Ceny na trhu úvěrů se dramaticky liší. I člověk v tísni doporučuje pečlivé srovnávání.

Čtení na 5 minut Publikováno: 22.01.2019
Ceny na trhu úvěrů se dramaticky liší. I člověk v tísni doporučuje pečlivé srovnávání.

Organizace Člověk v tísni doporučuje všem, kdo si chtějí vzít půjčku, aby před rozhodnutím, s kým uzavřou smlouvu o půjčce a od koho si peníze vezmou, pečlivě porovnávali nabídky na trhu úvěrů. Ceny úvěrů se totiž dramaticky liší, na padesátitisícové půjčce dokonce o 93 tisíc korun (rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší půjčkou). Nejsnazší cestou k zodpovědnému porovnání podmínek půjčky je využití online srovnávačů, kde máte k dispozici všechny potřebné informace na jednom místě.

Za padesát tisíc můžete přeplatit dva tisíce. Nebo 95 tisíc. Co si vyberete?

Je to až neuvěřitelné, ale za padesátitisícovou půjčku se účtované ceny liší o tisíce procent. Pokud by takto nabízeli své služby prodejci zboží, hned bychom si toho všimli a třeba spotřebič, který jinde mají za dva tisíce korun, bychom si za 95 tisíc rozhodně nekupovali.

Ano, máte pravdu v tom, že nákup na trhu půjček je zcela jiný, než nákup nějakého spotřebiče. Rozdíl je v posuzování úvěruschopnosti (bonity) žadatel. Proto na půjčku za dva tisíce, kterou nabídne banka, jen tak někdo nedosáhne.

Ale pozor, na trhu jsou i takové nebankovní společnosti, které nějaký ten splátkový nebo jiný finanční hřích odpustí a poskytnou poměrně levnou půjčku i těm klientům, jejich finanční situace není úplně růžová. Jen je nutné hledat a srovnávat. Hledání jsme v našem srovnávači udělali za vás. Vy už pak jen porovnáte ceny, podmínky – a máte jasno.

HyperpůjčkaHIT
Výše úvěru do 250 000 Kč
malá Hyperpůjčka
Výše úvěru do 15 000 Kč
Čínska půjčkaTop
Výše úvěru do 190 000 Kč

Nebankovka vždycky dražší? To už dávno neplatí!

Pokud žijete v myšlenkách na půjčku, ale jste krmeni informacemi, že u banky to vždycky vyjde levněji, zastavte se. Nakoukněte do srovnávače a zjistíte, že třeba Zonky nabídne půjčku mnohem levněji než většina bank na českém trhu. Podobné je to například s půjčkou od COFIDIS. I tady si půjčíte za minimální náklady na splácení.

Pokud využijete možnosti srovnat si půjčky ve srovnávači, ušetříte spoustu času, ale i případné zklamání do budoucna. Pokud totiž podepíšete smlouvu o půjčce a pak nevyužijete čtrnáctidenní lhůtu k bezplatnému vrácení půjčky, už se z vysokých poplatků a úroků nijak nevymotáte.

Takže pokud na půjčku jakkoliv spěcháte, nikdy nesahejte po tom prvním, co se vám dostane na oči. Vždy si vyhraďte pár desítek minut na zodpovědné srovnání půjček, které důrazně doporučuje i Člověk v tísni.

 

Komentáře