Víc než hypotéka vám vyhovuje úvěr ze stavebního spoření? U Modré pyramidy je v létě bez poplatků!

Čtení na 4 minuty Publikováno: 31.07.2018
Víc než hypotéka vám vyhovuje úvěr ze stavebního spoření? U Modré pyramidy je v létě bez poplatků!

Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření?  To je těžké dilema všech, kdo chtějí investovat do vlastního bydlení, ať již formou jeho koupě, výstavby nebo rekonstrukce, případně jen modernizace. U úvěrů do jednoho milionu se vždy více vyplatí stavební spoření – zejména v momentech, kdy není nutné financovat i meziúvěrem. U vyšších částek, kdy se čerpá i meziúvěr, se pak musejí propočítat konkrétní nabídky (a nezapomenout, že hypotéka mění úroky po skončení každé fixace). Modrá pyramida se rozhodla nabídnout zájemcům o úvěr ze stavebního spoření letní akci, jejímž jádrem je snížení poplatků, a díky tomu výrazné zvýhodnění oproti podmínkám hypoték.

Akce platí pro Hypoúvěr do výše 80 procent

Samozřejmě se jedná o výši do 80 procent hodnoty zastavené nemovitosti. Konkrétně je během léta 2018 (až do konce srpna 2018) možné získat tento úvěr bez poplatků za zpracování úvěru a za ocenění nemovitosti.

Jak vypadá konkrétní sleva na poplatcích?

V případě poplatku za ocenění nemovitosti nabízí Modrá pyramida celé léto stoprocentní slevu. Za ocenění se neplatí tedy vůbec nic. To znamená, že kdo chce úvěr na pořízení nebo rekonstrukci bytu a bude jej zastavovat, ušetří na poplatku 2900 Kč.

V případě rodinného domu ušetří klienti dokonce 4500 korun, které se běžně platí právě za ocenění tohoto typu nemovitosti. Následuje ale ještě sleva za zpracování Hypoúvěru. Ta je až ve výši 2900 korun, přičemž jsou dva možné scénáře.

Pokud klient bude úvěr čerpat až po zřízení zástavního práva k nemovitosti, nebude vůbec platit za poskytnutí úvěru, sleva je tedy opět stoprocentní. V opačném případě, když bude klient čerpat úvěr ještě před zřízením zástavního práva, zaplatí po téměř padesátiprocentní slevě poplatek 1500 korun.

Co je vůbec Hypoúvěr?

Modrá pyramida nabízí v případě Hypoúvěru kombinovaný produkt. Jde o překlenovací ke stavebnímu spoření, u kterého je požadováno zajištění zástavním právem k nemovitosti. Proto se jedná o přímou konkurenci k hypotečním úvěrům.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Doba splatnosti zde může být i 30 let. A od běžných překlenovacích úvěrů se liší v několika bodech. Hlavní rozdíl je v nastavení úrokových sazeb na účtu stavebního spoření, který je s překlenovacím úvěrem spojen. Úročení tu je ve výši 3 %, přičemž sazba úvěru ze stavebního spoření je 6 % p. a.

Po celou dobu se splácí stejně

Splátky jsou nastaveny tak, že klient bude po celou dobu splatnosti splácet ve stejné výši. Předčasné splacení možné je, většinou bez poplatků. Stavební spořitelna ale může dle svých slov požadovat náhradu za předčasné splacení úvěru podle zákona o spotřebitelském úvěru.

Klient má zajištěno, že po celou dobu trvání Hypoúvěru, tedy až 30 let, se úroková sazby může zvýšit maximálně na 6 %. Víc ne. Tato jistota u hypoték chybí. Hypotéky mohou růst po každé fixaci do závratných výšin. Proto pokud dáváte přednost jistotě, teď je na ni sleva.

Komentáře