U koho uzavřít nejvýhodnější životní pojištění? Poradíme vám!

Čtení na 5 minut Publikováno: 28.03.2019
U koho uzavřít nejvýhodnější životní pojištění? Poradíme vám!

Životní pojištění můžeme uzavřít v zásadě ve dvou základních variantách, a to je pojištění rizikové, kdy kryjeme jen riziko úrazu nebo nemoci, nebo pojištění s nějakou formou zhodnocování peněz. My jsme vybrali životní pojištění investiční. Kdo nabídne nejlepší produkty? Pojďme se na to společně se serverem Finparáda.cz, který žebříček pojištění pravidelně sestavuje, podívat.

Rizikové životní pojištění

Během loňského roku přišla o medailové umístění pojišťovna Kooperativa, zato pojišťovny Allianz a NN Životní pojišťovna se se svými produkty s názvem Život ve vedení udržely. Nově se na třetí místo vyhoupla MetLife pojišťovna s pojištěním v kybernetickém pojetí svého názvu: Garde 5.0

Allianz Život od Allianz pojišťovny

Pojištění Allianz Život vede žebříčky pojistných produktů v oblasti rizikového životního pojištění v podstatě už od doby, co bylo uvedeno na trh. Jde o pojištění se vždy oddělenou a naprosto volitelnou investiční složkou.

Navíc odmění až 28% slevou všechny, kdo žijí zdravým životním stylem. To znamená, že nekouří, nejsou závislí na alkoholu ani na cukru a také nemají výraznou nadváhu nebo přímo obezitu. Klienti, kteří sjednají připojištění s pojistnými částkami v součtu přesahující 1 mil Kč, jsou odměněni slevou z ceny pojištění ve výši 15 %.

Pojistit se dají jen ta rizika, která si klient vybere, takže si můžete sestavit skládačku přesně na míru podle svého přání. Pojistné podmínky ke smlouvě pak obsahují ustanovení týkající se pouze pojištěných rizik. Pojišťovna prostě klienty nezatěžuje zbytečnými informacemi a čtením.

Důležitým faktem, proč se Allianz Život umístilo opět na první příčce, je i pojištění PRO boj s rakovinou, pojištění PRO ženy nebo speciální pojištění PRO úvěr k hypotéce.

A jak je to s pojistným plnění a s garancemi? Ty jsou nejvyšší na trhu – a to ve srovnání s 5 největšími pojišťovnami v ČR. Porovnávaná garance se vztahuje na závažné poškození u připojištění denního odškodného a připojištění trvalých následků úrazu.

Výhodou je i doba počátku vyplácení pojistného plnění – dokonce již při určení a ověření diagnózy, na konec léčby netřeba čekat. Dvojnásobné pojistné plnění je nastaveno pro každého klienta, který je hospitalizován na specializovaném lůžku ARO/JIP.

NN Život od NN Životní pojišťovny

Druhé místo si opakovaně vysloužilo pojištění NN Život od NN Životní pojišťovny. V nabídce totiž má zajímavý bonus, a to ve formě připojištění hospitalizace následkem úrazu zdarma. Takto se dá pojištění hospitalizace získat v případě, že si klient sjedná tři vybraná úrazová připojištění, přičemž se týká jak dospělých, tak i dětí.

NN Životní pojišťovna odstranila výluky duševních poruch z připojištění všech tří stupňů invalidity. A to je v době, kdy roste počet pacientů s demencí, velmi důležité. Když se podíváme k dětem, najdeme zajímavou nabídku u připojištění závislosti dítěte na péči jiné osoby následkem nemoci nebo úrazu, dále připojištění závažných onemocnění dítěte, kde je v nabídce 55 diagnóz.

Navíc pokud dítě dosáhne na 100% plnění, dostane od pojišťovny ještě 20 % navíc z pojistné částky jako příspěvek na ošetřování pojištěného. A to není zrovna málo. Pojištěny jsou také asistenční služby, nabízena je v rámci produktu určeného dětem i spousta dalších druhů připojištění.

Garde 5.0 od MetLife pojišťovny

Životní pojištění Garde 5.0 od MetLife pojišťovny je na stupni vítězů novinkou. Dostalo se sem díky mnoha výhodným nabízeným podmínkám, například neomezená územní platnost, nejkratší čekací doba na trhu, která se pohybuje okolo 2 měsíců, či zkoumání zdravotního stavu jen 10 let zpětně.

Pojištění Garde 5.0 vzniklo sjednocením původních pojistných produktů s názvy Garde (bylo investičním ŽP) a Garde Risk (bylo rizikovým ŽP) a dále úpravou produktových podmínek. Novou verzi pojištění lze tedy logicky sjednat jak v rizikové, tak i v investiční variantě.

I Garde 5.0 odměňuje klienty za zdravý životní styl -  a co je důležité, že i včetně preventivních lékařských prohlídek. Odměněna jsou samozřejmě méně riziková povolání, ale to platí víceméně u všech pojišťoven.

Jestliže si klient sjedná pojištění s pojistnou částkou v minimální výši 1 mil. Kč, získá slevu ve výši 10 % z pojistného. Pak je tu i možnost získat bonus ve výši 10 % za bezeškodní průběh – konkrétně za každých 10 let pojištění bez pojistné události.

