Postup

 • 1.Vyplňte potřebné údaje
 • 2.Porovnejte nabídky
 • 3.Vyberte si vhodné havarijní pojištění

Výhody

Pojištění a náhrada škody na vašem vozu z titulu autonehody

Pojištění a náhrada škod způsobených živly, lidmi nebo zvěří

V nabídce je mnoho tarifů a různé druhy pojištění

Slevy za bezeškodní průběh

Asistenční služby v tuzemsku a v zahraničí

Pohodlné a rychlé online uzavření smlouvy

Havarijní pojištění kalkulačka

Pojištění proti havárii, vandalismu, živlu a dalším rizikům na vozidle nepatří k levným záležitostem. Přesto se omezení rizika vzniku finančních ztrát vyplatí, zejména když je k dispozici kalkulačka nejlevnějšího havarijního pojištění. Díky ní získáte ucelený přehled o nejnovějších nabídkách pojišťoven.

Abyste toto srovnání získali, je nutné do online kalkulačky zadat:

 • Druh, model a značka vozidla – např. osobní automobil Toyota Yaris
 • Užití vozidla – běžný provoz, autoškola, taxi apod.
 • Rok výroby a cena vozidla – u ceny vozidla uveďte reálnou hodnotu
 • Zabezpečení – zámek zpátečky, immobilizér, GPS atd.
 • SPZ – nejedná se o povinný údaj, ale je vhodné tuto informaci pro přesnější výpočet havarijního pojištění kalkulačkou uvést
 • Další údaje – parkovací asistent, kožené sedačky, automatická převodovka apod.
 • Informace o vlastníkovi – jméno, příjmení, věk, PSČ, město a email
 • Údaje o pojistníkovi – pouze v případě, že vozidlo nepojišťuje vlastník 
 • Bonus – dobu předchozího pojištění. Pokud bylo bez zaviněné pojistné události, můžete získat výhodnější cenu pojištění.
 • Malus – počet zaviněných pojistných událostí. Malus může znamenat vyšší cenu havarijního pojištění.

Po vyplnění výše uvedených údajů vám kalkulačka havarijního pojištění ukáže výsledné srovnání všech nabídek. Pro výběr správné pojišťovny není klíčová pouze cena, ale je nutné porovnat i ostatní informace. Ty, jenž ovlivňují hodnotu pojistky a možnosti pojistného plnění.

Hlavní faktory ovlivňující cenu a kvalitu havarijního pojištění

Spoluúčast

O výhodnosti a ceně havarijního pojištění rozhoduje i výše spoluúčasti. Platí princip, že čím větší spoluúčast si zvolíte, tím více se sníží cena pojištění. Ovšem současně musíte počítat s tím, že při pojistné události vám bude o spoluúčast sníženo pojistné plnění. Také si při výběru pojišťovny uvědomte, že jednotlivé pojišťovací ústavy můžou nabízet odlišnou hodnotu minimální spoluúčasti.

Druhy rizik

V rámci havarijního pojištění si můžete zvolit, na jaké druhy rizik se bude pojistka vztahovat. Nejčastěji se se pojišťují havárie, vandalismus, odcizení a živel. Méně pojištěných rizik snižuje cenu pojištění.

Asistenční služby

Vaše rozhodnutí může ovlivnit šíře asistenčních služeb, které jsou v rámci pojistky poskytovány. I ty se díky kalkulačce havarijního pojištění dozvíte. Nejčastěji se jedná o právní poradenství, vyproštění vozidla, odtah vozidla, příjezd a pomoc mechanika nebo poskytnutí náhradního vozidla na určitý počet dní. Asistenční služby obvykle nejsou neomezené, ale mají určitý limit plnění. Také v tomto případě existují mezi pojišťovnami rozdíly.

Připojištění

Zvážit byste měli i to, jak ovlivní výslednou cenu možnost různých druhů připojištění. Mezi nejoblíbenější patří připojištění čelního skla. Zejména u drahých vozidel nebo u čelních skel s vyhříváním se tento produkt může vyplatit.

Sleva za uzavření povinného ručení spolu s havarijním pojištěním

Zajímavou slevu lze téměř vždy získat v případě, že uzavřete havarijní pojištění společně s povinným ručením. Samozřejmě platí, že i v tomto případě je vhodné využít srovnání online kalkulačkou, jelikož se nabídky liší.