Štědré Vánoce žádný problém… díky osvědčeným tipům, jak ušetřit

Publikováno: 05.12.2017
Štědré Vánoce žádný problém… díky osvědčeným tipům, jak ušetřit

Vánoce už dnes nejsou jen svátky klidu a míru, ale i hojnosti. Chtěli byste svým blízkým splnit jejich největší přání, ale nemáte na drahé dárky peníze? Nevadí. S našimi osvědčenými tipy, jak ušetřit, můžete každému dopřát to, co si přeje.

1. Myslete na výdaje za dárky už v průběhu roku

Šetřete si peníze po celý rok a pamatujte, že jsou určeny na výdaje za vánoční dárky. Postačí malá částka, která se může zdát jako zanedbatelná, ale když ji vynásobíte například počtem měsíců, během nichž šetříte, vyskočí vám pak na pěknou sumu, která vašemu rozpočtu hodně uleví.

2. Rozvrhněte si, jakou částku můžete na vánoční dárky „pustit“

Nejdříve poplaťte všechny povinné měsíční výdaje, až potom plánujte, kolik za vánoční dárky můžete utratit. Nemá cenu všechny peníze použít na Vánoce a pak několik dalších měsíců řešit, jak zaplatit neuhrazené výdaje.

3. Nebojte se internetu

Nákupy na internetu vás můžou vyjít výrazně levněji. Využijte srovnávače, kam si dáte vyhledat konkrétní poptávku, a srovnávač vám sám nabídne, kde seženete vámi požadované zboží nejlevněji. Navíc řada e-shopů slibuje za určitých podmínek poštovné zdarma.

Neomezujte se pouze na české online shopy. Na čínském či americkém e-shopu vyberete stejné nebo podobné zboží levněji než v Čechách. Při nákupu pod určitou částku za nákup neplatíte clo ani DPH.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

4. Lednové slevy – za málo peněz hodně muziky

Stále oblíbenějším dárkem pod stromeček jsou peníze. Pokud se například chystáte koupit zimní výbavu na lyže, v lednu určitě nakoupíte levněji než před Vánoci. 

5. Nenechávejte nákupy na poslední chvíli

Nechávat výběr dárků na poslední chvíli se nevyplácí. Zboží je většinou těsně před Štědrým dnem přebrané a předražené. Pokud vás tedy něco zaujme v průběhu roku a víte, že to nijak výrazně nezahýbe vaším finančním rozpočtem, klidně to kupte.

6. Půjčka až na posledním místě 

Krajní variantou, když peníze opravdu nemáte, a přesto chcete vašim blízkým dopřát to, po čem touží, je půjčka. Využijte ale takovou, která pro vás bude mít význam a bude výhodnější než půjčky jiné. Společnost PROFI CREDIT nyní nabízí speciální rychlou půjčku ve vánoční akci „Rozdáváme milion“, která s půjčkou nad 30 000 Kč garantuje bezúročné 3 000 Kč jako dárek.