Jak postupovat po zamítnutí žádosti o úvěr

Datum publikování: 27.09.2016
Jak postupovat po zamítnutí žádosti o úvěr

Navzdory různým reklamním slibům se někteří zájemci o úvěr setkají se zamítnutím žádosti. To je velmi nepříjemná situace, která jim může hodně zkomplikovat život. Naštěstí to není konec světa.  Existují cesty, jak nakonec potřebné peníze získat.

Nejprve zjistěte důvod zamítnutí žádosti

Tento krok je jednoznačně klíčový. Pokud nebudete vědět, proč jste se žádostí neuspěli, těžko můžete sjednat nápravu. Mezi nejčastější důvody, skrývající se obvykle za magickým termínem „nízká bonita“, patří:

  • nedostatečně vysoké příjmy
  • nepravidelné příjmy
  • zápis v registru dlužníků
  • dluhy u jiného poskytovatele půjčky

Co dělat, když víte příčinu

Jakmile víte důvody zamítnutí žádosti o půjčku, můžete postupovat dále. Zvolit lze dvě cesty:

1. Odstranění příčiny zamítnutí – ačkoliv se nejedná o úplně jednoduchou volbu, není to nemožné. Například u vícero dluhů je možné zvolit konsolidaci půjček. V případě problémů s výší a pravidelnosti příjmů lze změnit zaměstnavatele. U zápisu v registru dlužníků je potřeba zjistit, zda je tento záznam oprávněný. Pokud byste byli zapsáni omylem, jde požádat o výmaz.

2. Výběr jiného poskytovatele půjčky – tato cesta je ve většině případů nejrychlejší a nejvíce efektivní. Výběr nabídek na půjčku je v dnešní době dostatečný.

Na co si dát u žádosti o půjčku hlavně pozor

Abyste s novou žádostí o půjčku uspěli, nesmíte podcenit hlavně následující:

  • zda splňujete podmínky poskytovatele úvěru
  • výši úrokové sazby
  • výši poplatků (za poskytnutí, prodloužení a další úkony)
  • jestli lze úvěr prodloužit, na jak dlouho a za jakých podmínek

Vždy je potřeba si důkladně pročíst podmínky poskytnutí půjčky. Pokud nejsou k dispozici, případně když jim nerozumíte, vyžádejte si potřebné informace nebo jděte jinam.

Jestliže se rozhodnete požádat o již jednou zamítnutý úvěr podruhé, je to možné. Ovšem neměli byste tak učinit dříve, než jste vyřešili důvody předchozího zamítnutí. Jinak ztrácíte čas.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Příklady půjček

Půjčka VATAonline

U půjčky VATAonline jsou vyžadovány čisté příjmy ve výši nejméně 7 000 Kč a bezdlužnost. Pak lze získat půjčku 500 Kč – 4 999 Kč na 5 – 35 dní. Dále je nabízena půjčka VIP, která může být nejvíce v částce 10 000 Kč. U VIP půjčky VATA Online jsou ovšem nutné vyšší příjmy.

Prodloužit půjčku lze za poplatek opakovaně, doba není omezena.

Zaplo půjčka

U Zaplo půjčky je potřeba bezdlužnost, naopak zápis v registru dlužníků nemusí být problém. První půjčka do 8 000 Kč je na 30 dní zcela zdarma. Jinak si můžete postupně půjčit až 20 000 Kč na 7 – 30 dní. Na tuto nejvyšší sumu ovšem dosáhnete až při 4. půjčce u Zaplo.

Za poplatek jde půjčku prodloužit o 7, 14 nebo 30 dní.

Home Credit

U Home Credit půjčky lze získat 10 000 Kč – 200 000 Kč na dobu od 12 do 84 měsíců. Pokud dluh vrátíte do 3 měsíců, neplatíte žádný úrok! Vysoká půjčka s dlouhou dobou splatnosti je vykoupena požadavkem na stálý příjem, ale navzdory tomu nemusíte dokládat potvrzení o příjmech. Komplikací schválení žádosti může být zápis v registru dlužníků.

Půjčku lze odložit, v rámci nabídky Home Credit například o 1 měsíc během každých 12 měsíců. Za poplatek jsou ale samozřejmě možné i další možnosti.

Jak vidíte, podmínky na získání půjček se liší a to jsme vybrali jenom 3 poskytovatele z mnoha. Úplné srovnání půjček, včetně podmínek žádosti, najdete na našem webu bezvamoney.cz.

Komentáře