Wüstenrot cílí nově i na lidi v předdůchodovém věku

author Lenka Rutteová Čtení na 5 minut Publikováno: 19.11.2019
Wüstenrot cílí nově i na lidi v předdůchodovém věku

Wüstenrot stavební spořitelna nedávno uvedla novinku v podobě stavebního spoření pro lidi nad 55 let věku. Stavební spoření si tu samozřejmě mohou zřídit všichni, ale lidé nad 55 let budou mít smlouvu zdarma, tedy bez poplatku z cílové částky, ale budou platit za vedení účtu. Úroková sazba tu je 1,2 procenta, celkově i se státním příspěvkem jde o zhodnocení až 3,67 procenta za rok, smlouva je dle zákona o stavebním spoření na šest let.

Konkurence zatím nepodporuje lidi tohoto věku

Wüstenrot stavební spořitelna je u nás zatím jedinou, která se soustředí na lidi nad 55 let. Jako jediná na trhu jim poskytuje smlouvu zdarma, a to na cílovou částku 200 tisíc nebo 500 tisíc korun. Aby byla smlouva opravdu platná, je na nutné dodržet základní podmínky, v tomto případě do čtyř měsíců od jejího založení vložit minimálně dva, respektive pět tisíc korun - podle zvolené cílové částky. A po dobu 4 měsíců od data uzavření smlouvy nesmí účastník podat žádost o změnu cílové částky.

Poplatek za vedení účtu a zdanění výnosu zůstávají

Jediným zvýhodněním je tedy odpuštění poplatku za sjednání smlouvy, který je jinak u dvousettisícové smlouvy 2 000 koruna u pětisettisícové smlouvy dokonce 5 000 korun. Zůstává poplatek za vedení účtu, který je nyní 27 Kč za měsíc, a samozřejmě 15% zdanění výnosů. I tak jde ale o výraznou úsporu.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Výnos se shoduje s Raiffeisen stavební spořitelnou

Raiffeisen stavební spořitelna také nabízí stavební spoření bez poplatku za sjednání smlouvy, nabídka není však omezena věkem, ale cílovou částkou 200 tisíc korun. Akce končí 31. 10. 2019. Výnos je spočten na až 3,8 procenta.

U Wüstenrot bude zdarma i předčasné ukončení smlouvy

Na co Wüstenrot stavební spořitelna ještě láká lidi nad 55 let, je odpuštění poplatku za případné předčasné vypovězení smlouvy. Stavební spořitelna tento poplatek bude odpouštět po dvou letech spoření, dříve nikoliv. Odebrání státní podpory však musí při předčasném ukončení stavebního spoření být, to vyžaduje legislativa. Státní podpora zůstává jen u těch smluv, které trvají plných zákonem vyžadovaných šest let.

Poplatek za případné předčasné vypovězení smlouvy dělá u jiných klientů Wüstenrot stavební spořitelny 0,9 procenta z cílové částky. Lidé ve věku nad 55 let ho budou ušetřeni. Opět může jít o tisíce korun, tedy až o 4 500 korun.

I jiné spořitelny účtují poplatek za předčasné ukončení smlouvy. Pro srovnání je to u Raiffeisen a u Modré pyramidy jedno procento, u Lišky půl procenta. Jedno procento dělá tento poplatek u Buřinky u starších smluv uzavřených do konce roku 2018. Nové smlouvy od roku 2019 jsou u Buřinky však zcela bez poplatku za předčasné vypovězení smlouvy. 

Stavební spoření 55+

Stavební spoření pro lidi nad 55 let je samostatným spořicím produktem od Wüstenrot stavební spořitelny, který je na stránkách uveden v samostatné kategorii. Proto, pokud jej budete chtít sjednat, je nutné na stránkách stavební spořitelny zvolit právě Stavební spoření 55+.

Wüstenrot uvádí jako příklad spoření vklady 2 500 korun měsíčně. Po šesti letech vložíte 180 000 korun, stát podpora bude 14 000 korun a získané úroky celkem 6 850 korun. Celkově bude na stavebním spoření po šesti letech 200 850 korun. 

author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.
Přečíst více

Komentáře