Movinero půjčka

Rozsah půjčky

500 - 30 000 Kč

Roční úrok

0 %

RPSN

0 %

Splatnost

1 – 30 dní

V souhrnu

Movinero je výhodnou první půjčkou zdarma nebo úvěrovým rámcem (revolvingem) s dobou trvání maximálně jeden rok. Zdarma je k mání až 30 000 Kč na prvních 30 dní. Úvěrový rámec nepřekročí třicet tisíc korun, po měsíci se za vypůjčenou částku denně načítá úrok. K získání půjčky je vhodné mít platební kartu k běžnému účtu. Z ní se měsíční splátka může strhávat automaticky. Výše půjčky se dá nastavit s přesností na padesátikoruny, se splátkami lze hýbat, ta nejnižší může být jen 300 Kč.

Přehled půjčky Movinero

Cena

icon

Výhodná první půjčka zdarma, ve vyšší částce než u konkurence

icon

Vysoké úroky po překročení 30denního splácení

Flexibilita

icon

Peníze odesílány do 15 minut od podpisu smlouvy

icon

Splátky lze hradit kdykoliv, i v jiné než předepsané výši - jde o revolving

icon

Nelze odložit celou splátku, k úhradě vždy alespoň 10% čerpané částky plus úroky, minimálně 300 Kč

Transparentnost

icon

Delší obchodní podmínky, ale psané „lidskou“ řečí

icon

Na úvodním webu půjčky není kompletní kalkulačka splátek, chybí i vzor smlouvy

icon

Opakované čerpání už nikdo neschvaluje

Zákaznická podpora

icon

Online chat (i když jen přes WhatsApp) a zákaznická linka i o víkendu

icon

Nové půjčky schvalovány pouze v pracovních dnech

Recenze Movinero půjčky

Movinero funguje ve dvou základních režimech: jako první půjčka zdarma ve výši 30 000 Kč na max. 30 dní, dále jako schválený úvěrový rámec na jeden rok a ve výši max. 30 000 Kč. Náklady na vypůjčenou částku jsou (pokud se nejedná o první půjčku zdarma) vypočítávány za každý den čerpání (dluhu), což velmi motivuje ke splacení v co nejkratším termínu. RPSN je totiž u opakované půjčky 4 715,96 %.

Splácení Movinero půjčky je flexibilní. Poskytovatel vyžaduje alespoň minimální měsíční splátku, kterou je buď 300 Kč, nebo 10% čerpané částky plus úroky. Měsíční splátky jsou pravidelně strhávány z platební karty, klient ale může poslat splátku manuálně a mnohem dříve, než je datum splatnosti. Předčasné splacení je zde vždycky zdarma.

 

Jste připraveni podat žádost?

Chci požádat o půjčku

Ze schváleného úvěrového rámce si klient může kdykoliv zažádat o další čerpání až do schválené výše. Peníze z dalšího čerpání se na účet odesílají kdykoliv, i během víkendu a svátků. Splacená jistina (splátka mínus úrok) je ihned k mání pro další čerpání. Snadný přehled o půjčce získá klient ve svém profilu na stránkách Movinero.

Vzhledem k tomu, že jde o opakovatelnou půjčku formu revolvingu, je nutné mít na paměti, že schvalováním prochází žadatel pouze při první žádosti. Opakované půjčky jsou až do výšky schváleného úvěrového rámce poskytovány automaticky a bez dalšího schvalování, dokonce i v situaci, kdy se klient evidentně dostane do finančních potíží (ztráta zaměstnání apod.). Riziko předlužení je vzhledem k vyšší ceně revolvingu poměrně velké.

 

Metodika recenzí půjček

Jak recenzujeme? Důkladně ověřujeme fakty o půjčkách od poskytovatelů, osobně testujeme proces žádosti, a slídíme fóra a diskuze, abychom získali ucelený přehled o vaší zákaznické zkušenosti. Hodnotíme půjčky podle různých kritérií a výsledky shrnujeme do našeho “Bezvamoney skóre”. Pravidelně aktualizujeme recenze, aby odrážely nejnovější změny. Snažíme se rychle opravovat jakékoli nalezené chyby.

Více o metodice recenzí zde.

