Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma 2. díl

Datum publikování: 15.05.2017
Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma 2. díl

Jak jste se dozvěděli  v prvním dílu našeho exkurzu do běžných účtů vedených u bank v ČR, podívali jsme se těmto bankovním účtům na zoubek. Zjistili jsme, které opravdu jsou zdarma a které se tak jen tváří. Dnes pokračujeme Monetou Money Bank, ČSOB a Erou.Pořadí bank, o jejichž účtech vás chceme informovat, jsme zvolili náhodně. Ještě je nutno podotknout, že banky mění své obchodní podmínky a sazebníky poměrně svižně.

Proto se může stát, že některý detail uvedený u jejich účtů může být v době, kdy článek čtete, už jinak. Ale podstata zůstává dlouhodobě stejná.

Moneta Money Bank (MMB)

Kdysi GE Capital Bank, pak GE Money Bank, nyní Moneta Money Bank. Názvy mění tato banka poměrně rychle. Vedení zdarma nabízí u účtu Genius Free & Flexi. MMB to bez podmínek evidentně nejde. Abyste mohli mít účet vedený zdarma, musíte mít měsíční příjem na tomto účtu ve výši alespoň 7.000 Kč.

To není podmínka až tak nesplnitelná, projdou jí i maminky, které jsou na dvou- a tříleté rodičovské. Pouze 2 měsíce po založení účtu je zdarma vedení účtu zcela bez podmínek. Ale kdo později nedodá na účet alespoň 7 tisíc, tomu banka v daném měsíci strhne za vedení účtu celých 149 Kč.

Přestože se jedná o velkou mezinárodně působící banku, není možné si ke kontu Genius Free & Flexi zřídit další účet v cizí měně.

Pokud budete svůj účet ovládat přímým bankovnictvím (internet, smartphone), máte zdarma všechny tuzemské platební transakce, včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb.

Banka k účtu Genius Free & Flexi vydává zdarma vedenou bezkontaktní platební kartu, která je automaticky zařazená do programu bene+. U obchodníků, kteří jsou součástí tohoto programu, je možno při platbě platební kartou získat slevy až do výše 30 %. Zdarma je vydaná a vedená i bezkontaktní platební nálepka, kterou si lidé nejčastěji lepí na zadní stranu telefonu.

Platební kartou lze také vybírat z bankomatu. Pokud máte v nejbližším okolí bankomat Moneta Money Bank, jistě vybírejte tady, bude to totiž zdarma. Za výběr z jakéhokoliv jiného bankomatu zaplatíte 49 Kč! A to není vše, za výběr z bankomatu v zahraničí dáte dokonce 100 Kč + 0,50 % z vybírané částky!

Jak je to s europlatbami? Za příchozí SEPA platbu dáme 100 Kč, za odchozí celých 220 Kč!

Moneta Money bank nastavila aktivním klientům možnou výhodu: Pokud má klient u banky hypotéku, může při měsíčním příjmu alespoň 15.000 Kč získat o půl procentního bodu nižší úrok na hypotéce.

ČSOB

Československá obchodní banka se československy pouze tváří. Je totiž stoprocentně vlastněna belgickou KBC Bank NV. Podle toho vypadá i podmínka nastavená na Plus Kontě pro vedení účtu zdarma: měsíční příjem klienta alespoň ve výši 15.000 Kč. Při nižším příjmu je z účtu strháváno 99 Kč měsíčně za jeho vedení.

Je tu však možnost nechat si vést účet v cizí měně, v tomto případě se vždy připlácí 25 Kč. Tuzemské transakce jsou v případě přímého bankovnictví zdarma, včetně SIPO, inkas a trvalých příkazů. Zdarma jsou také tehdy, když je zadáme v bankomatu ČSOB.

Potěší i zdarma vydávaná a vedená embosovaná (lze s ní platit na internetu) bezkontaktní platební karta. Za platební nálepku zaplatí klient měsíčně 9 Kč. Platební kartou si vybereme z bankomatu ČSOB zdarma, a to dokonce i na Slovensku. Ale z jiných bankomatů si i v Česku vybereme za 40 Kč. Kdekoliv v zahraničí dáme za výběr z bankomatu 100 Kč.

Operace na pobočce jsou také zpoplatněny, konkrétně u výběrů je to za 70 Kč. Ale ukládat zde peníze můžeme zdarma. 

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

SEPA platby (europlatby) jsou zpoplatněny dvojím tarifem. Na Slovensko pošleme peníze za 9 Kč, ze Slovenska je obdržíme za 6 Kč. Ale z kterékoliv jiné země ze systému SEPA dostaneme peníze za poplatek 150 Kč, peníze do zahraničí odešleme s poplatkem 250 Kč!

ČSOB banka úzce spolupracuje s Českou poštou. Proto poskytuje mnoho služeb i na pobočkách České pošty, ovšem ne všechny jsou zdarma. Pokud platební kartou k Plus Kontu platíme za službu České pošty u přepážky (například odeslání doporučeného dopisu), je transakce kartou zdarma. Výběr hotovosti na pobočce České pošty je za 35 Kč, vklad hotovosti za 10 Kč, odchozí platba zadaná na pobočce České pošty pomocí karty nás vyjde na 60 Kč.

ČSOB nabízí službu dovoz hotovosti přímo na zadanou adresu právě ve spolupráci s Českou poštou. Tato služba je zpoplatněna 65 korunami.

Era

Era je bankou úzce navázanou na Českou poštu. Proto je možno s ní platit u přepážek České pošty zdarma. Vedení účtu je zdarma tehdy, když klient na svůj účet s názvem Online účet měsíčně zasílá alespoň 15.000 Kč. Při nesplnění podmínky je strháváno 69 Kč za vedení účtu.

Pokud by chtěl klient rušit účet dříve než za 12 měsíců od jeho založení, zaplatí za to 200 Kč. Později je zrušení účtu zdarma.

V rámci přímého bankovnictví jsou tuzemské transakce zdarma. Při platbě zadané z bankomatu za tuto transakci nic nezaplatíme, pokud se vejdeme do limitu 10.000 Kč. Na obchodním místě je odchozí transakce zpoplatněna 100 korunami a například zadání trvalého příkazu je na obchodním místě zpoplatněno 8 Kč, z přímého bankovnictví je však zdarma.

Platební karta je vydávaná a vedená zdarma, bezkontaktní nálepka je za měsíční poplatek 9 Kč.

Era úzce spolupracuje s ČSOB a také se Slovenskem. Proto Výběr z bankomatů Era a ČSOB v ČR a SR je zdarma pro majitele Maxkarty, pro majitele Visa karty je ale za 5 Kč. Výběr z cizích bankomatů v ČR je za 40 Kč. Poplatek za výběr z cizího bankomatu v zahraničí je 100 Kč.

Za příchozí europlatbu zaplatí klient 150 Kč (ze Slovenska je opět za 6 Kč), za odchozí dokonce 250 Kč (na Slovensko je platba za 9 Kč)!

S Era účtem lze samozřejmě pracovat i na pobočkách České pošty, ale kupodivu ne zdarma. Vklad hotovosti na účet v pobočkách České pošty je za 10, resp. 20 Kč, výběr hotovosti na poště je za 35 Kč. Platba kartou za služby České pošty je u přepážky zdarma.

Je možná i donáška hotovosti na konkrétní adresu, v tomto případě ale za neuvěřitelných 95 Kč!

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 1. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 2. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 3. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 4. díl

Kde povedou váš běžný účet opravdu zdarma - 5. díl

Komentáře