Zajímavé je zastavit se u progresí, ty jsou na českém trhu jedněmi z nejlepších pro dospělé osoby, a to až 1 000 %. Pojištění se věnuje i rizikům při úvěru, balíček nese název Úvěrová asistence. Pokud je pojištěno dítě, může mít zdarma v nabídce širokou škálu asistenčních služeb, jako je hlídání, rehabilitace, úklid, lékař na telefonu a podobně. V době prázdnin je výše pojistného plnění pro děti dvojnásobná.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Investiční životní pojištění

V loňském roce si první a druhou příčku navzájem prohodily pojišťovny MetLife a NN Životní pojišťovna. Zatímco v roce 2017 byla nejlepší na trhu pojišťovna NN, v roce 2018 ji MetLife dokázala předčit. Třetí místo zůstalo obsazeno stejně, a to Pojišťovnou České spořitelny.

FairLife o MetLife pojišťovny

Investiční životní pojištění FairLife od MetLife pojišťovny je nováčkem mezi zlatými medailisty. První příčku obsadilo díky mnoha faktorům, například že pojištění odměňuje klienty za zdravý životní styl a méně riziková zaměstnání, pokud si klient sjedná pevné pojistné částky pro případ smrti, dostane slevu na pojistném až 10 %.

Společné pojištění manželů nebo partnerů v programu Pojištění spojených životů nabídne slevu 15 % nebo 30 % pro vedlejšího pojištěného, ovšem jen v případě, že vedlejší pojištěný si s hlavním pojištěným sjedná balíček Úvěrová asistence. Jde o výhodnou nabídku pro všechny domácnosti s hypotékou nebo jiným větším dluhem.

Speciální nabídka je u pojištěných dětí, kde pojišťovna MetLife poskytuje rozsáhlé asistenční služby bez placení pojistného navíc. Pojištěné děti i zde dostanou až dvojnásobné plnění při úrazech v období prázdnin, a to jak v oblasti následků úrazu, tak trvalých následků úrazu.

Připojištění opce na navýšení pojistné ochrany bez dalšího přezkoumávání zdravotního stavu může být zajímavou vychytávkou pro všechny, kdo si v době sjednávání pojištění nejsou zcela jistí, že je ještě nenavštívila žádná obvyklá civilizační choroba.

Z oblasti investiční je plusem tohoto produktu možnost investovat až do 26 investičních strategií anebo do jedné z variant asistované správy.

NN Smart od NN Životní pojišťovny

Z loňského vedení se pojištění NN Smart posunulo na druhou příčku. Pojištění nabízí oceňovaný bonus v podobě zdarma připojištění hospitalizace následkem úrazu v případě, že si klient předtím sjednal tři vybraná úrazová připojištění. Bonus se vztahuje na dospělé i děti.

I u tohoto produktu byla odstraněna výluka duševních poruch z připojištění všech tří stupňů invalidity. Dětská pojištění nabídnou třeba připojištění závislosti dítěte na péči jiné osoby následkem nemoci nebo úrazu, tedy tzv. asistenční služby.

A stejně jako v případě pojištění NN Život se i na NN Smart vztahuje, že pokud dítě dosáhne na 100% plnění, dostane od pojišťovny ještě 20 % navíc z pojistné částky jako příspěvek na ošetřování pojištěného.

Pojištění NN Smart nabízí také velký rozsah různých druhů připojištění, a to včetně asistenčních služeb. Výsledný produkt lze poskládat také jako skládačku, ale nelze měnit základní nabídku pojištění.

NN Smart coby investiční pojištění nabízí možnost investovat do Garantovaného fondu, který klientovi zajistí minimální garantované zhodnocení.

Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny

Třetí příčka tradičně patří Flexi životnímu pojištění od Pojišťovny České spořitelny. Proč? Pojištění poskytuje hned několik slev na pojistném. Jde například o bonus za věrnost ve výši 5 % z již zaplaceného pojistného, dále bonus za komplexní rozsah pojištění, a to ve výši až 20 % nebo bonus za bezeškodní průběh pojištění ve výši 10 %.

Pojišťovna České spořitelny nabízí možnost sjednání připojištění trvalých následků úrazu s progresivním plněním až 1 000 %, což, jak už víme, jsou nejvyšší hodnoty na českém trhu. Další výhodou Flexi pojištění je fakt, že pojištění trvalých následků si může klient sjednat i ve variantě pojištění trvalých následků nemoci.

Pojišťovna České spořitelny jako jediná pojišťovna v České republice poskytuje pojištění ošetřování dospělého pro případ úrazu i nemoci. Pro klienty, kteří by v budoucnu onemocněli rakovinou, je připravena výplata dvojnásobku sjednané částky. Ujednání platí pro ty, kdo si pojištění sjednali v rámci akční nabídky vyhlášené od 17. září do 31. prosince 2018.

Co se investování týká, klientům je nabízena možnost investice do Garantovaného fondu, který zajistí minimální garantované zhodnocení vložených prostředků.