My Air od Air Bank funguje na otisk prstu

Publikováno: 05.10.2017
My Air od Air Bank funguje na otisk prstu

Air Bank je bankou,  která dlouhodobě pokulhává za konkurencí v oblasti mobilních technologií a aplikací. Rozhodně nepatří k těm bankám, které by mezi prvními podporovaly placení mobilním telefonem s NFC čipem, bez využití třetí strany. Pro začátek zavedli pouze platební nálepku a aplikaci pro chytré telefony. A ani aplikace mobilního bankovnictví nepatřila k těm nejlepším. V aplikaci se však v létě mnohé změnilo.

Otisk prstu

Koncem července banka spustila inovovanou mobilní aplikaci s názvem My Air, která slouží pro zacházení s účtem majitele přímo v mobilu. Podobnou aplikaci má mnoho dalších bank působících na českém trhu, avšak Air Bank dovedla přihlašování k internetovému bankovnictví do dokonalosti tím, že stačí otisk prstu.

Ano, žádné složité heslo, žádné překliky mezi virtuálními tlačítky klávesnice, žádné zablokované přístupy, když se vám ťukání třikrát po sobě nepovede…

Peníze poslechnou vaše gesta

Jednodušší to snad už být nemůže: na přesun peněz mezi vašimi účty už stačí jen gesta. Není nutno vyplňovat čísla, zadávat složitá potvrzení a kdoví co ještě. Prostě peníze jednoduše přesunete gestem (přetažením prstem). Přesné, trefné, nesplatitelné (pokud tedy máte předem rozmyšleno, kam s nimi chcete hnout).

Zjednodušení potvrzovacího procesu

Platby v aplikaci My Air jsou nyní potvrzovány skrze internetové bankovnictví, nikoliv přes SMS. A potvrzení platby lze zadat jednoduše, tzv. podpisovým heslem. O platbách a výběrech z bankomatu je teď v aplikaci okamžitý přehled.

QR kódy jsou samozřejmostí

Pokud se vám líbí možnost placení pomocí QR kódu, jistě ji využijete i tak, že si vytvoříte předpis platby ve formě QR kódu – a ten jednoduše zašlete další osobě. Na to je navázán i u Air Bank již klasický Šanon, kam si ukládáte účtenky, ale i rychle platíte faktury.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Redesign nesmí chybět

Air Bank zapracovala i na novém designu své aplikace. Je modernější a opravdu přehledná. Funguje na Androidu i na iOS, v poslední době dokonce i na Windows.

Ve verzi pro iOS najdete vylepšený tzv. Chytrý přehled, což je úvodní obrazovka mobilního bankovnictví s přehledem zůstatků na účtech, případně u půjček nebo také přehled stavu bonusového úročení.

Verze pro Android se dočkala kompletního přepracování. Nechybí nový Chytrý přehled, ale ani vylepšená obrazovka Šanonu a další mobilní vychytávky.

Spolupráce se Sazkou je stále aktuální

Air Bank úzce spolupracuje se Sazkou, a proto je možné si na terminálech sazky vybírat peníze u účtu vedeného u Air Bank. Banka zapracovala na zjednodušení vytvoření kódu pro výběr u Sazky. Ale i interaktivnější mapu míst, kde Sazku najdete.

Stálý přehled v prostoru

Mapa není nově vytvořena pouze pro terminály Sazky, ale také pro přehled o bankomatech. U každého z nich najdete nejen místo, kde se nachází. Informace jsou rozšířeny o to, zda daný bankomat umožňuje i vklad nebo jen výběr, a také o jeho případnou provozní dobu. Stejně tak se přímo v aplikaci dozvíte, jestli je bankomat bezbariérový.

Pokud budete volat do kontaktního centra, jistě rádi využijete zjednodušené ověření totožnosti.