Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma 5. díl

Datum publikování: 20.06.2017
Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma 5. díl

Jak jste se dozvěděli v prvních čtyšech dílech našeho exkurzu do běžných účtů vedených u bank v ČR,  podívali jsme se na tyto „zdarma“ vedené účty podrobněji. Zjistili jsme, které opravdu zdarma jsou a které se tak jen tváří. Dnes pokračujeme s Equa Bank, bankou Creditas a Sberbank. Těmito bankami náš mini seriál o zdarma vedených běžných účtech ukončíme.

Pořadí bank, o jejichž účtech vás chceme informovat, jsme zvolili náhodně. Ještě je nutno podotknout, že banky mění své obchodní podmínky a sazebníky poměrně svižně. Proto se může stát, že některý detail uvedený u jejich účtů může být v době, kdy článek čtete, už jinak. Ale podstata zůstává dlouhodobě stejná.

Equa bank

Osobní účet od Equa bank je veden opravdu zdarma, bez jakýchkoliv podmínek obratu peněz na účtu nebo využívání doplňkových služeb. Neplatíte dokonce ani za výběry z bankomatů po celé České republice a za transakce v rámci ČR (příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy, inkasa, SIPO).

Banka vám nebude nic účtovat ani tehdy, když si zřídíte účet v EUR a USD. Minimální poplatky jsou i za pohyby peněz mezi státy. Za příchozí europlatbu zaplatíte 9 Kč, za odchozí 99 Kč a v zahraničí si v jakémkoliv bankomatu vyberete za 9 Kč.

K účtu patří platební karta, v tomto případě je to karta bezkontaktní. Její vydání a také vedení je zdarma. Platební kartu je možné spárovat se založenými USD a EUR účty pro výhodnější platby kartou v zahraničí (nenastává kurzový přepočet).

K těmto službám banka nabízí také zvýhodněné mobilní tarify, včetně datových služeb.

Pokud tedy banky prohlašují, že vám povedou běžný účet zdarma a že náklady na něj tedy budou nulové, pak vězte, že stoprocentně a bez podmínek toto prohlášení dodržuje Equa bank.

Banka Creditas

Banka Credaitas nabízí na běžném účtu nejčastější platební transakce (příchozí a odchozí platby, SIPO i trvalé příkazy) zdarma, k tomu tedy zdarma i vedení účtu. Ten lze založit i v cizích měnách, konkrétně USD, EUR, GBP, CHF, PLN a RUB. Zdarma vedení účtu není ničím podmíněno.

Zdarma funguje také internetové bankovnictví, včetně zasílání klíčů k platebním operacím. Bezkontaktní a embosovaná platební karta je k účtu vydaná a také vedená zdarma.

Prvních pět výběrů z bankomatu je každý měsíc zdarma, každý následující výběr v ČR je za 20 Kč. V zahraničí si vyberete za 30 Kč. Poměrně hodně lze dělat transakce i na pobočce, kdy vklad hotovosti je zdarma, výběr do 500 tisíc je za 10 Kč a nad 500 tisíc je za 50 Kč.

SEPA platby jsou zpoplatněny také poměrně rozumně (ve srovnání s jinými bankami). Příchozí platba je za 15 Kč, odchozí SEPA platba za 50 Kč.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Sberbank

Sberbank nabízí běžný účet s názvem FÉR konto. Konto je založeno a vedeno zdarma v základní variantě nazvené MINI. Zdarma mohou být i vyšší varianty účtu, ale pouze jako odměna za aktivitu klienta. Nicméně základní konto MINI zůstává zdarma stále, jemu se budeme věnovat.

U vedení účtu však zdarma pojetí končí. Platební operace už musíte zaplatit. Ty příchozí sice ne, ale za odchozí platby v rámci ČR, ale jdoucí mimo Sberbank zaplatíte 5 Kč. A to i tehdy, když je zadáte v internetovém bankovnictví, a i tehdy, když se jedná o trvalý příkaz, inkaso či SIPO.

Za příchozí SEPA platbu zaplatíte bance 150 Kč, za tu odchozí dokonce 250 Kč!

Na pobočce lze vkládat hotovost zdarma, vybírat za 2% vybírané částky, minimálně však za 100 Kč.

Platební karta je vydávaná zdarma, ale vedená je za 19 Kč měsíčně – základní platební karta. Lze zažádat i o pokročilou kartu, kde ji budete platit 41 korunami měsíčně.

Z bankomatu si s kartou vyberete za 5 Kč v případě bankomatu Sberbank. Pokud budete vybírat z bankomatu ČSOB a Era, bude to za 10 Kč. Z každého jiného bankomatu v ČR bude výběr za 37 Kč. V zahraničí si vyberete za 75 Kč + 0,5 % z vybírané částky.

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 1. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 2. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 3. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 4. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 5. díl

Komentáře