Česká pojišťovna chce opět být jedničkou na českém pojistném trhu

author Lenka Rutteová Čtení na 5 minut Publikováno: 24.10.2019
Česká pojišťovna chce opět být jedničkou na českém pojistném trhu

Česká pojišťovna byla donedávna jedničkou na trhu s českým pojištěním, ale přeskočila ji Kooperativa tím, že se spojila s Pojišťovnou České spořitelny, která dnes na trhu již není – oba subjekty se sloučily pod Kooperativu. Česká pojišťovna však chce zpátky na výsluní. A aby toho dosáhla, spojí se s pojišťovnou ze své skupiny, kterou je pojišťovna Generali. 

Spojení dvou pojišťoven zajistí návrat na první příčku

Vzhledem k tomu, že ve druhém čtvrtletí roku 2019 měla nová jednička na trhu, Kooperativa, podíl 24,1 procenta z celého pojistného trhu, a že Česká pojišťovna měla 20,7 procenta a Generali 6,7 procenta pojistného trhu, je evidentní, že po spojení České pojišťovny a Generali se z České pojišťovny stane nová jednička, s podílem cirka 27,4 procenta z celého českého pojistného trhu. Tedy, nová ne, jen se znovu vrátí na své předloňské místo jedničky na trhu.

Luciano Cirina, generální ředitel Generali CEE Holdingu, jehož jsou obě pojišťovny od roku 2008 součástí, komentoval spojení následujícími motivy: „Díky spojení aktivit dvou silných a úspěšných pojišťoven nabídneme klientům nejširší produktové portfolio, ještě kvalitnější služby, lepší dostupnost a rychlejší likvidaci pojistných událostí.“

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 4 500 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Generali Česká pojišťovna

Název Pojišťovna České spořitelny zanikl při spojení s Kooperativou. Ale v  případě spojení České pojišťovny a Generali tomu bude jinak. Obě jména budou zachována, jen se spojí do jednoho nového: Generali Česká pojišťovna. 

Stane se tak do konce roku 2019, kdy se portfolio Generali přesune do České pojišťovny. V současnosti se o spojení jedná s regulátorem trhu a dohadují se nezbytné podmínky takového kroku. Nový subjekt bude veden Romanem Jurášem, který je současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny.

Zkvalitnění

Hlavním výsledkem spojení, který by měli pocítit klienti, je zkvalitnění služeb, jak ostatně právě Juráš přislíbil: „Chystané změny budou pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb.“

Kooperativa vedla jen rok

Pojišťovna Kooperativa se stala lídrem českého pojistného trhu na pouhý jeden rok. Loni se spojila se svou sestrou z rakouské pojišťovací skupiny VIG, s Pojišťovnou České spořitelny. Ovšem tento náročný krok byl odměněn pouhým rokem ve vedení pojistného trhu, co se velikosti podílu na něm týká. 

Česká pojišťovna a Generali vytáhly z rukávu svůj trumf a odesílají Kooperativu zpět na druhé místo. Třetí místo si dlouhodobě drží pojišťovna Allianz. Nechejme se tedy překvapit, s jakými novinkami a s jak velkým zkvalitněním tahle staronová jednička přijde.

author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Pro Bezvamoney.cz píše články zaměřené na osobní finance, vystudovala na Ekonomicko-správní fakultě a součástí jejího vzdělávání je i složení zkoušky pro registraci u ČNB.
Přečíst více

Komentáře