Známe nejlepší bankovní a nebankovní půjčky roku 2018

Čtení na 5 minut Publikováno: 22.03.2019
Známe nejlepší bankovní a nebankovní půjčky roku 2018

Server Finparáda.cz pravidelně sleduje finanční produkty a vyhodnocuje je. Neustále tu můžete najít aktuální žebříček vybraných finančních produktů, a to včetně půjček - jak bankovních, tak nebankovních. Každý rok Finparáda.cz vyhlásí, které z produktů si během celého roku vedly nejlépe.

My vám v našem seriálu představíme vždy první tři příčky každé skupiny produktů. Začneme u bankovních neúčelových úvěrů a nebankovních mikropůjček, v dalších dílech se zaměříme na konsolidace půjček, na hypotéky, dále na běžné účty, spořicí účty, termínované vklady. A v neposlední řadě na životní pojištění a důchodové spoření.

Spotřebitelské bankovní neúčelové úvěry

Trochu složitější název, který definuje běžnou spotřebitelskou půjčku od banky, tedy nikoliv hypotéku nebo půjčku na konkrétní věc. V této oblasti už druhým rokem vede Air Bank, následuje ji Československá obchodní banka a hned za ní se umístila Komerční banka. V roce 2017 vedla také Air Bank, druhou byla Uni Credit bank a na třetím místě byla ČSOB.

Pojďme se podívat, co ve Finparáda.cz na půjčkách od těchto bank za rok 2018 tak ocenili.

Air Bank

Půjčka (to je zároveň i název úvěru) od Air Bank si prvenství získala díky opakovaní dobrých podmínek pro klienty. A také díky zlepšení podmínek, které už loni vyšly vítězně. Půjčka od Air bank totiž posunula hranici, od kdy se na úvěr dává nižší úroková sazba.

Do dubna 2018 byla bonusová úroková sazba na půjčce do 300 tisíc ve výši 5,9 procenta, základní byla 6,9 procenta. Na úvěry od 300 tisíc byla bonusová úroková sazba 4,9 procenta a základní sazba 5,9 procenta. Bonusovou sazbu lze získat pouhým včasným splácením. Banka uplatňuje pravidlo: nedlužit déle než 5 dní částku vyšší než 100 Kč.

Od dubna 2018 se změnila hranice pro získání nižší úrokové sazby, a to na 200 tisíc korun. Ostatní podmínky zůstaly stejné, tedy půjčka se poskytuje bez poplatků za sjednání a vedení, mimořádnou splátku i předčasné splacení. Půjčku od Air Bank je možné vyřídit i přes mobilní aplikaci banky a peníze si lze vzít až na 96 měsíců.

Československá obchodní banka (ČSOB)

Finparáda.cz vedla po celý loňský rok na prvních místech v žebříčku nejlepších bankovních neúčelových půjček také ČSOB a její Flexi půjčku. Půjčka je zcela bez poplatků, navíc si může klient kdykoliv snížit, zvýšit nebo odložit splátku.

Úroková míra je zde o něco vyšší, bonusová je na 5,2 procenta, dosáhnout na ni lze řádným splácením. Půjčit si lze až 800 tisíc na 96 měsíců, přičemž splacení půjčky do tří měsíců od jejího vzetí znamená vrácení všech úroků zpět klientovi. V podstatě jde o půjčku zdarma, když se jedná o nižší částky, které klient splatí do 90 dní.

Komerční banka

Na třetím místě žebříčku se umístila komerční banka se svým Osobním úvěrem. Ten je k dispozici za 4,9 procenta v bonusové úrokové sazbě, přitom vedení a mimořádné splátky úvěru jsou zdarma. Jen pozor, je tu poplatek za sjednání, a to ve výši 490 korun (platí se jen při kladném vyřízení úvěru). Klient si může půjčit od 10 tisíc do 2,5 milionu korun na maximálně 96 měsíců. I komerční banka dává možnost administrace půjčky v oline bankovnictví, zde se však jedná pouze o její předschválení.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Mikropůjčky (krátkodobé nebankovní úvěry)

Na opačné straně spektra neúčelových úvěrů jsou ty krátkodobé od nebankovních poskytovatelů, často nazývané jako mikropůjčky. I ony teď již podléhají zákonu o spotřebitelském úvěru. Dle serveru Finparáda.cz nám nejlepší půjčku nabídl Home Credit, hned po něm Zaplo Finance a na třetím místě se umístila společnost Via SMS.

V roce 2017 bylo pořadí naprosto stejné, všechny tři nebankovní společnosti poskytují nejlepší služby na našem trhu nebankovních půjček již dlouhodobě.

Kamali od Home Credit

Kamali je mikropůjčou napoprvé zdarma, a to až do 10 tisíc korun, při splacení do 14 dnů. Opakovaná půjčka je již za poplatek, vyšší půjčka, i když je realizovaná klientem poprvé, také. Maximálně si u Kamali můžete vzít 20 tisíc koruna a splácet nejdéle 30 dní.

Peníze z Kamali půjčky je možné si vyzvednout na terminálech Sazky, což dělá cirka 4000 kontaktních míst. To je novinka roku 2018. Půjčku je možné rozložit až na 10 splátek. Sjednat půjčku lze online. A jak je to s poplatky a s úroky?

Klient zaplatí 3,3 procenta z každé tisícikoruny (33 Kč) vypůjčené na 30 dní. A pokud klient při potížích se splácením uhradí alespoň 10 % jistiny a poplatek za odložení termínu splatnosti ve výši 4,9 procenta z každé tisícikoruny (49 Kč), je mu automaticky odložen termín splatnosti půjčky o dalších 30 dní.

Zaplo půjčka od Zaplo Finance

Společnost Zaplo Finance je členem Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ). A už stejně jako loni obsadila stříbrnou příčku v kategorii mikropůjček. V Zaplo půjčce je první půjčka do 16 tisíc zdarma (to až od prosince 2018, do prosince si šlo půjčit zdarma maximálně 8 tisíc korun), splatnost v obou případech 30 dní.

Opakovanou půjčku si klient může vzít až do 30 tisíc korun, kdy splatnost je minimálně sedm a maximálně třicet dní. Za třicet dní přeplatí klient u třicetitisícové půjčky 6900 Kč, což při půjčení tisícikoruny na třicet dní dělá přeplatek 290 Kč.

Sjednání je možné online, ale také na partnerských pobočkách. Se sjednáním půjčky se pojí tvorba osobního profilu klienta na portálu Zaplo Finance, kde jsou klientovi kdykoliv k dispozici všechna důležitá data spojená s jeho půjčkou.

Rychlá SMS půjčka od Via SMS

Bronzová příčka opět patří společnosti Via SMS, která také náleží do Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ). První půjčka je v nabídce do osmi tisíc korun zdarma (až na registrační poplatek ve výši 1 Kč) při době splatnosti od 7 do 30dní.

Opakovaná nebo vyšší půjčka je k dispozici od 100 Kč do 20 tisíc Kč a s délkou splatnosti 7 – 30 dní. Prodloužení splatnosti je možné o dalších 30 dní, za poplatek. Přeplatek u Rychlé SMS půjčky dělá při 1000 korunách půjčených na 30 dní rovných 276 Kč. I tato půjčka je k vyřízení online a i u této půjčky se uživateli vytvoří jeho profil na stránkách Via SMS, kde najde všechna důležitá data o svém dluhu.

Komentáře