Cool Credit půjčka

Rozsah půjčky

1 000 - 20 000 Kč

Roční úrok

0 %

RPSN

2969 %

Splatnost

5 – 30 dní

V souhrnu

Cool credit půjčka je až dvacetitisícovou půjčkou do výplaty se splatností do 30 dnů, kterou lze mít na účtu do deseti minut. Její cena (tvořená pouze poplatkem) je však vysoká, a v případě nesplácení nastupují nemalé sankce. Splátku lze sice za poplatek odložit až o dalších 30 dní, ale i poplatek za odklad je vysoký. Po 30 dnech nepovoleného prodlení se splátkou je půjčka dle obchodních podmínek zesplatněna.

Přehled Cool půjčky

Cena

icon

Sjednání půjčky bez poplatků

icon

Vysoká cena půjčky

icon

Vysoký poplatek za odklad splátky i sankce za nesplácení

Flexibilita

icon

Peníze odesílány téměř okamžitě po podpisu smlouvy, a to včetně víkendů a svátků

icon

Za poplatek lze odložit splátku

icon

Odklad je možný na max. 30 dní a je drahý

Transparentnost

icon

Poskytovatel uvádí všechny zákonné informace

icon

Příslušenství půjčky (úroky a sankce) se automaticky smluvně transformuje na jistinu dluhu

Zákaznická podpora

icon

Online profil pro klienta, zákaznická linka v provozu denně

icon

Online chat

Recenze Cool credit půjčky

Půjčka od Cool credit je typickou rychlou půjčkou do výplaty, kterou lze získat ve výši max. 20 tisíc korun a se splatností max. 30 dní. V případě potíží se splácením se dá půjčka za poplatek odložit o 7, 15 nebo 30 dní. Delší odklad možný není. Poplatek za odklad je v případě 7 dní 15 % z dlužné částky, v případě 15 dní 25 % a u prodloužení o 30 dní je poplatek dokonce 32,5 % z dlužné částky.

Pojištění půjčky ve smyslu schopnosti jejího splácení možné není, jde o krátkodobou záležitost. Velmi rychlé a pohodlné je však vyřízení půjčky – i s výplatou peněz na účet nemusí proces zabrat více než 10 minut – pokud máte požadované doklady a dokumenty připraveny předem. Cool cedit půjčka si zakládá právě na rychlosti.

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Smlouva, kterou klient s Cool credit s.r.o. uzavírá, je na stránkách zveřejněna. Překvapivě se však nejedná o smlouvu o spotřebitelském úvěru, ale o smlouvu o zápůjčce. Avšak netřeba se obávat, i na tuto smlouvu se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, a s ním i všechna pravidla se spotřebitelskými půjčkami související. I proto je u poskytovatele uvedena též možnost řešit spor prostřednictvím finančního arbitra.

V úvahu je dobré vzít ustanovení smlouvy o automatické transformaci všech úroků a sankčních plateb na jistinu půjčky. Případné vymáhání dluhů je totiž v české legislativě (konečně) upraveno tak, že se přednostně vymáhá jistina, a pak až příslušenství. Cool credit půjčka však automaticky mění příslušenství dluhu na základní jistinu - a tím zhoršuje situaci klienta v prodlení.

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Plnoletost a trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR

icon

Občanský průkaz

icon

Bankovní účet vedený na vlastní jméno

icon

Poslední dvě výplatní pásky (resp. výpisy z účtu)

Cool credit půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetNe
Bonus za řádné spláceníNe
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaNe
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaNe
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduAno

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

O schválení půjčky je žadatel informován formou SMS, proto je velmi důležité zkontrolovat správnost uvedeného telefonního čísla (i ostatních kontaktů). Pustu žádosti o úvěr snadný a velmi rychlý:

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“ a budete přesměrováni na stránky poskytovatele.

2. Vyplňte informace o sobě i o požadované půjčce

Nastavte částku a dobu splatnosti, o které stojíte, vyplňte kontaktní údaje a klikněte na „Získat peníze“.

3. Potvrďte smlouvu o půjčce

Poskytovatel vám formou SMS zašle kód k podpisu smlouvy, kterou jste dostali na uvedený email. Zkontrolujte obsah smlouvy a kódem ji podepište.

