Postup

  • 1.Vyplňte potřebné údaje
  • 2.Porovnejte nabídky
  • 3.Vyberte si vhodné povinné ručení

Výhody

Úspora až 70 %, průměrná úspora je až 1 700 Kč

Různé úrovně pojistného krytí

Případné problémy s pojištěním vyřeší za vás právní a pojistní specialisté zdarma

V nabídce je sezónní povinné ručení

Rychlé online uzavření smlouvy

Zelená karta přijde u online pojištění ihned na email

Povinné ručení kalkulačka

Kalkulačka nabízející srovnání povinného ručení je skvělým pomocníkem při výběru nejlevnějšího povinného ručení. K tomu, abyste mohli online kalkulačku úspěšně využít, budete muset vždy zadat několik informací, které mají vliv na cenovou nabídku.

Jedná se hlavně o tyto údaje:

  • Druh vozidla – osobní automobil, nákladní do 3,5t, motocykl apod.
  • Užití vozidla – běžný provoz, autoškola, autopůjčovna aj.
  • Značka a model vozidla – např. Škoda Rapid
  • Další údaje o vozidle – SPZ, rok výroby a přibližná hodnota vozidla (tyto údaje nejsou povinné, ale jejich uvedení má vliv na přesnost výpočtu pojištění)
  • Údaje o vlastníkovi – je nutné vědět, zda auto používá fyzická osoba, podnikatel nebo právnická osoba. Dále uvedete věk vlastníka, PSČ a město. Cenu může ovlivnit i to, jestli je vlastníkem vozidla lékař, držitel ZTP nebo ZTP/P.
  • Bonusy – počet měsíců pojištění s nárokem na bonus snižuje cenu povinného ručení. Pokud tuto informaci neznáte, provozovatel online kalkulačky to prověří za vás.
  • Počet pojistných událostí – tato skutečnost může ovlivnit cenu pojištění ve váš neprospěch. Jedná se o důsledek případných, vámi zaviněných, pojistných událostí v minulosti.

Po zadání všech podstatných informací vám kalkulačka povinného ručení připraví porovnání nabídek. Z nich si můžete vybrat vhodný pojistný produkt. Ovšem doporučujeme vám se neorientovat pouze podle výsledné ceny povinného ručení. K dispozici je celá řada dalších ukazatelů, které můžou být pro rozhodování důležité.

Jaké ukazatele jsou pro povinné ručení ještě důležité?

Výše pojistného krytí

Vždy si všimněte maximální částky, kterou pojišťovna vyplatí v případě vámi způsobené pojistné události. Jednotlivé nabídky se liší nejenom mezi pojišťovnami, ale i v rámci jedné pojišťovny. Je totiž běžnou praxí, že každá pojišťovna nabízí hned několik variant povinného ručení. Základní limit pojištění, který je současně nejlevnější, vám nemusí stačit. Pokud dojde k usmrcení nebo trvalému postižení několika účastníků nehody, může být škoda vyšší. Také hodnota poškozeného majetku může, při větších dopravních nehodách, přesáhnout základní nabízené pojistné plnění. 

Roční a sezónní povinné ručení

Jestliže provozujete auto nebo jiné vozidlo pouze část roku, měli byste sledovat nabídky na sezónní povinné ručení. Je zcela zbytečné platit pojištění za celý rok, když toho nevyužijete. Jenom si musíte pamatovat, že mimo pojistné období nesmíte vozidlo používat.

Rozsah asistenčních služeb

Většina pojišťoven nabízí v rámci povinného ručení různé asistenční služby. Obvykle jde o různé druhy pomoci v případě poruchy vozidla nebo nehody. Také zde se nabídky výrazně liší. Proto si důkladně projděte jednotlivé podmínky asistenčních služeb pojišťoven, které vám online nabídne kalkulačka povinného ručení.

Právní asistence

Hodit se vám může i právní asistence, kterou některé pojišťovny nabízejí. Hodnota tohoto plnění je vždy omezena na určitou, nepříliš vysokou, částku. Proto zvažte, zda má pro vás tato nabídka dostatečně přidanou hodnotu.

Různé druhy dalšího pojištění

Součástí nabídky na povinné ručení může být cestovní pojištění, úrazové pojištění řidiče nebo spolucestujících, případně osobních věcí ve vozidle. 

Další benefity

Jednotlivé pojišťovny můžou nabídnout i další benefity. Za všechny lze jmenovat různé slevové a věrnostní karty.