Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma 3. díl

Datum publikování: 25.05.2017
Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma 3. díl

Jak jste se dozvěděli  v prvním dílu našeho exkurzu do běžných účtů vedených u bank v ČR, podívali jsme se těmto bankovním účtům na zoubek. Zjistili jsme, které opravdu jsou zdarma a které se tak jen tváří. Dnes pokračujeme Monetou Money Bank, ČSOB a Erou.Pořadí bank, o jejichž účtech vás chceme informovat, jsme zvolili náhodně. Ještě je nutno podotknout, že banky mění své obchodní podmínky a sazebníky poměrně svižně.

Proto se může stát, že některý detail uvedený u jejich účtů může být v době, kdy článek čtete, už jinak. Ale podstata zůstává dlouhodobě stejná.

Raiffeisenbank

eKonto Smart je kontem, kde banka proklamuje jeho vedení zdarma. Ale opět je to spojeno s podmínkou, konkrétně se zasíláním alespoň 15.000 korun měsíčně. A k tomu ještě musí na kontě udělat měsíčně alespoň tři platební transakce. Banka tomu říká, že klient musí být aktivní. Pokud podmínku klient nesplní, tedy pokud není aktivní, za vedení účtu zaplatí 99 Kč každý měsíc, kdy podmínku nesplnil.

Banka nabízí k tomuto kontu také účet v cizí měně, za poplatek 29 Kč měsíčně. K eKontu Smart je vydávaná elektronická platební karta a dokonce i bezkontaktní platební nálepka, obě zdarma. Ovšem pro platby na internetu se tato karta nehodí – tady si musí klient zažádat o embosovanou platební kartu a za tu se již platí vysoké poplatky – 65 Kč při splnění podmínky aktivity na účtu, jinak 85 Kč měsíčně.

Výběry z bankomatů v ČR jsou ze všech bankomatů zdarma, v zahraničí klienti zaplatí 100 Kč plus 0,5 % z vybírané částky. Příchozí a odchozí platby v rámci ČR jsou, pokud jsou zadány v přímém bankovnictví, vždy zdarma, za příchozí europlatby si banka účtuje 200 Kč a za odchozí dokonce 220 Kč.

Vklad na pobočce je zdarma, zdarma je také první výběr na pobočce v daném měsíci. K účtu je možno si zdarma zřídit a nechat spravovat kreditní kartu EASY. Úroky z mínusových položek nabíhají klasicky až po ochranném období.

UniCredit Bank

Tato banka nabízí zdarma vedení účtu u konta s nátvem U konto. Opět se ale jedná o přísně podmíněné zdarma vedení účtu. Podmínkou je měsíční zaslání na účet alespoň ve výši 12.000 Kč, přičemž se do této částky nezapočítávají vklady v hotovosti! A tady pozor: pokud klient nesplní podmínku, tak nejenže platí za vedení účtu 199 Kč za měsíc, ale také platí za VŠECHNY služby s účtem spojené!

Které služby to jsou? Opravdu všechny! Nejen výběry z bankomatů, ale také tuzemské platební transakce a výběry z bankomatů! Aby toho nebylo málo, v internetovém bankovnictví je vždy nutno platit za zaslaný SMS klíč, konkrétně 0,50 Kč. A k tomu ještě 200 Kč za nastavení a inicializaci internetového (přímého) bankovnictví.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Pokud klient nesplní podmínku zaslání 12.000 Kč měsíčně na svoje U konto, platí následující částky: 199 Kč za vedení účtu, 200 Kč (ročně) za elektronickou platební kartu, 500 Kč (ročně) za embosovanou platební kartu, 5 Kč za výběr z bankomatu UniCredit Bank, 30 Kč za výběr z jiného bankomatu v ČR a 100 Kč plus 0,5 % z vybírané částky z bankomatu v zahraničí. Dále za příchozí i odchozí platbu v rámci ČR 6 Kč a dokonce 3 Kč za každou příchozí a odchozí platbu uvnitř banky! Dále je možné platit 50 Kč za vedení účtu v USD (pokud jej klient má).

Všechny výše zmíněné platby nejsou klientovu účtovány pouze tehdy, když splní podmínku a bance zašle 12.000 Kč každý měsíc. S výjimkou výběrů v zahraničí – ty jsou placeny vždy stejně.

Toto konto může klienta vyjít na mnoho stovek měsíčně!

Příchozí europlatby jsou zpoplatněny 200 Kč, odchozí platby dokonce 250 Kč.

mBank

mKonto je prvním kontem v ČR republice, které bylo vedeno zdarma, a to dokonce bez podmínek. To zatím trvá, běžný účet opravdu zdarma veden je. Ale banka už si nastavila podmínku pro zdarma vedení platební karty.

Bance budiž přičteno ke cti, že zdarma vydává embosovanou platební kartu (se kterou lze platit na internetu). Ale pokud ji chce mít klient i zdarma vedenou, musí pomocí ní měsíčně utratit u obchodníka alespoň 1.500 Kč. Jinak je vedení karty zpoplatněno 29 Kč.

Příjemnou novinkou je zdarma vybírání z bankomatů jak v ČR, tak v zahraničí, ale opět s podmínkou – klient musí vybrat najednou alespoň 1.500 Kč (nebo stejný ekvivalent v cizí měně). Pokud vybírá méně, zaplatí za výběr 29 Kč.

Další služby jsou zdarma a už bez podmínky – tedy používání internetového bankovnictví, příchozí a odchozí tuzemské platby, včetně inkas, SIPO a trvalých příkazů, také jejich založení a změny jsou zdarma, a to i tehdy, když na účet nezašlete za celý měsíc ani korunu. Zdarma lze vložit peníze na účet pomocí vkladového bankomatu.

Platí se za příchozí a odchozí europlatby, konkrétně 25 Kč za příchozí SEPA platbu a stejných 25 Kč za SEPA platbu odchozí. Výběr na pobočce banky je zpoplatněn 29 Kč.

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 1. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 2. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 3. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 4. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 5. díl

Komentáře