Minutová půjčka

 • půjčka od 5 000 Kč do 800 000 Kč na cokoliv bez ručení a bez zástavy
 • doba splatnosti 3 – 120 měsíců
 • bez poplatků za vyřízení i za vedení půjčky
 • volba výše splátek dle vašich možností
 • zdarma předčasné splacení i odložení a změna splátek
 • žadatel musí mít nebo si zřídit běžný účet u Equa bank

Výše půjčky: 5 000 - 800 000 Kč

Splatnost: 3 - 120 měsíců

RPSN od: 6,9 %*

Roční úrok od: 6,7 %*

Půjčka bez doložení příjmu: ANO

Bez ručení: ANO

Odložení splátek: ANO

Pro důchodce: ANO

Pro ženy na mateřské: ANO

Možnost předčasného splacení: ANO

Půjčka bez registrů: NE

První zdarma: NE

V hotovosti: NE

*výše úrokové sazby, RPSN a úvěrový registr souvisí s výškou půjčky, dobou její splatnosti a individuálním posouzením bonity klienta

Reprezentativní příklad: Výše půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců při měsíční splátce 1 966 Kč, pevná úroková sazba 6,7 % p. a., RPSN 6,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 117 960 Kč.

Toto sdělení slouží pouze pro informační účely. Přesné podmínky půjčky dostanete přímo od poskytovatele, který vás bude kontaktovat.

Průběh žádosti

Jakmile kliknete na tlačítko „Chci si půjčit“, budete přesměrováni do online formuláře přímo na stránkách banky. Zde budete postupovat následovně:

1. Vyberete částku půjčky a dobu splatnosti

Nejprve si vyberete částku, o kterou chcete požádat. Současně si zvolíte výši měsíční splátky, která pak rozhodne o tom, jak dlouho budete splácet, i jak vysokou úrokovou míru vám může banka nabídnout. Orientační výsledek na stránce uvidíte ihned, což vám dovolí měnit délku splácení tak, aby měsíční splátky odpovídaly vašim možnostem. Jakmile budete spokojeni s nastavením, klikněte na tlačítko „Požádat“.

2. Zadejte své mobilní telefonní číslo

Banka Vaše telefonní číslo využije k tomu, aby vám zaslala ověřovací SMS kód, čímž potvrdíte, že opravdu jevíte zájem o úvěr, navíc díky telefonu banka zjistí, jestli už jste jejím klientem. Podle toho se bude lišit následný postup žádosti. U neklientů bude nutno vyplnit osobní údaje.

3. Vyplníte základní údaje

 • jméno a příjmení
 • rodné číslo
 • adresa trvalého pobytu
 • číslo OP nebo jiného dokladu (cizinci)
 • další osobní údaje, které budou bankou vyžadovány. Banka je zpracuje za účelem uzavření smlouvy o půjčce.

4. Zaměstnání a trvalé příjmy

V této sekci žádosti uvedete informace o vašich čistých příjmech, měsíčních výdajích, případně dalších požadovaných údajích, mohou se týkat i domácnosti a jejich členů.

5. Odeslání žádosti

Nakonec odešlete žádost o Minutovou půjčku od Equa bank a vyčkáte na další instrukce.

Časté dotazy

1. Opravdu se u Minutové půjčky platí jen úroky?
Ano, Minutová půjčka od Equa Bank je opravdu bez poplatků za cokoliv, jejím nákladem jsou tedy jen úroky, a to již od 3,8 %,. Zdarma je i předčasné splacení nebo naopak snížení splátek.
2. Jak je to s běžným účtem – opravdu si jej musím k půjčce u Equa bank zřídit?
Jestliže doposud nejste klientem Equa bank, pak ano, účet si budete muset vyřídit zároveň s žádostí o úvěr. Vše ale proběhne v rámci jednoho procesu, není nutno banku oslovovat vícekrát. Na tento účet vám banka jednak zašle peníze, jednak z něj budete půjčku splácet po celou dobu jejího trvání.
3. Co kryje pojištění schopnosti splácet u této půjčky a kolik stojí?
Pojištění schopnosti splácet, které si můžete u Minutové půjčky sjednat, kryje tři základní pojistné události: pracovní neschopnost delší než 30 dní, úplnou invaliditu důsledkem úrazu či nemoci a do třetice úmrtí důsledkem úrazu či nemoci. Měsíční pojistné dělá 0,15 % z celkové výše úvěru, pokud bychom to přepočetli na roční náklady, zvýší pojistné náklady na půjčku o 1,8 procentního bodu. Pojistné se platí jako součást splátky, stále si tedy vystačíte s jednou měsíční splátkou.
4. Bude se banka dívat do registrů vždycky, i když o půjčku požádá její klient nebo třeba cizinec?
Náhledy do registrů jsou u bank povinnou součástí posouzení bonity. Ony se totiž v českých dlužnických registrech evidují i dluhy a případné nesplácení cizinců žijících trvale na českém území. Co se týká klientů banky, tady přichází na řadu dokonce dvojí ověřování, a to jak v registrech dlužníků, tak i v interních záznamech banky. Sice to vypadá zvláštně, ale právě klient banky je při posuzování žádosti znevýhodněn, pokud dané bance někdy v minulosti splácel se zpožděním. Banka si takové záznamy vede desítky let, kdežto v registrech jsou drženy max. 4 roky po doplacení dluhu. I proto se mnoho lidí spoléhá na méně přísné schvalování u půjček bez registru.

Recenze

Minutová půjčka od Equa bank je zajímavou příležitostí pro všechny zájemce o takový úvěr, u nějž se nemusejí obávat zbytečných nákladů na vyřízení, na vedení půjčky, ale ani v případě předčasného splacení nebo snížení splátek kdykoliv, když se objeví potíže se splácením. Navíc je možné si u ní pojistit schopnost splácet, za toto pojištění si banka vyžádá 0,15 % z celkové částky úvěru měsíčně.

O Minutovou půjčku se vždy žádá online, ale smlouvu je nutno podepsat papírově, a to buď na pobočce, nebo doma, v práci, kam vám ji přiveze kurýr. Podmínkami poskytnutí půjčky jsou jednak plnoletost, jednak dostatečné a pravidelné příjmy. Peníze z tohoto úvěru jsou dostupné i cizincům s trvalým pobytem v ČR.

Půjčka je poskytována jako bezúčelová, vždy na účet zřízený u Equa bank, ze kterého se i splácí. Kdo doposud účet u Equa bank nemá, tomu je automaticky zřízen v procesu vyřizování žádosti o úvěr. Půjčka je splatná od tří měsíců až do deseti let, přičemž délku splácení si žadatel může nastavit dle svých možností a preferencí, nastavení během splácení bezplatně měnit.

Poskytovatel

Equa bank a.s.
Karolinská 661/4
Praha 8


Tel.: 222 010 222
E-mail: klientske.centrum@equabank.cz
Web: www.equabank.cz

Equa bank a.s. logo
Equa bank a.s., Karolinská 661/4, Praha 8