4. Peníze jsou vaše

Ihned po podpisu smlouvy jsou okamžitou platbou odeslány peníze na váš účet a je vám automaticky zřízen klientský profil

Reprezentativní příklad

Minimální doba splácení 5 dní a maximální doba splácení 93 dní. Max. RPSN: 105 015 %. Příklad třísplátkové půjčky: půjčka 9 000 Kč na dobu splatnosti 93 dní, pevná zápůjční úroková sazba 0 % ročně, poplatek za poskytnutí půjčky 5 400 Kč, RPSN 1 689 %, výše měsíční splátky 4 800 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem je 14 400 Kč. Příklad jednosplátkové půjčky: půjčka 1 000 Kč na dobu splatnosti 30 dní, pevná zápůjční úroková sazba 0 % ročně, poplatek za poskytnutí půjčky 325 Kč, RPSN 2 969 %, výše splátky 1 325 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem je 1 325 Kč. Tyto příklady platí pouze pro produkty bez prodloužení doby splatnosti a při řádném splacení.

Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.


 

 

 

Často kladené otázky

Bohužel ne, Cool credit půjčka je tzv. půjčkou před výplatou, takže peníze se dají vzít maximálně na 30 dní. Za poměrně vysoký poplatek si však lze splacení odložit o dalších až 30 dní. Delší odklad tento poskytovatel nenabízí, nesplácenou půjčku po dalších 30 dnech prodává inkasní agentuře, což dlužníka stojí vysoké sankční poplatky.

Ano, můžete. Cool Credit se specializuje na rychlé půjčky o víkendu i ve státní svátky, tomu má přizpůsobenu i zákaznickou linku, která je v provozu každý den. I během víkendu uabere vyřízení půjčky a přesunutí na váš účet pouze několik minut (za předpokladu, že vaše banka umí alespoň přijímat okamžité platby).

Ano, dovoláte. Zákaznická linka je v provozu každý den, i přes víkendy a státní svátky. Pokud si budete chtít odložit splátku, není nutné volat zákaznickou linku – stačí se přihlásit do svého online profilu na stránkách poskytovatele a zde si odklad zadat. Telefonní linku nebo online chat, který je v provozu v pracovní dny, využijete spíše ke zjištění detailů o půjčce nebo k řešení problémů se splácením.
Ano, Cool credi uvádí, že schvaluje půjčky i studentům, důchodcům, mladým lidem nebo ženám na mateřské dovolené, a to za předpokladu, že úspěšně projdou schválením úvěruschopnosti.

Jestliže se vám peníze na splátku nedostávají jen pro několik dní dopředu, nic se neděje. Stačí kontaktovat poskytovatele, nebo se přihlásit do svého klientského profilu, a podat žádost o prodloužení splatnosti. Prodloužit se dá splatnost o 7, 15 nebo o 30 dní.

Podmínkou prodloužení však je poplatek, který je poskytovatelem nastaven formou procenta z dlužné částky. Za prodloužení o 7 dní se platí 15 %, prodloužení o 15 dní 25 % a za prodloužení o 30 dní je poplatek 32,5 % z dlužné částky.

Pokud zjistíte, že nebudete mít na splátku včas, požádejte o prodloužení splatnosti co nejdříve. Pokud byste totiž podání žádosti nestihli a a o prodloužení požádali až v době, kdy jste v prodlení se splácením, museli byste zaplatit nejen poplatek za prodloužení, ale i všechny smluvně nastavené sankce, prodloužení splatnosti by se navíc zkrátilo o ten počet dní, co už byste byli v prodlení.

Zkušební doba není u Cool credit překážkou. Jde o půjčku pouze na jeden měsíc, takže možné ukončení pracovního poměru třeba již v příštím měsíci vlastně nijak neohrožuje žadatelovu schopnost splatit měsíc trvající dluh.
Bohužel, toto nelze. Cool credit půjčka je poskytována jedině na bankovní účet vedený na jméno žadatele o úvěr. V hotovosti nijak peníze získat nelze, pouze převodem na účet a následným vyzvednutím v bankomatu. Hotovostní splácení však už možné je, třeba zmíněnou poštovní poukázkou, či vkladem na pobočce banky.

Ano, jde o spotřebitelskou půjčku, přestože její název ve smlouvě zní jinak. Zde totiž není důležitý název smlouvy, ale její podstata. Zákon o spotřebitelském úvěru definuje podstatu spotřebitelské půjčky následovně: ”odložená platba, peněžitá zápůjčka, úvěr nebo obdobná finanční služba poskytovaná nebo zprostředkovaná spotřebiteli”. Stanovisko ČNB zní v tomto případě jasně: “Pokud je peněžitá zápůjčka poskytována nebo zprostředkována spotřebiteli, jedná se podle § 2 odst. 1 ZSÚ o spotřebitelský úvěr”.


 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

COOL CREDIT, s.r.o.

COOL CREDIT, s.r.o.
Václavské náměstí 841/3, Nové Město, 110 00 Praha 1, Česká republika

COOL CREDIT, s.r.o.,
Václavské náměstí 841/3, Nové Město, 110 00 Praha 1, Česká republika

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky