V souhrnu

Konsolidací formou pojištěné půjčky můžete sloučit až 6 právě splácených půjček. Abyste je ale opravdu zlevnili, je nutné si zažádat o konkrétní částku na konkrétní dobu splácení (v cenové akci). V ostatních případech si Profi Credit účtuje vysoké úroky. Poskytovatel připraví výpovědi současných půjček, ale splatit už si je musíte sami - peníze z konsolidace přijdou na váš účet. Splácení lze pojistit.

Cena+ zdarma sjednání i vedení půjčky a sleva z úroků při pojištění schopnosti splácet
- vysoká cena samotné půjčky, pokud nevyužijete akci na konkrétní částku a dobu splatnosti
- vysoké sankce v případě prodlení se splácením
Flexibilita+ peníze odesílány do 24 hodin od podpisu smlouvy*
+ možnost až tří odkladů splátek (ale jen v nepříznivé životní situaci)
- nelze hýbat s výší splátky
- nelze hýbat s termínem splátky
Transparentnost+ poskytovatel na stránkách uvádí všechny zákonem vyžadované informace
- kalkulačka spočítá jen jednotlivé splátky, nikoliv cenu celého úvěru
- příslušenství půjčky (úroky a sankce) se automaticky smluvně transformuje na jistinu dluhu
Zákaznická podpora+ klient má přiděleného osobního úvěrového specialistu, lze využít mobilní aplikaci nebo online chat
- zákaznická linka v provozu jen v pracovní dny

* týká se pouze půjček se sjednaným pojištěním

BezvaMoney skóre: (3,0/5)

Na celkovém skóre půjčky se v tabulce uvedená kriteria podílejí následovně: cena 50 %, flexibilita 20 %, transparentnost 15 % a zákaznická podpora 15 %.

Pojištěná půjčka – konsolidace ve zkratce

Bez poplatku za zřízení+ Ano
Bonus za online sjednání- Ne
Správa půjčky zdarma+ Ano
Možnost pojistit schopnost splácet+ Ano
Možnost zvolit výši splátek+ Ano
Bez potvrzení o trvalém příjmu od zaměstnavatele+ Ano
Předčasné splacení zdarma- Ne
Změna splátkového kalendáře nebo odklad splátek zdarma+ Ano
Navýšení půjčky během jejího trvání- Ne
Bonus za řádné splácení+ Ano
Poskytnutí půjčky i během víkendu- Ne

Reprezentativní příklad

Úvěr v celkové výši 70 000 Kč, splatnost 48 měsíců, splátka 2 299 Kč, celková splatná částka 110 352 Kč, pevná úroková sazba činí 24,44 % P.A. a RPSN činí 27,37 %. Splátka neobsahuje žádné poplatky za doplňkové služby. Doba trvání spotřebitelského úvěru od 12 až do 48 měsíců. RPSN činí od 27,37 % do 89,8 %.
Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Jakmile kliknete na tlačítko „Chci si půjčit“, budete přesměrováni do online formuláře na stránkách poskytovatele. Zde vyplníte základní požadovaná data i výši konsolidace a posléze dáte formulář odeslat. Informace jsou u nás v bezpečí, pod pokročilým šifrováním. 

1. Vyčkáte na telefonát od Profi Credit

Profi Credit se ozve (v pracovní době) do pěti minut od odeslání formuláře, takže rozhodně vás nečeká nijak dlouhá prodleva.

2. Uvedete současné půjčky, které chcete konsolidovat

Ve spolupráci s úvěrovým specialistou Profi Credit vyplníte data o vašich současných závazcích, které chcete konsolidovat, a dohodnete se na dalším postupu, případně navýšíte půjčku o další požadované peníze.  

3. Podepíšete smlouvu

Smlouvu samozřejmě můžete podepsat online, elektronický podpis nebo BankID k tomu nepotřebujete. Lze se také sejít s úvěrovým specialistou a podpis vyřídit osobně.

4. Profi Credit konsolidaci provede

Profi Credit vypoví a doplatí vaše současné půjčky, které slučujete do jedné nové (peníze přes váš účet putovat nebudou a s ničím si tedy nemusíte dělat starosti).  

5. vše je hotovo – začínáte splácet

Konsolidace se realizovala, nově máte půjčku s jedinou splátkou měsíčně, původní půjčky jsou doplaceny a ukončeny.

