V souhrnu

Movinero je výhodnou první půjčkou zdarma nebo úvěrovým rámcem (revolvingem) s dobou trvání maximálně jeden rok. Zdarma je k mání až 30 000 Kč na prvních 30 dní. Úvěrový rámec nepřekročí třicet tisíc korun, po měsíci se za vypůjčenou částku denně načítá úrok. K získání půjčky je vhodné mít platební kartu k běžnému účtu. Z ní se měsíční splátka může strhávat automaticky. Výše půjčky se dá nastavit s přesností na padesátikoruny, se splátkami lze hýbat, ta nejnižší může být jen 300 Kč.

Cena+ výhodná první půjčka zdarma, ve vyšší částce než u konkurence
- vysoké úroky po překročení 30denního splácení
Flexibilita+ peníze odesílány do 15 minut od podpisu smlouvy
+ splátky lze hradit kdykoliv, i v jiné než předepsané výši - jde o revolving
- nelze odložit celou splátku, k úhradě vždy alespoň 10% čerpané částky plus úroky, minimálně 300 Kč
Transparentnost+ delší obchodní podmínky, ale psané „lidskou“ řečí
- na úvodním webu půjčky není kompletní kalkulačka splátek, chybí i vzor smlouvy
- opakované čerpání už nikdo neschvaluje
Zákaznická podpora+ online chat (i když jen přes WhatsApp) a zákaznická linka i o víkendu
- nové půjčky schvalovány pouze v pracovních dnech

BezvaMoney skóre: (3,9/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Movinero půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet- Ne
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání+ Ano
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

Reprezentativní příklad

Příklad na první půjčku zdarma: 15 000 Kč na dobu splatnosti 30 dní, pevná roční úroková sazba 0 %, RPSN 0 %, výše splátky 15 000 Kč. U opakovamé půjčky v hodnotě 5 000 Kč je roční procentní sazba nákladů (RPSN) 4 715,96 %, smluvní úrok je 18 003,69 Kč a celková částka k úhradě je 23 003,69 Kč. RPSN a celková částka k úhradě půjčky v tomto příkladu byla vypočítána za předpokladu, že schválená částka byla v době poskytnutí plně čerpaná a celková úhrada je provedena ve 12 měsíčních splátkách ve výši 1 916,97 Kč.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Celý proces vyřízení půjčky, včetně podpisu smlouvy je online. Movinero povoluje opakované žádosti o úvěr i těm žadatelům, kteří dříve neuspěli. V takovém případě je nutno počkat alespoň 30 dní, pak lze o úvěrový rámec nebo první půjčku zdarma opět požádat. Postup je následující:

1. Projevte zájem o půjčku

Klikněte na „Chci si půjčit“ a v našem formuláři, kam budete přesměrováni, vyplňte údaje o sobě a o požadované půjčce, pak klikněte na „Odeslat údaje“.

2. Autorizujete platební kartu

Ozve se vám operátor Movinero a bude vás instruovat jak autorizovat svou platební kartu. Ta bude s půjčkou propojena.

3. Ověříte bankovní účet

Posléze se přihlásíte do své banky a ověříte bankovní účet vedený na vaše jméno. K ověření slouží autorizační platba 1 Kč.

4. Peníze jsou vaše

Jakmile Movinero schválí vaši žádost o půjčku, do 15 minut ji odešle na autorizovaný účet v bance. Splacená jistina je vám znovu k dispozici.

