Láká vás bonus 2 000 od Moneta Money Bank? Připravte si 100 000!

author Lenka Rutteová Čtení na 5 minut Publikováno: 25.02.2020
Láká vás bonus 2 000 od Moneta Money Bank? Připravte si 100 000!

Moneta Money Bank láká nové, ale jen finančně zajištěné klienty. Jak se to pozná? Nabízí bonus 2 000 korun pro každého, kdo od ledna 2019 až do současnosti nebyl jejím klientem, ale je ochoten měsíčně utrácet platbami kartou u obchodníků alespoň 20 000 korun. Akce platí pro založení účtu novým klientem do 30. dubna 2020. A nesmíte jít se sjednáním na pobočku, pouze k chytrému telefonu (do aplikace) nebo k počítači (na webovky banky). 

Jak založit účet u Moneta Money bank s bonusem?

Účet lze založit jedině online. Možnosti jsou v podstatě dvě. Tou první je navštívit stránky Moneta.cz, tou druhou je stáhnout si do telefonu aplikaci Smart Banka a v ní si účet založit. Pozor, je nutné založit si běžný účet s názvem Tom (Tom účet).

Potěšující zprávou je fakt, že vedení Tom účtu je zdarma. Poplatky zde nejsou ani za běžné bankovní služby, jako například odchozí i příchozí tuzemské platby, výběry z vlastních bankomatů (síť Moneta) v tuzemsku a výběry ze všech bankomatů v zahraničí.

Banka od vás bude chtít 100 000 korun, než vám bonus dá

Bonus ve výši 2 000 korun je vázán nejen na založení nového účtu, ale jak jsme v úvodu již zmínili, také na pravidelné měsíčné platby u obchodníků v kamenných obchodech, na internetu, případně i na dobití elektronické peněženky třetích stran.

Měsíčně musí přes vaši kartu protéci alespoň 20 000 korun, a to každý z pěti měsíců, co budou následovat po založení účtu. Když v daném měsíci podmínku utracených 20 000 korun splníte, dostanete bonus ve výši 400 korun, do kupy proto půjde za pět měsíců o 2 000 korun.

Proč tak velká útrata?

Banky žijí z mnoha poplatků. Jedním z nich je i poplatek za transakce platební kartou. Pokud totiž platíte u obchodníka kartou, jdou poplatky za tuto transakci k několika subjektům. Jsou jimi samotné karetní asociace (Visa, MasterCard), banka platícího klienta, zúčtovací banka obchodníka, platební brána a zúčtovací centrum. Jinými slovy musíte bance na slibovaný bonus nejdříve bohatě vydělat.

Příkazy k úhradě se nepočítají

Jestliže si říkáte, že 20 000 měsíčně v pohodě zvládnete, protože měsíční výdaje máte právě na takové výši, možná i trochu víc, nezapomeňte ještě vzít v úvahu fakt, že oněch 20 tisíc měsíčně musíte zaplatit kartou, nikoliv bankovními převody nebo třeba výběry z bankomatu. Pokud platíte trvalým příkazem nájemné z bytu, toto se do měsíční útraty pro účely bonusu u Moneta Money Bank prostě nepočítá.

K účtu můžete mít disponenta

Dobrou zprávou je, že se k účtu vydává více než jedna karta. Díky tomu můžete Tom účet pojmout jako účet rodinný nebo partnerský a utrácet z něj ve více lidech. Všechny nákupy potravin a oblečení, obuvi, pohonných hmot apod. budete nuceni realizovat platbami kartou a nikde se nenechat tlačit do plateb v hotovosti. Díky tomu si můžete bonus zajistit. Otázkou je, zda to za tu námahu stojí.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Možná byste raději k bance, která nebude diktovat, jak máte utratit svých 100 000 korun

Jestliže vám podmínky Moneta Money Bank nesedí, nesmutněte. Najdete totiž i banky, které nediktují svým klientům, jak mají své peníze utrácet, a přesto vyplácejí bonus. Vyžádají si totiž jen převod peněz. Kam a jak později z banky peníze odešlete, zda převodem za nájem nebo platbou kartou u obchodníka či výběrem z bankomatu, to už je většinou jen na vás.

K takovým bankám patří například UniCredit Bank se svým U kontem, které nabízí fanouškům filmů zajímavou odměnu v rámci Clubu Extra. Získáte totiž zdarma 12 vstupenek do kina. Ovšem U konto je bez poplatků jen tehdy, když na něj měsíčně pošlete alespoň 12 000 korun.

Odměnou 500 korun láká nové klienty například i ČSOB, a to při založení Plus Konta. Podmínkou je zaplatit kartou minimálně 2 000 korun, což je v podstatě jeden nákup potravin pro rodinu na deset dní až dva týdny. Bezpoplatkové vedení tu též není bez podmínek, na účet musí měsíčně přijít alespoň 10 000 korun. Mírnější podmínky potkáte u účtů pro mladé do 26 let a pro seniory.

Bonusy 300 Kč nabízí hned několik bank, najdete mezi nimi mBank, Equa bank, také aplikace otevřeného bankovnictví, konkrétně Twisto, Richee. Vždy je ovšem nutné pročíst si i podmínky, které jsou nutné k získání nároku na výplatu odměny, aby vás pak nepřekvapil fakt, že dokud třeba neutratíte sto tisíc, bonus nebude.

author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.
Přečíst více

Komentáře