V souhrnu

Cool credit půjčka je až dvacetitisícovou půjčkou do výplaty se splatností do 30 dnů, kterou lze mít na účtu do deseti minut. Její cena (tvořená pouze poplatkem) je však vysoká, a v případě nesplácení nastupují nemalé sankce. Splátku lze sice za poplatek odložit až o dalších 30 dní, ale i poplatek za odklad je vysoký. Po 30 dnech nepovoleného prodlení se splátkou je půjčka dle obchodních podmínek zesplatněna.

Cena+ sjednání půjčky bez poplatků
- vysoká cena půjčky
- vysoký poplatek za odklad splátky i sankce za nesplácení
Flexibilita+ peníze odesílány téměř okamžitě po podpisu smlouvy, a to včetně víkendů a svátků
+ za poplatek lze odložit splátku
- odklad je možný na max. 30 dní a je drahý
Transparentnost+ poskytovatel uvádí všechny zákonné informace
- příslušenství půjčky (úroky a sankce) se automaticky smluvně transformuje na jistinu dluhu
Zákaznická podpora+ online profil pro klienta, zákaznická linka v provozu denně
+ online chat

BezvaMoney skóre: (2,6/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Cool credit půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet- Ne
Možnost zvolit výši splátek- Ne
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma- Ne
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

Reprezentativní příklad

Příklad třísplátkové půjčky: půjčka 9 000 Kč na dobu splatnosti 93 dní, pevná zápůjční úroková sazba 0 % ročně, poplatek za poskytnutí půjčky 5 400 Kč, RPSN 1 689 %, výše měsíční splátky 4 800 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem je 14 400 Kč. Příklad jednosplátkové půjčky: půjčka 1 000 Kč na dobu splatnosti 30 dní, pevná zápůjční úroková sazba 0 % ročně, poplatek za poskytnutí půjčky 325 Kč, RPSN 2 969 %, výše splátky 1 325 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem je 1 325 Kč. Tyto příklady platí pouze pro produkty bez prodloužení doby splatnosti a při řádném splacení.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

O schválení půjčky je žadatel informován formou SMS, proto je velmi důležité zkontrolovat správnost uvedeného telefonního čísla (i ostatních kontaktů). Pustu žádosti o úvěr snadný a velmi rychlý:

1. Vyjádřete zájem o půjčku

Klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“ a budete přesměrováni na stránky poskytovatele.

2. Vyplňte informace o sobě i o požadované půjčce

Nastavte částku a dobu splatnosti, o které stojíte, vyplňte kontaktní údaje a klikněte na „Získat peníze“.

3. Potvrďte smlouvu o půjčce

Poskytovatel vám formou SMS zašle kód k podpisu smlouvy, kterou jste dostali na uvedený email. Zkontrolujte obsah smlouvy a kódem ji podepište.

4. Peníze jsou vaše

Ihned po podpisu smlouvy jsou okamžitou platbou odeslány peníze na váš účet a je vám automaticky zřízen klientský profil.

Časté dotazy

1. Jde si půjčit na delší dobu než na měsíc?
Bohužel ne, Cool credit půjčka je tzv. půjčkou před výplatou, takže peníze se dají vzít maximálně na 30 dní. Za poměrně vysoký poplatek si však lze splacení odložit o dalších až 30 dní. Delší odklad tento poskytovatel nenabízí, nesplácenou půjčku po dalších 30 dnech prodává inkasní agentuře, což dlužníka stojí vysoké sankční poplatky.
2. Můžu Cool credit půjčku získat i o víkendu nebo ve státní svátek?
Ano, můžete. Cool Credit se specializuje na rychlé půjčky o víkendu i ve státní svátky, tomu má přizpůsobenu i zákaznickou linku, která je v provozu každý den. I během víkendu uabere vyřízení půjčky a přesunutí na váš účet pouze několik minut (za předpokladu, že vaše banka umí alespoň přijímat okamžité platby).
3. Když nebudu něčemu rozumět nebo budu chtít nastavit třeba odklad splátky, dovolám se poskytovateli i o víkendu?
Ano, dovoláte. Zákaznická linka je v provozu každý den, i přes víkendy a státní svátky. Pokud si budete chtít odložit splátku, není nutné volat zákaznickou linku – stačí se přihlásit do svého online profilu na stránkách poskytovatele a zde si odklad zadat. Telefonní linku nebo online chat, který je v provozu v pracovní dny, využijete spíše ke zjištění detailů o půjčce nebo k řešení problémů se splácením.
4. Je Cool credit půjčka vhodná i pro studenty, důchodce nebo ženy na mateřské?
Ano, Cool credi uvádí, že schvaluje půjčky i studentům, důchodcům, mladým lidem nebo ženám na mateřské dovolené, a to za předpokladu, že úspěšně projdou schválením úvěruschopnosti.
5. Co se stane, když nebudu moci Cool credit půjčku splácet?
Jestliže se vám peníze na splátku nedostávají jen pro několik dní dopředu, nic se neděje. Stačí kontaktovat poskytovatele, nebo se přihlásit do svého klientského profilu, a podat žádost o prodloužení splatnosti. Prodloužit se dá splatnost o 7, 15 nebo o 30 dní.