Podmínky získání půjčky

icon

Věk alespoň 18 let

icon

Občanský průkaz

icon

Trvalý příjem

icon

Vlastní bankovní účet a aktivní platební karta s možností platit na internetu

icon

Výpisy z účtu za poslední 1-3 měsíce

Movinero půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízeníAno
Bonus za online sjednáníNe
Správa půjčky zdarmaAno
Možnost pojistit schopnost splácetNe
Bonus za řádné spláceníAno
Možnost zvolit výši splátekAno
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavateleAno
Předčasné splacení zdarmaAno
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarmaAno
Navýšení půjčky během jejího trváníNe
Poskytnutí půjčky i během víkenduNe

Přejít na žádost

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Celý proces vyřízení půjčky, včetně podpisu smlouvy je online. Movinero povoluje opakované žádosti o úvěr i těm žadatelům, kteří dříve neuspěli. V takovém případě je nutno počkat alespoň 30 dní, pak lze o úvěrový rámec nebo první půjčku zdarma opět požádat. Postup je následující:

 

1. Projevte zájem o půjčku

Klikněte na „Chci si půjčit“ a v našem formuláři, kam budete přesměrováni, vyplňte údaje o sobě a o požadované půjčce, pak klikněte na „Odeslat údaje“.

2. Autorizujete platební kartu

Ozve se vám operátor Movinero a bude vás instruovat jak autorizovat svou platební kartu. Ta bude s půjčkou propojena.

3. Ověříte bankovní účet

Posléze se přihlásíte do své banky a ověříte bankovní účet vedený na vaše jméno. K ověření slouží autorizační platba 1 Kč.

4. Peníze jsou vaše

Jakmile Movinero schválí vaši žádost o půjčku, do 15 minut ji odešle na autorizovaný účet v bance. Splacená jistina je vám znovu k dispozici.

Reprezentativní příklad

U úvěrového rámce v hodnotě 5 000 Kč je roční procentní sazba nákladů (RPSN) 4 678.99%, smluvní úrok je 18 300,04 Kč a celková částka k úhradě je 23 300,04 Kč. RPSN a celková částka k úhradě v tomto příkladu byla vypočítána za předpokladu, že schválená částka byla v době poskytnutí plně čerpaná a celková úhrada je provedena ve 12 měsíčních splátkách ve výši 1 941,67 Kč.


 

 

 

Často kladené otázky

Ano, opravdu je to možné, ale pouze jako první půjčka u Viva credit a pouze na max. 30 dní. Pokud byste dobu splácení protáhli, za každý další den budete platit předem daný úrok.

Autorizace bankovního účtu je nutná, aby si poskytovatel ověřil, že v žádosti uvedené číslo účtu je správné a že peníze pošle správnému člověku opravdu na jeho účet. Autorizace platební karty se vyžaduje pro umožnění strhávat měsíční splátky právě z platební karty. Tím se minimalizuje riziko, že by dlužník zapomněl na některou ze svých splátek nebo ji nestihl odeslat včas, když jeho banka neumí okamžité platby.

Možností splácení je více. Nejpohodlnější jsou automaticky strhávané měsíční splátky. Splácení je možné i manuálně (příkaz k úhradě či hotovost na pobočce banky), protože čím dříve splatíte, tím nižší bude splatný úrok z dluhu.
Vždy budete platit jen z dlužné částky, tedy jen z čerpaných a doposud nesplacených peněz.
Opakované vypůjčení peněz, které jste již splatili, nebo které máte schváleny jako strop úvěrového rámce, je možné si vyřídit telefonicky, emailem nebo z klientského profilu Viva Credit.
Poplatek se vypočítává za každý den, kdy peníze dlužíte. Proto čím dříve odešlete splátku, tím méně vás budou čerpané peníze stát.
Jednoznačnou odpověď na tuto otázku nelze dát, vše totiž závisí na individuální finanční situaci žadatele. Pokud jeho příjmy dostačují ke splácení půjčky, rozhodně není překážkou, že se jedná například o studenta.

V případě neuhrazení alespoň minimální splátky (10 % částky plus úroky, ale min. 300 Kč) přistoupí Viva credit k vymáhání dluhu, které je spojeno s následujícími náklady:

  • poplatek za SMS upomínku 70 Kč
  • poplatek za upomínku e-mailem 70 Kč
  • poplatek za telefonickou upomínku 250 Kč

Po 60 dnech bude dluh zesplatněn a po dalších třech dnech nesplácení je předám k právnímu vymáhání (inkasní agentuře). Poskytovatel se ale vždy snaží získat od klienta alespoň desetiprocentní platbu, aby nebyl veden v seznamu neplatičů.

Ano i ne. Během víkendu schvalují ve Viva credit opakované čerpání z již schváleného úvěrového rámce. Ale žádosti o zcela nové úvěry jsou schvalovány jen v pracovní dny.

 

Recenzovala

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.

Zobrazit profil

 

Viva Credit s.r.o.

Viva Credit s.r.o.
Plzeňská 345/5, Smíchov,
150 00 Praha 5

Viva Credit s.r.o.,
Plzeňská 345/5, Smíchov,
150 00 Praha 5

Srovnejte si půjčky

Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji. Zabere vám to jen chvilku.

Srovnat půjčky