Půjčky pro zadlužené klienty

Datum publikování: 28.11.2016
Půjčky pro zadlužené klienty

Jste v situaci, která není vůbec příjemná. Máte již jeden dluh, ale zjistili jste, že to nestačí. Ještě další poměrně nákladné věci je nutné pořídit v krátkém čase, aby se váš osobní život mohl vyvíjet tak, jak si představujete nebo tak, jak je to nutné, vyžadované například vnějšími okolnostmi.

Náš tip

Náš tip
Hyper půjčka
Hyper půjčka
Akce
Akční slevy
4 000 - 250 000 Kč
12 - 84 měsíců
95% žádosti schváleno
malá Hyper půjčka
malá Hyper půjčka
Akce
Akční slevy
500 - 4 500 Kč
1 - 30 dnů
Čínská PANDA půjčka
500 - 4 500 Kč
1 - 30 dnů
Čínska půjčka
4 000 - 190 000 Kč
12 - 84 měsíců

I další půjčka v pořadí je reálná

Nevěšte hlavu. I taková situace má řešení. Jen pravděpodobně budete muset vstoupit do oblasti nebankovního trhu. Banky totiž nerady poskytují druhou a další půjčku jedné osobě či do jedné domácnosti. Ledaže by na tom domácnost byla s příjmy poměrně dobře a riziko neschopnosti splácet by bylo opravdu minimální. Navíc bude pravděpodobně podmínkou další půjčky uzavření pojištění pro případ neschopnosti splácet.

Poskytovatelé nebankovních půjček tak přísní ke svým klientům nejsou, na druhou stranu si svou „velkorysost“ nechají dobře zaplatit. Půjčka v bance totiž vyjde téměř vždy levněji než ta od nebankovní společnosti.

Nebankovkám zápis v registru tolik nevadí

Jsou nebankovní společnosti, které se přímo specializují na půjčky klientům, kteří již zápis v registru mají, tedy již aktuálně splácejí jednu nebo více půjček. Jiné do registrů dokonce ani moc nenahlížejí.

Ze zákona sice i nebankovky musejí posoudit klientovu úvěruschopnost, ale přistupují k ní povětšinou jinak než banky. 

Úvěruschopnost klienta bývá chápána různě

Některé nebankovky si na zajištění správného a včasného splácení najímají externí vymahačské firmy, jiné velmi ochotně spolupracují s exekutory. Takže za úvěruschopnost klienta považují i situaci, kdy je klientovi v exekuci co zabavit, aby to pokrylo půjčku a náklady na ni. 

Proto vždy buďte při uzavírání smlouvy o několikáté půjčce opatrní a vždy si ověřte, od koho si půjčku chcete pořídit. Vždy je lepší pětkrát preventivně prověřit a promyslet, než pak jednou hořce litovat.

Někdy i banky poskytnou další půjčku

Pokud banka vidí, že žadatel o půjčku má dostatečné finanční rezervy k tomu, aby byl schopen splácet i další půjčku v pořadí, svolí k ní. Jestliže jsou předchozí žadatelovy půjčky vedené u jiných úvěrových společností, většinou banka nabídne klientovi možnost takzvané konsolidace půjček. Někdy půjčku konsolidací přímo podmíní. O čem je řeč?

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Konsolidace všech půjček = převedení více půjček do jedné

Nejde v podstatě o nic jiného, než o to, že se všechny půjčky převedou pod jednu společnost, v našem případě banku. V podstatě to probíhá tak, že banka vám půjčí nejen tu půjčku, o kterou ji žádáte, ale i na okamžité splacení všech ostatních půjček u ostatních společností, včetně smluvních poplatků za předčasné splacení, abyste mohli u těch společností, kde jste si půjčky vzali, hned vše splatit. Jaký to má smysl?

Konsolidace dlužníkovi snižuje celkové splátky… 

Smyslem je ušetřit klientovi náklady na aktuální půjčky. Každá půjčka má totiž administrativní zázemí a poplatky za něj dělají třeba polovinu z vašich měsíčních splátek. 

Jinými slovy: půjčka je u někoho vedena – ten spravuje účet, na který splácíte, sestavuje a posílá vám výpisy z účtu, zaúčtovává přišedší splátky atd. Každá společnost, u které máte půjčeno, si poplatky účtuje po svém. Pokud se převedou všechny klientovy půjčky k jedné bance, tedy pod jeden účet, je najednou potřeba platit jen jednu administrativu. Ve výsledku bývají celkové měsíční splátky i o tisícikoruny nižší. 

Druhý zdroj k ušetření na celkových splátkách je v nižší úrokové sazbě za půjčky od banky. Nebankovní půjčovatelé většinou půjčují za mnohem vyšší úroky. Tím si pokrývají zvýšené riziko podnikání, protože půjčují i těm žadatelům, u kterých si nejsou stoprocentně jistí, že budou splácení půjčky po celou dobu jejího trvání zvládat.

… ale bance i přesto vydělává

Nepodléhejte klamnému dojmu, že by bance nějak záleželo na tom, abyste vy ušetřili a měli se díky tomu lépe. Banka takovou konsolidací sleduje jen dva cíle: 

  1. Zvýšit pravděpodobnost, že klient bude schopen splácet i tu půjčku, o kterou si u banky původně zažádal. Tedy pokud se sníží celková výše měsíčních splátek, je mnohem více pravděpodobné, že klient bude schopen utáhnout všechny své půjčky. A banka o své peníze nepřijde.
  2. Proč by měl klient odvádět úroky za půjčené peníze jinam? Může je přece platit bance, u které žádá o další půjčku. Banky sice povětšinou žádají úroky nižší, a díky tomu se celková splátka opět sníží, ale i tak je pro banku obchod nakonec výhodnější  –  půjčí totiž vyšší částku, než o kterou klient původně žádal, a za trochu vyšší úrok, než nabízí u běžné půjčky.

Mám na další půjčku finanční rezervy?

Než se rozhodnete pro další půjčku, vždy pečlivě zvažte, zda je opravdu nutná a zda na ni máte dost peněz. Půjčka je jen jiná forma koupě, za kterou musíte zaplatit. A mnohdy velmi draze.  

Pokud vaše finanční rezervy pokulhávají a s další půjčkou byste se ocitli na hranici svých příjmů, raději počkejte, než doplatíte některou ze svých aktuálních půjček. Nebo zkuste požádat o pomoc známé nebo příbuzenstvo.