kdykoliv a pouze online, peníze jsou poskytnuty výhradně na bankovní účet vedený na jméno žadatele. Vyřízení půjčky však probíhá jen v pracovní dny a v běžné pracovní době. Poskytovatel neprovozuje klasickou telefonní zákaznickou linku, ale jen chat prostřednictvím aplikace WhatsApp. k bude banka úročit dlužnou částku úrokem z prodlení až do výše stanovené právním předpisem. Předčasné splacení úvěru je zpoplatněno poplatkem 0,5 % či 1 % z předčasně splacené jistiny.

Creditea půjčka umožňuje splátkové prázdniny vždy po alespoň 6 řádných splátkách. Využití splátkových prázdnin je zdarma, ale úroky z čerpání se načítají právě i v období odkladu splátky. Vývoj půjčky může klient sledovat online ve svém profilu. Aby klienti nezapomínali na předepsanou splátku, poskytovatel jim datum splatnosti připomíná 3 dny předem - formou SMS zprávy.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

V pracovní dny je vyřízení žádosti a posouzení úvěruschopnosti žadatele velmi rychlé, nezabere více než jednotky minut. Požadovaná částka je odesílána do 15 minut od schválení úvěrového rámce. Pro další čerpání není další schvalování nutné, klient má kdykoliv k dispozici celý limit půjčky.

Již jednou splacené peníze lze znovu čerpat - a v tom tkví zvýšené riziko Creditea půjčky, kdy se dlužník může opakovaným čerpáním předlužit. Klientem Creditea půjčky se mohou stát jen občané České republiky starší 18 let a s trvalým příjmem. Cizincům nabízí Creditea na svých stránkách alternativu v některé z Provident půjček.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Osoba starší 18 let

icon

Občan ČR (půjčka není dostupná pro cizince)

icon

Platný občanský průkaz

icon

Trvalý zdroj příjmu - výpisem z účtu nebo daňovým přiznáním (OSVČ)

icon

Bankovní účet vedený na vlastní jméno - proběhne ověření jeho vlastnictví, buď automatickým přihlášením do internetového bankovnictví, nebo zasláním 1 Kč na účet poskytovatele

icon

Mobilní telefon a aktivní email

Půjčka Creditea ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetNe
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaNe
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduNe

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Vyřízení půjčky Creditea je velmi snadné a probíhá kompletně online.  Potřebujete jen občanský průkaz, výpis z účtu nebo daňové přiznání potvrzující váš trvalý příjem a vlastní bankovní účet. Úvěrový rámec nastavuje poskytovatel na základě bonity žadatele - o jeho výši informuje ještě před podpisem smlouvy.

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Po kliknutí na tlačítko „Chci si půjčit“ vyplňte náš online formulář a odešlete jej. Doputuje ihned k poskytovateli.

2. Jste spokojeni s limitem půjčky?

Poskytovatel vám sdělí maximální limit půjčky, který vám může poskytnout.

3. Vyberte částku k čerpání

Celý limit půjčky nemusíte čerpat ihned, proto zvolte, kolik teď chcete na účet poslat.

4. Potvrďte podmínky půjčky a podepište smlouvu

Potvrďte podmínky půjčky a podepište smlouvu prostřednictvím PIN, který přijde formou SMS.

5. Peníze jsou vaše

Peníze budou na váš účet odeslány do 15 minut od podpisu smlouvy

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 100 000 Kč, 96 splátek, měsíční splátka 1 259,81 Kč, roční úroková sazba 4,87 %, poplatek za poskytnutí úvěru při žádosti online 0 Kč, RPSN 4,99 %, celková částka splatná spotřebitelem 120 941,98 Kč. U částek vyšších než 1 000 000 Kč musí být v žádosti uveden spolužadatel, a to manžel/ka nebo jiná osoba. Tato nabídka není závazná. Banka si vyhrazuje právo žádosti o úvěr nevyhovět.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.


 

 

 

Často kladené otázky

Ano, opravdu se jedná o půjčku, kterou lze vyřídit pouze online skrze odeslání online žádosti.

Maximální možný limit půjčky ovlivnit bohužel nelze. Poskytovatel jej počítá vždy podle úvěruschopnosti žadatele - a tím nastavuje maximální možné zadlužení. Služba navýšení rámce se teprve připravuje.

