Ledy úrokových sazeb spořicích účtů se pohnuly, Wüstenrot navýšil na 1,5 %

Čtení na 5 minut Publikováno: 20.09.2018
Ledy úrokových sazeb spořicích účtů se pohnuly, Wüstenrot navýšil na 1,5 %

Centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu již několikrát po sobě, přičemž se letos ještě dvě navýšení očekávají.  Banky postupně zvyšují úrokové sazby na hypotékách i na běžných spotřebitelských půjčkách.  Ale spořicí účty stále spí na sazbách z doby před rokem a půl, dvěma lety. Vypadá to, že první odvážné kroky ve spořicích účtech neudělají banky, ale stavební spořitelny. Tedy alespoň jedna z nich, konkrétně Wüstenrot. Od začátku září totiž nastavila sazbu tak, že se všemi bonusy zde lze nastřádat zhodnocení až 1,5 % za rok (před zdaněním).

Úročení je u spořicího účtu složeno z více částí

Wüstenrot určil podmínky spořicího účtu trochu komplikovaněji, takže na celou úrokovou sazbu ve výši 1,5 % nemusí dosáhnout každý. Ale kdo splní několik málo podmínek, bude na svém. O jaké podmínky jde?

Základní úroková sazba na spořicím účtu je nasazena na 0,5 % (jde o navýšení z 0,2 %). Ale noví klienti získají až do konce února 2019 speciální úrokovou prémii 0,6 %. A zbylá 0,4 % získáte, když si na spořicím účtu nastavíte fixaci. To je vše.

Zůstatky od 30 tisíc do 1,5 milionu

Wüstenrot je navíc vstřícnou stavební spořitelnou v tom ohledu, že na spořicím účtu zhodnocuje v plné výši úrokových sazeb poměrně velké částky. Většina bank má spořicí účty omezeny na vklady do 200 nebo 300 tisíc. Wüstenrot se s tím nemaže a nasadil maximum na 1,5 milionu korun.

Takže i pokud nejste novým klientem, stále si tu můžete nechat zhodnocovat dost velkou částku o 0,9 % ročně. Fixace přitom může být nastavena v rozmezí od 3 do 12 měsíců. A jestliže disponujete vyššími částkami ke spoření, můžete si založit více spořicích účtů. Jen si připomeňme, že pojištění vkladů platí do 100 tisíc euro u jedné banky nebo stavební spořitelny.

Fixace tu není fixní

Fixaci je možné kdykoliv a bez sankce zrušit. To je první plus tohoto produktu. A dalším plusem je fakt, že si nastavujete částku, na kterou se fixace vztahuje. Začít můžete už na 10 tisících korun (minimální částka na vašem spořicím účtu však musí dosáhnout 30 tisíc korun). Bonusové úročení za fixaci se pak samozřejmě vztahuje na tu částku, kterou máte zafixovánu. Nastavení výše fixované částky je též pružné.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Wüstenrot nijak neomezuje počet fixací na spořicím účtu, takže ani po uplynutí jednoho roku nemusí klient spadnout na základní úrokovou sazbu ze spoření. Pro založení spořicího účtu u Wüstenrot dokonce ani nemusíte mít jejich běžný účet.

Kdo je novým zákazníkem?

Pokud jste u stavební spořitelny stálým klientem v oblasti stavebního spoření, nemusíte se bát, že byste se nemohli stát novým klientem pro spořicí účet. Novým klientem je z tohoto pohledu totiž každý, kdo si od 1. září založí Wüstenrot Spořicí účet (a doposud žádný neměl). Navýšení úrokové sazby o 0,6 % proběhne automaticky. Platí až do 28. 2. 2019.

Založení i vedení spořicího účtu je u Wüstenrot samozřejmě zdarma

Už jsme si tak nějak zvykli, že účty běžné a účty spořicí se standardně vedou zdarma, ale zmiňme, že i Wüstenrot drží tuhle lajnu. Úroky bonusové, tedy za nového klienta a za fixaci, se připisují měsíčně, tak jak je to běžné i u základních úroků ze spořicích účtů.

Komentáře