Wüstenrot pod vlajkou MONETY

author Iva Grácová Čtení na 5 minut Publikováno: 23.06.2020
Wüstenrot pod vlajkou MONETY

Zřídit si stavební spoření můžete od 1. dubna letošního roku také na pobočkách MONETA Money Bank. K tomuto datu Skupina MONETA dokončila akvizici Wüstenrot – stavební spořitelny a hypoteční banky. Značka Wüstenrot do konce září 2020 na českém trhu skončí. Co to pro stávající klienty znamená a jakou strategii chystá MONETA na nejbližší měsíce?

Konec „Wüstenrotu“ v Čechách

Finanční skupina Wüstenrot působila na trhu stavebního spoření a na bankovním trhu v České republice od 90. let minulého století. Za celou dobu svého působení se ji podařilo vybudovat portfolio s více než 400 000 klienty, kterým pomáhala s otázkou financování vlastního bydlení.

Akvizice stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot byla úspěšně dokončena 1. dubna 2020. K tomuto datu se Skupina MONETA stala vlastníkem 100 % akcií ve společnostech Wüstenrot – stavební spořitelna a.s. a Wüstenrot hypoteční banka a.s. Kupní cena transakce odpovídala částce 4,6 miliardy korun. Akvírované společnosti budou na českém bankovním trhu podnikat pod novými názvy, a to MONETA Stavební spořitelna a MONETA hypoteční banka.

MONETA posílí pozici na trhu

MONETA Money Bank je čtvrtou největší bankou na českém trhu. Dokončením transakce získala více než 400 tisíc nových klientů. Do té doby jich měla zhruba milion. Akvizicí by měla MONETA posílit svojí depozitní bázi o více než 55 miliard a úvěrové portfolio o 56 miliard korun. Podíl na trhu klientských vkladů MONETY by tak měl podle předpokladů banky stoupnout ze stávajících 5 % na 8 % a podíl na trhu hypoték z 3,2 % na více než 6 %.

„Akvizice nás posiluje a má pro nás strategický význam. Dnešním krokem jsme zdvojnásobili svůj podíl na hypotečním trhu a vstoupili na trh stavebního spoření. Zároveň získáváme více než 400 tisíc nových klientů. Je to další krok v realizaci naší strategie být šampionem ve financování českých domácností a živnostníků,“ uvedl v tiskovém prohlášení předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Nabídka zvýhodněných produktů pro klienty stavební spořitelny

Ve stavební spořitelně chce MONETA nové klienty akvírovaných společností přivítat a nabídnout jim své služby v podobě nabídky zvýhodněných produktů. V dalším kroku by se banka chtěla zaměřit na novou produktovou nabídku u stavebního spoření. Již nyní si může každý na pobočkách MONETA Money Bank žádat o stavební spoření a související produkty. MONETA plánuje nabídnout všechny produkty nově nabytých společností v rámci vlastních digitálních kanálů a pobočkové sítě nejpozději do konce roku 2020.

Dále MONETA Money Bank plánuje uskutečnit spojení hypoteční banky s vlastní hypoteční divizí. K této fúzi by mělo dojít do konce roku 2020 za předpokladu, že banka obdrží potřebný regulatorní souhlas.

Zdroje: WÜSTENROT/ MONETA Money Bank

author

Autor článku:

Iva Grácová

Ve světe bankovnictví se pohybuje od roku 2007 a voľný čas věnuje psaní článků převážně finančního charakteru s úvěrovou, bankovní a investiční tématikou.
Přečíst více

Komentáře