Úvěrový rámec Creditea je poskytován na maximálně tři roky s tím, že čerpáte vždy jen podle toho, jak právě potřebujete. Pokud nyní žádné peníze navíc nepotřebujete a nic z Creditea nečerpáte, nečekají vás ani žádné poplatky.

Ano, i tyto skupiny obyvatel mohou Creditea půjčku získat, ale pouze za předpokladu, že budou schopné ji splácet. Pokud bude úvěruschopnost žadatele posouzena jako dostatečně vysoká, může být půjčka poskytnuta - bez ohledu na to, zda je žadatel pracující, studující, v důchodu anebo na mateřské/rodičovské dovolené.

Splátkové prázdniny jsou možností odložit splátku Creditea půjčky. První splátkové prázdniny si lze v klientském profilu aktivovat po řádném splacení šesti po sobě jdoucích rozpisů plateb. Splátkové prázdniny jsou dostupné jen těm klientům, kteří nejsou v prodlení se splácením a nemají otevřený (vygenerovaný) rozpis plateb. Během splátkových prázdnin nelze vybírat další částku, přepočítá se výše splátky pro další měsíc, stále se načítají úroky. Pro aktivaci dalších splátkových prázdnin bude nutné opět nejprve zaplatit alespoň 6 rozpisů plateb (bez prodlení).
Nikoliv, čerpání není nijak zpoplatněno. Kdykoliv potřebujete peníze (a limit půjčky ještě nemáte vyčerpaný), zdarma si můžete nechat poslat vybranou částku na váš bankovní účet, v podstatě kdykoliv. Díky okamžitým platbám doputují peníze ihned po zadání výběru (máte-li účet u banky, která okamžité platby umí alespoň přijímat).
Ano, vyčkat na vygenerovaný předpis platby je opravdu nutné. Tímto krokem je stanovena minimální výše splátky pro daný měsíc. Každá splátka odeslaná na účet poskytovatele před datem vygenerování splátky na daný měsíc je vždy považována za splátku mimořádnou. Jinými slovy: pokud odešlete splátku dříve, budete muset po vygenerování předpisu platby odeslat ještě jednu splátku - tentokráte tu řádnou. Poskytovatel na svých stránkách uvádí, že tento postup nelze měnit.
O vygenerované splátce na daný měsíc je klient informován 7 dní před datem splatnosti. Tři dny před datem splatnosti mu je poslána SMS zpráva s připomínkou nadcházející splátky. Zapomenutí je proto velmi nepravděpodobné. Pokud vás zajímá následek prodlení se splátkou, přejděte k otázkám níže.
Ano, předčasné splacení Creditea půjčky je vždycky zdarma. Jde o úvěrový rámec (revolving), z něhož lze opakovaně čerpat, a který lze splácet jakýmkoliv tempem - resp. vždy alespoň minimální předepsanou splátkou. Pozor, splacením půjčka nezaniká. Ukončena je až uplynutím doby dohodnuté ve smlouvě.
Creditea preferuje společné řešení, když se klient dostane do problémů se splácením- zejména prostřednictvím uzavření splátkového kalendáře, nebo jiné dohody o způsobu úhrady dluhu. Pokud toto řešení není možné, bude účtována smluvní pokuta ve výši 0,1 % denně z dlužné částky a také případný poplatek za upomínky 300 Kč. Po delším než tříměsíčním (neomluveném) nesplácení může být půjčka zesplatněna – tehdy je vrácení celé dlužné částky vyžadováno do 30 dní od oznámení o zesplatnění dluhu. Poskytovatel začne s vymáháním dluhu, a to i bez oznámení této slunečnosti dlužníkovi.
Na stránkách půjčky Creditea se přihlásíte do osobního profilu. Informace o přihlášení obdržíte po uzavření smlouvy. Ve svém profilu najdete všechny informace o stavu vašeho zákaznického účtu, o vygenerované minimální splátce nebo o celkové čerpané částce, plus částce, kterou ještě máte k dispozici.

 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

Provident Financial s.r.o.

Provident Financial s.r.o.
Olbrachtova 9/2006,
140 00 Praha 4

Provident Financial s.r.o.,
Olbrachtova 9/2006,
140 00 Praha 4

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky