Kam pro spořicí účet? Od září do prosince vede Wüstenrot

Publikováno: 14.09.2017
Kam pro spořicí účet? Od září do prosince vede Wüstenrot

Spořicí účty s vyšším zhodnocením hledáme snad všichni. Ekonomika posledních let byla ze strany ČNB podporována k růstu, a to zejména formou minimálních úrokových sazeb, které však „odskákali“ také běžní spotřebitelé, když jim nejen na účtech běžných, ale i na těch spořicích naskočila téměř nula. Ekonomika se postupně zase rozjíždí, takže nulám možná již brzy odzvoní.

První vlaštovka přes jedno procento

Wüstenrot nastavil do konce roku 2017 jako první mezi českými bankami úrokovou míru na spořicím účtu vyšší než jedno procento, i když i tak se stále ještě drží při zemi. Úroková míra od září do prosince 2017 je 1,1, %. Hned za ním je Air Bank, která na spořicím účtu nabízí jedno procento zhodnocení, ale musíte splnit dost podmínek na účtu běžném, abyste na zúročení v Air Bank dosáhli.

Ani Wüstenrot není bez podmínky, peníze chce uvázat

Konkrétně na jeden rok. Pokud jste ochotni nechat peníze na spořicím účtu kratší dobu, bude zhodnocení menší. Takže jde v podstatě o jakousi lehkou formu termínovaného vkladu na jeden rok, s konkurenceschopným zhodnocením.

Maximální vložená částka nesmí přesáhnout 1,5 milionu korun. Lepší Wüstenrot zhodnocení je pro nově vložené, ale i stávající prostředky, pokud proběhne fixace na oněch 12 měsíců. Minimálně můžete vložit 30 tisíc korun, aby se načetlo zhodnocení ve výši 1,1 %. U Air Bank jde o stálou záležitost, ale vložených můžete mít jen 250 tisíc. Minimální hranice není. A k tomu ale musíte u Air Bank dělat pět plateb kartou z běžného účtu měsíčně.

Rychlost rozhoduje

Pokud tedy máte volné prostředky v rozmezí od 30 tisíc do 1,5 milionu korun a příští jeden rok je nebudete potřebovat, převedení do Wüstenrot se vám vyplatí ve formě nejlepšího současného zhodnocení na trhu. Je však garantováno pouze do konce roku, takže kdo chce, na české podmínky, vysoké zúročení využít co nejdéle, bude muset fofrovat.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Po zbytek roku, na který budou peníze vázané na účtu, nabízí Wüstenrot zhodnocení až 0,6 %, v závislosti na několika podmínkách. Získání těchto úroků též není podmíněno využíváním jiných produktů či služeb.

Bonus je za fixaci na jeden rok

Wüstenrot pro spořicí účet totiž nabízí základní úrok 0,2 % ročně. Pokud bude klient fixovat peníze na účtu na určitou dobu, může si úrok navýšit právě až na zmíněných 0,6 %. A to při fixaci na jeden rok. Zmíněného půl procenta navíc platí jen do konce roku 2017. Od ledna se vrátí úroková míra na spořicím účtu na 0,6 % a peníze budou fixované celkově na 12 měsíců.

Další banky dotahují

Na spořicích účtech jsou s úrokovou mírou nad 0,75 % (včetně) také Sberbank (0,83 %), Equa bank (0,8 %) a Raiffeisenbank (0,75 %). Jediná Equa bank je ale zcela bez poplatků, proto v konečném výsledku může být zhodnocení u ní v dlouhodobějším horizontu vlastně nejvyšší. Záleží to zejména na vložené částce a délce spoření.

Vysoká laťka od Creditas dlouho nevydržela

V lednu loňského roku nasadila nově vzniklá banka Creditas (přetransformovaná ze záložny) příůiš vysokou laťku v oblasti spořicích účtů, konkrétně 1,1 %. Díky tomu zdvojnásobila počet svých klientů, ale vysoké tempo neustála déle než tři měsíce. Aby nápor vůbec zvládla, musela brzy nasadit úročení na pouhých 0,3 % ročně, a to ještě s podmínkou fixace peněz na 3 měsíce.

Snad se blýská na lepší časy

… alespoň co se úroků na spořicích účtech týká. Inflace je zpět, ekonomika se hýbe poměrně svižně, ČNB už úrokovou míru zvýšila. Teď je tedy na bankách, aby ji nabídly i svým klientům. Už je na čase.

Komentáře