Přemýšlíte, kde založit dětský účet?

Publikováno: 05.06.2018
Přemýšlíte, kde založit dětský účet?

mBank je jednou z těch bank, co myslí na finanční gramotnost dětí. Tedy na to, jak je učit nakládat s vlastními penězi, jak je učit pohybovat se v bankovním světě. A jak jim poskytnout první bezhotovostní zkušenosti. Všechny tyto kroky jsou pro budoucnost našich dětí velmi důležité. Učí je totiž tomu, co my, rodiče, jsme se museli učit až za pochodu, v dospělosti. A ne vždy jsme byli úspěšní.

Když založíte dětské konto do 21. července…

… tak získáte i dva benefity. Jednak dárek pro děti, jednak finanční bonus pro sebe. Dárkem pro děti je tzv. popsocket. A rodiče dostanou až 300 Kč. Jak na jejich získání? Pravidla jsou jednoduchá: pokud bude rodič na dětský účet pravidelně vkládat libovolnou částku, mBank dítěti pošle stejnou sumu (do 100 korun měsíčně) v celkové výši až 300 korun. Akce totiž trvá tři měsíce.

Finanční samostatnost vyžaduje vlastní účet

Odborníci z mBank to vnímají také tak: „Vlastní účet je nejlepší cestou, jak naučit děti finanční samostatnosti. S mKontem pro děti se váš potomek také seznámí s ovládáním internetového bankovnictví a mobilní aplikace.“ A to je jistě důležitá dovednost, která pak v dospělosti bude samozřejmostí. A ne trápením se u „bedny“. Jde sice zatím jen o přesouvání peněz v rámci rodinných účtů, ale podstata procesu zůstává stejná.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Dále dle mBank stojí za zmínku, že: „velká většina českých rodičů otevírá svým dětem účet až od osmého roku věku – konkrétně v případě našeho produktu se jedná o 69,9 procent.“ Přitom se ale není čeho bát. Dítě má totiž na mKonto pro děti jen pasivní přístup. Takže může nahlédnut na účet a přesouvat peníze mezi rodinnými účty. Plnohodnotně ovládat dětský účet mohou pouze rodiče.

Už od narození, do 15 let

Vlastní konto mohou mít děti u mBank již od narození. Dětské konto je pak určeno dětem do patnácti let. K tomuto kontu se mohou otevřít až 4 spořicí účty eMax Plus – na nich banka poskytuje zvýhodněný úrok. A dítě si je může samo pojmenovat. A i rodiče si mohou k dětskému kontu zřídit zvýhodněný spořicí účet pro sebe.

Více o podpoře a rozvoji finanční gramotnosti dětí a jak je učit finanční samostatnosti už od mala, najdete v našich článcích:

Děti a peníze 1 - kdy a jak je spolu začít seznamovat?

Děti a peníze 2 - jak pokračovat po nástupu do školy?

Komentáře