V souhrnu

První půjčka zdarma od Zaplo je výhodnou nabídkou na až 16 000 Kč na celý měsíc a zdarma, a to jak na účet, tak v hotovosti. Vzít se při opakovaném půjčování dá částka do 30 000 Kč, ta už je ovšem s vysokým úrokem. Splatnost zůstává na 30 dnech. Zajímavé jsou možnosti odkladu splátek, kdy Zaplo za poplatek odloží splátku na až 330 dní (tj. 11 odkladů, zpoplatněn je každý z nich, výše poplatku závisí na dlužné částce).

Cena+ první půjčka zdarma
- poplatky za možnost odkladu splátek
Flexibilita+ peníze odesílány ihned po schválení, v hotovosti jsou k vyzvednutí do hodiny od podpisu smlouvy
+ možnost odložit až 11 splátek nebo zdarma splatit předčasně
- splátky nelze snížit
Transparentnost+ jednoduchá a stručná smlouva bez skrytých poplatků při řádném splácení
- poplatky za odklad splátky nejsou známy předem
Zákaznická podpora+ provoz zákaznické linky a schvalování půjček i o víkendu
- chybí online chat

BezvaMoney skóre: (3,9/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Zaplo půjčka ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet- Ne
Možnost zvolit výši splátek- Ne
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele- Ne
Předčasné splacení zdarma+ Ano
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma- Ne
Navýšení půjčky během jejího trvání+ Ano
Bonus za řádné splácení- Ne
Poskytnutí půjčky i během víkendu+ Ano

Reprezentativní příklad

Příklad na první půjčku: 5 000 Kč na dobu splatnosti 30 dní, pevná roční úroková sazba 0 %, RPSN 0 %, výše splátky 5 000 Kč. Celková částka splatná je 5 000 Kč. Při uzavření smlouvy je klientem zasílána 0,01 Kč pro identifikaci.
Příklad opakované půjčky: Půjčka 7 000 Kč na 30 dní: roční úroková sazba 279,83 %, RPSN 1141,2 %, výše splátky 8 610 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem je 8 610 Kč a celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 1 610 Kč.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

1. Projevte zájem o půjčku

Nejprve klikněte na tlačítko „Chci si půjčit“ a v našem formuláři, kam budete přesměrování, vyplňte základní údaje o požadované půjčce i o sobě.

2. Odešlete vyplněný formulář

Až budete mít formulář vyplněn, klikněte na „odeslat údaje“. Zaplo vám odpoví během několika minut a pomůže vám s dalším postupem.

3. Dokončete žádost o půjčku a podepište smlouvu

Jakmile doložíte požadované kopie dokladů, budete brzy informováni, zda vám mohla být půjčka schválena. Poskytovatel vás pak instruuje k podpisu smlouvy.

4. Proveďte identifikační platbu

Pokud si přejete peníze na účet, podle pokynů od poskytovatele proveďte identifikační platbu, aby se ověřilo, že zadaný účet opravdu patří vám. 

5. Peníze jsou vaše

Peníze z půjčky jsou do 15 minut odeslány na bankovní účet, případně budou brzy připraveny v dohodnuté pobočce trafik GECO.