Časté dotazy

1. Opravdu si můžu půjčit zdarma celých třicet tisíc?
Ano, opravdu je to možné, ale pouze jako první půjčka u Movinero a pouze na max. 30 dní. Pokud byste dobu splácení protáhli, za každý další den budete platit předem daný úrok.
2. Proč musím autorizovat platební kartu a bankovní účet?
Autorizace bankovního účtu je nutná, aby si poskytovatel ověřil, že v žádosti uvedené číslo účtu je správné a že peníze pošle správnému člověku opravdu na jeho účet. Autorizace platební karty se vyžaduje pro umožnění strhávat měsíční splátky právě z platební karty. Tím se minimalizuje riziko, že by dlužník zapomněl na některou ze svých splátek nebo ji nestihl odeslat včas, když jeho banka neumí okamžité platby.
3. Jak se Movinero půjčka vlastně splácí?
Možností splácení je více. Nejpohodlnější jsou automaticky strhávané měsíční splátky. Splácení je možné i manuálně (příkaz k úhradě či hotovost na pobočce banky), protože čím dříve splatíte, tím nižší bude splatný úrok z dluhu.
4. Když mi schválí rámec 15 000 a já si vytáhnu jen 10 000 Kč, budu platit za celý rámec?
Vždy budete platit jen z dlužné částky, tedy jen z čerpaných a doposud nesplacených peněz.
5. Jak si můžu ze schváleného rámce opakovaně vypůjčit?
Opakované vypůjčení peněz, které jste již splatili, nebo které máte schváleny jako strop úvěrového rámce, je možné si vyřídit telefonicky, emailem nebo z klientského profilu Movinero.
6. Jak se vypočítává poplatek za peníze čerpané z úvěrového rámce?
Poplatek se vypočítává za každý den, kdy peníze dlužíte. Proto čím dříve odešlete splátku, tím méně vás budou čerpané peníze stát.
7. Je Movinero půjčka vhodná i pro důchodce, studenty nebo ženy na mateřské dovolené?
Jednoznačnou odpověď na tuto otázku nelze dát, vše totiž závisí na individuální finanční situaci žadatele. Pokud jeho příjmy dostačují ke splácení půjčky, rozhodně není překážkou, že se jedná například o studenta.
8. Jak bude Movinero postupovat, když nebudu moci splácet?
V případě neuhrazení alespoň minimální splátky (10 % částky plus úroky, ale min. 300 Kč) přistoupí Movinero k vymáhání dluhu, které je spojeno s následujícími náklady:

  • poplatek za SMS upomínku 70 Kč
  • poplatek za upomínku e-mailem 70 Kč
  • poplatek za telefonickou upomínku 250 Kč

Po 60 dnech bude dluh zesplatněn a po dalších třech dnech nesplácení je předám k právnímu vymáhání (inkasní agentuře). Poskytovatel se ale vždy snaží získat od klienta alespoň desetiprocentní platbu, aby nebyl veden v seznamu neplatičů.
9. Můžu Movinero půjčku získat i během víkendu?
Ano i ne. Během víkendu schvalují ve Movinero opakované čerpání z již schváleného úvěrového rámce. Ale žádosti o zcela nové úvěry jsou schvalovány jen v pracovní dny.

Recenze

Movinero funguje ve dvou základních režimech: jako první půjčka zdarma ve výši 30 000 Kč na max. 30 dní, dále jako schválený úvěrový rámec na jeden rok a ve výši max. 30 000 Kč. Náklady na vypůjčenou částku jsou (pokud se nejedná o první půjčku zdarma) vypočítávány za každý den čerpání (dluhu), což velmi motivuje ke splacení v co nejkratším termínu. RPSN je totiž u opakované půjčky 4 715,96 %.

Splácení Movinero půjčky je flexibilní. Poskytovatel vyžaduje alespoň minimální měsíční splátku, kterou je buď 300 Kč, nebo 10% čerpané částky plus úroky. Měsíční splátky jsou pravidelně strhávány z platební karty, klient ale může poslat splátku manuálně a mnohem dříve, než je datum splatnosti. Předčasné splacení je zde vždycky zdarma.

Ze schváleného úvěrového rámce si klient může kdykoliv zažádat o další čerpání až do schválené výše. Peníze z dalšího čerpání se na účet odesílají kdykoliv, i během víkendu a svátků. Splacená jistina (splátka mínus úrok) je ihned k mání pro další čerpání. Snadný přehled o půjčce získá klient ve svém profilu na stránkách Movinero.

Vzhledem k tomu, že jde o opakovatelnou půjčku formu revolvingu, je nutné mít na paměti, že schvalováním prochází žadatel pouze při první žádosti. Opakované půjčky jsou až do výšky schváleného úvěrového rámce poskytovány automaticky a bez dalšího schvalování, dokonce i v situaci, kdy se klient evidentně dostane do finančních potíží (ztráta zaměstnání apod.). Riziko předlužení je vzhledem k vyšší ceně revolvingu poměrně velké.

Poskytovatel

Viva Credit s.r.o.
Plzeňská 345/5, Smíchov
150 00 Praha 5


Tel.: 284 093 574
E-mail: dotazy@movinero.cz
Web: https://movinero.cz/

Viva Credit s.r.o. logo
Viva Credit s.r.o., Plzeňská 345/5, Smíchov, 150 00 Praha 5