Časté dotazy

1. Jak přesně konsolidace probíhá?
Podstatou konsolidace (česky „sloučení“) je předčasné splacení všech úvěrů, které jsou do sloučení půjček zahrnuty. K předčasnému splacení jsou použity peníze nového poskytovatele půjčky, s nímž si konsolidaci dohodnete. Původní dluhy jsou proto ihned splaceny - penězi, které vám poskytovatel zašle na účet. A vy pak odesíláte měsíčně jen jednu splátku právě na umoření nového konsolidovaného úvěru.
2. Dá se konsolidace poskytnout v hotovosti?
Rozhodně nedá. Profi Credit neposkytuje hotovostní půjčky.
3. Jaké půjčky se dají sloučit?
Sloučit můžete až 6 půjček, z toho mohou být max. 3 od Profi Credit a 3 odjinud. Ale pozor, není možné do konsolidace zařadit kontokorenty, kreditní karty a podnikatelské zápůjčky.
4. Mohou o Pojištěnou půjčku – konsolidaci žádat i důchodci, studenti, ženy na mateřské dovolené?
Jistě mohou. Každá žádost je u tohoto poskytovatele posuzována zcela individuálně. Úspěch při schvalování závisí na tom, jaké má žadatel pravidelné příjmy a výdaje, popřípadě rodinné zázemí a celkovou finanční situaci. Proto i důchodce, student nebo rodič na mateřské/rodičovské dovolené mohou konsolidaci získat.
5. Proč nabízí poskytovatel pojištění schopnosti splácet, když říká, že konsolidace je pojištěna automaticky už v základu?
Pojištěná půjčka má v základním nastavení jednoduché pojištění schopnosti splácet. V tomto případě však není sjednáváno s pojišťovnou, neboť, pojistným plněním je tu zdarma odložení až tří splátek. Jestliže byste stáli o vyšší úroveň pojistné ochrany, je v nabídce právě i plnohodnotné pojištění sjednávané s pojišťovnou. Dodejme ještě, že pojistné události, které zakládají nárok na odložení splátek, jsou vyjmenovány v odpovědi na otázku „Kdy si lze odložit splátku a jak?“
6. Co kryje pojištění schopnosti splácet u Pojištěné půjčky – konsolidace?
Profi Credit nabízí klasické pojištění schopnosti splácet, které kryje následující pojistné události:
  • úmrtí (pojišťovna doplatí zbytek dluhu)
  • invalidita třetího stupně (kryje se maximálně dvojnásobek zůstatku jistiny, ale plnění nezahrnuje splátky po splatnosti, poplatky za upomínky, smluvní pokuty apod.)
  • pracovní neschopnost trvající déle než 30 dní (až 12 splátek)
  • ztráta zaměstnání trvající déle než 30 dní (hradí se splátky úvěru splatné během trvání události po uplynutí karenční doby)
  • zhoubný nádor (pojišťovna uhradí devítinásobek splátky splatné před diagnózou). Pozor, za zhoubný nádor se v tomto pojištění nepovažuje karcinom in situ.
7. Když budu chtít zdarma odložit splátku, kde o to mám zažádat a jak?
Podmínky pro zdarma odklad až tří splátek za celou dobu trvání půjčky, jsou u Profi Credit spojeny s nepříznivými životními událostmi. Klient je nahlašuje nejlépe v online systému MyPROFI, případně na lince u úvěrového specialisty. Jde o následující události:
  • klient nebo člen klientovy domácnosti je po dobu alespoň 3 měsíců práce neschopný (neschopnost mohla začít nejdříve v den podpisu Nabídky na úvěr)
  • klient nebo člen jeho domácnosti přišel o zaměstnání
  • klient nebo člen jeho domácnosti hradí náklady spojené s úmrtím osoby blízké, a to ve výši alespoň 5.000,- Kč
  • klientovi vznikla škoda na majetku ve výši alespoň 50 000 Kč, a to v důsledku živelní pohromy
  • klientovi nebo členu jeho domácnosti dluží zaměstnavatel
8. Můžu konsolidovat i během víkendu nebo svátků?
Bohužel ne, Profi Credit nepatří k poskytovatelům, kteří by byli v provozu u během volných dní. Své služby vám nabídne jen v pracovní dny během pracovní doby. Pokud potřebujete, aby vyřízení proběhlo i během víkendu, můžete si konsolidaci najít mezi víkendovými půjčkami.

Recenze

Konsolidace od Profi Credit, která se realizuje prostřednictvím Pojištěné půjčky, je v případě využití cenové akce dobrou příležitostí ke zlevnění stávajících závazků. Další výhodou pro klienty je snížení počtu měsíčních splátek na jednu jedinou – a jistě i celková úspora na případných poplatcích za vedení jeho současných úvěrů. Nicméně než si o konsolidaci klient požádá, vždy by si měl nejprve zjistit cenu předčasného splacení svých současných půjček. Proč? Aby se konsolidace opravdu vyplatila.

Sloučit je možné až 3 úvěry od Profi Credit a až další 3 úvěry od jiných poskytovatelů. Jediné, co do sloučení zahrnout nelze, jsou kontokorenty, kreditní karty a podnikatelské zápůjčky.

Pojištěná půjčka – konsolidace od Profi Credit začíná na úrokové míře 7,41 % p.a. s tím, že poskytovatel si neúčtuje žádné poplatky za sjednání a ani vedení půjčky. Automaticky se tu pojišťují závažné události tak, že poskytovatel zdarma umožní odklad tří splátek. Tím ale možnosti pojištění nekončí – k dispozici je ještě i vyšší míra ochrany dlužníka při nepřízni osudu – plnohodnotné pojištění schopnosti splácet sjednávané s pojišťovnou Generali Česká. Cena pojištění je tu od 3,33 do 13,95 % z měsíční splátky.

Výpověď současných půjček připraví Profi Credit za vás. Předčasné splacení však musíte realizovat vy sami, neboť peníze na konsolidaci vám dorazí na váš účet. Jak čerpání, tak splácení je možné jen přes bankovní účet vedený na vaše jméno. Pro splácení si lze sjednat (u banky) povolení k inkasu. Profi Credit provozuje online systém s názvem MyPROFI, v němž si klient může nejen sledovat vývoj splácení, ale též případně zařizovat změny, hlásit pojistnou událost apod.

Poskytovatel

PROFI CREDIT Czech, a. s.
Klimentská 1216/46
110 00 Praha


Tel.: 800 200 280
E-mail: proficredit@proficredit.cz
Web: www.proficredit.cz

PROFI CREDIT Czech, a. s. logo
PROFI CREDIT Czech, a. s., Klimentská 1216/46, 110 00 Praha