Časté dotazy

1. Opravdu u této půjčky nezaplatím víc, než si půjčím?
Opravdu je to tak - ovšem jen pro případ první půjčky u této společnosti, navíc jen do 16 000 Kč, se splatností max. 30 dní. Při tomto úvěru budete vracet přesně tu částku, kterou jste si vypůjčili. Týká se to jen řádného nebo předčasného splacení. Za zpoždění splátky už je nutno zaplatit předem ve smlouvě dohodnutý poplatek.
2. Co když bych si chtěla první půjčku zdarma zopakovat?
Bohužel, toto možné není. Jakmile si vezmete první půjčku zdarma, ta další už vždycky bude zpoplatněna. Ale opakovaně si samozřejmě půjčit můžete, a to dokonce až 30 000 Kč na max. 30 dní. Jen je nutné počítat s úroky i s poplatky. Odklad splátky je v této variantě také možný, stejně tak předčasné splacení. RPSN opakované půjčky před výplatou od Zaplo začíná na 1141,2 %.
3. Dá se půjčit víc než 16 tisíc korun?
Ano, je to možné. Na až 30 000 Kč před výplatou (splatnost 30 dní) se dostanete s opakovanou půjčkou, tedy až splatíte první půjčku zdarma. Opakovaná půjčka je zpoplatněna vysokým úrokem.
4. Kdy budu mít peníze na účtu? A za jak dlouho by se daly vyzvednout v hotovosti?
Peníze jsou na účet odesílány do 15 minut od dohodnutí půjčky. Zda na váš účet dorazí ihned po odeslání, nebo až následující pracovní den, závisí na tom, jestli vaše banka umí okamžité platby. V hotovosti budou vaše peníze připraveny ve vybrané trafice GECO do hodiny od schválení půjčky.
5. Když splatím dříve, bude to něco stát?
Nebude to stát vůbec nic, předčasné splacení je v tomto případě zcela zdarma, ať jej provedete o jakýkoliv počet dní. Jen pozor, ohledně předčasného splacení je nutno (každého) poskytovatele informovat předem.
6. Můžu si vzít půjčku zdarma a k tomu ještě opakovanou půjčku od Zaplo?
Nikoliv, tento postup možný není. U Zaplo můžete mít vždy jen jednu aktivní půjčku. Jakmile ji splatíte, můžete požádat o další úvěr. Řádné splacení zvýší vaší šanci na získání další půjčky ve vyšším objemu.
7. Kolik stojí odklad splátky?
Poplatek za odložení splátky se vypočítává z výše půjčky. Budete jej znát, jakmile vám bude půjčka schválena a poskytovatel zašle návrh smlouvy o úvěru. Splátku lze odložit až 11krát, poplatek je nutné uhradit při každém odkladu splátky.
8. Jsou dřívější nedoplatky na energiích nebo za telefon velkou překážkou v získání této půjčky?
Poskytovatel Zaplo první půjčky zdarma sice prochází registry dlužníků, ale to neznamená, že by dřívější opomenutí splátky telefonu či jiných plateb muselo být překážkou v získání úvěru. Každá žádost je tu posuzována individuálně, menší pochybení bývají většinou tolerována.
9. Mohou Zaplo půjčku získat i ženy na mateřské, senioři nebo studenti?
Ano, mohou. Vyhodnocování žádostí o úvěr je vždy individuální, takže vždy záleží na tom, jaké pravidelné příjmy žadatel má, jaké má doma ekonomické zázemí a jaké jsou jeho povinné výdaje. Sociální status typu student/matka na mateřské u Zaplo rozhodně nejsou rozhodujícími faktory pro získání úvěru.
10. Co když nebudu moci splácet a nebudu si moci dovolit ani placený odklad splátky?
Společnost Zaplo má poměrně tolerantní přístup k odkladům splátek, nabízí jich až 11 pro jeden úvěr. Ale pokud si odklady v případě neschopnosti splácet nezajistíte, přichází na řadu jak vymáhání pohledávky a náklady s tím spojené, tak pokuta za nesplácení, a samozřejmě i zákonný úrok z prodlení.

Recenze

Zaplo nabízí dvě varianty rychlé půjčky s komplet online vyřízením. V částkách do 16 tisíc korun je to první půjčka zdarma se splatností až 30 dní, v částkách do 30 tisíc je to pak opakovaná Zaplo půjčka, ale se stejnou splatností, maximálně tedy 1 měsíc. Získat tu můžete i půjčku v hotovosti.

Zaplo první půjčka zdarma je malá a rychlá, s velmi jednoduchými pravidly, navíc bez navýšení. Jakmile ji řádně splatíte, můžete si pak vzít půjčku opakovanou, kde se horní hranice vyšplhá na 30 000 Kč. Smlouva neskrývá žádné poplatky navíc, co se týká řádně splaceného úvěru. Jakmile potřebujete splátku odložit, už budou účtovány další poplatky právě za odklad.

Díky jednoduchému formuláři a modernímu ověření všech poskytovatelem vyžadovaných náležitostí jde všechno rychle. Jestli je žádost o úvěr schválena, sděluje Zaplo do několika minut od přijetí žádosti. Zaplo se netají tím, že negativní platební historie nemusí být důvodem k zamítnutí žádosti - vše se odvíjí od individuálního posouzení.

Předčasné splacení je zdarma. Pokud ale klient na splátku nemá, může si až 11krát odložit datum splatnosti, dokupy až o 330 dní. Každý odklad splátky se zpoplatňuje extra poplatkem. Výška poplatku není na webu Zaplo zveřejněna – odvíjí se totiž od velikosti půjčky.

Co se výplaty peněz týká, Zaplo odesílá do 15 minut po schválení úvěru na účet žadatele, ale částka je k vyzvednutí i v hotovosti, a to na pobočkách trafik GECO. Splácet lze také z účtu nebo v hotovosti. Jestliže si žadatel sjedná nižší částku než 16 tisíc, může během trvání půjčky požádat o navýšení, a to právě až do 16 tisíc korun. To stejné platí o opakované půjčce do 30 000 Kč.

Smlouvu o půjčce Zaplo neposílá na email, ale ponechává ji uloženu v uživatelském profilu klienta. Přihlašovací údaje jsou generovány při schválení žádosti o úvěr.

Poskytovatel

Zaplo Finance s.r.o.
5. května 1746/22
140 00 – Praha 4


Tel.: 800 399 399
E-mail: podpora@zaplo.cz
Web: www.zaplo.cz

Zaplo Finance s.r.o. logo
Zaplo Finance s.r.o., 5. května 1746/22, 140 00 – Praha 4

Poskytovatelem Zaplo půjčky je společnost Zaplo Finance s.r.o., která je součástí nadnárodní skupiny 4finance, jež představuje tým zkušených poradců v oblasti finančnictví a zodpovědného úvěrování.