Podmínkou prodloužení však je poplatek, který je poskytovatelem nastaven formou procenta z dlužné částky. Za prodloužení o 7 dní se platí 15 %, prodloužení o 15 dní 25 % a za prodloužení o 30 dní je poplatek 32,5 % z dlužné částky.

Pokud zjistíte, že nebudete mít na splátku včas, požádejte o prodloužení splatnosti co nejdříve. Pokud byste totiž podání žádosti nestihli a a o prodloužení požádali až v době, kdy jste v prodlení se splácením, museli byste zaplatit nejen poplatek za prodloužení, ale i všechny smluvně nastavené sankce, prodloužení splatnosti by se navíc zkrátilo o ten počet dní, co už byste byli v prodlení.
6. Co když jsem právě ve zkušební době?
Zkušební doba není u Cool credit překážkou. Jde o půjčku pouze na jeden měsíc, takže možné ukončení pracovního poměru třeba již v příštím měsíci vlastně nijak neohrožuje žadatelovu schopnost splatit měsíc trvající dluh.
7. Můžu si nechat peníze poslat v hotovosti – třeba poštovní poukázkou, nebo někam na benzinku?
Bohužel, toto nelze. Cool credit půjčka je poskytována jedině na bankovní účet vedený na jméno žadatele o úvěr. V hotovosti nijak peníze získat nelze, pouze převodem na účet a následným vyzvednutím v bankomatu. Hotovostní splácení však už možné je, třeba zmíněnou poštovní poukázkou, či vkladem na pobočce banky.
8. Na stránkách jsem našel smlouvu o zápůjčce, nikoliv o spotřebitelském úvěru. Jedná se opravdu o spotřebitelskou půjčku podle zákona o sp. úvěru?
Ano, jde o spotřebitelskou půjčku, přestože její název ve smlouvě zní jinak. Zde totiž není důležitý název smlouvy, ale její podstata. Zákon o spotřebitelském úvěru definuje podstatu spotřebitelské půjčky následovně: ”odložená platba, peněžitá zápůjčka, úvěr nebo obdobná finanční služba poskytovaná nebo zprostředkovaná spotřebiteli”. Stanovisko ČNB zní v tomto případě jasně: “Pokud je peněžitá zápůjčka poskytována nebo zprostředkována spotřebiteli, jedná se podle § 2 odst. 1 ZSÚ o spotřebitelský úvěr”.

Recenze

Půjčka od Cool credit je typickou rychlou půjčkou do výplaty, kterou lze získat ve výši max. 20 tisíc korun a se splatností max. 30 dní. V případě potíží se splácením se dá půjčka za poplatek odložit o 7, 15 nebo 30 dní. Delší odklad možný není. Poplatek za odklad je v případě 7 dní 15 % z dlužné částky, v případě 15 dní 25 % a u prodloužení o 30 dní je poplatek dokonce 32,5 % z dlužné částky.

Pojištění půjčky ve smyslu schopnosti jejího splácení možné není, jde o krátkodobou záležitost. Velmi rychlé a pohodlné je však vyřízení půjčky – i s výplatou peněz na účet nemusí proces zabrat více než 10 minut – pokud máte požadované doklady a dokumenty připraveny předem. Cool cedit půjčka si zakládá právě na rychlosti.

Smlouva, kterou klient s Cool credit s.r.o. uzavírá, je na stránkách zveřejněna. Překvapivě se však nejedná o smlouvu o spotřebitelském úvěru, ale o smlouvu o zápůjčce. Avšak netřeba se obávat, i na tuto smlouvu se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, a s ním i všechna pravidla se spotřebitelskými půjčkami související. I proto je u poskytovatele uvedena též možnost řešit spor prostřednictvím finančního arbitra.

V úvahu je dobré vzít ustanovení smlouvy o automatické transformaci všech úroků a sankčních plateb na jistinu půjčky. Případné vymáhání dluhů je totiž v české legislativě (konečně) upraveno tak, že se přednostně vymáhá jistina, a pak až příslušenství. Cool credit půjčka však automaticky mění příslušenství dluhu na základní jistinu - a tím zhoršuje situaci klienta v prodlení.

Poskytovatel

COOL CREDIT, s.r.o.
Václavské náměstí 841/3
Nové Město, 110 00 Praha 1


Tel.: 226 219 946
E-mail: info@coolcredit.cz
Web: https://coolcredit.cz/

COOL CREDIT, s.r.o. logo
COOL CREDIT, s.r.o., Václavské náměstí 841/3, Nové Město, 110 00 Praha 1