Fio banka myslí na majitele iPhonů

Čtení na 5 minut Publikováno: 12.07.2019
Fio banka myslí na majitele iPhonů

Fio banka má novou aplikaci s názvem Fio Smartbanking CZ. Nejde o první aplikaci Fio banky pro iOS, ale o opravu té předchozí, která podle hodnocení uživatelů rozhodně nesplňovala moderní požadavky na aplikaci obsluhující bankovní účty a další bankovní služby. Podle uživatelského hodnocení inovované aplikace to vypadá, že se Fio banka nechala poučit a aplikaci výrazně zlepšila. Uživatelé Androidů si však musejí na novou bankovní aplikaci Fio banky ještě počkat. I z toho je zřejmé, na jakou klientelu Fio banka cílí.

Nový design a nové funkce

Aplikace Fio Smartbanking CZ má nový design a nové funkce. Hned po přihlášení je k dispozici hlavní nástěnka, kterou si můžete upravit dle vlastních preferencí, lze ji přizpůsobit i vizualizaci podle Internetbankingu. Nově můžete vytvářet a upravovat trvalé příkazy. Aplikace zobrazuje plánované, provedené, ale i neprovedené platby.

Další novinkou jsou QR kódy, které se do aplikace dají načítat z Galerie nebo z iCloudu. Příjemným zlepšením je funkce „Zaplať mi“, která zjednodušuje převody financí mezi známými lidmi, respektive mezi navzájem ověřenými účty. Díky této inovaci mohou klienti vytvářet QR kódy pro platby na vlastní účet – ty odešlou těm, kteří mají platbu provést.

Vyšší bezpečnost

Nová podoba bankovní aplikace slibuje i vyšší bezpečnost a též snadnější aktivace, například pomocí otisku prstu. 

Ředitel softwarové divize Fio banky Ján Fránek komentoval médiím spuštění a obsah nové aplikace: „Naším cílem bylo udělat aplikaci, která bude pro všechny příjemná k používání a bude vycházet z našeho Internetbankingu. Tomu ji také chceme po funkční stránce co nejvíce přiblížit a plánujeme ji kontinuálně vylepšovat a přidávat nové funkce, aby časem bylo možné opravdu vše dělat jen z mobilu. Přes něj totiž klienti řeší čím dál více záležitostí, včetně financí. Ty jsou i v telefonu v bezpečí díky autorizaci každého přihlášení i transakce PINem, otiskem prstu nebo přes FaceID.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Jen pro novější iPhony

Aplikace je určena jen relativně novým telefonům, na kterých běží operační systém iOS 11 a vyšší. Pro starší telefony bude nutné stále využívat původní aplikaci, která je stále ještě dostupná v App Store, a to pod názvem Fio banka Smartbanking. Časem však bude tato aplikace stažena.

Android Pay, podílové fondy nebo bezkontaktní výběry

Boj o klienta je neúprosný a Fio banka je si toho evidentně vědoma. Pracuje proto například na nové verzi i pro Android telefony, ale jejich uživatelé si na spuštění inovované aplikace musejí ještě drahnou chvíli počkat. Fio banka však přišla i s dalšími novinkami. 

Patří mezi ně možnost platit Android mobilem přes aplikaci Android Pay. Dále jsou mezi letošními novinkami i možnosti bezkontaktních výběrů, zavedení účtů pro mladistvé, možnost využití okamžitých plateb, instalování vkladomatů nebo nová podoba spotřebitelských úvěrů. 

Příjemnou investorskou novinkou je možnost investovat do podílových fondů, a to již od 300 Kč měsíčně. Jen je nutné počítat s tím, že o zisk se musíte podělit právě s Fio bankou. Výhodněji proto vychází investování do podílových přímou cestou.

Komentáře