Úrokové sazby u hypoték vůbec nemusejí růst

Publikováno: 15.05.2018
Úrokové sazby u hypoték vůbec nemusejí růst

A dokladem tohoto tvrzení je fakt, že Fio banka snížila úrokové sazby u svých hypoték. Ty teď nově začínají na 1,48 % p. a. Navíc ještě i klientům zanechává stávající podmínky, kterými jsou například mimořádná splátka bez poplatků, ale například i možnost snižování měsíčních splátek. Tuto možnost lze využít díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce poskytováno zcela zdarma.

Pokles dělá dvě desetiny procentního bodu u dvou délek fixace

Fio banka nedávno uvedla na trh nejnovější sazby svých hypoték. Ty s roční fixací začínají nově od 1,48 %. Přitom původně začínaly až na 1,68 procentech p. a. Ale i ti, kdo vyžadují pětiletou fixaci, si mohou polepšit. Nová sazba začíná na 2,18 % ročně, přičemž ještě nedávno byla nabízena za 2,28 % za rok.

Co k tomu Fio banku vede?

Tiskový mluvčí Fio banky Ján Franek představil důvody k tomuto rozhodnutí banky následovně: „Na hypotečním trhu převažuje trend mírného zvyšování úrokových sazeb. My jsme se rozhodli jít opačnou cestou a nabídnout zájemcům o bydlení ještě výhodnější hypotéku. Kromě toho chceme zvýšit komfort žadatelů, proto v letošním roce otevřeme druhé hypoteční centrum v Brně a plánujeme rozšířit počet hypotečních specialistů na našich standardních pobočkách. Věříme, že tím oslovíme další zájemce o vlastní bydlení.“

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Jaké jsou další podmínky hypoték?

I přes snížení úrokové sazby zůstaly ostatní podmínky hypoték na původním nastavení. To se týká zřízení i vedení hypotéky bez poplatků a též splacení jakékoliv části hypotéky zcela zdarma. Nabídkou je i upotřebení volných peněz. Takže pokud mají klienti během splácení volné peníze, mohou si je vložit na tzv. Hypospořicí konto.

Konto je bezplatné, je automatickou součástí hypotéky. A pokud si na něm klient spoří, může si díky tomu snížit splátky. Ta část hypotéky, co je ve výši zůstatku na Hypospořicím kontě, není úročena. Přitom jsou peníze kdykoliv z konta k dispozici, lze je neomezeně vybírat (samozřejmě do výše konta). Pohybem na kontě si klienti také řídí výši svých splátek podle své momentální situace.

Komentáře