Rekordní červenec pro Zonky, lidé si zvykají na levnější půjčky

Čtení na 5 minut Publikováno: 19.09.2019
Rekordní červenec pro Zonky, lidé si zvykají na levnější půjčky

Online P2P platforma Zonky.cz, kde lidé půjčují lidem, oslavila rekordní červencové statistiky. Zonky se snaží nabídnout alternativní půjčky z peněz půjčených běžnými lidmi. Díky tomu jsou levnější než banky a většina dalších nebankovních společností, protože není nutno živit velký bankovní aparát nebo nenasytné majitele. Navíc se dá kontrolovat úvěrové riziko. V červenci si na Zonky vzalo půjčku 3 052 klientů.

Půl miliardy korun během července

Půjčku na Zonky si v červenci vzalo již zmíněných 3 052 klientů. Dohromady si za červenec půjčili téměř půl miliardy korun, konkrétně jde o částku 446 milionů korun. Do Zonky příběhů zainvestovalo v červenci 15 704 investorů. A 702 noví investoři přibyli právě v průběhu července 2019.

Meziročně 44 procent

Meziroční růst objemu poskytnutých půjček se drží na 44 %. Od začátku fungování Zonky jsme poskytli více než padesát pět tisíc půjček,” sdělil médiím CEO Zonky Pavel Novák. Celkový objem půjček realizovaných přes Zonky dosáhl již osmi miliard korun. 

Klienti nám dlouhodobě potvrzují, že oceňují naši rychlost a celý online proces a rádi se k nám vracejí. Před dvěma lety jsme byli na jedné miliardě. Nyní rosteme dvouciferným tempem a ukrajujeme si stále větší část trhu spotřebitelských půjček. Naším cílem je 10 %. Zároveň se tím potvrzuje i to, že lidé slyší na fér jednání a proklientský přístup. Jsme hrdí na to, že kultivujeme finanční trh,” dodává k prvnímu prohlášení Pavel Novák

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

99,5 % procenta včas splacených splátek

Portfolio si na Zonky.cz může upravit každý investor podle sebe a své preference rizika. Aby to bylo možné, zveřejňuje Zonky aktuální statistiky, kolik procent splátek bylo v předchozím měsíci uhrazeno do data splatnosti. Nejspolehlivější jsou dlouhodobě ti klienti, kteří mají půjčku s úrokem 2,99 procenta, což je zároveň i nejnižší úroková míra, které lze u Zonky dosáhnout. 

Na druhém místě v jistotě včasného splácení najdeme dlužníky s půjčkou s úrokem 3,99, následováni jsou lidmi s půjčkou s úrokem 4,99 %. A kupodivu splácejí u Zonky lidé s úrokem 6,99 procento o něco spolehlivěji než ti s úrokem 5,99 procenta. Nejnižší míra jistoty včasného splácení je u půjček s úrokem 19,99 procenta, procento včas splacených splátek je v tomto případě 77,9. Tyto jsou zároveň těmi nejdražšími půjčkami, co Zonky nabízí. Vyšší úroky zde nenajdete.

Půjčky rozděleny podle ratingu a délky splácení

Nejen rating dělá kategorii půjčky, kterou můžete pomoci zafinancovat nebo kterou si můžete sami vzít. Investovat můžete i s uvážením délky splácení. Minimální investovaná částka je 200 Kč. Zonky také omezuje maximální částku, kterou investor může vložit do jedné půjčky, aby se maximalizovalo rozložení portfolia investice. Přece jen jde o investice s vyšším rizikem, než jsme zvyklí třeba ze stavebního spoření. Dočkáme se však i mnohem vyššího zhodnocení. 

Prvotřídní řízení rizika

V Zonky jsou pyšní na své prvotřídní řízení rizika, kdy se úroveň úvěrového rizika pohybuje dokonce pod úrovní bankovního sektoru. Takže už neplatí, že půjčka z banky patří k nejbezpečnějším. I díky tomu drží Zonky v současnosti 4 procenta celého trhu s půjčkami.

Na tuzemském trhu dnes Zonky představuje jasnou jedničku v alternativách k bankovním půjčkám. V evropském měřítku jsme jedineční v tom, že cílíme na nízkorizikovou populaci. Navíc půjčky sami vydáváme, schvalujeme a tím riziko řídíme. To je unikátní,” vysvětlil úspěšnost konceptu řízení úvěrového rizika v Zonky Pavel Novák

Komentáře